Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DhanOS

Blogi na PCLab.pl - testy

Rekomendowane odpowiedzi

Jest gdzieś regulamin do przejrzenia? Jak blogi współpracują z mobilnymi przeglądarkami, mam tu na myśli głównie Mini Operę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość idzie w parze z $. Zresztą, sam zapał, bez spoglądania na jakość, szybko mija bez podsycania.

 

Zaś platforma blogerska - miło nam, będziecie darmową platformą blogową numer 238237. Przyjdą do was wszyscy ci, którym się nie spodobało poprzednie 238236 platform.

E tam. Praca wielu jest wyceniana wyżej niż powinna, podobnie jest z produktami.

 

Co powoduje, że w jakimś miejscu chcemy się zatrzymać - ludzie. Jeśli na blogu labika będzie odpowiednia atmosfera, to nie jeden na inne platformy nawet nie spojrzy.

 

Witam.

 

Mam pytanie.

W temacie " Lodówka BOSCH KGV 33610" napisałem posta, takiego mojego "bloga" na temat tej lodówki (dział sprzedam).

Tak patrzę na regulamin sprzedam, regulamin główny, to chyba zostało to usunięte za "reklamę"? - to czym są porady co kupić w działach sprzętowych? czym jest podawanie nazwy producenta jakiegoś sprzętu komputerowego i wyrażenie "bierz to bo nieźle smiga itd".

 

Czegoś tu nie rozumiem, niby freestyle bloga strzeliłem a tu bach kasacja, no chyba że nie wolno freestyle blogów pisać w dziale sprzedam... moment... tam są setki wpisów jak coś jest tanie, wydajne, polecane przez innych itd.

 

Dziiiiwne.

W działach handlowych nie komentujemy i nie dyskutujemy bez chęci wzięcia udziału w transakcji. Przeczytaj Zasady Działu Sprzedam. Zresztą co to ma wspólnego z blogiem... :E Było się interweniującego moderatora na priv zapytać lub w odpowiednim miejscu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu? Hmm, wielu nie potrafi poprawnie złożyć zdania, nie mówiąc już o pisaniu ciekawego bloga. Którego jest w stanie pociągnąć przez dłuższy czas bardzo niewielu.

Mam wrażenie, że połączenie labika i atmosfery może być ciekawe :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W działach handlowych nie komentujemy i nie dyskutujemy bez chęci wzięcia udziału w transakcji. Przeczytaj Zasady Działu Sprzedam. Zresztą co to ma wspólnego z blogiem... :E Było się interweniującego moderatora na priv zapytać lub w odpowiednim miejscu na forum.

 

Rozumiem i nie rozumiem.

Rozumiem to co napisałeś, rozumiem słowo pisane w regulaminie.

Nie rozumiem tak szybkiej reakcji na mojego posta, jak w dziale sprzedam są setki komentarzy typu "za drogo, mam polecam można wykręcić do/można odblokować, nie polecam" itd.

 

Zresztą nieważne było minęło, nie moja piaskownica ja tylko odwiedzam. :thumbup:

 

 

edit

 

@jagular

Rozumiem. Po prostu chciałem gościowi pomóc ze sprzedażą bo taki już jestem, a sam post to mała recenzja/moje odczucia odnośnie tej lodówki - to nie było "mam, polecam, super, gites majonez".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryszardzie, taki jest regulamin: po prostu nie powinieneś komciować w tym dziale.

Podobnie jak kilka tysięcy (:E) innych forumowiczów, ale większości się udaje ominąć reakcję któregoś z członków armii moderatorów działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, to może ja ? Tylko pytanie czy to ma sens, niby fajnie, że funkcjonalność jest, ale kto miał mieć bloga i coś pisać to dawno skorzystał ze stron do tego, pisze na dobreprogramy.pl czy cokolwiek.

Cieszy natomiast fakt, że tematyka jest dowolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś regulamin do przejrzenia? Jak blogi współpracują z mobilnymi przeglądarkami, mam tu na myśli głównie Mini Operę.

Regulamin będzie, jeszcze nie ma.

Nie testowaliśmy ani blogów ani cms-a z Operą Mini.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie będzie ograniczeń co do publikowania (także tych samych) tekstów równolegle na innych stronach, być może zgłoszę się po 21.08, gdy wrócę do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duda007 - żebyś miał to byś nie myślał o blogu na pclabie, który przyniesie zyski pclabowi i odciaży niusmanów, możliwość przydzielania, usuwania..to jak rekrutacja naiwnych twórców za totalne free

Blogi absolutnie nie są konkurencją dla naszego działu Aktualności. Aktualności/newsy to jedno, blogi to drugie. Blogi wcale nie muszą być aktualne i wręcz nie powinny w "chłodny" sposób informować o najnowszych wydarzeniach w branży. Co więcej, może się ukazać na PCLabie news i jednocześnie (lub po chwili) wpis na blogu na temat tego samego wydarzenia, ale opisujący je z zupełnie innej perspektywy. A już na pewno blogi nie muszą się wyłącznie ograniczać do opisów bieżących wydarzeń. Wystarczy przejrzeć dotychczasowe wpisy na blog.PCLab.pl, by się o tym przekonać.

 

Więc nie traktuj proszę blogów jako naszej "machiny do przynoszenia zysków", bo zyski z blogów to my mamy śmiesznie niskie (emitujemy tam wyłącznie reklamy zasięgowe ROS, które są wyświetlane na wszystkich serwisach należących do Onetu - a to jest absolutnie najtańsza forma reklamy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piła, nie obraź się, ale zdecyduj się i ciągnij tylko jeden projekt.

Dopóki trzymałeś PCLab w ryzach zarówno vortal jak i forum działało świetnie. A potem założyłeś CoreClub, który... no właśnie... Mieliśmy sprzęt od PCLab w testach, mogliśmy ocenić podzespoły, które na co dzień raczej nie zagoszczą w naszych domach z takiej czy innej przyczyny. Ale projekt upadł, zawiesił się... zwał jak zwał.

Założyłeś AGDLab, gdzie mamy... diabli wiedzą co.

Teraz raczysz nas blogiem... Cóż mamy o nim myśleć jak nie o kolejnej zabawce na kilka chwil. Parę osób się skusi, wejdzie w to, zacznie pisać a potem Ty i admini stracicie zainteresowanie utrzymywaniem tego tworu przy życiu.

Gdyby forum działało na poziomie a Ci z wiedzą nie odeszli do innych vortali i fora miałbyś zespół ludzi, którzy z chęcią pisaliby jakieś felietony, może jakieś minirecenzje. Dać im możliwość tworzenia i pilnowania wątków na forum a miałbyś już dawno o wiele lepszą wersję tego, co teraz chcesz wprowadzić pod nazwą Blogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piła, nie obraź się, ale zdecyduj się i ciągnij tylko jeden projekt.

To se ne da. Od lipca jestem szefem wszystkich serwisów technologicznych Onetu. Czyli: PCLab.pl, AGDLab.pl, Pliki.Onet.pl, Technowinki.Onet.pl i TrocheTechniki.pl. Plus mam jeszcze własny ITbiznes.pl, ale na niego już brak mi czasu... Każdy z tych serwisów kierowany jest do innej grupy odbiorców, wszyscy wymagają rozwoju "swoich" serwisów, więc na każdym z nich musimy dodawać nowe funkcjonalności. Nie możemy się wyłącznie koncentrować na PCLabowym forum, bo pozostałe serwisy szybko by upadły. Co nie oznacza, że forum porzuciliśmy, cały czas trwają różnorakie prace przy nim. Ja nie jestem w stanie wszystkiego doglądać osobiście (w tym forum), ale na szczęście mam kilka osób decyzyjnych do pomocy, więc mam nadzieję, że wszystko będzie się dobrze teraz kręciło. W AGDLabie też szykujemy duże zmiany. Pewne decyzje biznesowe, które zapadły wcześniej, były błędne, ale teraz się z nich wycofujemy i zamierzamy ogarnąć ten projekt należycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie jeszcze raz co napisałem, prześledź jak wygląda historia serwisów jakie wymieniłeś i wyciągnij wnioski. Nie da rady trzymać dwóch srok za ogon jak mawia przysłowie a Ty masz pod sobą... kilka takowych.

I zlituj się nad tymi, co tutaj pozostali i nie pisz, że coś kiedyś wdrożycie, zrobicie, naprawicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kopia blogów z DP. Sorry, byli pierwsi. Chcecie się wybić, musicie być lepsi. A Wy chyba liczycie na jakieś euforyczne rzucenie się użytkowników na te blogi. Tak się nie da...

 

W AGDLabie też szykujemy duże zmiany.

Weźcie kasę od innej firmy, bo ciągłe testowanie sprzętu z biedronki już mdli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopia, kopią. Przyznam, że nigdy nie pasjonowałem się blogiem (a raczej blogami) DP, ale z tego co widzę poszli w sporą komerchę. Słabo trafia do mnie argument, że ktoś był pierwszy. To, że blogi są trendy chyba nikt nie zakwestionuje? Lab chce dać możliwość użytkownikom bliższej integracji z wortalem, właśnie poprzez blogowanie. Pewnie, że chętnych do pisania jest mało. Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że trzy lata temu na podobny apel odpowiedziałoby kilkadziesiąt osób. Dziś jest ciężej, ale to nie znaczy że nie ma o co walczyć.

 

DP było pierwsze, ostatnio z blogiem wszedł BMK. Teraz czas na lab'a. Na pewno osoba, która chce przekazać swój punkt widzenia będzie miała szansę na publikacje tekstów z dużą ilością odsłon. Poza tym do gry wchodzi czynnik stabilności i możliwości rozwoju. To się liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna teoria. DP pierwsze zrobiły porządny portal z programami do pobrania. I późniejsze starania Onetu nic nie dały. Teraz kopiują blogi. Internet rządzi się swoimi prawami. Nie jesteś pierwszy, musisz być sporo lepszy, albo ludzie Cię zignorują. Są wyjątki ale ta zasada generalnie jest dość trafna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Jeden wpis na 3 dni wystarczy?

No i czy tematyka musi dotyczyć technologii? ja o technologiach to za wiele nie napiszę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chętnych? :(

W odpowiedzi do PW, raczej jestem chętny, ale mam w najbliższym czasie dużo rzeczy do ogarnięcia, więc nie chcę mówić, że na pewno, już, teraz zacznę działać w tym kierunku, a tym samym pomogę w jakiś znaczący sposób w testach platformy. Ale ogólnie jestem na tak, tylko muszę uporządkować kilka spraw w życiu ;)

 

Jeden wpis na 3 dni wystarczy?

No i czy tematyka musi dotyczyć technologii? ja o technologiach to za wiele nie napiszę :E

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie jeszcze raz co napisałem, prześledź jak wygląda historia serwisów jakie wymieniłeś i wyciągnij wnioski. Nie da rady trzymać dwóch srok za ogon jak mawia przysłowie a Ty masz pod sobą... kilka takowych.

Kiedy ja nie mogę powiedzieć: "Ok, to teraz zajmuję się tylko PCLabem", albo "teraz zajmuję się tylko forum". Zostałem przez Onet przydzielony do zarządzania wszystkimi Onetowymi serwisami technologicznymi i muszę je ogarnąć. Na szczęście nie sam, bo mam odpowiednich ludzi, jak pisałem wyżej, którzy mogą podejmować wiele decyzji samodzielnie (chociażby focus). Ja tylko muszę się oduczyć tego, że wszystko chcę zrobić sam - niestety nie jestem w stanie wszystkiego zrobić sam, muszę dać szansę wykazania się innym ;)

 

I zlituj się nad tymi, co tutaj pozostali i nie pisz, że coś kiedyś wdrożycie, zrobicie, naprawicie.

Kiedy wszystko, co zapowiadaliśmy, wdrożyliśmy, chociaż faktycznie często z opóźnieniem. Nowe forum też będzie, ale nie deklaruję terminu, bo cały czas wpadają nam mega ważne projekty, które odsuwają nam w czasie dokończenie prac nad aktualizacją forum - ale prace te idą do przodu, chociaż powoli ;)

 

Czyli kopia blogów z DP. Sorry, byli pierwsi. Chcecie się wybić, musicie być lepsi. A Wy chyba liczycie na jakieś euforyczne rzucenie się użytkowników na te blogi. Tak się nie da...

Jak już to pisało kilka osób przede mną, pierwsi byliśmy my z CoreClubem (blogi na CoreClubie ruszyły pół roku wcześniej, nim DP udostępniło blogi swoim czytelnikom). Ale nie ma co się licytować, kto był pierwszy i kto od kogo podpatrzył pomysł. Gdybyśmy wychodzili z założenia, że ktoś inny już coś robi i warto wprowadzać jedynie innowacyjne rozwiązania, to... PCLabu w ogóle by nie było. Bo po co tworzyć kolejny serwis z recenzjami sprzętu komputerowego, podczas gdy działają już prężnie takie serwisy jak Benchmark, TwojePC, FrazPC, in4, Tweak, Dzikie i inne? A jednak podjęliśmy próbę i próba ta okazała się udana. Dziś jesteśmy liderem wśród serwisów o tematyce IT. Może podobnie będzie z blogami ;)

 

Weźcie kasę od innej firmy, bo ciągłe testowanie sprzętu z biedronki już mdli.

Sęk w tym, że nie mamy od Biedronki ani grosza :( Za to zasypują nas produktami do testów ;) Ale już sami mamy przesyt i zaczęliśmy już odmawiać. Zresztą - zmieniamy też formułę artykułów. Nie będziemy testowali pojedynczych produktów.

 

Jeden wpis na 3 dni wystarczy?

No i czy tematyka musi dotyczyć technologii? ja o technologiach to za wiele nie napiszę :E

Nie mamy żadnych wymagań co do liczby wpisów. Możesz pisać wyłącznie wtedy, gdy masz na to ochotę. Nie masz ochoty - nie piszesz, głowy Ci za to nie urwiemy ;) Tematyka dowolna. Ja cały czas planuję wpisy na temat skuterów (które mnie mocno kręcą od niedawna ;)), tyle że nie mam czasu. Na razie realizuję swoją pasję w postaci recenzji skuterów na Onecie:

 

http://motocykle.onet.pl/router

http://motocykle.onet.pl/zipp

 

Ale mam też kilka przemyśleń, które nie nadają się na artykuł, a na wpis na blogu właśnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to pisało kilka osób przede mną, pierwsi byliśmy my z CoreClubem (blogi na CoreClubie ruszyły pół roku wcześniej, nim DP udostępniło blogi swoim czytelnikom). Ale nie ma co się licytować, kto był pierwszy i kto od kogo podpatrzył pomysł. Gdybyśmy wychodzili z założenia, że ktoś inny już coś robi i warto wprowadzać jedynie innowacyjne rozwiązania, to... PCLabu w ogóle by nie było. Bo po co tworzyć kolejny serwis z recenzjami sprzętu komputerowego, podczas gdy działają już prężnie takie serwisy jak Benchmark, TwojePC, FrazPC, in4, Tweak, Dzikie i inne? A jednak podjęliśmy próbę i próba ta okazała się udana. Dziś jesteśmy liderem wśród serwisów o tematyce IT. Może podobnie będzie z blogami ;)

Właśnie, dopóki trzymałeś jedno dziecko w ryzach PCL można było uznać za lidera. A teraz częściej czytam recenzje na kilku vortalach jakie wymieniłeś ale i na PurePC, skoro otwarcie lecimy ich nazwami. Powód jest prosty - treść, sposób jej podania są o wiele lepsze od tego co obecnie serwuje PCL. Ilość odsłon nie oznacza, że treść jest na równie wysokim poziomie.

Skoro masz pod sobą cały dział technologii Onetu to dogadajcie się z górą i zamiast kilku miernych voralików i upadającego PCL stwórzcie jeden duży.

 

I wracając do blogów - gdzie jakiś baner, reklama, że ruszacie z taką funkcjonalnością? Gdzie, poza wstążką po prawej stronie, która ginie pośród innych, jakieś szybkie przejście do serwisu blogowego? W pasku menu nad artykułami i niusami przycisk blog niknie wśród innych podobnych, z których użytkownicy mało kiedy korzystają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dopóki trzymałeś jedno dziecko w ryzach PCL można było uznać za lidera. A teraz częściej czytam recenzje na kilku vortalach jakie wymieniłeś ale i na PurePC, skoro otwarcie lecimy ich nazwami. Powód jest prosty - treść, sposób jej podania są o wiele lepsze od tego co obecnie serwuje PCL. Ilość odsłon nie oznacza, że treść jest na równie wysokim poziomie.

Oj, to teraz nadepnąłeś na odcisk focusowi ;) Pod jakim względem artykuły, które ukazują się obecnie na PCLabie, są gorsze od tych, które publikuje jakikolwiek konkurencyjny serwis? Wskaż konkretnie. Nie boimy się takich bezpośrednich konfrontacji. Bo - powiem nieskromnie - uważam, że mamy najlepszej jakości artykuły na temat komputerów w polskiej sieci. Ktoś pisze lepsze? Poproszę o wskazanie.

 

Skoro masz pod sobą cały dział technologii Onetu to dogadajcie się z górą i zamiast kilku miernych voralików i upadającego PCL stwórzcie jeden duży.

Po pierwsze, te Onetowe "mierne vortaliki", jak to nazwałeś, są obecnie największymi serwisami technologicznymi w Polsce :)

 

http://media2.pl/badania/105309-Megapanel-czerwiec-2013-kategorie-tematyczne/13.html

 

Jesteśmy numerem 1. Wcale nie upadamy, jak twierdzisz, wręcz przeciwnie, cały czas rośniemy, bo jeszcze do niedawna byliśmy numerem dwa, a nawet numerem trzy (za Interią i Dobrymi Programami).

 

Po drugie, nie możemy scalić serwisów technologicznych w jeden, bo wszystkie mają innego odbiorcę docelowego - PCLab.pl jest kierowany do entuzjastów, użytkowników zaawansowanych, a takie Technowinki są raczej dla nowicjuszy, ale zainteresowanych nowymi technologiami. Nie da się połączyć obu światów, to zupełnie inny czytelnik.

 

I wracając do blogów - gdzie jakiś baner, reklama, że ruszacie z taką funkcjonalnością? Gdzie, poza wstążką po prawej stronie, która ginie pośród innych, jakieś szybkie przejście do serwisu blogowego? W pasku menu nad artykułami i niusami przycisk blog niknie wśród innych podobnych, z których użytkownicy mało kiedy korzystają.

Spokojnie, blogi dopiero się rozkręcają. Najciekawsze wpisy promujemy w bloczku Artykuły czy Aktualności na stronie głównej PCL, a niektóre wystawiamy na stronę główną Onetu.

 

W odpowiedzi do PW, raczej jestem chętny, ale mam w najbliższym czasie dużo rzeczy do ogarnięcia, więc nie chcę mówić, że na pewno, już, teraz zacznę działać w tym kierunku, a tym samym pomogę w jakiś znaczący sposób w testach platformy. Ale ogólnie jestem na tak, tylko muszę uporządkować kilka spraw w życiu ;)

To podeślij proszę PM do maly_szcz, nada Ci odpowiednie uprawnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolejny, ostry atak zaklęć i zasłon dymnych.

Nie, nie uwierzymy w prace nad pclabem.

Nie, nie uwierzymy w sukces agd_pożal_się_Boże_portalu.peel i całej reszty, która ginie w mroku historii zaraz po postawieniu domeny.

 

Próbując coraz to kolejnych projektów się rozdrabniacie na wiele przedsięwzięć, z których żadne nie jest doprowadzone do minimum profesjonalizmu.

Nie przejmiecie dynamicznie rynku, bo AD2013 rynek jest ufortyfikowany i biedny jak posiadacz miliona dolarów Zimbabwe. Trzeba było uruchomić łokcie 10+ lat temu. Albo obecnie włożyć niewiarygodną kasę (której Onet z definicji mieć AD2013 nie może).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jagular, nie zapominaj, że Onet należy teraz do grupy Ringier Axel Springer, która kasy ma... naprawdę dużo. I zamierza tej kasy sypnąć. Ale na tę chwilę nic więcej powiedzieć nie mogę. Natomiast efekty sypania tą kasą będzie widać już w październiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jagular, dla Ciebie sukces to uznanie czy też dobra opinia w środowisku. Dla Piły to liczba wejść na stronę. Biorąc pod uwagę zaplecze onetowe łapiące nieszczęśników i kierujące ich na portale technologiczne, to faktycznie tych wejść może być sporo. Tylko ile są warto w stosunku do ruchu na konkurencyjnych portalch bardziej ukierunkowanych na konkretną tematykę. Chciałbym poznać współczynnik odrzuceń na AGDlab, może być ciekawy :P

 

Jagular, nie zapominaj, że Onet należy teraz do grupy Ringier Axel Springer, która kasy ma... naprawdę dużo. I zamierza tej kasy sypnąć. Ale na tę chwilę nic więcej powiedzieć nie mogę. Natomiast efekty sypania tą kasą będzie widać już w październiku.

Jeszcze większe rozdrobnienie. Po co dbać o jakość, skoro rzucają w nas kasą i można iść na ilość :P

 

Ale może się mylę i w październiku będzie wielka aktualizacja forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jagular, nie zapominaj, że Onet należy teraz do grupy Ringier Axel Springer, która kasy ma... naprawdę dużo. I zamierza tej kasy sypnąć. Ale na tę chwilę nic więcej powiedzieć nie mogę. Natomiast efekty sypania tą kasą będzie widać już w październiku.

Bez jaj.

Pracuję w firmie, której właściciele mają w ciągu najbliższych 4-5 miesięcy "sypnąć" 80mln $. Albo nie sypnąć. To zależy od wyników. Mam na bieżąco, codziennie przed oczami kolorowe słupki, wykresy i prezentacje krejzoli, co zaginają czasoprzestrzeń.

To, że Ringier Axel Springer ma pieniądze, oznacza dokładnie nic. Wydadzą je. Albo ich nie wydadzą. Na razie, patrząc na to okiem z zewnątrz, pieniędzy nie wydają. Na razie też, nie widać, dla człowieka z zewnątrz, powodu do wydania kasiorki.

Jagular, dla Ciebie sukces to uznanie czy też dobra opinia w środowisku. Dla Piły to liczba wejść na stronę. Biorąc pod uwagę zaplecze onetowe łapiące nieszczęśników i kierujące ich na portale technologiczne, to faktycznie tych wejść może być sporo. Tylko ile są warto w stosunku do ruchu na konkurencyjnych portalch bardziej ukierunkowanych na konkretną tematykę. Chciałbym poznać współczynnik odrzuceń na AGDlab, może być ciekawy :P

 

 

Jeszcze większe rozdrobnienie. Po co dbać o jakość, skoro rzucają w nas kasą i można iść na ilość :P

 

Ale może się mylę i w październiku będzie wielka aktualizacja forum?

Uznanie i dobra opinia mają bardzo niski kurs w stosunku do reszty walut. Sprawdziłem w jakimś analizatorze SEO prodżekty Ojca Dyrektora. Pclab je miażdży. Śmiem twierdzić, że ruchu na tych wszelkich agdlabach to jest tyle co nic.

 

Kwękam też, mając przed oczami, globalny [?] kryzys finansowy, a więc też załamkę w branży producentów papki internetowej. Nie ma kasy na kiełbasy, jak to śpiewał pewien polski wykonawca.

 

W każdym razie, jestem wzorcem sceptyzmu z Sèvres połączonym z biblijnym Niewiernym Tomaszem na niewiernych sterydach. Zobaczę, to uwierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo po co tworzyć kolejny serwis z recenzjami sprzętu komputerowego, podczas gdy działają już prężnie takie serwisy jak Benchmark, TwojePC, FrazPC, in4, Tweak, Dzikie i inne? A jednak podjęliśmy próbę i próba ta okazała się udana. Dziś jesteśmy liderem wśród serwisów o tematyce IT. Może podobnie będzie z blogami ;)

 

To fakt, frazir był zbyt pewny swego, a tu klops, potracił sporo kadry i użytkowników no i błędne jak pokazuje aktualny stan portali posunięcia odnośnie przynależnosci do jakieś grupy.

 

Tylko jedno Pila, jak chcecie mieć fachowców prawdziwych fachowców piszących blogi odnośnie ich wiedzy i umiejętności - grupa ludzi każdy z innej dziedziny - to niestety musiecie na jakimś walnym zgromadzeniu wymyślić jakieś warunki współpracy które będą generować przychód dla blogera, nie musi to być od razu mercedes sls za każdy tekst ale znasz życie - za darmo umarło.

 

Ja np. za chiny ludowe bym nie pisał dla grupy onet za darmo. Czy grupa onet powstała by zarabiać pieniądze? TAK, jakoś mnie trochę zaczyna tyłek boleć na samą myśl że ja będę pisał za darmochę a ktoś na tym zarabiał.

 

Pisałem o gościu któremu chciałem pomóc w sprzedaży - taki już jestem, pomagam "malutkim", "szaraczkom", niestety grupa onet nie jest ani mała ani biedna więc za darmo napewno bym nie pisał.

 

Dla najlepszych utworzcie właśnie taką grupę - specjalistów z danej kategorii, i płaćcie za każdy artykuł, lub hurtowo np. za 10 szt. Na początku wiadomo będzie trzeba wybrać taką docelową grupę z dziesiątek, setek wpisów, widzisz jakiś problem? bo ja nie, jak nie fizycznie gotówka dla "casualowych blogerów" to jest mnóstwo gratyfikacji takiego użytkownika - darmowe klucze do gier, klucze do jakiś serwisów do ich "premium" sekcji itp.

 

Ale na miły Bóg, Pila - nie pisz że za darmo bo najlepszych napewno nie ściągniesz do tworzenia czegoś za darmo co będzie w całkowitym rozrachunku przynosiło zysk grupie onet.

 

"Dla najlepszych będzie współpraca" to też trochę przypomina firmy na umowa zlecenie niech się ludzie zabijają o etat, a później i tak wywali się wszystkich a kolejną grupę omami "dla najlepszych współpraca". Powinieneś docenić i takiego który napisze raz, albo parę razy i nie będzie w grupie "najlepszych z nawiązaną współpracą" jak i tych wybranych. Dlatego powinniście ustalić jakieś warunki współpracy z gratyfikacją włącznie każdego który zamieści swój tekst na czymś co będzie w rękach grupy onet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...