Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grabarz14

ekomp24.pl opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów.

 

Dołączam do grona osób oszukanych przez ten sklep i przyznaję specjalnie założyłem konto w serwisie żeby opisać sytuację ku przestrodze dla innych. Jest to jedno z nielicznych miejsc, w których opisana jest cała prawda o tym serwisie.

Złożyłem duże zlecenie w tym sklepie, ustaliłem warunki z właścicielem sklepu i wszystko miało być jak należy (przynajmniej tak wyglądało). Oczywiście mój błąd nie sprawdziłem wystarczająco dokładnie, teraz wiem już na temat tych oszustów dużo więcej ale o tym w dalszej części. Standardowe zwodzenie za nos, kłamstwa o dostawie, nie odbieranie telefonów, oszukiwanie - po wcześniejszych postach można opisać to jako standard dla sklepu ekomp24. Towar oczywiście nie przyszedł, termin nie został zrealizowany i kolejne problemy ze zwrotem. Właściciel zasłaniał się blokadą na koncie (max 10 tys. dziennie) co w przypadku prowadzenia e-sklepu jest rzeczą śmieszna i żałosną, z resztą blokady na przelewach zostały dawno już zniesione w bankach na kontach firmowych... ale nie o tym. Pieniądze zostały zwrócone, najadłem się przy tym jednak bardzo dużo nerwów, tydzień świąteczny nie przespany. Wiem że jest to po części moja wina ale głównym problemem jest sklep www.ekomp24.pl który jest zwyczajnym oszustwem!. Obiecałem sobie że nie odpuszczę i ujawnię jak wygląda tak naprawdę ten proceder.

 

Bardzo proszę uważajcie na niego i nie dokonujcie żadnych zakupów.

 

Teraz garść informacji dla ludzi mających w dalszym ciągu problemy.

Sklep prowadzony jest przez właściciela firmy Focus System(www.focussystem.pl) pana Michała O. Firma ta jest częścią zlikwidowanej firmy Pro Net Management & IT Service (http://www.pro-net-it.pl/). Cała firma jest zarejestrowana na nie związaną osobę z interesem. Co więcej wyłączony telefon Pana Michała (komórkowy, co zdarza się b.często) odpowiada pocztą w obcym języku - chyba węgierski, podejrzewam, że nie przebywa w kraju. Polecam sprawdzić firmy ww.

Więcej informacji mogę udzielić na PW.

 

Uważajcie! nie kupujcie tam żadnych produktów lepiej dać parę złotych więcej ale mieć pewność.

 

Jeszcze jedna uwaga - nie sugerujcie się opiniami z OPINIEO.PL - od tygodnia chce dodać tam negatywny komentarz w sprawie tego sklepu, niestety został on zareklamowany przez sklep ekomp24 (mają czelność) i cały czas trwa przepychanka słowna w tej sprawie. Sprawdźcie proszę jak wyglądają pozytywne komentarze tej firmy na tym portalu - użytkownicy z jednym lub dwoma komentarzami którzy oddają pozytywne glosy tylko na ten sklep. Swoja drogą rzetelność tego portalu jest bliska zeru przy tak małym wolumenie komentarzy. Czekam na rozwiązanie tej sprawy i zachęcam ludzi do wpisywania również na opinieo negatywnych komentarzy ku przestrodze dla innych.

 

 

pozdrawiam i nie powtarzajcie naszych błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh czyli ta sama bajka co u mnie też mieli tylko 3 te samsungi i tez te same historie. Co za sklep. Ten sam kit wciska wszystkim. Oni chyba maja gotowe emaile na odpowiedz. Niech ten temat na forum będzie przestroga dla innych. Osoby są świeże bo gdzieś ten temat trzeba rozpisać a to forum jest najczęściej odwiedzane

Przedstawiam wszystkim schemat kupowania w sklepie ekomp24.pl:

 

11.23.2013

1."Dziękujemy za złożenie zamówienia w sklepie ekomp24.pl! Wkrótce po otrzymaniu potwierdzenia z Twojej strony, nasi pracownicy rozpoczynają procedurę realizacji zlecenia."

Oczywiście wpłata tylko przelewem, nie ma za pobraniem.

 

11.28.2013

2.Zamówienie nr 728 otrzymało status: oczekiwanie na dostawę

 

Złożyliśmy odpowiednie zamówienie i czekamy na dostarczenie zamówionych przez Ciebie produktów. Czas realizacji podany na karcie produktu wynosi około 7 do 14 dni. Dokładamy wszelkich starań by zamówienia realizowane były szybko, jednak prosimy o wyrozumiałość gdyż uzależnieni jesteśmy od dostawcy oraz spedytorów.

 

Informujemy również, że całkowity czas realizacji zamówienia to czas niezbędny na zamówienie produktu + czas wysyłki ( w przypadku kurierów 24 godziny, w przypadku Poczty Polskie 2-5 dni).

 

O postępach w realizacji Twojego zamówienia poinformujemy Ciebie odpowiednimi wiadomościami e-mail.

 

09.12.2013

3. Szanowny Panie,

Z przykrością informujemy, że zamówiony przez Pana komputer dotrze do nas z opóźnieniem, dostawca ponumerował nas, że będziemy je mieli do końca tego tygodnia. Za opóźnienie przepraszamy, jeśli nie może Pan czekać możemy zabronować jakiś inny model dostępny od ręki. Jednak zmieścimy się w dostawie do 3 tygodni.

mój komentarz:pierwsze oszustwo

 

4.

18.12.2013

Właśnie przyjmujemy dostawę, zaraz jak będzie wprowadzona przekazujemy do wysyłki.

 

5.

20.12.2013

Twoje zamówienie zmieniło status

Zamówienie nr 728 otrzymało status: gotowe do wysłania

Zamówienie zostało w całości skompletowane i w ciągu najbliższych 24 godzin (nie wliczając sobót i niedziel) zostanie wysłane na podany przez Ciebie adres.

 

O nadaniu przesyłki poinformujemy wiadomością e-mail.

mój komentarz:drugie oszustwo

 

6.20.12.2013

Tak, dziś wychodzi, będzie u Pana w poniedziałek. Wczoraj już kurierzy paczek nie zabrali.

mój komentarz:trzecie oszustwo

 

7. 31.12.2013

Najmocniej Pana przepraszam za to iż realizacja zamówienia trwa tak długo, zapewniam iż zostanie ono zrealizowane do końca tygodnia. Jeszcze przepraszam, wynika to z ogromnej ilości zamówień w czasie świąt.

 

Dziękujemy za kontakt i pozostajemy do dyspozycji.

mój komentarz:czwarte oszustwo

 

8.

08.01.2014

Napisałem :Rozumiem, że anulowanie nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami finansowymi.

Jeżeli tak to proszę o jego anulowanie i odesłanie wpłaconej kwoty.

Trwanie zamównienia zamiast 7-14 dni ponad 2 miesiące uważam za niedorzeczne.

 

9.Zamówienie nr 728 otrzymało status: Zlecenie przelewu wykonane

 

Dokonana przedpłata przekazana została na rachunek z którego została wysłana.

Czas księgowania przelewu zależy od poszczególnych banków.

 

 

mój komentarz: Jeżeli chcecie się zabawić z ekomp24.pl - miłej zabawy

Każdy rozsądny człowiek domyśli sie że chodzi o procenty lub co gorsza o pranie brudnych pieniędzy.

Kupowałem w wielu firmach wysyłkowych (ponad sto tranzakcji) i pierwszy raz się tak nabrałem.

 

dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zgłosić się do wszystkich poszkodowanych użytkowników pseudo-sklepi ekomp24. Dodawajcie proszę negatywne komentarze na portalu opinieo.pl - to bardzo ważne! Wiele ludzi patrząc na te ten portal podejmuje dalej decyzję zakupowe w tym sklepie!

 

Jak wiadomo komentarze pozytywne są dodawane przez sam sklep, uchrońmy innych użytkowników i napiszmy negatywny komentarz.

Sklep na 100% zareklamuję recenzję, proszę się tym jednak nie przejmować i umieścić korespondencje mailową bądź inny dowód który przekona moderatora portalu (polityka opinieo też jest pod tym kątem słaba).

 

 

Ochrońmy innych internautów przed tym oszustwem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba komuś bardzo przeszkadza ten sklep... :D

 

 

 

Panie Kazut jak zostałby Pan oszukany myślę że Panu też zacząłby przeszkadzać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zgłosić się do wszystkich poszkodowanych użytkowników pseudo-sklepi ekomp24. Dodawajcie proszę negatywne komentarze na portalu opinieo.pl - to bardzo ważne! Wiele ludzi patrząc na te ten portal podejmuje dalej decyzję zakupowe w tym sklepie!

 

Jak wiadomo komentarze pozytywne są dodawane przez sam sklep, uchrońmy innych użytkowników i napiszmy negatywny komentarz.

Sklep na 100% zareklamuję recenzję, proszę się tym jednak nie przejmować i umieścić korespondencje mailową bądź inny dowód który przekona moderatora portalu (polityka opinieo też jest pod tym kątem słaba).

 

 

Ochrońmy innych internautów przed tym oszustwem!

 

Święta racja!!! Szkoda tylko że na opineo jest tak trudno zamieścić opinię ...ale w końcu udało się. Ten pajac ma jeszcze tupet żeby dodawać beznadziejny komentarz pod nagatywami poszkodowanych. Może niech doda w regulaminie swojego śmiesznego "sklepu" że obsługuje tylko klientów w krawatach ... z reguły są mniej awanturujący się ;). Wszyscy poszkodowani powinni zgłaszać również sprawę do urzędu skarbowego celem kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku "sklep" prowadzi za pośrednictwem Opineo swoistą grę słowną, wyraźnie grając na zwłokę, by negatyw (0/10) nie ukazał się. Także to co jest faktycznie na Opineo trzeba traktować z dużą dozą ostrożności. Póki co, pojawiły się wiarygodne informacje na temat tego "sklepu" na innych forach, choć i tam ci "zadowoleni" klienci (10/10) dają znać o sobie.

@ Oberszczyn: w kwestii zawiadomienia US. Zrobiłeś tak? O ile tak, to US sprawę winien potraktować kompleksowo i sprawdzić wszystkie nasze pseudopożyczki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do zespołu nabranego przez ekomp24 - czas oczekiwania na program blisko 60 dni; pieniędzy zwrócić nie chcą, grzecznie odpowiadają na każdy mail ("załatwiamy...") i nic sie nie dzieje. Pieniądze pozyskane w ten sposób to pożyczka bez oprocentowania.

nigdy więcej kontaktów ze sklepem internetowym ekomp24!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz pytanie czy to faktycznie sklep oszust czy tez chamski czarny PR ze strony jakiejs konkurencji ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ewidentna nagonka na sklep, nie było chyba ani jednego użytkownika z dłuższym stażem, który by się wypowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Jak dla mnie to ewidentna nagonka na sklep, nie było chyba ani jednego użytkownika z dłuższym stażem, który by się wypowiedział.

Było co najmniej dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz pytanie czy to faktycznie sklep oszust czy tez chamski czarny PR ze strony jakiejs konkurencji ? ;)

 

Zamówiłeś towar w tym "sklepie"? Czekałeś na niego kilkadziesiąt dni? Nie otrzymałeś towaru? Byłeś okłamywany w przedmiocie realizacji dostawy? Nie? To dlaczego masz czelność obrażać innych. Trzymaj słowa na wodzy, za sformułowania typu "chamski", można odpowiadać. Nie jesteś anonimowy. Poczytaj jeszcze raz,ze zrozumieniem, wpisy dotyczące negatywnej oceny tego "sklepu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sparwie wystawiania opinii na portalu opino to radzę napisać bezpośrednio do administratora (admin@opineo.pl) z prośbą o reakcję, inaczej ten pajac będzie reklamował każdą próbę zamieszczenia negatywu odpisując jakieś pierdoły. W moim przypadku zadziałało :) ....już po miesiącu przepychanek z tym pajacem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było co najmniej dwóch.

A faktycznie, zbyt pobieżnie przeleciałem wcześniejsze posty ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurencje rzadko kiedy robią czarny PR chyba że są obsługiwane przez marne agencje, ale nie temu ten temat służy. Również dołączam do grona, dlaczego to forum? bo jest najwyżej pozycjonowane i jako pierwsze wyskoczyło mi w przeglądarce.

 

Moja historia dopiero się zaczęła. Przeczytałam wcześniej kilka wiadomości i przestróg Waszych, ale pomyślałam sobie a nóż może coś się zmieniło i warto. Złożenie zamówienia poszło gładko, a teraz czekam. Dopiero 15 dni, a co tam! Dostałam maila po mojej interwencji po okresie 10 dni (tak zapewnili mnie we wczesniejszych wiadomosciach, ze po 10 dniach otrzymam zamówieni) ze w czwartek tj. 23.01 dojdzie zamówienie. Oczywiście zrozumiałam, że do mnie więc się ucieszyłam, ale po przeczytaniu kolejnego maila ze zmianą statusu ( zmienili status dopiero jak wysłałam maila buhahaha)okazało się, że dopiero w czwartek produkt dojdzie do nich. Wczoraj w pracy zapomniałam i nie miałam czasu by wysłać maila ani zadzwonić, więc zrobiłam to dzisiaj. Dam znać co odpiszą ech... szkoda gadać, a mogłam kupić w innym sklepie internetowym lub w sklepie stacjonarnym! z pewnością szybciej by doszło do realizacji.

 

Będę dawać znać co i jak :) Najbardziej martwi mnie okres 30 dni na zwrot pieniędzy, ile czasu zajęło Wam odzyskanie pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Przed chwilą dopiero się zarejestrowałem i także chcę się "pochwalić" swoim dotychczasowym doświadczeniem odnośnie sklepu ekomp24.

 

Otóż zachęcony dobrymi cenami, mając dużo czasu i nie znajdując w necie negatywnych opinii już 12. 11. 2013r. złożyłem zamówienie na nawigację.

Do połowy stycznia kontakt był nie najgorszy, ale było to też ciągłe z różnych przyczyn przesuwanie terminu dostawy.

W połowie stycznia okazało się, że "sprzęt dotarł, ale z mapą Europy" i jeśli się na to decyduję to trzeba dopłacić 60 zł.

Dopłatę wysłałem i mimo iż sprzęt już, już miał byc wysłany w ciągu 24 godz. to nagle kontakt się urwał a i sprzętu nie widać.

 

Dziś wysłałem im takiego maila:

 

"Mam już dość wodzenia mnie za nos!

Dodatkowo przejrzałem dyskusję na Wasz temat na

 

http://forum.pclab.pl/topic/906187-ekomp24pl-opinie/

 

Wnioski na podstawie "realizacji" mego zamówienia i przeczytanych opinii oraz historii "zakupów" innych ludzi w Waszym sklepie nasuwają się same.

Żądam w związku z tym natychmiastowego zwrotu wpłaconych Wam z tytułu mego zamówienia pieniędzy.

W wypadku dalszego Waszego milczenia i odmowy zwrotu nalezności podejmę przeciw Wam kroki prawne.

Mimo wszystko pozdrawiam."

 

O reakcji ww sklepu poinformuję a jeśli coś pójdzie nie tak to deklaruję swój udział w jakimś tam zbiorowym działaniu jesli takie zostanie zorganizowane albo też sam wystąpię przeciwko nim na drogę prawną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż zachęcony dobrymi cenami, mając dużo czasu i nie znajdując w necie negatywnych opinii już 12. 11. 2013r. złożyłem zamówienie na nawigację.

 

No cóż dla tego "sklepu" trzeba mieć bardzo dużo czasu i jeszcze więcej cierpliwości! A najlepiej, po niezrealizowaniu zamówienia po upływie 21 dni (to i tak multum czasu), anulować zamówienie i żądać zwrotu wpłaty, bo najprawdopodobniej przedmiotu zamówienia nie zobaczymy, więc po co tracić czas i nerwy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie obiecano najpóźniej do środy (tj. 29.01) zamówienie. O ironio że jestem chora i czekam na kuriera. Żadna wymówka że kurier mnie nie zastał w domu nie pójdzie :P

 

Podesłałam im maila czy przypadkiem nie powinni zmienić statusu mojego zamówienia skoro dzisiaj miałabym dostać komputer. Również z chęcią podejmę dalsze kroki jeśli nie otrzymam zamówienia. Dam znać jutro czy doszła przesyłka lub co ew. mi napisali. teraz to już będę żądać zwrotu gotówki bo bez jaj! czekać prawie 20 dni na zamówienie, kiedy to obiecywali że w przeciągu 14 dni kalendarzowych otrzymam produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to CI checa:

Droga Pani,

Niestety, jeszcze komputer nie został wysłany, dostawa którą otrzymaliśmy w piątek miała inną konfiguracje, odesłaliśmy do dostawcy i w tym tygodniu będziemy mieli konfigurację poprawną. Pani zamówienie zostało złożone 11 stycznia, ma obecnie 3 dni opóźnienia w realizacji za co bardzo przepraszam, jak tylko sprzęt dotrze w poprawnej konfiguracji od razu Panią poinformujemy.

 

Dziękujemy za kontakt i pozostajemy do dyspozycji.

www.ekomp24.pl

Zapraszamy do zakupów

 

A w poniedziałek napisali:

www.ekomp24.pl

27 sty (2 dni temu)

 

do mnie

Witam,

 

Komputer dotrze do Pani najpóźniej do środy.

 

Dziękujemy za kontakt i pozostajemy do dyspozycji.

www.ekomp24.pl

Zapraszamy do zakupów

 

WR!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jeszcze komputer nie został wysłany, dostawa którą otrzymaliśmy w piątek miała inną konfiguracje, odesłaliśmy do dostawcy i w tym tygodniu będziemy mieli konfigurację poprawną. (...)

 

Komputer dotrze do Pani najpóźniej do środy.

 

 

 

Ależ to klasyka w ich wykonaniu. Takie uniki opanowali niemal perfect. Radzę już anulować zamówienie, niż wiernie czekać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona niezadowolonych z działań tego pseudosklepu - www.ekomp24.pl

Laptopa o wartości ponad 2600 zł zamówiłem przed świętami (już wtedy powinna mi się włączyć lampka ostrzegawcza bo żaden inny sklep z Ceneo nie miał już tego modelu).

Po rozmowie telefonicznej otrzymałem zapewnienie że przed sylwestrem powinienem spodziewać się przesyłki. Wpłaciłem z góry pieniądze i przez kolejne 2 tygodnie cisza ze strony sklepu.

W momencie kiedy zacząłem się upominać o moje zamówienie byłem wielokrotnie zwodzony odpowiedziami typu "laptop wyszedł", "już jest w drodze", "mamy opóźnienie", "dziś do nas dotrze", "już wyszedł z Wrocławia" (?!) itp.

Trwało to kolejne 2 tygodnie. Dodam że średnio co drugi dzień właściciel tej jednoosobowej działalności nie raczył nawet odbierać telefonu.

doszedłem do wniosku, że laptop prawdopodobnie nigdy nie był przez ekomp24.pl zamówiony, a właściciel obraca sobie w najlepsze kasa klientów czerpiąc z tego korzyści.

W tej beznadziejnej sytuacji postanowiłem anulować zamówienie - po czym dostałem odpowiedź "szkoda, że Pan anulował..." Kolejnych kilka dni czekałem na anulowanie zamówienia i zwrot pieniędzy...

Poskutkowało dopiero gdy postraszyłem policją.

 

Krótko mówiąc ODRADZAM!!

 

Dla zainteresowanych - mogę podesłać historię korespondencji z tym sklepem. Naprawdę ciekawa lektura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Tak mnie wkurzyli w ekomp24, że w ramach podziękowania za odwołaną transakcję oficjalnie obiecałem im że ich adekwatnie "zarekomenduję"...

 

Przypadek identyczny jak u kolegów:

 

a) niezwykle atrakcyjna cena wyjątkowego Samsunga (600 PLN warte ryzyka i poczekania)

b) potwierdzenie profilaktycznego pytania czy aby na pewno jest dostępny

c) potwierdzenie zawarcia transakcji ("wysyłamy")

d) zabawa przez 2 miesiące w wieczne obietnice

e) na plus próba zaproponowania innego sprzętu, ale cena alternatyw już zniechęcająca

f) ignorowanie prawa o sprzedaży na odległość (nie dostarczyłeś tego co obiecałeś, musisz dostarczyć w tej samej cenie inny o tych samych lub lepszych parametrach)

g) najlepszy numer - po 2 miesiącach, mimo ewidentnego braku możliwości realizacji, ten sam laptop był ciągle w sprzedaży (ciekawe ilu jeszcze klientów tak naciągnęli...)

g) po 3 miesiącach zwrot co do złotówki wpłaconej kwoty mimo uwarunkowania wycofania się przez ekomp24 ze sprzedaży tylko pod warunkiem zwrotu kwoty powiększonej o odsetki ustawowe.

 

Nie chce mi się dalej z nimi wozić o 50 PLN bo to pół godziny mojej pracy, ale jak ktoś ma czas na UOKiK i US lub dać informację ich bankowi to zachęcam do walki bo są bez szans.

 

ZDECYDOWANIE I STANOWCZO ODRADZAM JAKIEKOLWIEK ZAKUPY W EKOMP24.pl, TO NACIĄGACZE I OSZUŚCI. Piękny biznes z obracaniem darmowymi pieniędzmi sobie prowadzą...

 

Pozdrowienia, M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednopostowcy i zarejestrowani już po założeniu tematu się nie liczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

ZDECYDOWANIE I STANOWCZO ODRADZAM JAKIEKOLWIEK ZAKUPY W EKOMP24.pl, TO NACIĄGACZE I OSZUŚCI. Piękny biznes z obracaniem darmowymi pieniędzmi sobie prowadzą...

 

Pozdrowienia, M

 

Przeżyłem deja vu. Identyczny scenariusz z tym Samsungiem jak u mnie.

 

@CSM1899: masz coś konkretnego na myśli, czy tak z nudów farmazony wypisujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...