Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

giaz

Windows 7 wyświetla całkiem inny pulpit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z moim komputerem stało się coś dziwnego. Po włączeniu pulpit przypomniał ten podstawowy. Zmienione zostały kolor menu, czcionka, pasek zadań, tapeta, ikony z pulpitu. Z komputera nic nie zostało usunięte. Wszystkie rzeczy się zgadzają. Nie zgadza się tylko to, że komputer pokazuje całkiem inny pulpit. Komputer zachowuje się, jakby był pierwszy raz odpalony. Po kliknięciu w "start" na samej górze wyświetla się "wprowadzenie".

Wszedłem na profil Gość. Tam przez pewną chwilę wszystko było ok. Mam zainstalowaną Iplę. Zawsze, na każdym profilu uruchamia się po włączeniu komputera. Tym razem jednak wygenerowała błędy. Na Administratorze teraz już w ogóle się nie włącza.

 

Wszystko jest strasznie dziwne. Ok. 16:40 prawidłowo wyłączyłem komputer i poszedłem na dwór. Włączyłem go znowu ok. 21:50. Wtedy pokazało się "przygotowywanie pulpitu" (tak jak przy pierwszym uruchomieniu).

Znalazłem folder pulpitu, wchodząc przez dysk C (komputer/C/użytkownicy/grzegorz/pulpit). I co? Tam są wszystkie te pliki, które były na moim pulpicie, gdy używałem komputera ostatni raz.

 

Chciałem wam dać screeny obecnego pulpitu i tego folderu "pulpit" (czyli tego, gdzie są rzeczy, które znajdowały się na pulpicie jeszcze o 16:40). W "przeglądaj" nie znalazło mi obrazków, więc wszedłem w właściwości i znalazłem ścieżkę. I okazało się, że obecny pulpit jest gdzieś indziej (C/windows/system32/config/systemprofile/pulpit). Jednak, gdy tam wejdę, to obrazków nie ma. Chociaż według właściwości są tam zapisane, a ja mogę sobie je oglądać.

 

Spróbowałem przywrócić system na 15 sierpnia. Nadal to samo. Cofnąłem więc przywracanie do obecnego stanu.

 

Zaznaczam, że jestem zwykłym użytkownikiem i starałem się opisać to tak, jak to widzę :)

 

Mam Windows 7 64 bit Home Premium.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo wirus, albo popsute ścieżki w rejestrze - pulpit jest w kluczach

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders, i w formie skróconej w user shell folders, jako wartość desktop

 

ten w config służy tylko jako ostateczne zabezpieczenie - wygląda, jakby własnie stamtąd był odtwarzany

 

ps - ale folder pulpit to tylko magazyn na ikonki, ustawienia, np czcionki, itp są w rejestrze, w kluczu HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop, zwłaszcza w podkluczu windowmetrics; ale np ustawienia paska zadań są jeszce w innym miejscu - wygląda, jakby były problemy w ogóle z plikiem twojego konta, czyli ntuser.dat - ale jeśli przywracanie nie pomogło (przywraca poprzedni ntuser.dat) wygląda to na wirusa

 

ps2 - pulpit konta to pulpit konta + pulpit wszystkich użytkowników, w xp all users, w 7 chyba? public albo common - w folderze public\common też jest folder pulpit, ścieżka do niego jest w też w kluczu explorer\shell folders, ale w kluczu local machine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...