Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

Temat zbiorczy o problemach z MSI Z87-G43

MSI Z87-G43   

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz problemy z MSI Z87-G43

    • Tak mam i nie jestem zadowolonym użytkownikiem
    • Nie nie mam działa bezproblemowo jestem zadowolonym użytkownikiem


Rekomendowane odpowiedzi

Na forach aż się roi od tematów z problemami, jakie ludzie mają z MSI Z87-G43 :kwasny: To mobo jest bardzo awaryjne na dodatek jest sporo problemów z niestabilnym UEFI więc ilość sfrustrowanych użytkowników rośnie z dnia na dzień a wpisów na forach ciągle przybywa na samym PCLabie jest już kilkanaście odrębnych wątków więc zakładam dla tych osób temat zbiorczy a Modera proszę o przeniesienie zawartości z tej całej zbieraniny tutaj i zrobienie z tego całości. Jaki sens ma przeklikiwanie kilku tematów i tworzenie kolejnych?

 

Lista ostatnio utworzonych tematów, jakie pojawiły się na forum PCLab: (ze względu na obowiązujący regulamin nie można podawać linków do innych stron z utworzonymi tematami dotyczącymi problemów płyty głównej MSI Z87-G43).

 

MSI Z87-G43 nie startuje

 

http://forum.pclab.pl/topic/906162-MSI-Z87G43-nie-startuje/

 

MSI Z87-G43 - błędy przy starcie

 

http://forum.pclab.pl/topic/899218-MSI-Z87G43-b%C5%82%C4%99dy-przy-starcie/

 

MSI Z87-G43 problem z Biosem Przy próbie zapisania ustawień wiesza się

 

http://forum.pclab.pl/topic/906207-MSI-Z87G43-problem-z-Biosem/

 

MSI Z87-G43 nie wstaje z uśpienia

 

http://forum.pclab.pl/topic/904573-MSI-Z87G43-nie-wstaje-z-u%C5%9Bpienia/

 

MSI z87-g43 - problem z przednim panelem usb

 

http://forum.pclab.pl/topic/904204-MSI-z87g43-problem-z-przednim-panelem-usb/

 

MSI Z87-G43 - nie widzi mojego HDD

 

http://forum.pclab.pl/topic/905900-MSI-Z87G43-nie-widzi-mojego-HDD-inne-tak/

 

MSI Z87-G43 Spread Spectrum - Problem

 

http://forum.pclab.pl/topic/903023-MSI-Z87G43-Spread-Spectrum/

 

MSI Z87-G43 - problem ze sterownikiem usb 3.0

 

http://forum.pclab.pl/topic/902706-MSI-Z87G43-problem-ze-sterownikiem-usb-30/

 

Problem z płytą MSI G43 niespotykane zachowania płyty

 

http://forum.pclab.pl/topic/898136-Problem-z-p%C5%82yt%C4%85-MSI-G43-gaming/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na większość problemów pomaga nowy Bios, co do poprawek to proponowałbym przetłumaczyć porządnie Bios i poprawić odczyty z czujek i bootowanie. A czemu Cię to tak bardzo zafascynowało że postanowiłeś założyć temat, kiedy sam nie posiadasz tej płyty ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu Cię to tak bardzo zafascynowało że postanowiłeś założyć temat, kiedy sam nie posiadasz tej płyty ?:)

 

Byłem o mały włos od zakupienia właśnie MSI Z87-G43 wydawała mi się świetnym wyborem jednak po tym co się naczytałem wolałem nie ryzykować jakimiś ewentualnymi problemami w międzyczasie pojawił się test na PCLabie z którego wynikało że bardzo dobrą alternatywą dla MSI Z87-G43 jest ASRock Pro4 http://pclab.pl/art52708-86.html otrzymała znaczek rekomendacji od redakcji, co mnie skłoniło właśnie do zakupy tego ASRocka zamiast MSI Z87-G43.

 

Poza tym, co wejdę na forum to widzę kolejny temat o jakimś problemie z MSI Z87-G43 i zaczynam się tu powoli czuć jak na jakimś forum MSI. Wystarczy jeden temat zbiorczy, w którym poszkodowani mogą sobie dyskutować i wylewać wszystkie gorzkie żale na temat tej konkretnej płyty a nie 150 wątków do przeglądania i czytania nie mówić już o odpisywaniu i jakiś poradach dla zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł, na konkurencyjnym forum możemy spotkać tematy typu: wszystko o msi xxx xxx. Ludzie dzielą się nie tylko spostrzeżeniami, ale także zyskują porady przy ewentualnych problemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się może podzielę linkiem, jak w Windows 8 zainstalować sterowniki USB 3.0 od Intela. Oto link: http://plugable.com/2012/12/01/windows-8-and-intel-usb-3-0-host-controllers. Robimy wszystko, jak w linku. W plikach inf, które są na tej stronie (iusb3hub.inf oraz iusb3xhc.inf) zmieniamy datę na 9/16/2013 oraz wersję na 2.​5.​1.​28 oraz pobieramy sterowniki z tej strony. Od siebie dodam tylko, że warto zaopatrzyć się w myszkę PS/2 lub przejściówkę USB->PS/2. Po dokładnym wykonaniu instrukcji ze strony, możemy cieszyć się sterownikami od Intela, a nie od M$, które są niedorobione. Jeżeli ktoś ma jakieś problemy z USB 3.0, to polecam. Mi to odrobinę pomogło. Nie do końca, ale zawsze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś napisać ile razy mu się komp restartował jak zrobił update biosa bo mój asus napędził mi dziś stracha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robilem juz z 10 razy update/downgrade bios'a i raz/dwa moze razy po flahowaniu komp sie resetuje, ale bardziej bym obstawial za jednym.

 

Ja dodam, ze u mnmie juz bledy nie sypia sie w logach z usb - wystarczylo wgrac winde 7 z preinstalowanym SP1 (na 8 sa) + biosa w wersji 1.5B2 i juz wszystko jest ok.

Po prostu ktos daje ciala na drodze:

MSI -> Intel -> Microsoft

z czego najbardziej obstawiam microsoft, gdyz winda bez sp1 + doinstlowanym sp1 sypie bledy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedl nowy bios w wersji 1.5 - tylko data cos na www sknocona jest, bo napewno go pare dni temu nie bylo ;) max 2 dni ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5 nieco przetestowany...

Dodali (w porównaniu do 1.2) opcję Legacy Tweaking poprawiającą wydajność w benchmarkach - jak działa nie wiem.

Zmienili nieco układ graficzny UEFI

Możliwość zmiany napięcia VCORE etc. o 0.001V zamiast o 0.005V

Nadal nie ma możliwości ustawienia Spread Spectrum.

 

Zmiana z 1.2 na 1.5, wszystkie ustawienia takie same i co? I zamiast 4.4 GHz zbija mi zegar o 0.1-0.2 MHz przez co tracę >50 MHz, do tego IBT pokazuje mi 3-4 GFlopy mniej niż wcześniej.

 

Wracam do 1.2.

 

Fakt, problemów z USB nie doświadczam, ale z BIOSami i OC jest cały czas coś nie tak, kicha trochę, można lepiej wydać pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby nie robic kolejnych tematow, nie zauwazyliscie, ze :

- czas bootowania sie dosc sporo wydluzyl

- jak komputer ma przygaszony ekran i da sie przycisk zasilania (akcja ustawiona na zamykanie) to nie wylacza komputera? dopiero po wybudzeniu ekranu dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ta plyte od jakiegos miesiaca, jesli nie widzi dyskow to tryb sata trzeba zmienic i smiga bez problemow. Ogolnie nie mam z nia problemow, 1 klik na oc genie 4 i sama podkrecila mojego i5-4670k na 4ghz bez zadnej mojej ingerencji ^^ Jak narazie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos z uzytkownikow tej plyty glownej sprawdzic, czy w podgladzie zdarzen nie maja bledu :

Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk3\DR6. -> jest to blad zwiazany z pendrivami.

Kolumna ŹRÓDŁO: DISK

Identyfikator zdarzenia: 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podkręciłem ręcznie 4670K na 4,2 GHz na 1,2V (CPU-Z pokazuje 1,189V). Jak na razie bez problemów, a chodzi tak dobre parę dni ;). Gdyby ktoś chciał ustawienia, to podam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem że co jakiś czas tak jakby rozłączało i podłaczało myszke. Miał ktoś z tym doczynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety muszę przyznać że mam też problem z tą płytą główną jednak u mnie wygląda sprawa tak

 

płyta j.w

processor i7 4770s

mem: 8GB Good ram

hdd: ssd 120GB kingston

GPU: hd radeon 6850 1GB ddr5

 

Sprzęt kupiony kilka dni temu

 

Co się dzieje:

Instaluję windowsa 8 na dysku ssd sformatowanym.

-instaluje sterownik z płyty MSI od chipsetu - wszystko OK nawet przez dobre 2 godziny

-instaluje sterowniki killer e2200 od karty sieciowej - po restarcie robią się cyrki.

Gdy tylko zaloguje się do systemu wyłącza się komputer i dzieje się tak cały czas. Czasami nawet w momencie ładowania systemu.

 

Instalowałem różne wersje sterownika od karty sieciowej nic nie pomagało. Albo te same objawy lub komunikat że nie wykrył karty sieciowej lub kabel nie jest podłączony.

 

teraz sytuacja na windows 7

 

Instaluje windowsa 7 professionala 64bit

-instaluje chipset - wszystko ok

- instaluje kartę sieciową z płyty lub aktualne ze strony msi - wszystko OK

-instaluje "intel smart technology", "intel me driver". "intel inf driver" przez program live update 5 - pojawia się podobny

cyrk. Wyłączenie komputera, ponowne uruchomienie, zalogowanie do systemu, wyłączenie kompa, itd.

 

Dla jasności wyłączenie komputera wygląda jakby nagle zabrakło prądu.

Żeby zaraz jakiś as mi nie pisał czy to bezpieczne ponowne uruchomienie.

 

AAAA i jeszcze

 

Temperatury rdzeni na speedfanie

HD0 - 29

GPU - 37

rdzenie od 20 do 25

 

Na CPUID HWmonitor tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety muszę przyznać że mam też problem z tą płytą główną jednak u mnie wygląda sprawa tak

 

płyta j.w

processor i7 4770s

mem: 8GB Good ram

hdd: ssd 120GB kingston

GPU: hd radeon 6850 1GB ddr5

 

Sprzęt kupiony kilka dni temu

 

Co się dzieje:

Instaluję windowsa 8 na dysku ssd sformatowanym.

-instaluje sterownik z płyty MSI od chipsetu - wszystko OK nawet przez dobre 2 godziny

-instaluje sterowniki killer e2200 od karty sieciowej - po restarcie robią się cyrki.

Gdy tylko zaloguje się do systemu wyłącza się komputer i dzieje się tak cały czas. Czasami nawet w momencie ładowania systemu.

 

Instalowałem różne wersje sterownika od karty sieciowej nic nie pomagało. Albo te same objawy lub komunikat że nie wykrył karty sieciowej lub kabel nie jest podłączony.

 

teraz sytuacja na windows 7

 

Instaluje windowsa 7 professionala 64bit

-instaluje chipset - wszystko ok

- instaluje kartę sieciową z płyty lub aktualne ze strony msi - wszystko OK

-instaluje "intel smart technology", "intel me driver". "intel inf driver" przez program live update 5 - pojawia się podobny

cyrk. Wyłączenie komputera, ponowne uruchomienie, zalogowanie do systemu, wyłączenie kompa, itd.

 

Dla jasności wyłączenie komputera wygląda jakby nagle zabrakło prądu.

Żeby zaraz jakiś as mi nie pisał czy to bezpieczne ponowne uruchomienie.

 

AAAA i jeszcze

 

Temperatury rdzeni na speedfanie

HD0 - 29

GPU - 37

rdzenie od 20 do 25

 

Na CPUID HWmonitor tak samo

 

 

Zainstaluj "intel smart technology", "intel me driver". "intel inf driver" ręcznie ze strony MSI http://msi.com/product/mb/Z87-G43.html#/?div=Driver&os=Win7%2064

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MSI_Team

Jest moze jakies stanowisko w kwestii awaryjnosci tego modelu plyty glownej ?

Na szczescie z tego co widze tak szybko jak ta plyta zostala bardzo polecana, to tak szybko wszyscy odradzaja mobo od msi...

Niektorzy nie maja jak sprawdzic czy plyta lepiej dziala i ma bardziej dopieszczone sterowniki na win 8/8.1 , gdyz posiadaja licencje na 7 64bit i ten system preferuja.

W moim przypadku po jakims czasie na win7 64bit pendrive'y na usb wariuja, a sterowniki wszystkie poprawnie wgrane mam... + sypanie bledami w dzienniku zdarzen odnosnie kontrolera. Do tego jeszcze moge dodac problem z tym, ze na biosie w wersji 1.1/1.2/1.3 nie mialem bezpiecznego usuwania sprzetu (no chyba, ze sa rozne rewizje plyty to moze dlatego mialem ten blad a inni nie).

 

I jezeli mozna wiedziec - jaki jest mail od serwisu ktory zajmuje sie mobo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość user777

Witam, mam tą płytę i nie działa mi USB 3.0. Podczas pracy dysku USB 3.0 wyskakuje błąd kopiowania i dysk się odłącza. Trzeba go wypiąć i wpiąć ponownie żeby został ponownie wykryty przez system. Problem jest dokładnie opisany tutaj: http://forum.purepc.pl/topic/355991-problem-podczas-kopiowania-i-odczytywania-dysku-usb/

Jest to denerwujące, bo zapłaciłem za płytę która ma według specyfikacji obsługiwać USB 3.0 a okazuje się że nie jest w pełni funkcjonalna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kontrola wentylatorów na Z87-G43? Wszystkie gniazdka oferują kontrolę?

 

 

 

Gniazdka CPU zapewne tylko PWM, ale czy gniazdka SYS oferują regulację napieciem dla wentylatorów 3-pin?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wczytałem się w opinie o tej płycie na forach przed zakupem, tylko sugerowałem rekomendacją z innego forum.

Otóż u mnie problem jest w połączeniu z grafiką MSI GTX 760 2GB DDR5.

Kiedy karta siedzi w slocie pci-e 3.0 to nie startuje (nie załącza się monitor) - tak dzieje się z wersją uefi 1.3 i 1.5. Natomiast przy wersji uefi poniżej 1.3 karta uruchamia się (aż ok. 12 sekund do pojawienia się obrazu), ale działa tylko w trybie 1.0. Po ustawieniu na sztywno pci na Gen2/3 karta już nie startuje.

 

Natomiast w slocie pci-e 2.0 startuje raczej normalnie (w ok 4 sekundy do pojawienia się obrazu) i działa już w 2.0x16 (niezależnie od wersji uefi). Chyba, bo GPU-Z podaje PCI-E 2.0 x 16 @ x4 1.1

Zatem wykluczam raczej karte i stawiam na płyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi kartami to tez jest pewien myk - moze byc tez tak, ze bios na karcie jest za stary. Zanim kupilem ta nieszczesna plyte - w zestawie ktory zlozylem, byla mobo as-rocka i nie dzialalo one z grafik'a GTX 760 gigabyte'a, lecz akurat w tym przypadku trzeba bylo prosic o beta bios u producenta, po tym zabiegu juz startowalo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kontrola wentylatorów na Z87-G43? Wszystkie gniazdka oferują kontrolę?

 

 

 

Gniazdka CPU zapewne tylko PWM, ale czy gniazdka SYS oferują regulację napieciem dla wentylatorów 3-pin?

 

Tak jak piszesz - CPU oferują PWM, gniazda również SYS sterują napięciem, można je ustawić w zakresie 50-100% (ze skokiem 10%. Można ustawić albo stały procent, albo target temp. i zakresy napięć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...