Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

liver128

wymiana karty sim na micro sim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem ostatnio telefon na karte micro sim (L520) Moja karta jest standardowych rozmiarow, w orange wymiana kosztuje chyba 25zł, wiec troche drogo, dlatego wolałbym sam przerobic sim na micro sim, Na internecie jest troche tych poradnikow ale nie wiem ktory jest najlepszy,. Możecie jakis polecić?

Jeśli uszkodziłbym karte to ile moze kosztowac wyrobienie nowej?

przy takim eksperymentowaniu z karta istnieje ryzyko uszkodzenia telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to weź nożyczki i obetnij troche i wleźe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ostatnio docinałem sim do microsim scyzorykiem, jadąc pociągiem. To nie jest operacja na otwartym sercu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obcinałem 2 karty sim. Oklej je z każdej strony taśmą klejącą, następnie odrysuj wymiary z szablonu. Obetnij nożyczkami nieco ponad wymiar i dokładnie dopiłuj zwykłym pilnikiem do paznokci. Na koniec zerwij taśmę i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I następnym razem niech nie siedzi w sieci tak łakomej na kasę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plus i play sobie liczą tak samo, za darmo wymieniają tylko przy przedłużeniu umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brednie.

Play wymienia za darmo. Moge chodzic codziennie i wymieniac sobie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do plusa ostatnio poszedlem z moją xperią SP, pani się spytała na jaki chcę format i od razu, bez problemu wycięła na micro-sim.

Już nie mówiąc o tym, że orange jako już jedyna sieć zakłada od siebie simlocki, które bez problemu płacąc im (WTF!!!) mogą Ci ściągnąć - a oferty nie mają lepszej niż konkurencja... Nie rozumiem co ludzi tam trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plus i play sobie liczą tak samo, za darmo wymieniają tylko przy przedłużeniu umowy.

:hmm: Tydzień temu byłem i bez problemu od ręki za darmo . Chyba że w niektórych salonach lubią sobie dorobić. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brednie.

Play wymienia za darmo. Moge chodzic codziennie i wymieniac sobie karty.

 

Kilka miesięcy wstecz po kupnie ip5 byłem w salonie play w Gdyni i za wymianę micro sim do nano. Policzyli mi 25 zł (abonament na firmę).

 

edit: oczywiście nie twierdzę, że ktoś kto mówi, że mu wymienili za free kłamię.

 

Dajcie znać czy wymienialiście w pre-paid, czy abonament (prywatny/firma) i czy to było na przedłużenie umowy czy po prostu od tak. Może uda się coś ustalić. Ewentualnie faktycznie lubią sobie dorobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli można bezproblemowo obciać ta karte (tak jak to niektórzy twierdza) to po co chodzic po salonach i płacić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sim do micro obciąłem w swoim życiu już z 5. I to jak pisałem wyżej w polowych warunkach, ale z micro do nano już mi się bawić nie chciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli w takim razie nie płacic orange 25zł tylko samemu sobie obciac?

znalazłem jeszcze jakaś starą nieuzywaną karte z heyah, więc sobie popróbuje tylko niech przyjdzie telefon

a jak juz obetne tą sim do micro sim to ta karta micro sim będzie działac w telefonie na sim o standardowych rozmiarach? bo bede uzywal dwóch telefonow jeden do brudnej roboty (na sim) a drugi do reszty (micro sim)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przejściówka z micro sim do normalnego sim - po prostu wkładasz tam kartę by była większa i pasowała do portu sim.

 

Swoją drogą sądzę że jeśli pójdziesz do salonu normalnej sieci to jeśli przyfarcisz i będzie jakaś miła obsługa to użyczą Ci tej wycinarki. Do dziku1 - Ty musiałeś płacić raczej daltego że chciałeś na nano-sim zamiast micro. N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus mi policzył za wydanie micro-sim i w ich wypadku to już nawet nie była chęć dorobienia pana z salon. Nie płaciłem na miejscu tylko doliczyli mi do najbliższego rachunku. To było ponad rok temu, nie wiem jak jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sam tak wyciąłem, że nie miałem zasięgu :E Miałem bardzo starą kartę z większymi niż są aktualnie stykami.

 

Ciąłem sam bo w Plusie odmówili wycięcia i kazali spróbować samemu. No to spróbowałem :P

 

Duplikat kosztował mnie 12,50zł. Kartę oczywiście dostałem na miejscu od ręki.

 

Tyle, że były problemy bo umowa jest na ojca. Mi nie dają i już! 3 dni używałem telefonu z niesprawną sim. 3 razy odwiedzałem salon - najpierw nie chcieli wyciąć, drugim razem nie chcieli dać duplikatu a trzecim razem musiałem starszego wozić po salonach :E

 

Parodia. Na szczęście zostało mi do doładowania jeszcze kilka kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy wstecz po kupnie ip5 byłem w salonie play w Gdyni i za wymianę micro sim do nano. Policzyli mi 25 zł (abonament na firmę).

 

edit: oczywiście nie twierdzę, że ktoś kto mówi, że mu wymienili za free kłamię.

 

Dajcie znać czy wymienialiście w pre-paid, czy abonament (prywatny/firma) i czy to było na przedłużenie umowy czy po prostu od tak. Może uda się coś ustalić. Ewentualnie faktycznie lubią sobie dorobić.

Abonament prywatny, po prostu od tak.

W ciagu dwoch dni trzy razy wymienili mi karte.

Nie pytajcie dlaczego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać czy wymienialiście w pre-paid, czy abonament (prywatny/firma) i czy to było na przedłużenie umowy czy po prostu od tak. Może uda się coś ustalić. Ewentualnie faktycznie lubią sobie dorobić.

Pre-paid (mix 30 zł) więc tym bardziej dziwne że w abonamencie dla firm kazali płacić. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... firmy...biznesmeni...krawaty... :E Na bogato musi być :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w komisie zapytałem sie czy maja wycinarke to gość powiedzial ze maja, spytałem ile to kosztuje chwile sie zastanowił i powiedział ze za darmo :D, tylko nie mieli adapterow sim a karte bede przekłądał do innego telefonu(ze standardowym wejściem) więc najpierw musze ten adapter nabyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PLAY, oferta prepaid, do wymiany musiałem zarejestrować moją kartę, po rejestracji dostałem za darmo nową kartę "One SIM" w której była zwykła karta SIM+MicroSIM do wyrwania. Wszystko trwało może z 5 minut. Stara karta nieaktywna była już z 10 minut po operacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...