Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

irek854

MSI Z87-G43 nie startuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśne skończyłem montaż świeżo odebranego ze sklepu zestawu MSI Z87-G43 oraz procesora i5 4670K.

Na procesorze zamontowany jest cooler SilentiumPC Fortis HE1225 (chyba niczego nie przekręciłem). Do tego RAM A-Data

 

Ku mojemu zaskoczeniu przy próbie odpalenia płyta nie wstała. Startują jedynie wentylatory podłączone do płyty.

Brak jakiegokolwiek dźwięku z buzzera, nie zaświeca się dioda power. Reaguje natomiast przycisk power, można włączyć i wyłączyć płytę.

 

Na chwilę obecną podłączyłem to co niezbędne czyli zasilanie ATX + dodatkowe 12V, monitor do zintegrowanej karty graficznej (ptóbowałem też na PCI-E), buzzer, przyciski obudowy oraz diody.

 

Próbowałem przywrócić bios do ustawień fabrycznych, też nic nie dało.

 

Czy ktoś może mnie utwierdzić lub wyprwadzić z przekonania że płyta jest martwa? Czy po włączeniu na płycie powinna zaświecić się jakaś dioda?

 

PS. Dodam że nie pierwszy raz składam taki zestaw więc jeśli chodzi o sam montarz to na 99% wszystko jest ok... aczkolwiek jeśli nic się nie zmieni to pewnie rozbiorę wszystko i złożę jeszcze raz.

 

 

Z gry dzięki za wskazwki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta jest dobrze podpięta i działa to po przełączeniu zasilacza na "on" powinna się zaświecić, bynajmniej ja tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ramy włożyłeś? A diod żadnych które by świeciły nie ma na tej płycie .

 

Ps. Jaki zasilacz masz podpiety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ramy włożyłeś? A diod żadnych które by świeciły nie ma na tej płycie .

 

Ps. Jaki zasilacz masz podpiety?

 

RAM był włożony zgodnie z instrukcją w DIMM 2 oraz 4

Zasilacz Pentagram CAV 620-A12S

 

Aktualnie wcyiągnąłem płytę i ściągnę oraz zamontuję cooler ponownie. Może coś z backplatem jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa, procek i chłodzenie były, i są nadal, zamontowane ok.

Nic się nie zmieniło.

 

Także wychodzi na to że płyta do reklamacji? Czy coś jeszcze można sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź inny zasilacz jak masz możliwość . Czytałem o kilku przypadkach ze zasilacz był sprawny a mimo to nie chciał odpalic z hsem.

 

Sprawdź też z jedną kością ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy próbowałem przekładać, w tym uruchamiać tylko z jedną kością.

Zasilacz postaram się podmienić ale jeszcze dzisiaj działał bez zarzutu na starych gratach.

 

Zadzwonię jeszcze jutro do supportu MSI i zapytam czy są w stanie cokolwiek wymyśleć.

Mnie najbardziej zastanawia nieświecąca dioda power oraz brak dźwięków z buzzera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź z innym zasilaczem. Miałem identyczną sytuację (mój temat - http://forum.pclab.pl/topic/899640-Gigabyte-GAZ87XD3H-uwalona/ ). Po wymianie zasilacza wszystko jest ok.

 

Dobrze widzieć, mój zasilacz ma swoje lata więc faktycznie może być jakiś problem na poziomie kompatybilności.

 

PS> Właśnie odebrałem nowy zasilacz, BeQuiet 530W z jedną linią 12V 490W. Zobaczymy. Jak nie to płyta do reklamacji poleci pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie. Płyta na 90% ma uwalony bios. Miałem dokładnie to samo, ale na płycie Z87-G45. Poszła na gwarancję. Czekam już drugi tydzień :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie. Płyta na 90% ma uwalony bios. Miałem dokładnie to samo, ale na płycie Z87-G45. Poszła na gwarancję. Czekam już drugi tydzień :(

 

Też dostałeś nową która się nie podnosiła? Czy w trakcie użytkowania padła?

A i czy też nie świeciła dioda power po włączeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak uwalona jest płyta główna. Wymiana zasilacza kompletnie nic nie zmieniła.

Kupiłem więc nową płytę i od razu wszystko ładnie się podniosło i działa bez zastrzeżeń.

 

Uwalona płyta do zwrotu leci... Słabo trochę, ale przynajmniej sytuacja się wyjaśniła. Teraz tylko mieć nadzieję że nie będzie problemu z odzyskaniem pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile dni minęło od zakupu? Ileś tam dni jest na zwrot towaru bez podania przyczyny (chyba 7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI z tymi biosami to się ma. Jeszcze nie miałem ich płyty żeby w 100% w sofcie było ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile dni minęło od zakupu? Ileś tam dni jest na zwrot towaru bez podania przyczyny (chyba 7).

Przy zakupie na odległość masz 10 dnie na powiadomienie sklepu ze chcesz dokonać zwrotu, potem 7 lub 10 na odesłanie i kolejne 7 lub 10 na zwrot kasy przez sklep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam akurat na MSI nie narzekam :P Miałem kilka płytek, także taką samą jak ty i wszystko bez problemu działa. Po prostu przypadek, zdarza się :)

Fakt. Użytkownik po takim zakupie ma prawo odczuwać niechęć do danej firmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby przetłumaczyć chociaż ten bios na bardziej Polski bo w połowie nawet nie jest i Polski przy wyborze z dużej napisać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile dni minęło od zakupu? Ileś tam dni jest na zwrot towaru bez podania przyczyny (chyba 7).

 

Płyta odebrana we wtorek była, także w poniedziałek odeślę. Z tym że wg regulaminów, jeśli dobrze pamiętam, zwracany towar musi być sprawny i nie nosić śladów użytkowania.

Śladów nie ma, natomiast kwestia czy sprawdzą czy działa, prawdopodobnie nie...

Muszę doczytać czy zwrot bez podania przyczyny ma "moc prawną" takze w sytuacji gdy w momecie odbioru płyta była uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszne jest to ze to juz chyba 4ty temat o tej plycie na forum i kazdy ma z nia taki badz inny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszne jest to ze to juz chyba 4ty temat o tej plycie na forum i kazdy ma z nia taki badz inny problem.

 

No ba na innych forach aż się roi od tematów z problemami, jakie ludzie mają na MSI Z87-G43 :kwasny: To mobo jest bardzo awaryjne na dodatek jest sporo problemów z niestabilnym UEFI więc ilość z frustrowanych użytkowników rośnie zdnia na dzień a wpisów na forach ciągle przybywa. Z testu na PCLabie wynika że bardzo dobrą alternatywą dla MSI Z87-G43 jest ASRock Pro4 http://pclab.pl/art52708-86.html otrzymała znaczek rekomendacji, co mnie skłoniło właśnie do zakupy tego ASRocka z MSI zrezygnowałem, bo nie chciałem ryzykować po tym co się naczytałem a byłem o włos od zakupienia właśnie MSI Z87-G43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tanio wyrwać można i przeważnie wystarczy bios zmienić, ewentualnie pogodzić się z pewnymi niedogodnościami, no ale czego się nie zrobi dla 150zł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpukać... nowo kupiona płyta działa bez zarzutu. Procek stabilnie idize na 4.1 GHz bez podnoszenia napięcia więc nie jest źle.

W wolnej chwili przysiądę do tematu to powalczę jeszcze o parę MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta kupione pod koniec lipca. 26 wrzesnia komp nagle padl. Sprawdzony zasilacz - dziala jak powinien. Nastepnie wyjalem procka I sprawdzilem czy rusza same wiatraki podpiete pod mobo - nic nie ruszylo. Zaraz ide do proline oddac plyte na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...