Forum PCLab.pl: Program do pisania reakcji chemicznych i wzorów - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Program do pisania reakcji chemicznych i wzorów Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   persil91 Ikona

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 02 Sierpień 2013 - 18:26

Witam!
Mam spory problem. Potrzebuję program do zapisywania reakcji chemicznych oraz wzorów związków z zakresu chemii organicznej. Poziom to liceum (rozszerzony profil chemiczny).

Poznałem program ISIS DRAW 2.5, jednak to nie to. Ze wzorami sobie radzi, ale pisanie tym reakcji... Potrzebowałbym program, który zapisywałby związki w reakcji prosto, na tym samym poziomie, automatycznie dobierał odległość związku chemicznego od strzałki. Tak jak w podręcznikach. Tutaj wszystko trzeba było robić ręcznie, na oko ustawiać, nawet współczynniki stechiometryczne trzeba było dopisywać osobno i samemu przestawiać.
Znalazłem taki plik w necie:
http://pliki.wp.pl/fc,-641759499,fid,1226727318,plik,Weglowodorydoc,pobierz.html

Pięknie zapisane reakcje, po kliknięciu pojawia się informacja, że zostały stworzone w programie ISISServer. Jednak google nic nie mówi o takowym programie.

Pomożecie? :)

#2 Użytkownik jest niedostępny   TehZodiac Ikona

• Ikona
  • Grupa: Moderatorzy lokalni

Napisany 02 Sierpień 2013 - 18:31

Chemdraw, ewentualnie chemsketch. Chemdraw jest prosty w obsłudze i powinien spełniać przedstawione przez Ciebie wymagania ;)

Strona 1 z 1