Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mr.masta

Ulubiony samochód klasy C


Rekomendowane odpowiedzi

To jakby zaliczyć Megane Coupe do sportowych. Chyba nie bardzo. Dla mnie to raczej wczesny Golf w wykonaniu Merca. Ze sportem ma raczej mało wspólnego.

 

Choć może i masz rację :E

Każdy Megane MUSI być w klasie C bo bazowa wersja czyli HATCHBACK to klasa C. No chyba że Megane Cabriolet zalicza sie do Kabrioletów ale trzeba zaznaczyć iz nie wszyscy uznają taką klasę jak Kabriolety. Każdy kabriolet ma swój odpowiednich z dachem i do jego klasy często jest przypisywany. Megane Sedan to również C.

 

Np. Golf GTI choć jest samochodem o sportowej charakterystyce silnika, zawieszenia itp. to i tak jest w klasie C. Merc CLK nie jest odmianą Merca C, jest innym samochodem pomimo równoległej nazwy.

 

Jedno jest pewne. Każdy producent musi uznawać następujące klasy samochodów:

- A (najmniejsze) np. Seicento

- B (małe) np. Polo, Fabia, Fiesta

- C (niższa średnia - kompakty) "klasa Golfa"

- D (średnia) np. Passat, 407, BMW3, Mercedes C Klasse

- E (wyższa średnia) np. BMW5, Mercedes E Klasse, Superb

- F (samochody luksusowe) np. BMW7, Pheaton, S Klasse

I dalej są też literowane ale nie pamiętam w jakiej kolejności ale wiem że są jeszcze: VANY, MINIVANY, TERENOWE i SPORTOWE oraz KABRIOLETY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Octavia to SEDAN :question:  :lol2: Nie wiedziaemże w sedanach bagażnik otwieramy wraz z szybą i półką :lol2: Octavia to LIFTBACK, ale można ją też nazwać HATCHBACKIEM. I jak zwykle niemcy nazywają ją HATCHBACKIEM a inni LIFTBACKIEM. Ale SEDANEM to pierwsze słysze żeby ktoś ją nazwał. LIFTABCK to też Avensis.

 

LIFTBACK to przejście pomiedzy hatchbackiem a sedanem, tzn lekko stopniowany tył, ale zasada konstrukcji i funkcjonalność hatchbacka.

Avensis jest w wersji Liftback i Sedan:

Toyota_Avensis-Liftback_2003.jpg

ex02_svg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW 3 to BMW 3 i jest w tym samym segmęcie D niezależnie czy kompakt czy limuzyna.

introduction_front.jpg

introduction_front.jpg

 

Swego czasu Fiat dołożył do Bravo/Brava sedanowy bagażnik i powstała Marea, którą zaliczali do D. Zresztą taka to byłą D jak Octavia. Jakby obciąć Octavi bagażnik i zrobić hatchbacka to by wyszedł typowy kompakt.

 

Sportowe coupe to jest dla mnie Nissan 200SX a nie Megane Coupe.

Jeżeli samochód 3 drzwiowy (coupe) jest wersją samochodu 4/5 drzwiowego to powinien być zaliczany do tego samego segmentu co model bazowy.

 

W Polsce nie ma zbyt wielu 3 drzwiowych D, ale na świecie bywają. Są nimi Mercedes C i BMW 3. Jest nim Honda Acord coupe i sporo innych.

 

Powstają też coupe na bazie segmentu E. Te jednak zwykle są bardziej zmodyfikowane i spokojnie można nazwać je sportowymi. Dajmy na to Nissan Skyline GTS i GT-R, Toyota Camry Solara, czy Chrysler Sebring.

Poza coupe robią też z kompaktów minivany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji sportowych uświadomiłem sobie, że w ankiecie brakuje jeszcze dwóch kompaktów.

Subaru Impreza i Mitsubischi Lancer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abrover --> albo mówisz o czyms innym albo się nie zrozumieliśmy. Ja nie pisałem o CLK tylko o odmianie SportCoupe merca C-Klasse. Jest na tej samej płycie co C-Klasse, tylko z innym nadwoziem. Do klasy D raczej jest jak dla mnie ciut za mały, ale to jednak płyta "normalnej" C-Klasse, co może powodować jego przynależność również do klasy D. Stąd moje wątpliwości i pytanie pare postów wyżej.

 

Merc CLK to już bardziej E-Klasse (podobnie jak CLS), aoznaczenie jest z "dawnych czasów", gdy oznaczano merce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przy okazji sportowych uświadomiłem sobie, że w ankiecie brakuje jeszcze dwóch kompaktów.

Subaru Impreza i Mitsubischi Lancer.

Impreza - klasa C

Lancer - klasa D

 

Sprawdziłem w katalogu z AUTO+. Zresztą widać że Lancer jest większy od Imprezy.

 

Edit:

Sprawdziłem też że BMw3 Compact to klasa C a zwykła trójka to klasa D

 

Edit:

Sprawdziłem też że nie ma nowego mercedesa w klasie kompaktów. A Klasse to B (fajny maluch za fajne pieniędze :E ), C Klasse to zawsze D (obojętnie jaka wersja), E Klasse to E, S Klasse to LUX.

 

Edit:

Czyli do ankiety nalezy dodać Impreze a BMW3Compact zostawić

 

pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaglosowalem na inny... na piekniejsze Stilo czyli Alfe 147 ktorej tu nie ma :hmm:

 

jesli chodzi o tego Fiata na ktorym wiesza sie tak psy... obie Toyoty sasiada: Camry(2002) & Avensis(I.2004) mimo wszystko sie sypia... a sasiad zlorzeczy ze cholera my to mamy Fiata... one niby takie awaryjne, a od 4 lat mechanicznie to mi sie jedynie membrana w gazniku rozpadla... ze starosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim sposobem ten sam samochód w wersji 3 drzwiowej jest w innej klasie i w wersji 4 drzwiowej w innej.

Trzeba sięzdecydować albo 3 jet C albo D a nie w zależności od ilości drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakim sposobem ten sam samochód w wersji 3 drzwiowej jest w innej klasie i w wersji 4 drzwiowej w innej.

Trzeba sięzdecydować albo 3 jet C albo D a nie w zależności od ilości drzwi.

No nie wiem ale prawdą jest że 3 zwykła to D a 3 Compact to C. Sprawdziłem w kilku źródłach więc na 100% tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW 3 Compact należy, jak sama nazwa wskazuje, do samochodów kompaktowych czyli segmentu C. Od zwykłej trójki różni go bardzo wiele, a co najważniejsze - jest sporo mniejszy. Pomimo to nie jest on moim zdaniem prawdziwym kompaktem, raczej coupe. Kompaktowe BMW to seria 1. A 3 Compact to taki dziwny twór, który nigdy mi się nie podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kompaktowe BMW to seria 1.

No właśnie i to właśnie ten model powinien być w ankiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech mod doda go jeśli łaska :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zakochałem w Octavi !! Ale tylko z czy takim !! Skoda Octavia 2.0 Tdi ( 140 km. ) DSG Elegance – 96,000 zł.

 

Wyposażenie dodatkowe :

 

- Lakier perłowy – 1200 zł.

- ESP+HBA+EDS – 2700 zł.

- Uchwyt Isofix pasażera – 250 zł.

- TRM – 500 zł.

- Alarm – 1200 zł.

- Pakiet na bezdroża – 1000 zł.

- Szyberdach – 3500 zł.

- Roleta tylnej szyby – 500 zł.

- Przyciemniane szyby – 4500 zł.

- Czujnik deszczu – 700 zł.

- Elektryczne fotele przednie – 6000 zł.

- System siatek w bagażniku – 300 zł.

- Schowek w podłodze bagażnika – 700 zł.

- Schowek na okulary – 100 zł.

- Pokrowiec na narty – 500 zł.

- Hak holowniczy – 1600 zł.

- Reflektory ksenonowe – 2800 zł.

- Light Asistance – 300 zł.

- Podgrzewane dysze spryskiwaczy – 250 zł.

- Radio CD zintegrowane z MP3 i zmieniarką – 1900zł.

- Zmieniarka CD – 1300 zł.

- Sond System – 1500 zł.

- Nawigacja satelitarna z wyświetlaczem Maxi-Dott – 10500 zł.

- Wielofunkcyjna kierownica – 1500 zł.

- Przygotowanie pod montaż telefonu – 1200 zł.

- Felgi Pegasus R17 – 4500 zł.

- Koło zapasowe ze stopów lekkich – 1000 zł.

- Tapicerka skórzana i podgrzewane fotele przednie – 8900 zł.

 

Koszt całkowity :

156,900 zł.

Cena wysoka ale za to jakie mamy wyposażenie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja sie zakochałem w Octavi !! Ale tylko z czy takim !!                Skoda Octavia 2.0 Tdi ( 140 km. ) DSG Elegance – 96,000 zł.

To przebieg czy moc? Bo moc się podaje w KM (konie mechaniczne), a nie w km (kilometry). Może się czepiam, ale tak jest czytelniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja sie zakochałem w Octavi !! Ale tylko z czy takim !!                Skoda Octavia 2.0 Tdi ( 140 km. ) DSG Elegance – 96,000 zł.

 

Wyposażenie dodatkowe :

 

(...)                                           

 

Koszt  całkowity :

156,900 zł.

Cena wysoka ale za to jakie mamy wyposażenie !!

 

:thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja sie zakochałem w Octavi !! Ale tylko z czy takim !!                Skoda Octavia 2.0 Tdi ( 140 km. ) DSG Elegance – 96,000 zł.

 

(...)                     

                                            Koszt  całkowity :

156,900 zł.

Cena wysoka ale za to jakie mamy wyposażenie !!

 

 

169 000zl i mam Alfe Romeo 156 GTA 3,2l....

 

Skodzie mowimy NIE....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tatus ma od 2003 Opla Vectre 2,5l V6. Kupil uzywana rocznik 1999, 50 tys km przebiegu. Climatronic, drewno, itd... Ile byscie dali za to (w 2003)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...