Skocz do zawartości
BuShMaN

Płyta pod LGA1150 - Wątek Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Można podkręcać i5 4690k na płytach b85 czy intel zablokował tą możliwosć.

 

Edit: Prosiłbym również o polecenie czegoś do podkręcania w/w procesora max do 400zł. Bez szaleństw na 4,5 planuje poprzestać (Jeżeli proc tyl wyciągnie).

 

Dorzuć parę zł do http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97m-pro4-z97-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-matx-z97m-pro4-642227/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety okazalo sie, ze musialem przyciac fundusze dlatego zdecydowalem sie na P85-D3 od gigabyte'a. Z tego co czytalem na labie to krecili na niej 4670k do 4.5 takze powinna dac rade. Chociaz troche mnie nurtuje to B85, no ale z tego co sie orientowalam to na tym chipie mozna mnoznikiem krecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od biosu, pewnie trzeba będzie downgrade robić. Ale tak, to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam płyty pod i5 Haswella non-k Biostar Hi-Fi H81S2 jest do kupienia w cenie ok 260zł. Podkręcać nie będę, ilość złączy jak jest w zupełności mi wystarczy, a zależy mi głównie karcie dźwiękowej i możliwość ustawienia profili wentylatoróa,a chyba nic lepiej grającego w tej cenie się nie znajdzie ? Miał ktoś styczność z taką płytą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady odnośnie wyboru płyty typu Mini ITX. Moje specki:

 

CPU: i7 4790k

GPU: MSI R9 280x

 

 

I dylemat z pamięcią RAM. MiniITX ma tylko 2 sloty. Są wersje które obsłużą 2x 16GB DDR3?

 

Budżet na mobo: ~600PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wersje które obsłużą 2x 16GB DDR3?

 

Jeśli chodzi o ITX dla LGA 1150 max to 16GB, 32GB posiadają płyty ITX LGA 1151.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ITX dla LGA 1150 max to 16GB, 32GB posiadają płyty ITX LGA 1151.

Polecasz te rozwiązania mini ITX? Czy lepiej nie świrować pawiana i brać normalne rozwiązane oparte na płycie:

 

MSI Z97 GAMING 3

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3

Asus H97-PRO Gamer

 

Która z nich wydaje się "najrozsądniejsza"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się bawić w ITX, to jako drugi komputer. Główny komputer lepiej posiadać w formacie ATX, który nie będzie cię ograniczał.

2 lata temu skusiłem się na PC w formacie ITX, fajny, taki mały, ale po czasie się znudził i go sprzedałem.

 

Ja np korzystam z wewnętrznej karty dźwiękowej, kiedy ją pierwszy raz przetestowałem, zintegrowana karta dźwiękowa przestała dla mnie istnieć. Więc ITX w moim przypadku już się nie sprawdzi.

 

Co do płyt, polecam

 

http://allegro.pl/plyta-glowna-gigabyte-z97x-gaming-5-i6043094797.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam brać płytę to tylko ze sklepu. Może ktoś ma propozycję innych płyt niż podałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płytę Z87X-UD3H i na tylnym panelu mam złącza eSATA, czy te złącza posiadają również zasilanie czy tylko sygnał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaka najtańsza płyta na chipie Z97 (Z87?) nada się do kręcenia i5-5675C do 4.5 GHz?

 

Mam okazję kupić tego procka w dobrej cenie (i kupie go m.in ze względu na dobre iGPU które mi się przyda), ale z drugiej strony nie chce też wydawać majątku na płytę Z97. Byle miała złącze M2 na dyski SSD i umożliwiała OC do 4.5 GHz. Cena najniższa jaka może być (do 400 pln myślę maks) :)

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Z 97 pro-gamer jaką ma przepustowość karty sieciowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że pada moja obecna płyta to myślę by wymienić od razu 2500k na coś wydajniejszego. Na 6600k obecnie funduszy brak by miało to ręce i nogi. Zatem na razie stanie na 4690k. Pytanie - jak niedroga płyta do tego pod umiarkowane OC (raczej więcej niż 4,5GHZ nie będzie)? Jak chip pozwala na kręcenie? Tylko Z97 czy tańsze też pozwalają na zmianę mnożnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańsze nieoficjalnie pozwalały, ale jak teraz jest na nowszych biosach, oraz mikrokodach (które też wciska system) to musi się ktoś wypowiedzieć, kto faktycznie kisi procek K na tańszym chipie.

 

Płyta na tym sockecie nie ma wielkiego wpływu na OC, bo to procesor ma zintegrowany regulator napięcia. Póki nie trafisz na wyjątkowo biedny egzemplarz procka, i nie weźmiesz skrajnie gołej płyty to spokojnie wyciśniesz te 4.5GHz.

 

Nie myślałeś jednak wziąć i7k? Jak upgrade to upgrade, a dodatkowe wątki z HT coraz częściej przekładają się na stabilniejsze fps i mniejsze dropy.

 

Rozglądaj się zarówno za z87 jak i z97 - te pierwsze są często tańsze, a prawie niczym nie ustępują kotletowanemu następcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem raczej zielony jeśli chodzi o sprzęt komputerowy więc napisasze najlepiej jak potrafie.

Szukam płyty głównej płyty głównej z RAM'em który ma 1600Mhz i socketem LGA1150.

Model komputera to Medion PC MT14.

Procesor: Intel Core i5 - 4460 3,20 GHz

Ramy: 8gb DDR3

Karta graficzna: Nvidia gtx 750 ti

Zasilacz: 230-240V- 4A 50-60 Hz

Jest to mój pierwszy post na tego typu forum więc prosze o wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szybkie pytanko.

Jaka płyta pod:

procka i7-4790

pamięć na 2000MHz

grafe GTX 1060 6GB

??

 

z góry dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSi Gaming 5 Z97 i i7 4790k no i problem pojawia się jak ustawie tryb silent w msi gaming app, to po prostu nawet filmy na youtube ścinają. Temp skacze z 28 do 40 wtedy (widzę przez okienko na wyświetlaczu na płycie nawet).

 

Wie ktoś co może być przyczyną? Ta appka jest taka do kitu? W trybie gaming mi normalnie "idluje" procek, i byłoby ok, ale z racji, że zaraz będę miał karte od msi 1080 gaming x to tam ten tryb silent bym sobie włączać chciał by było naprawdę cicho ;D A no nie mogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś płyta główna pod 1150 obsługująca i7-5775C i pamięci DDR3 serwerowe quad channel? Format ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoi przecież wyraźnie w opisie budy

Efficient layout allows the installation of Micro-ATX/Mini ITX main board

 

 

Czy jest jakaś płyta główna pod 1150 obsługująca i7-5775C i pamięci DDR3 serwerowe quad channel? Format ATX

Wiem że nekro, ale z ciekawości - o co tu w ogóle chodziło? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

Kupuję płytę pod i3 4150 nie wiem, która będzie lepsza ASRock H81 Pro BTC R2.0 czy ASUS B85M-K. Obie płyty są w podobnych cenach, ASRock nieznacznie drożysz. Ten Asus B85 wydaje mi się trochę wykastrowany, bo ma tylko dwa sloty na ram, ponoć sekcja zasilania czasem się grzeje no i jest trójfazowa a w ASRocku cztery fazy. Skłaniam się ku ASRockowi ale wolę zapytać ekspertów. Dziękuję za pomoc pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...