Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tYsU^

Overmax Vertis - ktoś kupił?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Natknąłem się dzisiaj na telefon Overmax Vertis w gazetce z Reala.

Telefon w cenie 500zł, więc myślę, że warto poświęcić mu chwilę, patrząc na jego specyfikacje.

Nie znalazłem jeszcze żadnej opinii o nim w internecie, dlatego założyłem ten wątek.

Miał już ktoś z nim styczność?

Jak tak, to zapraszam do dyskusji.

 

overmax_vertis.jpg

Specyfikacja:

 

System:


  •  
  • Android 4.2

Procesor:


  •  
  • Quad Core 4x 1.2 GHz

Ekran:


  •  
  • 5" IPS

Rozdzielczość:


  •  
  • QHD

Pamięć RAM:


  •  
  • 1GB DDR3

Pamięć wbudowana:


  •  
  • 4GB

Inne:

Kamera:


  •  
  • 2x (2, 8 mpx)


  •  
  • Wifi
  • Bluetooth
  • GPS
  • G sensor
  • Czytnik kart micorSD do 32 GB
  • Dual Sim

Bateria:


  •  
  • 2100mAh

Wymiary:


  •  
  • 145.4mm x 73.5mm x
  • 10.1mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kupiłem dzisiaj ten fonik, miałem tablet overmaxa i byłem z niego zadowolony więc kupując telefon miałem nadzieję, że też się nie rozczaruję.

muszę przyznać, że zrobił na mnie duże wrażenie, mam galaxy sII, więc mogę się odnieść do niego.

telefonik jest baaaardzo szybki, wyświetlacz jest jasny i dokładny, aparat ma bardzo fajne kolory i szybkie odświeżanie przy ruchu.

za te pieniądze naprawdę fajny sprzęt, miałem jeszcze LG L7 tego to bije na łeb. zobaczymy jak bateria, bo wyswietlacz duży ale to trzeba potestować

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zachęcam, żebyś napisał jakąś mini recenzje, bo paru dniach zabawy z nim.

Dużo osób skorzysta z Twoich doświadczeń z tym telefonem i być może będzie miało mniej wątpliwości co do kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, gościu z jednym postem jest bardzo wiarygodny. Jakiś naganiacz Overmaksa.

 

To jakiś brandowany "chińczyk", co oczywiście nie determinuje tego czy jest on zły czy dobry, jednak podchodziłbym do niego z rezerwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ja tak samo przegladajac gazete Selgrosa natknolem sie na ten telefon i mnie troche zaciekawil i nie ukrywam moj telefon co teraz mam jest slaby Samsung Wave 723 -Java a z tego ze taki fajny "telefonik" za taka sluszna cene 500 zl to oplacalne ale nie jestem dokladnie pewnien poczekam jeszcze na inne komentarze i opinie:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Odpowiadając na pytanie tematu: tak, ja kupiłem. Zadowolony wróciłem z REALa i zabrałem się za rozpakowywanie. Otwieram telefon, wkładam kartę SIM, wkładam baterię i zaczynam zamykanie klapki. Zamykanie odbywa się podobnie jak w SGSie 2, który leży obok mnie :). Więc jadę po kolei, jeden zatrzask, drugi, trzeci, czwarty i nagle słyszę "zgrzyt". Odwracam telefon, a tu taka niespodzianka :)

388m.jpg

 

Wkurzony pojechałem do REALa modląc się by uznali to na gwarancji. Pani w informacji nawet nie pytała, od razu przyniosła nowy egzemplarz i mi go wręczyła. Uff, wracam więc znów szczęśliwy do domu. Tym razem zamykam klapkę obchodząc się jak z jajkiem. Udało się - ekran cały. Włączam telefon, oglądam wyświetlacz i... kolejna załamka. W lewym górnym roku widać malutkie pęknięcie, od samego rogu, pod kątem mniej więcej 45 stopni do prawie końca belki.

 

Nie mam siły dziś znów tam jechać, jutro jestem na wyjeździe, więc pofatyguję się do reala dopiero w sobotę. Dam znać co i jak i będę się starał o zwrot pieniędzy, wolę jednak zostać przy swoim solidnym szajsungu z wypalonym sramoledem... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem dziś ten telefon z nadzieją, że będe miał fajnego smartphonea za nieduze pieniądze i lipa. Telefon owszem fajny, szybki nie zawiesza sie nie zacina ale ma wady fabryczne. Mikrofon nie działa w słuchawkach to samo. sam z siebie telefon sie podgłasza i scisza. Jutro go oddaję. Jest ryzyko z tym telefonem takze pozostawiam wybór wam. Ja sie zawiodłem. i do tego nie mozna zaktualizowac androida. Ijeszcze jedno. Nie jest w pełni spolszczony system. Dużo pozostaje wciąz po angielsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej ściagać Lenovo a820 bądź kupować słabszego Kruger&Matz Move.

Dobrze że napisaliście coś na temat tego overmaxa :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej ściagać Lenovo a820 bądź kupować słabszego Kruger&Matz Move.

Dobrze że napisaliście coś na temat tego overmaxa :thumbup:

Nie wiem czy tak lepiej - weź pod uwagę, że jeśli trafi Ci się od razu wadliwa sztuka Lenovo A820 albo coś się z nią popsuje to koszt wysyłki będzie grubo ponad 100 zł. To takie trochę ryzykowanie, a tutaj jednak masz 24 miesiące gwarancji. Kruger&Matz Move też się nie opłaca - słaby ekran (TN), słaba bateria i 512MB RAM. Napisałem do Overmaxa w sprawie tego pękającego ekranu - zobaczymy co odpiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można się poważnie zastanowić nad Kruger&Matz Live- em, który posiada 1GB RAM, tylny aparat 8Mpix, ekran IPS 4.5” o roździelczości(540*960) i procku ARM Cortex A5 1.2GHz. Sam się poważnie zastanawiam nad jego kupnem, ale czekam na większą ilośc opinii, testów.

 

Nie wiem czy tak lepiej - weź pod uwagę, że jeśli trafi Ci się od razu wadliwa sztuka Lenovo A820 albo coś się z nią popsuje to koszt wysyłki będzie grubo ponad 100 zł. To takie trochę ryzykowanie, a tutaj jednak masz 24 miesiące gwarancji. Kruger&Matz Move też się nie opłaca - słaby ekran (TN), słaba bateria i 512MB RAM. Napisałem do Overmaxa w sprawie tego pękającego ekranu - zobaczymy co odpiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz lepiej sciągnąć lenovo z chin

Ten live ma snapa 200 czyli adreno 203-czyt. nie zaszalejesz jeżeli chcesz grać.

PowerVG 544 w mediateku jest o wiele lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś oddałem telefon do Reala, dostałem zwrot pieniędzy. Minusy już wymieniałem, więc pora na parę plusów:

- bateria: bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, dzisiaj 12h filmowania i pstrykania zdjęć na pokazach lotniczych, a zostało jeszcze 67% akumulatora,

- wyłapywanie zasięgu GSM i WiFi: to był dla mnie ogromny atut tego telefonu, SGS2 nie dorasta do pięt jeśli chodzi o tę kwestię, przy okazji GPS też działał dokładnie, chociaż potrzebował trochę czasu na złapanie fixa (około 1-2 minuty na zimno)

- szybkość działania: dobra specyfikacja owocuje dobrą i stabilną pracą

- jakość dźwięku, rozmów, mikrofonu: jest ogółem dobrze, porównywalnie do i9100

- wykonanie: tylna klapka jak i ogółem całość jest spasowana niemal idealnie, tylko ten ekran i wyświetlacz przynajmniej w moich przypadkach okazały się bardzo kruche

 

Natomiast dużym rozczarowaniem jest aparat - zdjęcia są kiepskie, a filmy nagrywane tylko w 720p. Minimalnie rekompensuje to szybko działający AF. W linku poniżej udostępniam parę fotek i krótki filmik, który dziś zrobiłem. Pozdrawiam

https://plus.google.com/u/0/113148342429395399841/posts/WfFmZsFSnSi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten sam co w Lenovo a820

Czyli mocny smartfon w podobnej cenie.

Ma toto dual-sima ?

@edit

dobra moje nie dopatrzenie jest dual-sim

brakuje niestety andruta 4.3 ale ogólnie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten MediaTek daje radę. Bez problemu można pograć w Real Racing 3 bez ścinek i zwalniania. W Lenovo mam baterię 2000mah i w trybie single sim wytrzymuje mi 12h intensywnego użytkowania. Szkoda, że obecny kernel nie obsługuje deep sleep i procesor minimalnie pracuje na ok 500mhz, co też wpływa na wydajność baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziewie!

Po tygodniu użytkowania zespół się dotyk przy jednej z krawędzi. Ponadto zawieszał się obrót ekranu (niby pomagało wyłączenie i włączenie, ale było to dość wkurzające). Słaba jakoś mikrofonu gdy się rozmawia na głośnym… Tylna klapka zaczęła trzeszczeć już po około 3-4 dniach użytkowania. A dodane gratisowe etui nie miało żadnej rzepy zabezpieczającej (niebezpiecznie było w nim telefon nosić). Ogólnie tej firmy już żadnego produktu nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę kupować tego urządzenia. Kupiłem na firmę dwa takie urządzenia z strony overmania.pl - przez pierwsze 3 miesiące jako tako działały. Jednak jeden z nich uległ poważnej awarii. Nie chciał się włączyć. Został wysłany na serwis. Telefon wrócił jednak nie działa dotyk. I teraz już jest moje 4-te zgłoszenie odsyłając na serwis do nich że nie działa, a oni odsyłają że niby działa. NIGDY nie polecam tej firmy. Już jesteśmy ponad 1,5 miesiąca bez telefonu, a jak dalej pójdzie będziemy musieli podjąć drastyczniejsze środki. Jakby ktoś miał wątpliwości, że nie jestem z konkurencji to posiadam zgłoszenia serwisowe które zawsze mogę udostępnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na forum PCLab więc proszę o wyrozumiałość.

 

Otóż mam problem z telefonem Overmax 4001 Vertis You - ponieważ był konieczny factory reset więc go zrobiłem.

Problem polega na tym, że po factory reset, wykrywa mi WI-FI, lecz nie chcę się łączyć piszę "Uwierzytelnianie" > "Problem z uwierzytelnieniem" i tak w kółko.

 

Czy ktoś byłby w stanie pomóc, bardzo proszę.Przeszukałem Google do tej godziny i nic.

 

Pozdrawiam Wszystkich i dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a próbowałeś go oddać u nich do serwisu?

Oni zazwyczaj wiedzą co z takimi problemami zrobić. Nie tylko podczas przedłużającej się naprawy oferują telefon zastępczy, ale i oferują 30-40% zniżki na zakup smartfonów, dronów, projektorów... jeśli naprawa nie jest możliwa. Wsparcia technicznego udzielą Wam na +48 61 653 12 93 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co odkopujesz taki stary temat? Od czasu posta minęło ponad 7 miesięcy, myślę, że autor już sobie poradził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po za tym parametry tego telefonu sa bardzo słabe, Android4.4 i ma tylko 4GB ROM !! za taką kasę kupisz telefon z 3GB RAM i androidem 6, patrz Vernee Thor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tak nie demonizowała tego overmaxa. Ale widzę że to już jakiś polski sport :) najchętniej to pewnie byście chcieli zapłacić 200 zł za nexusa 5 :) co do serwisu to ja słyszałam, że dość sprawnie działa i można się z nimi bez problemu skontaktować. Czytałam też że jako jedni z nielicznych dają telefon zastępczy w razie dłuższych napraw, fajna sprawa bo nie trzeba kupować na szybko jakiegoś dziada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałaś/ponoć...

To ja CI napiszę że miałem z nimi do czynienia i nic miłego. Telefon na gwarancji 33 dni, zastępczego brak, dopiero jak ich zjechałem to raczyli dać jakieolwiek info co i jak się dzieje. Po 8 miesiącach ta sama usterka i reklamacja odrzucona, ba nawet dodali że sam ingerowałem w jego wnętrze., co oczywiście mija się z prawdą, bo już od nich przyszedł z oznakami rozbierania.

Więc, odpowiedzieć można sobie samemu jak ich firma ma podejście do klientów.

 

P.S. dwoje znajomych też miało overmaxy vertis i jeszcze szybciej im dokonały żywota, bo w niecały rok, baterie padały jak bańki mydlane, pamięć/system się wysypywała a potem zgon totalny. Tak więc; tania chińszczyzna, nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...