Forum PCLab.pl: Symulatory lotu - dyskusja ogólna - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (12 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Symulatory lotu - dyskusja ogólna DCS, FSX, RoF i podobne

#1 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• I believe in Satan
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 12 Wrzesień 2013 - 11:39

Wątek o symulatorach lotu.
Wszystko, co nie do końca jednoznacznie pasuje do wątków poszczególnych gier.

Zobacz postziCk_lodz, o 11 Wrzesień 2013 - 15:34, napisał(a):

To samo tylko ze wspomnianym Mustangiem - tzn. w pełni klikalny kokpit, odwzorowane mechanizmy, etc. No DCS z krwi i kości :E Na multi całkiem spoko, ale same Mustangi latają siłą rzeczy, na singlu AI Fw190 D-9.

Co do promocji - na stronie DCS były podobne liczby, tylko w USD :E

Na stronie DCS nie widziałem takich obniżek. Na parówie było -80%, czy jakoś tak.
Sprawdziłbym sobie, jak wygląda Huey, ale ze względu na limit aktywacji, nie ma to sensu - jutro powinienem dostać nowe części do pc, na nich sprawdzę (ba, może nawet uruchomię płynnie Cliffs of Dover!!!!jeden :E).

Zobacz postziCk_lodz, o 11 Wrzesień 2013 - 20:25, napisał(a):

Możemy też zrobić temat ogólnie o symulatorach lotu - po co być wybiórczym :E Wracając do tematu to mam nadzieję, że ten early access będzie szybciej jak później tej jesieni... "język mi do dupy ucieka" już :E

No to zrobiłem.

Spodziewałbym się raczej nie tyle przyspieszenia dostępu, co raczej opóźnienia. Ludzie, którzy za to wszystko są odpowiedzialni, prawie nigdy nie dotrzymywali jakichś konkretnych terminów.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Pynio 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2013 - 12:51

To ja pojadę tak lekko w temacie:

Jak zapatrujecie się na kwestię Oculusa i przyszłości TRACK IR?

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - track IR rozpoznaje wychył głowy przód / tył / boki / "skosy" ;). Nie wiem natomiast jak w tej kwestii działa oculus.

Jednak chyba może być to rewolucyjne rozwiązanie patrząc np. na DCS- A10 (od razu piszę, że nic na YouTube nie szukałem ;)

Ten post był edytowany przez Pynio dnia: 12 Wrzesień 2013 - 12:53

#3 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• I believe in Satan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2013 - 14:17

Nigdy nie miałem Oculusa przed sobą/na sobie, ale nie sądzę, żeby był użyteczny w symulatorach. Nawet jakby dawał kosmiczną jakość i wrażenie. Jak przełączać coś na klawiaturze i używać joysticka itd mając założone takie okulary na twarz?

Co do TrackIR - mam starszą wersję 4 - rozpoznaje wszystkie ruchy głowy, w każdej płaszczyźnie. Ma za to problem w sytuacji, kiedy kąt patrzenia kamerki jest "dziwny" - akurat mam ten problem z powodu dużego monitora (nie mam jak umieścić kamerki na wysokości oczu).

#4 Użytkownik jest niedostępny   misio-jedi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2013 - 15:26

Zobacz postjagular, o 12 Wrzesień 2013 - 14:17, napisał(a):

Nigdy nie miałem Oculusa (...)ale nie sądzę, żeby był użyteczny w symulatorach.(...)Jak przełączać coś na klawiaturze i używać joysticka itd mając założone takie okulary na twarz?

Klikalny kokpit załatwia sprawę (joy z HOTAS-em do pewnego stopnia również).

Co do Oculusa to osobiście "prorokuję" że to się nie sprawdzi. (nie tylko w symulatorach ale w ogóle w grach) - inne informacje docierają do mózgu z oczu a inne z błędnika, na części graczy nie zrobi to wrażenia ale prawdopodobnie połowa poleci prędko do kibla rzucić pawia.

Raczej lepsze będą rozwiązania wielo-monitorowe typu eyefinity (dla bogatych).

#5 Użytkownik jest niedostępny   ziCk_lodz 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2013 - 15:33

Zobacz postPynio, o 12 Wrzesień 2013 - 13:51, napisał(a):

To ja pojadę tak lekko w temacie:

Jak zapatrujecie się na kwestię Oculusa i przyszłości TRACK IR?

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - track IR rozpoznaje wychył głowy przód / tył / boki / "skosy" ;). Nie wiem natomiast jak w tej kwestii działa oculus.

Jednak chyba może być to rewolucyjne rozwiązanie patrząc np. na DCS- A10 (od razu piszę, że nic na YouTube nie szukałem ;)

Oculus w obecnej formie to kiepski deal dla fanów symulatorów lotu. Brakuje 6DOF (można się tylko rozglądać) i żeby mieć jako takie pozycjonowanie w przestrzeni trzeba dokupić TrackIR albo Razera Hydrę (tutaj z kolei zaczyna się problem kabla i rozmiaru samego kontrolera, którego trzeba sobie do głowy przytwierdzić...). Jedyne w czym może Oculus pomóc, to jak już symulatory lotnicze (albo sprzęt, jedno z dwóch) pójdzie na tyle do przodu, że będzie ładna grafika otoczenia to spotowanie przeciwników. Dobrym przykładem jest tutaj War Thunder, który może i nie jest symulatorem, ale problem pozostaje - wlatujesz na tło lasu i gość przed Tobą się dosłownie rozpływa i znika, bo samolot zlewa się z tłem w coś na kształt rzygowin. 3D w Oculusie pomagałoby wyróżnić taki samolot z tła przez co ciężej byłoby go stracić z oczu (i żeby nie było, że zmyślam, w Monster Hunterze na 3DS odpalenie 3D zamienia podwodne walki, które normalnie są słabe, w coś co ma ręce i nogi, bo nareszcie można dobrze określić odległość od celu i wyróżnić go z tła, więc w symulacjach powinno działać to podobnie). Bez 6DOF Oculus to tylko monitor, który wisi Ci na twarzy. TrackIR na tę chwilę jest IMO lepszym wyborem. Nie wiem jak z monitorami 3D do PC, bo z takowych nie korzystałem, ale w teorii też powinny być lepszym wyborem.

Ten post był edytowany przez ziCk_lodz dnia: 12 Wrzesień 2013 - 15:38

#6 Użytkownik jest niedostępny   rake 

• grammar nazi
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2013 - 15:35

Zobacz postjagular, o 12 Wrzesień 2013 - 12:39, napisał(a):

Na stronie DCS nie widziałem takich obniżek. Na parówie było -80%, czy jakoś tak.

Na stronie DCSa też są zniżki po 60-75%, ale rzadko i nie na wszystko. W każdym razie nie są w tym samym czasie, co na stimie. Trzeba się wstrzelić.

Sprawdziłbym sobie, jak wygląda Huey, ale ze względu na limit aktywacji, nie ma to sensu - jutro powinienem dostać nowe części do pc, na nich sprawdzę (ba, może nawet uruchomię płynnie Cliffs of Dover!!!!jeden :E).

Ten limit aktywacji podobno działa tak, że jeśli się przed, na przykład, formatem zdeaktywuje/wyrejestruje grę elektronicznie, to potem, przy ponownej aktywacji licznik "nie pyknie". Tak gdzieś w FAQu wyczytałem. Piszę "podobno", bo sam tego nie sprawdziłem.

#7 Użytkownik jest niedostępny   ziCk_lodz 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2013 - 15:36

Spodziewałbym się raczej nie tyle przyspieszenia dostępu, co raczej opóźnienia. Ludzie, którzy za to wszystko są odpowiedzialni, prawie nigdy nie dotrzymywali jakichś konkretnych terminów.

Don't pop my bubble :(

#8 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• I believe in Satan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2013 - 15:43

Zobacz postmisio-jedi, o 12 Wrzesień 2013 - 15:26, napisał(a):

Klikalny kokpit załatwia sprawę (joy z HOTAS-em do pewnego stopnia również).

Co do Oculusa to osobiście "prorokuję" że to się nie sprawdzi. (nie tylko w symulatorach ale w ogóle w grach) - inne informacje docierają do mózgu z oczu a inne z błędnika, na części graczy nie zrobi to wrażenia ale prawdopodobnie połowa poleci prędko do kibla rzucić pawia.

Raczej lepsze będą rozwiązania wielo-monitorowe typu eyefinity (dla bogatych).

No, ale nie widząc położenia myszki, czy też nie mając obłędnie dokładnie rozpykanych przełączników na hotasie, nie będziesz szybki i dokładny.

Zobacz postrake, o 12 Wrzesień 2013 - 15:35, napisał(a):

Na stronie DCSa też są zniżki po 60-75%, ale rzadko i nie na wszystko. W każdym razie nie są w tym samym czasie, co na stimie. Trzeba się wstrzelić.

Jasne że są - po prostu teraz ich tam nie widziałem.

Zobacz postrake, o 12 Wrzesień 2013 - 15:35, napisał(a):

Ten limit aktywacji podobno działa tak, że jeśli się przed, na przykład, formatem zdeaktywuje/wyrejestruje grę elektronicznie, to potem, przy ponownej aktywacji licznik "nie pyknie". Tak gdzieś w FAQu wyczytałem. Piszę "podobno", bo sam tego nie sprawdziłem.

Mam od samego początku DCS-a Blacksharka. Została mi jedna, czy dwie aktywacje min. z tego powodu, że zapominałem deinstalować*. Nawiasem mówiąc, jest też limit deinstalacji...

*dlatego kupiłem w promocji go jeszcze raz, w wersji 2.0

Zobacz postziCk_lodz, o 12 Wrzesień 2013 - 15:36, napisał(a):

Don't pop my bubble :(

:E

#9 Użytkownik jest niedostępny   Everyman 

• TIDDLE DEER
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Wrzesień 2013 - 11:13

:banan: DCS : WWII Europe 1944 sfinansowany! Dodano jeszcze kilka opcji, najbliżej są :
- pierwszy myśliwiec odrzutowy II WŚ Messerschmitt Me262 (150.000$)
- powiększenie mapy Normandii o południową Anglię.

Ten post był edytowany przez Everyman dnia: 23 Wrzesień 2013 - 11:14

#10 Użytkownik jest niedostępny   rafanox 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Wrzesień 2013 - 11:47

Jeśli już jesteśmy przy symulatorach lotu , to nie wiecie czy FSX chodzi na Windows 8? Kiedyś miałem ten tytuł ale chodził na Windows XP.

#11 Użytkownik jest niedostępny   ziCk_lodz 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Wrzesień 2013 - 11:55

Zobacz postEveryman, o 23 Wrzesień 2013 - 12:13, napisał(a):

:banan: DCS : WWII Europe 1944 sfinansowany! Dodano jeszcze kilka opcji, najbliżej są :
- pierwszy myśliwiec odrzutowy II WŚ Messerschmitt Me262 (150.000$)
- powiększenie mapy Normandii o południową Anglię.

Będzie się działo :glodny: Byleby tylko nie męczyli tego przez 10 lat i spięli poślady :E

Zobacz postrafanox, o 23 Wrzesień 2013 - 12:47, napisał(a):

Jeśli już jesteśmy przy symulatorach lotu , to nie wiecie czy FSX chodzi na Windows 8? Kiedyś miałem ten tytuł ale chodził na Windows XP.

Powinien chodzić. Win8 już nie mam, ale nie widzę przeciwwskazań.

#12 Użytkownik jest niedostępny   rake 

• grammar nazi
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Wrzesień 2013 - 12:54

Zaglądam co jakiś czas na kanał developerski BoSa i w sumie wygląda to całkiem zachęcająco. Podejście do realizmu wydają się mieć całkiem poważne :) Coraz bardziej jestem ciekawy tej produkcji.
Tylko ta nieklikalność kokpitów...

#13 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• I believe in Satan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Wrzesień 2013 - 23:35

Pozostają klawisze - nie powinno być ich tak dużo, jak w suszarkach od DCS, a i model "obsługi" prostszy chyba od tego z Cliffs of Dover.

#14 Użytkownik jest niedostępny   rake 

• grammar nazi
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Wrzesień 2013 - 07:20

No nie wiem - obejrzyj sobie część poświęconą obsłudze ŁaGGa. Dość imponująco to wygląda :)

Ten post był edytowany przez rake dnia: 24 Wrzesień 2013 - 07:20

#15 Użytkownik jest niedostępny   Everyman 

• TIDDLE DEER
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Wrzesień 2013 - 08:42

Zobacz postjagular, o 24 Wrzesień 2013 - 00:35, napisał(a):

Pozostają klawisze - nie powinno być ich tak dużo, jak w suszarkach od DCS, a i model "obsługi" prostszy chyba od tego z Cliffs of Dover.

Kolejność wg realizmu systemów latadeł jest mniej więcej taka : DCS>>>Cliffs of Dover>>>Battle of Stalingrad.

Jeżeli chodzi o BoS, to mówią że wszystko będzie na swoim miejscu i reagowało na poczynania gracza. Na razie trudno powiedzieć, bo niewiele pokazali. Wyjdzie beta to się dowiemy. Tyle co osobiście wiem : było pytanie kiedyś czy uruchamianie choćby Bf109 będzie jak w Cliffs of Dover. Pośrednio odpowiedziano, że uruchamiać samolot będzie jeden guzik.

#16 Użytkownik jest niedostępny   ziCk_lodz 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Wrzesień 2013 - 09:06

Zobacz postrake, o 24 Wrzesień 2013 - 08:20, napisał(a):

No nie wiem - obejrzyj sobie część poświęconą obsłudze ŁaGGa. Dość imponująco to wygląda :)

Nic tam za bardzo nie pokazali, poza tym, że możesz sobie światła w nocy włączyć i szybkę w kokpicie odsunąć ;)

Ten post był edytowany przez ziCk_lodz dnia: 24 Wrzesień 2013 - 09:07

#17 Użytkownik jest niedostępny   djcasey 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Wrzesień 2013 - 09:37

jaki symulator smiglowca byście polecili ?
zastanawiam się nad DCS Black Shark 2 duże różnice w stosunku do Black Shark (1) ??

#18 Użytkownik jest niedostępny   rake 

• grammar nazi
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Wrzesień 2013 - 10:42

Zobacz postziCk_lodz, o 24 Wrzesień 2013 - 10:06, napisał(a):

Nic tam za bardzo nie pokazali, poza tym, że możesz sobie światła w nocy włączyć i szybkę w kokpicie odsunąć ;)

Tu pokazują trochę więcej niż odsuwaną szybkę http://youtu.be/Oia-B3--buw

Zobacz postdjcasey, o 24 Wrzesień 2013 - 10:37, napisał(a):

jaki symulator smiglowca byście polecili ?zastanawiam się nad DCS Black Shark 2 duże różnice w stosunku do Black Shark (1) ??

"Dwójka" skomplikowała pilotaż. W jedynce całkiem dobrze sobie radziłem, dwójki nie mogę okiełznać jakoś... może poczekaj, aż wypuszczą Mi-8 albo Huey'a? Ja jednak jestem za bardzo "pilotem z doskoku" i nie mam czasu na naukę ogarniania tony systemów nawigacji i uzbrojenia, oprócz nauki samego pilotażu... więc jeśli będę dokupować jakieś moduły do DCS, to nie bardziej skomplikowanych maszyn, niż te "wpół analogowe" Mi-8 i UH-1H ;)

#19 Użytkownik jest niedostępny   ziCk_lodz 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Wrzesień 2013 - 15:34

Mi-8 i Huey można już nabyć - co prawda nadal beta, ale grać już można :D

#20 Użytkownik jest niedostępny   misio-jedi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Wrzesień 2013 - 16:34

Parę lat temu kupiłem na e-bayu Falcona 4.0
warto było nawet dla samego podręcznika (niezła cegła, nie żaden pdf).
Moje pierwsze wrażenie było :respect:

Jednak im dłużej się w to zagłębiałem tym bardziej rosło poczucie absurdu. Jakby nie patrzeć - to tylko gra komputerowa, a tu nauka na wiele miesięcy.

Nauczyłem się startować, lądować i odpalać sidewindery. I dałem sobie spokój.
Chyba już rozumiem dla czego to poszło w kierunku arkadówek typu Blazing Angels itp...

• (12 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »