Skocz do zawartości
BuShMaN

Płyta pod LGA1150 - Wątek Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić płytę główną pod broadwella. Zastanawia mnie czy można dostać płytę z już zaktualizowanym biosem ponieważ nie mam dostępu do żadnego procesora z serii haswell żeby ją zaktualizować. Wiecie coś na temat tego czy można kupić płyty z97 z najnowszym biosem ?

Edytowane przez skajti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć pewność, to wybierz sobie płytę, sprawdź na stronie producenta najniższą rewizję biosu, która obsługuje ten procek i kupując go dopilnuj by na naklejce (karton, ewentualnie sama płyta) była informacja, że jest zainstalowany conajmniej ten bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płyta główna ma usb 3.0 to potrzebny jest sterownik by była prędkość jaką oferuje czy bez sterownika już powinna lecieć ? Bo mam urządzenie na 3.0 i teraz zgrywam dane na nie i prędkość to koło 40,0 MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: USB 3.0 z czipsetu Intela; USB 3.0 na dodatkowym układzie (AS Media Technology)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na h87/h97 da sie kręcic?

 

potrzebuje najtanszą mobo pod NON K procki

 

byle dalo sie ustawic mnoznik na max (4590s @ 37)

I jakas regulacja vcore zeby byla

ten procek zrobi pewnie te 3,7ghz na 1,0V wiec duzo nie potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to blokowanie turbo i inne pierdoły zawsze wszyscy chwalili na asrocku. Ja mam g3258 i śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko :

 

Czy biorąc MSI Z97 Gaming 3 można trafić na stare wersje biosu ?

Czy to bez różnicy i na każdej bez problemu pójdzie i5 4690K wraz z OC .

Czy da się rozpoznać po partiach jakie wersje biosu są w płytach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z97 jest pod boradwell i haswell refresh... więc bez problmu.

4690k zawsze pójdzie z miejsca na serii 9. Z 8 z aktualnym biosem, lub po aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, składam kompa mam już i5 4690k, zamierzam kupić również obudowę typu Cube SilentiumPC Alea m50, więc poszukuję do kompletu pasującej płyty głównej. Musi być to płyta typu mATX bo taki typ pasuje do upatrzonej obudowy. Zamierzam podkręcać procesor, budżet- elastyczny, ale wiadomo najchętniej wydał bym na to kwotę w granicach 450zł w uzasadnionych wypadkach mogę dopłacić około stówkę, ale na pewno nie chcę przekroczyć kwoty 600zł.

Jeszcze jedno- jako że obudowa z oknem, najmilej widziana płyta w kolorystce podobnej do mojej MSI gtx770 oc czyli czarno-czerwone, mogą być też czarne w ostateczności czarno-złote.

 

Kandydaci, których NARAZIE brałem pod uwagę, ale chętnie wysłucham innych propozycji:

-MSI Z97M Gaming (pasowała by do karty,szkoda że taka droga)

-Asus Z97M-PLUS

-Gigabyte GA-Z97M-D3H

-Gigabyte GA-Z97M-DS3H

-Gigabyte Z97MX-Gaming 5(również fajna stylistyka, również wysoka cena :( zwłaszcza że w przypadku tej płyty różnica między mATX a ATX to aż 100zł)

 

link do wszystkich płyt na morele:

morele

 

Co polecacie w mojej sytuacji? Czy opłaca się dopłacać do Gamingowego MSI albo Gigabyte? Czy może zaoszczędzić pieniądze i kupić coś tańszego?

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI odradzam, bo ja coś się dzieje to nagle ich nie ma. Dlatego zero kart graficznych od nich (zersztą to porażki tak czy owak) i płyt

O asusie dużo się słyszy, że dźwiękówki do niczego - też bym odpuścił

http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne-42/0,0,,,,,,p,0,,8171O998499,8173O767875,29695O971887/1/#product_list

 

Wziąłbym najtańszego asrocka, a jak nie to czerwonego gigabyte. Czy ja bym dopłacił? Co prawda, mam kompa o wiele większym budżecie ale dopłaciłbym. PC dla entuzjasty ma cieszyć oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI odradzam, bo ja coś się dzieje to nagle ich nie ma. Dlatego zero kart graficznych od nich (zersztą to porażki tak czy owak) i płyt

O asusie dużo się słyszy, że dźwiękówki do niczego - też bym odpuścił

http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne-42/0,0,,,,,,p,0,,8171O998499,8173O767875,29695O971887/1/#product_list

 

Wziąłbym najtańszego asrocka, a jak nie to czerwonego gigabyte. Czy ja bym dopłacił? Co prawda, mam kompa o wiele większym budżecie ale dopłaciłbym. PC dla entuzjasty ma cieszyć oko.

 

 

No tak, właśnie wiele ludzi nie rozumie że w niektórych przypadkach ten wygląd jest naprawdę ważny, tak samo mam z wyborem SSD wszyscy piszą mi o Crucialach- wiem że są najbardziej wydajne, jak na swoja cenę ale zupełnie nie pasują mi do zestawu ze względu na wygląd, a w przypadku mojej obudowy SSD jest bardzo eksponowany.

 

A co do Gigabyte to zastanawiałem się nad nim, ale trochę mnie zniechęciła recenzja z Benchmarku gdzie pisano o niej między innymi że ma cena jest zawyżona(a wtedy i tak bya o 100zł tańsza) oraz że chłodzenie sekcji zasilania jest słabe. Nie wiem czy wspominałem, ale jako że mam 4690K to interesuje mnie podkręcanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekcja zasilania w haswellach ma minimalne znaczenie, ludzie na 4 fazach ostro jadą. Nie wiem czy konkretnie w tej płycie, ale gigabyte jest pionierem jeśli chodzi o fazy.

 

Co do SSD - pierdzielnąć farbą w sprayu i tyle. Z godnego konkurenta cruciala masz jeszcze transcenda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zmienić Asrock H87 Performance (obecnie z G3240) na jakąś płytę na Z97 dla 4790k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką płytę głowną pod i5-4460 ze złączem PCI do 200 zł polecacie ?

Edytowane przez Barti131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką płytę kupić pod i7 5775c do 650zł, tak aby wycisnąć z niego ile się da? Wiem, że się dobrze nie kręcą, ale chyba 4.1 czy 4.2 na dobrej płycie i chłodzeniu są osiągalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie, czy można robić downgrade biosu płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Ja na asus Z87 robiłem z pena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajć, zobaczyłem teraz, że napisałem w złej podstawce. Dzięki za odpowiedź. W takim razie spróbuję mojego Gigabyte przeflashować bo coś ostatnio mnie nieźle denerwuje. Nie trzyma ustawień, bo po zmianie w boot loopa wchodzi. Przez tydzień jest dobrze, żeby potem w jeden dzień się nie włączyć. O dziwo po wejściu do biosu i wyjścia z niego płyta startuje, więc nie wydaje mi się żeby do były wadliwe ustawienia.

Edytowane przez M.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Poszukuje płyty głównej do zestawu którego bazą będzie i5 4690 i gtx 970. Płyta musi być koniecznie w formacie Micro atx i mieć 4 banki Ramu. Użytkownikiem zestawu będzie laik komputerowy więc na pewno nie będzie nic przy niej grzebał, ma działać i wystarczyć na długo.

Na chwile obecną moim typem jest:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85m-pro4-581431/

 

Myślicie, że to optymalny wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam możliwość okazyjnego kupienia Celerona i jakiegoś prostego Pentiuma 1150 - ile warte są takie procki? Na allegro najtańszy Celeron jest za 120zł - czy to jest mniej więcej jego wartość rynkowa? Jaka jest rynkowa wartość Pentiuma? Wiem, że różnica wydajnościowa między nimi nie jest duża, więc skłaniałbym się ku tańszemu.

 

Gdybym się zdecydował na jeden z nich, potrzebowałbym płyty. Szukałbym raczej jakiejś najtańszej - czy jest tu coś czego wypada się szczególnie wystrzegać lub na coś szczególnie polować? Wymagania mam małe, może w przyszłości zaaplikowałbym G3258, a jeszcze później i3/i5 - wiem, że nie na każdej płycie da radę podkręcać G3258, więc muszę sprawdzać indywidualnie. Ile warto zapłacić za najtańsze używane płyty? Nowe są od około 160zł, a używane kup teraz z wysyłką od około 150 :P W związku z tym raczej warto coś licytować, ale nie wiem kiedy jest jeszcze tanio, a kiedy już drogo. Chciałbym wiedzieć na zasadzie, że np. 100zł to dość tanio jak na płytę h61 1155.

Edytowane przez Zieeelak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,zastanawiam się nad wyborem płyty głównej tak do "+-" 500zł

Znalazłem póki co takie oferty:

-Płyta Główna MSI Z97 Gaming 3 nowa-400zł

-Płyta główna Gigabyte G1.Sniper Z97 używana-500zł

-Płyta główna Asus Z97-A/USB 3.1 nowa(Powystawowa)-499zł

Proszę o rady,opinie i informacje :)

Mile widziane również inne propozycje najlepiej z linkiem do zakupu ;)

Socket:1150

Procek:i5-4690K

Karta graficzna:GTX 970 gaming od MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaka plyta pod i5-4460?

 

Zasilacz: TS 550

Karta graficzna: GTX 960 MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która teraz płyta wypada najlepiej w NON-K OC dla i5 6400 do 500 zł ?

 

Myślałem nad Asrock Pro 4S lub Pro 4/DS.

Edytowane przez mareczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Można podkręcać i5 4690k na płytach b85 czy intel zablokował tą możliwosć.

 

Edit: Prosiłbym również o polecenie czegoś do podkręcania w/w procesora max do 400zł. Bez szaleństw na 4,5 planuje poprzestać (Jeżeli proc tyl wyciągnie).

Edytowane przez pifpaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie do powyższego pytania. Ja szukam płyty najlepiej w formacie micro atx. Jedyny wymóg to taki, ze ma miec 2 cyfrowe wyjścia video (nie używam karty). Fajnie, jakby obslugiwala szybki ram chociaz nie jest to konieczne. Szukam najbardziej ekonomicznego rozwiazania - celuje w używki.

Edytowane przez Sadzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...