Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DhanOS

Blogi na PCLab.pl - testy

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz jeszcze ustalmy:

- budżet: PI są najprawdopodobniej najdrożsi w promieniu 1000km.

- target: ręce do góry, kto używa Catii, softu Maxona, itd.

 

Czy któryś z tych silników był użyty do jakiejś komercyjnej roboty w trybie gpu?

 

Cinebench nie musi pokazywać realnej sceny. Pokazuje różnice w prędkości jej renderingu. Nic więcej benchmark nie pokazuje i nie może pokazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Obojętnie. Dla mnie może być PI, a może być Tomek Bagiński, może być ktoś z Ukrainy, wierzę, że obojętnie kto to jak weźmie się focus za to to będzie dobrze zrobione.

 

Ale różnice będą inne jeżeli scena jest prosta jak budowa cepa, a silnik ma powyłączone większość funkcji bądź ustawione na minimum. FX np. może być równie szybki co 3770k czemu nie? Ma sporą cache L3.

 

- target: ręce do góry, kto używa Catii, softu Maxona, itd.

Rozumiem, ale z tym to do focusa. Nic nie poradzę, że te programy są.

Widocznie jednak ludzie chcą takich testów, a to ta sama grupa, która przecież używa viewporta, czy używa silnika RT do podglądu.

Niby lightwave nikt nie używa, nikt go już nie tworzy (zaledwie mała grupka ostała się), a jednak są studia, które go używają i robią całkiem fajne efekty. Choć niestety często widać kontrast pomiędzy scenami (jedne rewelacyjne, a inne jakby wyjęte z pokazówki dla reżysera).

Czy któryś z tych silników był użyty do jakiejś komercyjnej roboty w trybie gpu?

Oczywiście, że tak. Przy każdej robocie robi się dziesiątki podglądowych renderów przy użyciu tych programów. To własnie na nich i viewportach grafik bardziej siedzi.

 

W przypadku iRay-a nawet finalne obrazy powstają. Ale to egzotyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie? Hmm, przedsięwzięcie, które może kosztować znacznie więcej, niż typowe testy podzespołów, przedsięwzięcie które realnie dotyczy spraw ważnych dla...ilu forumowiczów? Chociaż dwóch? Gwoli formalności: omińmy nastolatków, którzy są zafascynowani 3D i jadą z pierwszymi projektami na piratach. Im i tak jest mało do szczęścia potrzebne to, że nowe quadro i nowy xeon są szybkie.

 

To jest forum, gdzie komputer do grafiki musi być przede wszystkim dobry w grach, gdzie jest dosłownie kilku ludzi, którzy w ogóle czymś takim się zajmowali. To nie jest jakiś cgtalk, czy inne max3d.

 

Tak więc, gdzie są ci ludzie, którzy realnie potrzebują testów silników renderujących? Kto zapłaci za konsultacje i współpracę ze specjalistami, jeżeli test dotyczy zastosowań, które interesują 0.01% oglądających?

 

Myślę, że odbiorców jest zbyt mało, żeby w ogóle tykać to zagadnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu
To nie jest jakiś cgtalk, czy inne max3d.

Bo na max3d masz 30% testu jaki zrobił focus?

Sądzisz, że ludzie z max3d nie wchodzą w związku z tym na pclaba.

 

Tak więc, gdzie są ci ludzie, którzy realnie potrzebują testów silników renderujących? Kto zapłaci za konsultacje i współpracę ze specjalistami, jeżeli test dotyczy zastosowań, które interesują 0.01% oglądających?

Czyli wg. Ciebie jakie testy powinno się wyrzucić z pclaba?

Mamy 3ds, Cinebencha, Catia... co jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie wchodzę na max3d. Nie spodziewam się odwiedzin 3D grafików na forum, na którym nie ma nic dla nich.

 

Wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Ok...

Racja. Na 4um nie, ale na głównej są, dlatego nie zapełniają forum pclabu, a max3d. Przynajmniej moi znajomi wchodzą na laba, bo nie ma dużej alternatywy, a w Polsce po prostu nie ma jak pila zauważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdą tam, gdzie jest cokolwiek wartościowego w temacie. Na pclabie nie ma. To nie jest portal specjalistyczny.

Zakładając, że bez języka angielskiego to w tej branży niepełnosprawnym, nie ma sensu się ograniczać do polskich portali i ich brakiem, lub obecnością przejmować. Mamy cały internet do dyspozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

hmm...

Jak sam widzisz procedura testowa sugeruje coś innego, ale tylko sugeruje...

 

Cały internet? pclab, hardware.fr.... jest tego mało. Z biedą są testy Mental-a samego mentala. Viewportach można zapomnieć. Plusem laba jest test catia, który daje sporo informacji, bo przynajmniej mi wyniki tutaj kolerują z FPSem Mayi i kolejność CPU jest mniej więcej taka.

 

Nie ma redakcji, która robiłaby test viewportach -> dobrze, renderingu, paru programów. Nie na takim poziomie na jakim robi recenzje gier pclab.

 

Z powodu braku testów są tutaj utarte ścieżki. Często błędne. Np. co lepsze Tesla czy 2x GF w iRay? Zakładając, że scena zmieści się na pamięci GPU..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zakończyłem. Nie będę pisał w kółko tego samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Panowie przejdźcie sobie na PW, po co robicie offtop w temacie

Przepraszam racja :)

 

Ja już zakończyłem. Nie będę pisał w kółko tego samego.

Chyba nie zacząłeś, bo dalej nie wiem o co Ci tak dokładnie chodziło. Jeżeli dobrze zrozumiałem do wywalnia z procedury CPU są 3ds, Autocad, Catia, blender, cinebench, after effect, premier pro, x264, truecrypt. Nigdy nie widziałem byś za tym postulował. Bo nikt tych testów nie szuka, bo nikt ich nie ogląda z 4um. Sensowna argumentacja, jak najbardziej słuszna jeśli prawdziwa. Dalej nie zrozumiałem czemu piszesz do mnie, a nie do Focusa

Ale jak co to z chęcią na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie w tytule zakładki :E

zz9gp2.jpg

Mała rzecz a cieszy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zacząłeś, bo dalej nie wiem o co Ci tak dokładnie chodziło. Jeżeli dobrze zrozumiałem do wywalnia z procedury CPU są 3ds, Autocad, Catia, blender, cinebench, after effect, premier pro, x264, truecrypt. Nigdy nie widziałem byś za tym postulował. Bo nikt tych testów nie szuka, bo nikt ich nie ogląda z 4um. Sensowna argumentacja, jak najbardziej słuszna jeśli prawdziwa. Dalej nie zrozumiałem czemu piszesz do Mnie, a nie do Focusa

Ale jak co to z chęcią na PW.

Wybacz, ale nie po raz pierwszy, ani drugi, ani piąty nie wiesz o co chodzi. Nigdzie nie będę pisał, nie chce mi się. Przyprowadź zawodowców-3D, stwórz rynek na specjalistyczne testy na pclab, wtedy może stworzysz też powód do takich testów. Na razie to jest jednak tradycyjne miałkanie.

 

PS. Niezła samoocena:

...Mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

@up

Nie bierz tej samooceny na poważnie błąd i tyle. Rozumiem, że nie wyjaśnisz swojej logiki nawet na PM i mnie nie uświadomisz, bo Ci się nie chce. To następnym razem nie wtrącaj się w dyskusję jeżeli i tak "nie chce Ci się", a swój tajemniczy tok myślenia i pogląd na oprogramowanie czy pracę grafika zostaw dla siebie.

 

To, że ty nie orientujesz się w temacie grafiki co udowodniłeś parę postów wcześniej i twoi koleszkowie nie są grafikami nie znaczy, że nie czytają pclaba i nie szukają takich testów, które wbrew temu co piszesz ...

Dowód na to jest taki, że wielokrotnie cytują pclaba i dają odnośniki np. na max3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi SunTzu, nie mam żadnego interesu w wyjaśnianiu tego, co napisałem wielokrotnie wyżej. To jest twój problem ze zrozumieniem prostego tekstu w języku ojczystym, a nie mój.

 

Podsumowując tę nieszczęsną konwersację, moja opinia jest taka, że specjalistyczne testy nie mają tutaj na tyle dużego grona odbiorców, żeby się nimi zajmować. Oraz nie ma tutaj ludzi, którzy byliby na tyle specjalistami, żeby takie testy przeprowadzić właściwie.

Jeżeli istnieje wielka grupa grafików 3D, których interesują specjalistyczne testy specjalistycznych sprzętów, to jakoś ich obecności nie widać. Będąc anonimowymi, nie mogą być traktowani inaczej, niż reszta forumowiczów.

 

Co do grafiki - zajmuję się tym komercyjnie.

Koleszkowie? Ile masz lat? Mam ciągłe wrażenie, że dyskutuję z dzieckiem.

 

Niech to będzie ostatni post z tego cyklu, dawno to przestało być śmieszne, a jest do tego offtopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo chętnie otrzymałbym możliwość blogowania na platformie PCLab.pl. Ciągnie mnie tutaj, ponieważ ludzie odwiedzający ten portal znają się na rzeczy i nie ma tu wielu trolli, co jest dosyć uciążliwe na innych tego typu stronkach. W przyszłości chciałbym zostać dziennikarzem, a tutaj miałbym taki swój mały "dziennikarski kącik". Dzięki za rozpatrzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Drogi SunTzu, nie mam żadnego interesu w wyjaśnianiu tego, co napisałem wielokrotnie wyżej. To jest twój problem ze zrozumieniem prostego tekstu w języku ojczystym, a nie mój.

 

Podsumowując tę nieszczęsną konwersację, moja opinia jest taka, że specjalistyczne testy nie mają tutaj na tyle dużego grona odbiorców, żeby się nimi zajmować. Oraz nie ma tutaj ludzi, którzy byliby na tyle specjalistami, żeby takie testy przeprowadzić właściwie.

Jeżeli istnieje wielka grupa grafików 3D, których interesują specjalistyczne testy specjalistycznych sprzętów, to jakoś ich obecności nie widać. Będąc anonimowymi, nie mogą być traktowani inaczej, niż reszta forumowiczów.

 

Co do grafiki - zajmuję się tym komercyjnie.

Koleszkowie? Ile masz lat? Mam ciągłe wrażenie, że dyskutuję z dzieckiem.

 

Niech to będzie ostatni post z tego cyklu, dawno to przestało być śmieszne, a jest do tego offtopem.

Na szczęscie nie ja tu mam problem z przeczytaniem tekstu ze zrozumieniem i daniem sensownej odpowiedzi.

Pozostaje mi się cieszę się, że nie prowadzisz portalu, a ostatni art ma najwięcej odwiedzin w dziale CPU.

 

Pozdrawiam

 

Co do grafiki - zajmuję się tym komercyjnie.

To bardzo dziwne było pytanie z silnikami na GPU@RT. Na szczęscie teraz już wiesz.

 

Przypomniał mi się komercyjny projekt wypluty z GPU

http://pclab.pl/news46416.html

Ale jasno nie pisze, czy to co widzimy jest v-ray-a czy iRay-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnie mnie tutaj, ponieważ ludzie odwiedzający ten portal znają się na rzeczy i nie ma tu wielu trolli, co jest dosyć uciążliwe na innych tego typu stronkach.

:o

zapraszam do działu Procesory i Telefony komórkowe fanboizm Intela i Androida w stopniu wysokim rozwinięty.

Jednak chyba zbyt krótko na forum jesteś -_-

Pozatym to się chyba piszę PM-kę do mały_szcz jeżeli się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić podsumowania tygodnia najciekawszych wpisów lub przynajmniej listę najczęściej czytanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego tematu...

 

1. Jakie będą docelowo zasady przenoszenia tekstów na stronę główną Blogów oraz do ramki na Labie? "Wybór Redakcji"?

 

2. Moim zdaniem przyda się coś podobnego, jak na Labie, tj. krótkie info o blogerze - zarówno na liście jego wpisów, jak i w każdym z nich (a jest na to miejsce).

 

3. Czy będą gdzieś linki do profili na forum? Gordona kojarzy chyba każdy, ale z innymi, występującymi często pod nazwiskiem, może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopuje wątek... ale jak założyć blog?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie nie da, w przyszlosci blog zniknie z serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był nieudany eksperyment. Pisały tam głównie osoby powiązane z redakcją. Zrobicie coś podobnego, ale z sensem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przebiją potentatów rynku. Poza tym, blogi...w 2018+ roku? Eee?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...