Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PejaKrolAndLegend

Nauka j. niemieckiego od zera

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluje podejścia, najlepiej usiądź na dupie i zadawaj głupie pytania.

A jak uczą w szkole? Pierw jakieś słówka potem osoby, układanie zdań itd. itp. A żeby poznać akcent musiałbyś mieć kontakt z niemcem, lub oglądać ich telewizje. Dobrym sposobem też jest zalogowanie się na jakimś forum niemieckim o tematyce, która Ciebie interesuje (np informatyka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim zacząłbym od jakiegoś podręcznika/kursu online /wybierz co chcesz/, który wyjaśni ci poprawna wymowę. Potem uczysz się gramatyki i słownictwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim zacząłbym od jakiegoś podręcznika/kursu online /wybierz co chcesz/, który wyjaśni ci poprawna wymowę. Potem uczysz się gramatyki i słownictwo.

Tylko jakiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

repetytorium, poszukaj w księgarniach, dla początkujących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to puść sobie jakiś film po niemiecku z tłumaczeniem (i nie polskim a na niemiecki) i osłuchaj się akcentu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam sie zaczac slowek skoro nie znam akcentu i nie mam pojecia jak co sie czyta? Loool.

Nie od razu Kraków zbudowano, akcent nie jest czymś co można opanować w 30 minut. Polecam oglądanie filmików niemieckojęzycznych choćby na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs to dobry pomysł, zapisz się na niego np. na eskk.pl Mają w ofercie zarówno kursy online, jak i kursy do samodzielnej nauki w domu. Sam wybierzesz metodę, która będzie Tobie najlepiej odpowiadać. Jak będziesz zmobilizowany, to szybko nauczysz się języka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymowę, myślę że bez problemu znajdziesz coś w Internecie. Niemiecki nie działa jak angielski, tutaj wymowa zgadza się z zapisem - od polskiego pod tym względem różni się tylko znaczeniem poszczególnych liter czy ich kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dodatkowo dobrze na początek oglądać niemiecką tv albo słuchać ich radia i też czytać artykuły (ewentualnie książkę) po niemiecku, nawet jak się początkowo nic nie rozumie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek potrzebne są jakieś materiały. Książka, z której będziesz się uczył gramatyki. Potrzebna także to tego, by sobie zorganizować naukę i wiedzieć, od czego zacząć.

 

Jeśli nie wchodzi w grę kurs w jakiejś szkole językowej, to dobrym pomysłem mogą być np. korepetycje. Z tego co słyszałem bardziej popularne są wśród uczących się egzotycznych języków (brak kursów w szkołach językowych), ale nie ma powodu by z niemieckim nie dało rady. Można się umawiać z nauczycielem powiedzmy co 2 tygodnie. Szczególnie że samodzielna nauka ma jeden gigantyczny problem - nie rozwija umiejętności konwersacyjnych. Można się nauczyć rozumieć tekst czytany, ze słuchu, ale jak dojdzie do spotkania z Niemcem to człowieka zatka. Dlatego całkiem samemu to się co najwyżej łaciny można uczyć :lol2:

 

Alternatywą jest znalezienie kogoś to zna biegle niemiecki i pomoże czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy mu o filmach gadacie. Pożycz sobie książkę od podstaw poziom A1, najlepiej z płytą i się ucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa tylko dwie rzeczy, ktore sa w stanie nauczyc obcego jezyka:

1. Potrzeba jego nauki.

2. Poslugiwanie sie tym jezykiem. To czy robi sie to koslawo, nie poprawnie, itd, nie ma najmniejszego znaczenia. Wazne jest to zeby go ciagle uzywac i probowac sie dogadać w danym jezyku. Wkuwanie slowek, uczenie sie gramatyki, jest nic nie warte, jesli sie danym jezykiem nie probojesz posluzyc w realnej sytuacji.

A w moim przypadku, takie wkuwanie na pamiec konczylo sie i tak tym, ze po 5 minutach tracilem jakie kolwiek zainteresowanie, a po 15 nawet nie pamietam co wlasciwie robilem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam sie zaczac slowek skoro nie znam akcentu i nie mam pojecia jak co sie czyta? Loool.

W lepszych słownikach jest rozdział z wymową. Na szczęście niemiecki, w przeciwieństwie do angielskiego ma dobrze określone zasady wymowy i niewiele wyjątków od nich (głównie w wyrazach obcego pochodzenia). Nauczyć się ich można szybko, potem pozostaje szlifować wymowę poszczególnych głosek.

 

Ale ogólnie zgadzam się z iniside, nauka powinna być zrównoważona: słówka, gramatyka i przede wszystkim użycie w konkretnych zdaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam serial "Stawka większa niż życie", a jak ktoś chce się nauczyć w ekspresowym tempie niemieckich cyfr, niech włączy niemiecki kanał w nocy. A tak na serio samemu od zera ten język bardzo ciężko opanować i taka nauka po domowemu, może bardziej zaszkodzić niż pomóc, szczególnie w przypadku kiedy uczyło się języka angielskiego i ma się naleciałości czytania wszystkiego po angielsku. Gramatyka też wcale nie jest prosta, wręcz przeciwnie jest ciężka. Kiedyś były bardzo dobre programy dla dzieci do nauki języka niemieckiego, ale nie wiem czy można to gdzieś znaleźć. Dlatego albo kurs albo podręcznik dla dzieci z płytą. Jak przebrniesz przez podręcznik dla dziecka to wtedy możesz myśleć o tym, aby dalej się uczyć inaczej to szkoda czasu. Uczyłem się tego języka parę lat i potem przez 13 lat z nikim po niemiecku nie rozmawiałem i przez to dużo się zapomniało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ucz się od zera, ucz się od kogoś, kto coś umie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie polecam wybrac się na kurs, mogę podpowiedziec ze fajnie jest w http://www.wroclaw.oei.org.pl/, sama tam chodze. Mam doświadczenie z uceniem się samemu w domu i naprawde nie polecam, lepiej zainwestowac w siebie i porzadnie od podstaw zaczac naukę języka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziłam przez jakis czas do szkoły stacjonarnej ale obecnie uczę się sama. Trudno jest dopasowac zajęcia do całej grupy a w mojej miejscowości zajęcia organizuje jedynie Empik a on ma duże grupy ( po 10-12 osób - to za dużo).

Zainteresuj się metodą Agnieszki Drummer: http://metodaad.app.sisco.pl/ - jest to autorka książek do nauki niemieckiego ale ma swoją platformę do nauki w dobu. Jest to wygodne bo uczysz się w swoim fotelu własnym trybem. I regularnie. Lepiej jest jak się siądzie właśnie na pół godziny dziennie niż na kilka godzin w weekend.

Wprawdzie wymaga to motywacji ale jest z drugiej strony tańsze niż kurs stacjonarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie . Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .   Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .   Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum . Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....    
    • Dokładnie tak. I ładnych parę razy to już tu opisywałem. I od atomu odeszli. Są też w trakcie dekarbonizacji i też wszystko wskazuje, że skończą wiele lat przed nami.
    • Jest tu kilku szosowców, mamy jakieś doświadczenia, ale z mojej strony to najpierw padnie pytanie: czy kiedykolwiek cokolwiek wybrałeś po poprzednich dyskusjach o sprzęcie?  Wiesz, to pytanie w temacie czy jest sens się produkować. Ogólnie patrząc na post, masz w nim wiele zagadnień, które nikt za ciebie nie przetrawi. Jeżeli chcesz bezpieczeństa, to kup trenażer  
    • A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę
    • Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...