Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

persil91

Program do pisania reakcji chemicznych i wzorów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam spory problem. Potrzebuję program do zapisywania reakcji chemicznych oraz wzorów związków z zakresu chemii organicznej. Poziom to liceum (rozszerzony profil chemiczny).

 

Poznałem program ISIS DRAW 2.5, jednak to nie to. Ze wzorami sobie radzi, ale pisanie tym reakcji... Potrzebowałbym program, który zapisywałby związki w reakcji prosto, na tym samym poziomie, automatycznie dobierał odległość związku chemicznego od strzałki. Tak jak w podręcznikach. Tutaj wszystko trzeba było robić ręcznie, na oko ustawiać, nawet współczynniki stechiometryczne trzeba było dopisywać osobno i samemu przestawiać.

Znalazłem taki plik w necie:

http://pliki.wp.pl/fc,-641759499,fid,1226727318,plik,Weglowodorydoc,pobierz.html

 

Pięknie zapisane reakcje, po kliknięciu pojawia się informacja, że zostały stworzone w programie ISISServer. Jednak google nic nie mówi o takowym programie.

 

Pomożecie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemdraw, ewentualnie chemsketch. Chemdraw jest prosty w obsłudze i powinien spełniać przedstawione przez Ciebie wymagania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...