Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

saker2k8

LG L5 Cyanogen MOD 10.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od niedawna posiadam LG L5. Dostałem na przedłużenie umowy w PLAY.

 

Dla poprawienia wydajnosci/szybkości działania chce zainstalowac na nim mod Cyanogen 10.1 i OC'nąć CPU na 1GHz ale jak narazie udało mi sie wgrac pomyslnie tylko ROOT'a.

 

Jeżeli ktoś robił juz to na L5/L7/L9 byłbym bardzo wdzięczny za łopatologiczne wytłumaczenie "step by step" jak to zrobić.

 

Próbowałem przez KDZ wgrac soft 10L i niby jest ale podczas instalcji cos wyskoczyło że program przestal dziac.

 

Na sczescie tel działa normalnie a program KDZ pokazuje ze jest soft 10L.

 

Stanałem na odblokowaniu recovery i bootloadera :(

 

Please HELP ME ! :o

 

Dodam że korzystałem z tego tutoriala : http://forum.android.com.pl/f781/l5-cyanogenmod-10-a-275218/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić root.

Później odblokować bootloader.

Później zainstalować CWM recovery.

Reszta opisana w linku, który podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostań przy stocku, wgraj custom kernela (nie wiem czy L5 da radę na 1ghz :D ) wgraj stery adreno z JB (jeżeli są na L5 - nie wiem nie mam) swap/zram po 64mb z kilku lokalizacji, jakies inne tweaki (według uznania) zainstaluj set cpu i podkręc, gwarantuje, że to będzie wydajniejsze niż CM.

L5 miałem w rękach i wiem, że ten ics akurat jest bardzo dobrze zoptymalizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić root.

Później odblokować bootloader.

Później zainstalować CWM recovery.

Reszta opisana w linku, który podałeś.

 

tyle to ja tez wiem :E ale bardziej chodzi mi o przeprowadzenie za rękę przez to ;) Po zrobieniu ROOT'a stoje ! :(

 

zostań przy stocku, wgraj custom kernela (nie wiem czy L5 da radę na 1ghz :D ) wgraj stery adreno z JB (jeżeli są na L5 - nie wiem nie mam) swap/zram po 64mb z kilku lokalizacji, jakies inne tweaki (według uznania) zainstaluj set cpu i podkręc, gwarantuje, że to będzie wydajniejsze niż CM.

L5 miałem w rękach i wiem, że ten ics akurat jest bardzo dobrze zoptymalizowany.

 

chce zobaczyc z ciekawosci bo podobno lepiej smiga CM na L5 + 1GHz (stabilnie i równie wydajnie co stock)

 

PS: zawsze mozna wrocic do jakiegos stockowego softu ;)

 

To jak kto poświęci 20-25 min swojego czasu ? Pisac SMS :

669-939-512

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLEASE !!! pomóżcie z wgraniem ClockWorkMod'a bo szału dostane. No za Chiny nie mogę odblokować tego cholernego bootloadera. Niby mam wszystkie pliki. Robie wszystko jak w instrukcji i juz w CMD (Terminalu) wpisuje ładnie komendy i te 2 ostatnie za nic nie wchodzą :

 

dd if=/sdcard/emmc_appsboot.bin of=/dev/block/mmcblk0p5

i

dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p17

 

reboot recovery działa poprawnie.

 

Nie wiem co jest ?! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Wszystko ogarniete juz jezeli chodzi o L5 ;)

 

aktualnie mam wgrany kernel który podnosi takty CPU z 800Mhz do 1GHz (daje zauwazalnego kopa L5-tce ;) )

 

+ Mod Of Stock + soft v20d... razemto wszystko sprawia (fakt!!!) ze L5 staje sie szybsza od stockowej L7 :D

 

w razie czego służe pomocą jezeli chodzi o modyfikacje software w L5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L5 staje sie szybsza od stockowej L7

Przecież L5 i L7 działają na tym samym SoC'u i różni je dosłownie rozdzielczość ekranu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale biorąc w łąpy L5 po zmodowaniu i L7 stockową to wyraznie widac roznice w szysbkosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L7 przecież i tak zapitala ładnie :hmm:

Może dlatego że miałem w ręku L7 z czystym softem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewie po wgraniu Mod of Stock i lub CM 10.1 + krenel z mozliwoscia OC to byłby jeszcze szybszy ;)

 

ja aktualnie śmigam teraz na CM 10.1 + OC 1GHz i jest jak na razie najwydajniej/najszybciej jak do tej pory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj soft v20d baltic z rootem i cwm a potem tylko wrzuc pliki od cyanogenmod 10.2 na karte, wbij do trybu recovery - pełen wipe cache zrób, potem zainstaluj pierw plik z CM 10.2, reebot, potem wejdz znow do cwm i zainstaluj plik gaaps. Zas normalnie uruchom tel i wsio ;)

 

mam 10.2 na LG L5 ale narazie bez kernela OC bo nie ma wciąz w 100% stabilnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko obczaje ;) ale pewnie wstrzymam sie dopoki bedzie kernel z OC na 1GHZ ;)

 

a jak 10.2 lepiej czy gorzej względem 10.1 albo Mod OF Stock ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na LG L3 po wgraniu customowego roma JellyCast v 1.2 i innego kernela procek smiga na 1050Mhz ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jestem świeży w tym temacie, też mam l5 i chciałbym żeby mi szybciej latała, a nigdy się nie bawiłem w takie coś i nie wiem jak i od czego zacząć, mógłby ktoś jakoś rozłożyc to na czynniki pierwsze ? Byłbym wdzięczny, bo na necie wszystko jest napisane zbyt niezrozumiale dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dosc, ze robisz odkop, to w dodatku wykazujesz sie daleko idaca nieporadnoscia - wpisz w google instalacja cyanogenmod na lg l5 i zobacz wyniki. Zajrzyj tez na najwieksze polskie forum androida (android.com.pl) do dzialu Twojego telefonu i poczytaj poradniki. Skorzystaj w koncu ze strony cyana i sprawdz w jakim zakresie ktwoj telefon mozna shlashowac (jaka wersja jest dla niego dostepna) i podejmij decyzje. Nikt za raczke nie bedzie cie prowadzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem właśnie na google o to chodzi, ale w tym problem, że mniej wiecej wszędzie jest napisane wszystko w taki sam sposób, czyli w sposób przeze mnie nie zrozumiany. Szukałem osoby chętniej właśnie żeby mi pomogła, a nie powiedziała co zrobić, bo pierwsze co, to przeszukałem wszystkie fora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A większość poradników na youtubie jest po Hiszpańsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...