Skocz do zawartości
BuShMaN

Płyta pod LGA1150 - Wątek Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywalne konstrukcje, obie pozwalają na podobne OC. Niech sobie kolega spojrzy jakie płyty oferują wyposażenie i wybierze wg tego co potrzebuje. Dodam, że asrock dużo szybciej bootuje, może to dla niego ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tera to się po biosie patrzy, jak wole Asroca. MSi jest ciągle w wersji alfa. Niby język Polski a połowa po angielsku.

Edytowane przez Wenez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję "m" extreme4 i bardzo sobie chwalę. Bios jest bezproblemowy, szybko startuje, nie ogranicza oc proca, ma niezłą dźwiękówkę, a pełna wersja extreme4 bardzo dobre wyposażenie, m. in przyciski power i reset na płycie, wyświetlacz kodów post, pełne wsparcie dla SLI (8x8), nawet wejście hdmi jak ktoś potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką Tanią płytę polecilibyście? W znaczeniu coś do 250-300 zł.

(Pod 1150, Bez podkręcania, Jakby miała dobre właściwości audio to byłby plus)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką płytę główną z co najmniej 2 slotami PCI i 1 PCI-E byście polecili do Pentiuma G3220? Na oku mam dwie konstrukcje - Asus H81-PLUS i Gigabyte GA-H81-D3. Obie za nieco ponad 200 zł.

 

Dopłacać do lepszych chipsetów chyba nie ma sensu przy takim procesorze, którego i tak nie podkręcę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta lepsza

Asrock z87 extreme4 czy Msi z87 g45 :hmm:

 

Ja wybrałem Asrocka ze względu na lepszą kartę dzwiękową i dual bios. Obie mają 3 letnią gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką Tanią płytę polecilibyście? W znaczeniu coś do 250-300 zł.

(Pod 1150, Bez podkręcania, Jakby miała dobre właściwości audio to byłby plus)

Gigabyte GA-B85M-D3H

 

Jaką płytę główną z co najmniej 2 slotami PCI i 1 PCI-E byście polecili do Pentiuma G3220? Na oku mam dwie konstrukcje - Asus H81-PLUS i Gigabyte GA-H81-D3. Obie za nieco ponad 200 zł.

 

Dopłacać do lepszych chipsetów chyba nie ma sensu przy takim procesorze, którego i tak nie podkręcę?

Gigabyte GA-H81M-S2PV

Asrock H81M

Gigabyte GA-H81-D3

Asus H81-PLUS

 

H81 ma USB 3.0, ma SATA 3. B85 posiada więcej tych portów, radiatory na sekcji w sporej części płyt, normalne rozmiary ATX/mATX etc. Moim zdaniem dopłata mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-H81M-S2PV

Asrock H81M

Gigabyte GA-H81-D3

Asus H81-PLUS

 

H81 ma USB 3.0, ma SATA 3. B85 posiada więcej tych portów, radiatory na sekcji w sporej części płyt, normalne rozmiary ATX/mATX etc. Moim zdaniem dopłata mija się z celem.

Dwie pierwsze płyty odpadają, bo tak jak napisałem potrzebuję 2 sloty PCI i 1 PCI-E, a jak wsadzę kartę graficzną to ona zasłoni co najmniej jeden z nich. Suma sumarum zostają konstrukcje, które podałem na początku. Wezmę chyba Gigabyte, bo ma dodatkowy radiator i jest ładniejszy kolorystycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam ostatni post, sam szukam dobrej płyty do 200zł

 

Do 200zł to za dużego wyboru nie ma, z tego co widzę to 3 asrocki, 2 msi, i po jednym asus i gigabyte. Funkcjonalność raczej ta sama, patrz po gniazdach, portach, co ci pasuje. Ew. po gwarancji, niektóre maja 2 lata, niektóre 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam płyty pod i5,max 400zl.

Asrock Fatal1ty H87 Performance

Asrock Z87 PRO4

Na chwile obecna nie planuje podkrecać procesora,ale mimo to chce mieć taka opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam płyty pod i5,max 400zl.

Asrock Fatal1ty H87 Performance

Asrock Z87 PRO4

Na chwile obecna nie planuje podkrecać procesora,ale mimo to chce mieć taka opcje.

 

Mam od wczoraj Asrocka Fatal1ty H87 Performance. Ja za te pieniądze płyta wymiata, mam procka bez ''K'' ale mimo wszystko kupiłem płytkę na H87, a nóż kiedyś zachce mi się podkręcać i coś z niego wyduszę. A ta płyta na to bez problemu pozwoli, na plus oczywiście przemawia za nią cena, atrakcyjny wygląd, 8 faz zasilania, multum innych opcji itd. Polecam ;)

Edytowane przez vernativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie na temat Asrock'a Z87 Extreme6. Czy warto ja kupic? Czy ktos z was ja ma? Jak sie spisuje przy OC? Planuje kupic i5 4670k. Czy to bedzie dobry wybor, czy jednak wybrac cos innego w podobnej cenie. Jedna rzecz mi sie podoba w tej plycie, co inne nie koniecznie maja to 2xWe LAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie na temat Asrock'a Z87 Extreme6. Czy warto ja kupic? Czy ktos z was ja ma? Jak sie spisuje przy OC? Planuje kupic i5 4670k. Czy to bedzie dobry wybor, czy jednak wybrac cos innego w podobnej cenie. Jedna rzecz mi sie podoba w tej plycie, co inne nie koniecznie maja to 2xWe LAN.

Odpowiedz sobie na pytanie czy wykorzystasz wszystkie możliwośći/dodatki do tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zdecydowałem na ASRocka z87 pro4. I jestem zadowolony. Zastanawiałem się długo czy nie lepiej extreme 4. Przewaga extreme jest znana. Ale Extreme4 ma tylko 6 usb z tyłu - dla mnie było mało. Poza tym kupiłem zamiast lepszej mobo Raijintek Ereboss i jestem zadowolony, ale... pierwszy slot pciexpress jest na tyle wysoko, że z w/w chłodzeniem moja grafika ma maksimum 2mm przerwy od radiatora. W chłodzeniu to nie problem, temperatury świetne, gorzej odpiąć wtedy kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocior myślę, że dokonałeś słusznego wyboru. Ja mam MSI Z87-G43 i też uważam ją za dobrą płytę, ale dzisiaj gdybym kupował, to pewnie AsRocka Pro4. MSI jest dla mnie wystarczające, ale zbyt dużo ludzi ma z nią problemy, czy to fizyczne czy programowe. Ja sam miałem swego czasu problemy, bo się BIOS zacinał przy zapisywaniu ustawień. Downgrade biosu pomógł na szczęście. Śmiało bierz AsRocka. Historia ostatnich lat pokazała, że jest to dobra firma i nie ma wiele wspólnego ze starym AsRockiem z lat 2000-2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na pytanie czy wykorzystasz wszystkie możliwośći/dodatki do tej płyty.

Zbieram sprzet i chce zainwestowac w dobra plyte glowna, mysle o OC i o zainstalowaniu przynajmniej dwoch kart graficznych. Konkretnie chodzi mi o relacje kogos kto ta plyte juz ma i wie jak sie sprawdza. Czy UEFI jest w porzadku, bo jak narazie jest duzo niepokojacych doniesien, ze graficzny 'Bios' to nie najlepsze rozwiazanie. I jak sprawa wyglada przy dodatkowym chlodzeniu. Czy bedzie wystarczajaco miejsca? Rzecz jasna, na logike, producent musial to sprawdzic. Jednak relacja wymagajacego uzytkownika jest najbardziej wiarygodna.

Edytowane przez batman_polsl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu już, bo trochę czasu minęło ale właśnie rozważałem MSI G43 i w końcu wybór padł na ASRocka, chyba chodziło o porty/złącza. No bo oprócz oc. zasilania i tak dalej liczy się licba złączy USB 2/3 i SATA II/III. W każdym razie uznałe, że w danej chwili ASR jest najkorzystniejszy. W końcu oprócz ostrego kręcenia mojego wypasionego I3 (żarcik) normalnie przerzucam dane, wypalam płyty bd/dvd, mam dwie drukarki, dwa napędy i trzy twardziele. I jak czasami ochłonę z szału modyfikowania/kręcenia to zwyczajnie używam sprzętu i nie przejmuję się przez jakiś czas zbytnio. Nie ma co nabijać kieszeni zachłannym producentom podzespołów ;-)

Co do mocniejszych mobo jednak to widziałem Extreme4 w akcji i rozmawiałem z właścicielem. Ponoć nie opłaca się aż tak dorzucać do 6 jeżeli bardzo Ci na tym nie zależy ;-)

To jak jeszcze większa kasa to bym pomyślał o MSI już chyba (zamiast ex6).

Edytowane przez Kocior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakieś dość taniej, przyzwoitej płyty głównej pod I5-4570.

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA H87 mozna dobrze podkręcać?

 

Mam i5 4670k

Edytowane przez Üzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA H87 mozna dobrze podkręcać?

 

Mam i5 4670k

Na chipsecie H87 nie da sie podkrecac CPU, nawet jesli masz i4670K. Tylko na Z87. Dlatego tez plyty glowne sa drozsze, bo lepiej wykonane, przygotowane na OC.

Edytowane przez batman_polsl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli H87 to chyba tylko Asrock Performance się do tego nadaje. Ale przy procku z K to chyba warto lepszą płytę. Z drugiej strony ten Asrock jest całkiem fajny. Test pewnie czytałeś ale jeśli nie to http://pclab.pl/art54212.html

Edytowane przez Walker1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli H87 to chyba tylko Asrock Performance się do tego nadaje. Ale przy procku z K to chyba warto lepszą płytę. Z drugiej strony ten Asrock jest całkiem fajny. Test pewnie czytałeś ale jeśli nie to http://pclab.pl/art54212.html

Bylem w bledzie , jesli chodzi o podkrecanie tylko na Z87. Jak widac, mozna to zrobic np. na plycie Asrock'a H87 Fata1ty. Jednak chcac nie chcac jest to slabsza pozycja, jesli ktos naprawde chce sie bawic porzadnie w OC. Sam osobiscie mam na oku Asrock Z87 Extreme6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...