Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość ✡ DiablO ✡

Czy możliwe jest wgranie Windowsa 7 do tego laptopa?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ✡ DiablO ✡

Witam

 

Posiadam oryginalny Windows 7 oraz Windows 8. Jednakże, po prostu ten drugi nie przypadł mi do gustu pod żadnym aspketem. Stąd moje pytanie - czy paramatery/podzespoły tego laptopa pozwolą mi zainstalować Win7 razem ze wszystkimi sterownikami ? Czy raczej nie mam na co liczyć? Ostatnio kupowałem laptopa do 2,5k, i Asus nie posiadał żadnych sterowników pod Win7 - nie dało się ich nawet manualnie zainstalować. Czy z tym MSI będzie tak samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro działa tam Windows 8 to Windows 7 też można zainstalować.

Jeśli masz problem ze znalezieniem sterowników polecam: http://drp.su/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ✡ DiablO ✡

Właśnie nie da się zainstalować systemu Windows 7. Może i go zainstaluje, ale nie będę mógł zainstalować sterowników, więc jaki sens?

 

W w/w linku wyraźnie jest napisane, że ten MSI jest rekomendowany tylko i wyłącznie dla Windows 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogą tak sobie pisać... sterowniki i tak znajdziesz, jeśli się postarasz. jak weźmiesz podobny model z Windows 7, okaże się, że mają w środku w większości te same podzespoły.

sterowniki pobierać możesz zarówno od MSI, producenta laptopa, jak i ze stron producentów poszczególnych układów (Intel, Realtek, Atheros, Broadcom etc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ✡ DiablO ✡

mogą tak sobie pisać... sterowniki i tak znajdziesz, jeśli się postarasz. jak weźmiesz podobny model z Windows 7, okaże się, że mają w środku w większości te same podzespoły.

sterowniki pobierać możesz zarówno od MSI, producenta laptopa, jak i ze stron producentów poszczególnych układów (Intel, Realtek, Atheros, Broadcom etc)

 

Jesteś tego pewien ? Nie chciałbym zainstalować połowy sterowników i w końcu wyjdzie tak, że połowa rzeczy nie będzie funkcjonowała. Ostatnimi czasy próbowałem tak zrobić na Asusie i nie dało się - naprawdę. Każdy spamował po forach i niestety nie było to możliwe. Zainstalowanie kilku sterowników - tak, ale nie wszystkich.

 

Czyli nie mam się czego obawiać ? Nie nawidzę tamtego systemu i nie chce się do niego przyzwyczajać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet na stronie MSI SĄ sterowniki do Win 7 32 i 64 bit.

sam już wielokrotnie stawiałem system na "nie wspieranych" maszynach - po ID sprzętu dochodziłem do producenta i modelu, i zawsze się dało sterownik w "starym" Windowsie zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ✡ DiablO ✡

nawet na stronie MSI SĄ sterowniki do Win 7 32 i 64 bit.

 

Można jakiś link? Nie z lenistwa, ale przeglądam i nic nie widze -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to rusz ten palec, którym obsługujesz scrolla na myszce, i przewiń do drugiego posta w tym temacie.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ✡ DiablO ✡

No boże... Szukałem na tej stronie cały czas, ale przeglądarka wcześniej nie chciała przewinąć strony w dół i nie widziałem...^^

 

Czyli wychodzi na to, że przez Windows 7 Update też mogę zaktualizować ten system.. ? Hm? Te pozostałe sterowniki. Teraz tylko kwestia tego, czy wgrywać 64bit/32bit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptop ma zainstalowane 12GB RAM. jak wgrasz Windows 7 32bit, do dyspozycji będziesz miał niecałe 4GB. oczywiście, będzie działać, ale chyba wolał byś 64bit i 12GB RAM :)

aktualizacje z Windows Update są do systemu, i tego co zainstalowane. Windows Update będzie działało niezależnie od sprzętu, na jakim system zainstalujesz. sterowniki na stronie MSI to powinien być komplet tego, co będzie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ✡ DiablO ✡

Ano fakt. Chociaż nie czerpiemy jeszcze korzyści z systemu 64bit ( bynajmniej ja nie^^) , chciałem postawić 32bit. Była jakaś tam łatka PAX, która umożliwiała zwiększenie tego ramu, ale nie będę się w to bawił. A za jakiś czas jak powiększe budżet, zainwestuje w jakiś dysk SSD.

 

Dzięki za pomoc w temacie,

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Była jakaś tam łatka PAX, która umożliwiała zwiększenie tego ramu, ale nie będę się w to bawił.

Z reszty zrób sobie ramdysk i przenieś tam pamieć wirtualną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ✡ DiablO ✡

Napewno jest możliwe zainstalowanie Win7? Jakiś administrator z pclab 2-3 dni temu napisał, że BIOS jest nie kompatybilny i taka akcja związana z instalacją tego systemu wymaga wizyty serwisowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować oczywiście możesz - pisałem wyraźnie!, ale szanse na 100% działanie są nikłe.

Konstrukcja laptopów MSI jest ściśle związana... Tzn. BIOS i EC (Firmware) z tym z jakim systemem będzie współpracować.

Niestety mając BIOS pod Windows 8 nie masz możliwości wgrać samodzielnie innego niż aktualizacja tego. Więc nie wgrasz tego dedykowanego pod Windows 7.

Oczywiście może się tak zdarzyć, że na BIOSie pod Windows 8 wszystko będzie działać. Wtedy jednak (jeśli i o ile się tak stanie) nie radzę aktualizować BIOSu, bo piękny czar może prysnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostan przy win8, pomimo tego flame'u jaki byl na ten system zdecydowanie mozna go polecic szczegolnie w tych laptopach :)

 

sam mam 2 kompy z win8, zona nie narzeka bo nie ma na co, a mi obsluga tego nie sprawia zadnego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ✡ DiablO ✡

W biosie nie moge nic praktycznie ustawic. malo co mam opcji, a zainstalowalem ten win7 i chodzi bardzo ladnie. to zaktualizowac tego biosa? czy raczej nie..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na starszych laptopach(leciwy Amilo z T2130,3Gb ramu) Win8 hula aż miło i są wszystkie sterowniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ✡ DiablO ✡

a jak to sie ma do mojego pytania^^?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak że 8 jest lepsza niż 7

 

Miałem najpierw 7 a potem przesiadłem eis na 8 i jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Tak że 8 jest lepsza niż 7

 

Miałem najpierw 7 a potem przesiadłem eis na 8 i jest różnica

Kwestia gustu - to po pierwsze.

Po drugie - 'bo tak' to argument baby, gdy ma okres.

 

Zapewne do konkretnego lapka da się zainstalować win7, ale czasem mogą być kłopoty. Sterowniki NAPEWNO znajdzie, ale potrzeba będzie nieco pokombinować. Mój laps np. świruje bez programu obsługującego klawisze niestandardowe (na obudowie), które włączają wifi i BT.

Pytający jest totalną lamą, co wnioskuję po jego wypowiedziach, więc na jego miejscu odpuściłbym sobie eksperymenty. Ewentualnie można podmienić dysk z lapka i na czystym zainstalować na próbę win7.

Z win8 nie ma tragedii, ponieważ można zainstalować soft upodabniający go do win7, a wtedy jest naprawdę niezły. Ja nienawidzę tych kafelków.

Do 12GB ramu wersja tylko 64-bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie miał do czynienia z tymi systemami to bym się nie wypowiadał a Twoje porównanie jest słabe :thumbdown:

 

Co do tematu

 

Wgraj co tam chcesz-Twoja wola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trollujesz czy piszesz serio? :d 
    • - Navis ma przede wszystkim standardowy rozmiar (grubość) chłodnicy dzięki czemu nie trzeba się zastanawiać czy zmieści się w obudowie. Jesli wygrzebiesz że Liquid Freezer wejdzie na górę do tej obudowy to jak najbardziej możesz go wziąć. Tyle że z innego sklepu bo z Proline wyszedł. - T700 jest szybszy w zastosowaniach sekwencyjnych (przewalanie dużej ilości jednolitych danych), w pozostałych różnice będą śladowe, na pewno nie uświadczysz ponaddwukrotnej różnicy a o tyle Crucial jest droższy od Kingstona. - moc zasilacza zależy od prądożerności podzespołów. 14700 ciągnie ok. 250W, 4070 ti super nieco poniżej 300w, razem mamy 550W, jakieś 50W na resztę podzespołów i 150W zapasu. - ramka jest opcjonalna ale potrafi wyraźnie obniżyć temperatury. Liquid Freezer III przychodzi z ramką i to jedyna opcja montażu. Nie zaszkodzi ciut szybszy RAM: https://proline.pl/pamiec-g-skill-trident-z5-rgb-ddr5-64gb-2x32gb-6400mhz-cl32-xmp3-f5-6400j3239g32gx2-tz5rk-p8118735   Lista z reddita jest średnia, jest tam procesor starszej generacji, bardzo drogie w Polsce dyski Cruciala, kartę w wersji Ventus czyli najgorszy model od MSI, niepotrzebnie dużo wentylatorów itp.
    • Wykupienie ekskluzywności a finansowanie całego projektu to są dwie zupełnie inne rzeczy, ale też uważam że nie ma się co bać o kasę, przynajmniej jeśli chodzi o Sony. Nie wiadomo jednak, jak do tego podejdzie SE, u nich excel to podstawa. Nie interesują mnie pierdoły, opinie youtuberów czy influencerów (wiem że ludzie masowo wrzucają ten badziew w tematy, ja można z 3 takie obejrzałem od początku roku), a także tematy stworzone stricte pod clickbait, a recenzji już od dawna nie biorę na poważnie, mało które w ogóle jeszcze czytam. Jeden wielki festiwal przerzucania się dyszkami dla ping-pongów i rzucania GOTY dla co drugiej gry. Jak ktoś to lubi jego sprawa, ja wolę opinie graczy ale z nimi też jest ciężko, szczególnie gdy ktoś wychwala słabe motywy albo bez powodu miażdży te dobre. Rebirth ogram, jeśli ogarną tryb 60fps, jeśli nie poczekam na wersję PC; moja lista śmiechu jest tak długa (a wszystkiego jeszcze w nią nie wrzuciłem) że na luzie mam w co grać co najmniej do lata 2025.  To jest pewien problem, bo gra nie ma realnie contentu na tyle grania (mówię biorąc pod uwagę to co grałem w oryginale), więc nie dziwi mnie że potem ktoś pisze że No jest. Tyle że fabułę główną można rozciągnąć dobrze, oferując ciekawe questy czy aktywności poboczne, które są serwowane sensownie, by nie "rozpraszać" gracza i trzymać go w ryzach, albo zrobić to źle i zaserwować tyle badziewia pomiędzy głównymi motywami fabularnymi, że gracz w pewnym momencie traci rozeznanie, w którym momencie fabuły głównej w ogóle się znajduje. Grałem i jedne i drugie, nie mam pojęcia w którym miejscu jest Rebirth, opinie są podzielone w zależności od forum które się czyta, z lekką przewagą na "rozwleczenie" i "niepotrzebne przedłużanie". No ale wiadomo każdy lubi co innego, jeden robi tylko fabułę, inny robi grę na setkę. 
    • Słabo bo BF V był fajny do testowania, na zasadzie ze sobie odpalałeś spectacta i gierka sobie testowała PC a ty mogłeś się zając czymś innym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...