Skocz do zawartości
BuShMaN

Płyta pod LGA1150 - Wątek Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi ci o gniazdo do podłączenia kabla RCA (cinch)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Chciałem wymienić płytę główną, procka i RAM na nowsze i wybór padł na i5-4670K. Mam niestety PSU którego nie chce wymieniać bo wystarcza (XFX Core 550W), jednak nie znajduje się on na liście zasilaczy kompatybilnych z Haswellami (wydanej przez producenta).

Słyszałem natomiast że płyty mogą mieć opcje wyłączenia tych nowych stanów zasilania (bodajże C6,C7) i wtedy nie byłoby kłopotu ze starszymi zasilaczami. Czy faktycznie są takie opcje wyłączające te nowe funkcje? Na każdej płycie 1150? Gdzieś wyczytałem że odpalenie takiej opcji wyłącza przy okazji tryb turbo, czego bym nie chciał ;).

Konkretnie interesuje mnie model MSI Z87-G43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje płyty która by posiadała wejście SPDIF na płycie, jak patrzyłem to na pewno posiadają to płyty gigabyta u innych producentów nie znalazłem tego bądź nie piszą o tym. Czy ktoś to może potwierdzić ?

 

To ze wyjście optyczne posiada niemal każda płyta to wiem, ja szukam płyty z wejściem do podłączenia SPDIF

Doprecyzujmy, szukasz plyty z wyjściem elektrycznym SPDIF, do glowy przychodzi mi tylko jedna firma i nie jest to wspomniany przez ciebie Gigabyte. Wiekszosc firm porzucila elektryczne wyjście SPDIF około trzech generacji temu, wyjatkiem jest MSI, np. plyta Z87-G55.

http://www.msi.com/product/mb/Z87-G55.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam płyty główniej która umożliwia podłączenie WEJŚCIA SPDIF (np.Suport for SPDIF In/Out )

 

Alighieri gdzie w tej płycie jest wspomniane wejście bo w specyfikacji nie znajduje ? chyba ze zle szukam.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój blad, szukasz plyty z wejściem SPDIF, ja rozumiałem ze szukasz plyty z wyjściem spdif, które nie jest toslinkiem i tego dotyczyzla moja odpowiedz. Przejrzalem instrukcje podanego przez ciebie gigabyte i rzeczywiście na mainboardzie jest wejście spdif, nie wydaje mi się żeby w dzisiejszych generacjach plyt było to powszechne, wiec wygląda na to ze pozostaje ci gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam płyty pod i5 4570, coś do 450zł, proszę o sensowną propozycję, zależy mi na przyzwoitej dźwiękówce i dostępności w sklepie gral.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock B85M jak myślicie ta płyta to dobry wybór?

Szukam czegoś pod i5 4670 złożyć i zapomnieć.

Wymagania od płyty to USB 3.0 wyprowadzane i dźwięk 7.1 pełny* komplet wyjść w płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam płyty pod i5 4570, coś do 450zł, proszę o sensowną propozycję, zależy mi na przyzwoitej dźwiękówce i dostępności w sklepie gral.pl

ASRock Fatal1ty H87 Performance 368zł. w gralu

Edytowane przez bynio23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie płyty są teraz modne pod haswella do kręcenia? Najlepiej jakaś budżetówka bez wodotrysków, ale żeby to 4.2 mieć szansę zrobić.

Bo się zastanawiam ile kasy trzeba by wyłożyć na coś ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wystarczy 420zl żeby wycisnąć z haswella (i5) praktycznie ostatnie soki. Kontroler napięcia znalazł się w procesorze, więc na drugi plan schodzi stabilność napięcia wejściowego z płyty. Chodzi o to, żeby sekcja była w stanie dostarczyć te 80 - 100W do procesora i nie przegrzewała się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które chipsety dają możliwość podkręcania turbo boosta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Proszę o polecenie mi dobrej płyty pod procesor i5 4670K ( jeśli będzie kasa to będzie i7 4770K )oczywiście procesor będzie podkręcany, chciałbym osiągnąć ponad 4,2GHz. Generalnie nie mam wymagan kosztowych co do płyty, jeśli jest taka potrzeba dokładam kase, zależy mi na porządnych podzespołach. Reszta zestawu to GTX770 i pozostałe komponenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gret

Żadne jedyne co możesz zrobić to ustawić max turbo boost dal wszystkich rdzeni

 

@Helson

Możliwości o/c procka leżą po jego stronie a nie płyty. Droższe modele mobasów mają czasem przydatne dodatki które windują cenę w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Helson

Możliwości o/c procka leżą po jego stronie a nie płyty. Droższe modele mobasów mają czasem przydatne dodatki które windują cenę w górę

 

Fajnie ale może tak na temat? Prosze o jakieś godne polecenia płyty najepiej od Asusa, MSI albo AsRocka. Główne kryterium to możliwości OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale może tak na temat? Prosze o jakieś godne polecenia płyty najepiej od Asusa, MSI albo AsRocka. Główne kryterium to możliwości OC

Jak dostaniesz paścia, co robi 4.2GHz, to nawet płyta za 1800 zł nie pomoże. Powyżej pewnej kwoty płacisz tylko za duperele których w większości nie wykorzytasz. Rozsądne minimum to płyty do 400 zł - wykręcisz na nich spokojnie każdego proca z K, ale z racji kwoty każda ma swoje ograniczenia. Płyty za 500-600 zł oferują 99% tego co powinny płyty pod LGA1150. Dopłacanie kolejnej kasy to tylko własne widzimisię.

 

 

Do 400 zł:

 

Asrock Fatal1ty H87 Performance

Asrock Z87 PRO4

MSI Z87-G43

 

Od 500 zł:

 

Asrock Z87 Extreme3

Asrock Z87 Extreme4

Gigabyte GA-Z87X-D3H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym asrocku h87 fatality można jeszcze o/c tą metodą o ktróej pisano czy już tego intel zabronił w nowych biosach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym asrocku h87 fatality można jeszcze o/c tą metodą o ktróej pisano czy już tego intel zabronił w nowych biosach ?

Testowali ostatnio tą płytę na "Centrum PC" i bez problemu robili na niej OC. W sumie płyta jest dopracowana, jak wyjdą nowe BIOSY (jeśli wogóle), to nie ma musu wgrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fachową odpowiedź. Przyjrzę sie temu AsRockowi Ectreme4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gret

Żadne jedyne co możesz zrobić to ustawić max turbo boost dal wszystkich rdzeni

 

@Helson

Możliwości o/c procka leżą po jego stronie a nie płyty. Droższe modele mobasów mają czasem przydatne dodatki które windują cenę w górę

Chodzi mi o to czy na takim zestawie jestem wstanie podnieść mnożnik turbo boost, czy ten chipset na to nie pozwala.

 

http://www.morele.net/inventory/info/Ofz6x3/

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podniesiesz na tym mnożnika, takie rzeczy to tylko w z87 i H87.

 

Nie podkręci na tej płytce 4570, ale jakby włożył procka z K to już tak, chociaż to nie będzie to samo, co na Z87.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy aby dało się podkręcać i korzystać z wbudowanej grafiki wystarczy chipset z serii Z87 i jakakolwiek płyta na nim oparta? Czy te płyty mają w takim razie wyjścia DVI i HDMI? Składam kompa który będzie tylko liczył więc dodatkowe graty w postaci karty graficznej nie są mi potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić mi jakąś płytę główną z możliwością podłączenia 4 kart graficznych? Kolega chce podłączyć 6 monitorów(nie wiem do czego). Może są jakieś lepsze rozwiązania na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta lepsza

Asrock z87 extreme4 czy Msi z87 g45 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...