Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DeFik

Dlaczego nie warto kupować w Agito.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem podzielić się z wami przygodą jaka spotkała mnie podczas reklamacji słuchawek Corsair Vengeance 2000 w sklepie Agito.pl i doradzić unikanie tego sklepu ze względu na paskudne podejście do klienta (w sklepie złożyłem w sumie 7 zamówień na łączną kwotę prawie 12000zł a był to mój pierwszy kontakt reklamacyjny).

 

Wszystko zaczęło się pod koniec września kiedy zauważyłem pęknięcie wewnętrznej części plastików pałąka po obu stronach, tuż ponad słuchawkami zakładając je na uszy (pałąk w tym miejscu zbudowany jest z dwóch rodzajów tworzyw - innego dla części zewnętrznej i innego dla wewnętrznej). Po kilku minutach szukania informacji w internecie okazało się, że problem pękających słuchawek jest bardzo powszechny.

 

Link do tematu na forum Corsair opisujący problem.

 

Na szczęście okazało się, że firma Corsair jest świadoma problemu i wymienia wadliwe słuchawki na nowe. Należy jedynie odesłać uszkodzoną parę na własny koszt do serwisu Corsair w Holandii. Nieco pokrzepiony podejściem Corsaira postanowiłem zgłosić reklamację do Agito.pl i przedstawiając sytuację włącznie z linkami poprosiłem o wymianę słuchawek na nowe (jak sądziłem, oszczędzając dzięki temu czas i pieniądze na braku konieczności wysyłania towaru na własny koszt).

 

Jakież było moje zdziwienie, kiedy uprzejmy Pan z serwisu Agito.pl odmówił uznania reklamacji pisząc:

 

odpowiedź: 2013-07-29 10:00

Witam, Uprzejmie informuję iż opisuje Pan uszkodzenie mechaniczne zakupionych słuchawek. Niestety takie uszkodzenie nie podlega reklamacji producenta.

 

Pomyślałem, że osoba ta być może nie przyłożyła się do czytania mojego opisu zgłoszenia wraz z podanymi linkami i postanowiłem napisać jeszcze raz wprost, że firma Corsair uznaje takie uszkodzenie za wadę fabryczną i wymienia słuchawki na nowe. W odpowiedzi poproszono mnie o przesłanie zdjęć uszkodzenia celem przekazania dystrybutorowi i weryfikacji czy rzeczywiście opisywane uszkodzenie podlega reklamacji. Oczywiście niezwłocznie przesłałem zdjęcia i jednocześnie poprosiłem o przesłaniu kopii odpowiedzi od dystrybutora gdy takowa nadejdzie.

 

Minął miesiąc...

 

Nieco zirytowany opieszałością Agito.pl postanowiłem zapytać o moje zgłoszenie:

pytanie: 2013-08-31 21:06

Witam, Minął już miesiąc od mojego zgłoszenia i do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Czy tak wygląda standard obsługi reklamacji w Państwa firmie?

 

Po kilku dniach oczekiwania otrzymałem odpowiedź serwisu:

odpowiedź: 2013-09-03 14:47

Witam, Zgodnie z informacją otrzymaną z serwisu niestety Pana zgłoszenie reklamacyjne jest odrzucone.

 

Oczywiście nie przesłano do mnie kopii odpowiedzi z serwisu, o która prosiłem. Szczerze mówiąc wątpię aby kiedykolwiek zapytanie takie zostało wysłane.

W związku z powyższym założyłem zgłoszenie na stronie supportu Corsair, otrzymałem numer RMA i odesłałem słuchawki na własny koszt (niestety paczka polecona jeszcze nie dotarła - ach ta kochana Poczta Polska <3 )

 

Morał tej historii i wersja TLDR?

Firma Corsair wie jak dbać o swoich klientów i potrafi wywiązywać się ze swoich zobowiązań serwisowych.

Całkowitym przeciwieństwem jest natomiast firma Agito.pl. Pomimo ewidentnej wady konstrukcyjnej uznanej przez producenta firma Agito.pl odmawia uznania reklamacji i wymiany wadliwego towaru. Polska jakość pełną gębą!

Z tego powodu namawiam wszystkich do omijania szerokim łukiem sklepu Agito.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

jak przyjdą od corsiarki nowe słuchawki, może da się obciążyć agito tą kwotą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przyjdą od corsiarki nowe słuchawki, może da się obciążyć agito tą kwotą

 

W zasadzie nie chce mi się z nimi rozmawiać, zastanawiam się tylko czy nie można zainteresować sprawą UOKIKu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Skoro producent przyznaje się do wady partii to jak sklep może to kwestionować? Niech odsyłają do dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że Corsair naprawdę porządnie wywiązuje się ze swych obowiązków gwarancyjnych, gdy ostatnio na swój koszt wysłałem do Holandii zasilacz, otrzymałem produkt nowy, wart mniej więcej 3x tyle co wysłany zasilacz;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie chce mi się z nimi rozmawiać, zastanawiam się tylko czy nie można zainteresować sprawą UOKIKu.

 

Mnie też nie chciałoby się z nimi gadać. Natomiast zgłosiłbym sprawę do Kiku.

 

 

Bo skoro producent zachowuję się fair i respektuje uzgodnienia gwarancyjne, a bądź co bądź pośrednik (zarabiający także na tym) ma to głęboko w d...ie, to...

 

...to taki pośrednik powinien po niej dostać.

 

BTW: Corsaira wpisuję sobie na listę producentów, których produkty warto kupować, Agito natomiast będę omijał szerokim łukiem.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że sklep dostał nowe słuchawki w ramach gwarancji. Twoje słuchawki zapewne zostały "zutylizowane" na koszt producenta, a Tobie wciskają kit, że reklamacja odrzucona. Słuchawki z wymiany gwarancyjnej sprzedadzą komuś innemu i mają czysty zysk.

 

edit:

 

Kilku takich klientów i dobry zarobek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Ja natomiast mogę powiedzieć też parę słów odnośnie Agito.pl. W grudniu tamtego roku kupowałem GTX 650 Ti od MSI. W tym czasie była promocja producenta, i do pudełek dorzucano kod do gry Assasin Creed 3. Oczywiście na agito tego nie było ale producent podawał, że w pudełkach się znajduję, i na innych forach dowiadywałem się, że kod u ludzi w pudełku był. Kiedy przyszła grafika ku mojemu ździwieniu pudełko nie posiadało plomby. A po otworzeniu pudełka kodu nie było. Oczywiście sprawę zgłosiłem do Agito.pl, i pytałem czemu ktoś grzebał w moim pudełku. W odpowiedzi dostałem, że moje zarzuty są fałszywe i że towar wysyłają taki jaki dostają z magazynów i, że jak coś się nie podoba to mogę odesłać kartę i oni zwrócą pieniądze. Nie odsyłałem karty, ale zakończyłem zakupy w tym sklepie. Oczywiście grafika działała, ale brak kodu znięchęcił mnie do zakupów w tej firmie. Może bogaty nie jestem ale zrobiłem tam zakupy na ponad 1500zł. Wychodzi na to, że ktoś sobie kod wyciągnął, a firma potraktowała to jako błachostkę. A potem się dziwić, że na allegro są sprzedawcy co kody do gier sprzedają za pół darmo. Podoba sytuacja miała miejsce przy premierze Diablo 3 na stronie keye.pl gdzie były wyciągane klientom kody do triala Diablo 3.

 

A jak sprawę zgłosiłem do supportu MSI Polska to do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi. Śmiech na sali :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj dostałem maila ze sferisa, że moje zamówienie zostało przyjęte do realizacji.

Problem w tym, że składałem je 30 marca 2011 roku :E

 

Wysłane zostało prawidłowo. Coś z tymi mailami im się chyba popsuło. Sklep polecam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okres załatwiania zgłoszenia oraz treśc maili? - kasuje agito z ulubionych a z rana wysyłam do zainteresowanych znajomych linka do tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojojoj.... dwóch niezadowolonych i zaraz lament na pół internetu. Śmieszy mnie taka histeria i to jeszcze w męskim wydaniu. lol2.gif

A autor tematu nawet sprawy nie załatwił do końca, tylko strzelił focha na sklep jak jakaś księżniczka.

Wydaje mi się, że warto by było sprawdzić, jak zachowa się sklep w sytuacji, gdy postawi się go przed faktem dokonanym, tj. posunięciem Corsaira. Czy pójdą w zaparte, czy jednak będą chcieli naprawić swój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miłe wspomnienia z Agito, udało mi się wpakować plazme 50 cali w pudle do środka corsy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem i nadal będę kupować w agito bo nigdy si ęna nich nie zawiodłem, a już kilkanaście k zł u nich zostawiłem, z gwarancją też nigdy nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi za ddr2 oddesłali ddr3 bez pytania, ogólnie prawie 2miesiace realizacja gwarancji(jednak wysyłki na ich koszt kurierem) i finalnie było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna pochwała dla Corsaira. Reklamowałem myszkę M60 (coś się podziało z sensorem) i stwierdzili że dadzą mi M65 :P. Poczekałem i dostałem :).

 

 

Z Agito nigdy nie miałem problemów, ale oni mieli kiedyś konkretne problemy finansowe i zostali przejęci przez Alledrogo, i generalnie od czasów kiedy u nich ostatni raz kupowałem mogło się sporo pozmieniać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojojoj.... dwóch niezadowolonych i zaraz lament na pół internetu. Śmieszy mnie taka histeria i to jeszcze w męskim wydaniu. lol2.gif

A autor tematu nawet sprawy nie załatwił do końca, tylko strzelił focha na sklep jak jakaś księżniczka.

Wydaje mi się, że warto by było sprawdzić, jak zachowa się sklep w sytuacji, gdy postawi się go przed faktem dokonanym, tj. posunięciem Corsaira. Czy pójdą w zaparte, czy jednak będą chcieli naprawić swój błąd.

 

 

Zauważ że podał im wszystko na talerzu a Ci niechcieli uznać gwarancji świadomi problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że podał im wszystko na talerzu a Ci niechcieli uznać gwarancji świadomi problemu

Z tym "uszkodzeniem mechanicznym" to jest często stosowana praktyka. Naciągają sprawę jak się da, bo takie odmowy są też przez byle pierdołę przy nawet bardzo drogim sprzęcie. Pamiętam jak się zmagałem z ESC bo grzybek jednej śrubki nie miał 2 z 4 ząbków. Oczywiście uszkodzenie mechaniczne, odmowa naprawy/wymiany. Dowiadywałem się jak to jest i takie uszkodzenie musi być:

a) Z WINY UŻYTKOWNIKA

b) uszkodzenie musi mieć wpływ na pracę urządzenia

 

Tutaj sprawa wydaje się jasna, ewidentnie się migają ;).

 

P.S

Jak jeszcze tego nie zrobiłeś, to opisz sprawę Corsairowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że podał im wszystko na talerzu a Ci niechcieli uznać gwarancji świadomi problemu

 

A czy napisałem, że nie podał? Czego czepiasz się? :brow:

W mojej ocenie nie uzyskał stanowiska Agito w związku z efektami jego czynności z udziałem firmy Corsair i to wszystko. Być może poczuli by się do sprawstwa zaniedbania, a może nie. Nie wiadomo. Obecny lament, nawet jeśli zasadny, uważam za przedwczesny. Poza tym jeden "pokrzywdzony" w skali tysięcy klientów, to jeszcze zbyt mało, aby kogoś spisywać na straty. Ja cenię ludzi, którzy do pewnych spraw podchodzą chłodno i racjonalnie, a nie na gorąco i emocjonalnie. Uleganie emocjom jest przymiotem dzieci, a nie osób dorosłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w Agito od lat i nigdy nie miałem problemów z ta firmą.

 

Taki OT - Tommo is back? :o :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agito stosuje 2 typy gwarancji pierwsza to: serwis agito - taką miałeś gwarancję na słuchawki a druga to autoryzowany serwis producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy napisałem, że nie podał? Czego czepiasz się? :brow:

W mojej ocenie nie uzyskał stanowiska Agito w związku z efektami jego czynności z udziałem firmy Corsair i to wszystko. Być może poczuli by się do sprawstwa zaniedbania, a może nie. Nie wiadomo. Obecny lament, nawet jeśli zasadny, uważam za przedwczesny. Poza tym jeden "pokrzywdzony" w skali tysięcy klientów, to jeszcze zbyt mało, aby kogoś spisywać na straty. Ja cenię ludzi, którzy do pewnych spraw podchodzą chłodno i racjonalnie, a nie na gorąco i emocjonalnie. Uleganie emocjom jest przymiotem dzieci, a nie osób dorosłych.

 

No to masz trzeci temat :)

http://forum.pclab.pl/topic/896759-serwis-agitopl-ko%C5%82ki/

 

Ja nie mam wątpliwości, że cokolwiek by zrobili. Zgłosił to tak jak trzeba, z jego strony nie było powodu, żeby cokolwiek więcej im wysyłać. Dla mnie to duży minus sklepu, jeśli trzeba się bawić w takie przepychanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To już trzech biedaków. Siła Was. Może uda się Wam podbić Moskwę. Będziecie drudzy na świecie. thumbup.gif

 

 

 

 

yikes.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

ja się podepnę dostałem uszdodzony ram (zgniecony) 130zł w d**e

A reklamację złożyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojojoj.... dwóch niezadowolonych i zaraz lament na pół internetu. Śmieszy mnie taka histeria i to jeszcze w męskim wydaniu. lol2.gif

A autor tematu nawet sprawy nie załatwił do końca, tylko strzelił focha na sklep jak jakaś księżniczka.

Wydaje mi się, że warto by było sprawdzić, jak zachowa się sklep w sytuacji, gdy postawi się go przed faktem dokonanym, tj. posunięciem Corsaira. Czy pójdą w zaparte, czy jednak będą chcieli naprawić swój błąd.

 

Ewidentnie nie przemyślałeś swojej wypowiedzi. A jeżeli dla ciebie strzelaniem focha jest wymaganie przestrzegania praw konsumenckich to masz dosyć specyficzne podejście do tematu.

 

Co według ciebie można było zrobić więcej skoro odrobiłem zadanie domowe sprawdzając wszystkie informacje na temat problemu i podałem je na srebrnym talerzu firmie Agito.pl. Po pierwszej odmowie poprosiłem o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia co zmusiło pracownika tej firmy do poświecenie pewnej ilości czasu na nieco głębsze zbadanie tematu (szkoda tylko, że trwało to aż cały miesiąc).

Ponieważ producent, czyli firma Corsair stanęła na wysokości zadania to nie ma sensu spierać się ze sprzedawcą.

A celem mojego opisu sytuacji jest zwrócenie uwagi użytkowników na sposób traktowania klientów przez Agito.pl. Dzięki temu albo kupią towar w innym sklepie i nie narażą się na podobne problemy albo też ktoś z Agito.pl przeczyta ten temat i spowoduje, że inni ich klienci będą traktowani w lepszy sposób.

 

Jedyne co klient może zrobić to zagłosować portfelem. A ja staram się przekazać szersze informacje aby to głosowanie było bardziej świadome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...