Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gracjan87

TV Samsung czy LG

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam na oku 2 modele.. 40 calowy F8000 i 47 calowy LG LA740S. Na tv chce przeznaczyć max 4 tys. Oba modele można kupić na allegro (najtaniej za 4100 więc powiedzmy że się mieścimy) Ale nie wiem czy lepiej kupić większy tv od lg czy mniejszy ale "nowszy.." od Samsunga.. Do telewizora będzie podpięta telewizja naziemna i głównie do tego będzie służył + oglądanie filmów no i czasem pewnie też 3D... Pokój nieduży blisko balkonu (ale mam rolety więc mogę zawsze zasłonić) no i jakieś 2,5 metra od kanapy z której będzie się głównie na niego patrzeć.. Doradzcie mi proszę bo już sam nie wiem.. na + Samsunga przemawia głównie sterowanie głosem.. Ale czy warto kupić tylko dla tego tv o 7 cali mniejszy.. no chyba że samsung jest o wiele lepszy od tego LG.. czekam na wasze odpowiedzi..

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47'' przy takiej odległości od TV to trochę dużo. U mnie przy oglądaniu z 2-2,5m stoi 40'' i jest elegancko. Jeśli już koniecznie myślisz o dużym ekranie, to może zamiast pchać się w najwyższy model samsunga, weźmiesz niższy i większy? Niedawno teściowie kupili UE46F6650 Samsunga i robi naprawdę dobre wrażenie (ok 3,5tys). LG nie polecam, jest technologicznie do tyłu za Samsungami. Nawet znajomy inżynier z jednego z polskich oddziałów LG twierdzi, że wziąłby LG tylko jakby mu dali sampel z produkcji za połowę ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

Posiadam LG LM670S czyli model z 2012 r . Mogę powiedzieć jedno Tv nie jest zły ale gdybym mógł wydać PLN raz jeszcze bez zastanowienia szukał bym Plazmy Panasonic. Dużo lepszy obraz , czerń to dwa różne światy , ogólnie nowe modele Panasonica posiadają wszystkie funkcje które mają Smart TV (chociaż to pic na wodę w większości) a jakość obrazu jest dużo lepsza (chociaż jest to stwierdzenie oparte o porównanie do Samsunga F7000 i mojego LM670S )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47'' przy takiej odległości od TV to trochę dużo. U mnie przy oglądaniu z 2-2,5m stoi 40'' i jest elegancko. Jeśli już koniecznie myślisz o dużym ekranie, to może zamiast pchać się w najwyższy model samsunga, weźmiesz niższy i większy? Niedawno teściowie kupili UE46F6650 Samsunga i robi naprawdę dobre wrażenie (ok 3,5tys). LG nie polecam, jest technologicznie do tyłu za Samsungami. Nawet znajomy inżynier z jednego z polskich oddziałów LG twierdzi, że wziąłby LG tylko jakby mu dali sampel z produkcji za połowę ceny...

to jeszcze powiedz mi gdzie masz to technologiczne zapoznienie ? obsluga formatow praktycznie wszystkich, Wifi, i inne pierdoly, Magic Remote ktorego nie ma Samsung. Bez tego podchodzenie do smart TV to jak lizanie lizaka przez papierek. Ktos powie pasywne 3 D w mniejszej rozdzielczosci. To powiem ze kupowanie Tv jakiego kolwiek obecnie dla 3 D to glupota, materialu jest jak na lekarstwo a jak sie bardziej upowszechni to juz dawno ten TV jedecz czy drugi bedzie na smietniku. Aha i w czym Samsung mnie wrecz odstrasza to Clouding wrecz straszny i loteria matrycowa.

Sam stalem przed tym samym wyborem i tez bylem napalony na samsunga poczytalem, polazilem po marketach i wybralem LG. Funkcjonalnosc jest naprawde bardz dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47'' przy takiej odległości od TV to trochę dużo. U mnie przy oglądaniu z 2-2,5m stoi 40'' i jest elegancko. Jeśli już koniecznie myślisz o dużym ekranie, to może zamiast pchać się w najwyższy model samsunga, weźmiesz niższy i większy? Niedawno teściowie kupili UE46F6650 Samsunga i robi naprawdę dobre wrażenie (ok 3,5tys). LG nie polecam, jest technologicznie do tyłu za Samsungami. Nawet znajomy inżynier z jednego z polskich oddziałów LG twierdzi, że wziąłby LG tylko jakby mu dali sampel z produkcji za połowę ceny...

 

47 będzie dobry, nie za duży, to nie lata 90 i czasy CRT. Sam oglodam 50" z 2m i uważam ze to standard. Najbardziej opłacalnym dziś Samsungiem jest F6650 F6640 lub F6770 - wszystkie to te same modele a różnią się tylko wyglądem zewnętrznym.

Co do LG vs Samsung to prawie ta sama polka jakościowa, to Koreańczyki którzy skupiają się tylko na bajerach a nie jakości obrazu, jeśli chodzi o moja opinie LG jest jednak trochę lepszy bo nie robi z obrazu takiej "kolorowej" sieczki jak TV Samsunga.

Rożnica jest widoczna gołym okiem przy każdym porównaniu LG vs Samsung w tym samym przedziale cenowym.

Tak jak pisze kolega w Samsungach clouding nadal występuje i jest to loteria jak trafisz, w LG nie ma z tym aż takich problemów, co do awaryjności to remis a i tak każdy TV jak wytrzyma 5-6 lat to będzie sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądania filmów to bez zastanowienia TX-P50ST60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby LG był w tyle za Samsungiem. LG wygrywa w innowacjach i dogania Samsunga w sprzedaży w Europie. LG jako pierwsze wprowadziło zakrzywionego OLEDa w Europie. O czymś to świadczy. Jak szukasz LCD to LG LA740S to dobry wybór. Samsung ma sterowanie głosem, a LG ma pilota Magic Remote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg jest to bardzo dobrze multimedialnie wyposażony TV. Ale użycie matrycy IPS powoduje naprawdę kiepski kontrast i czerń. Żeby matryca IPS uzyskiwała dobrą czerń i kontrast potrzebny jest bardzo dobry układ micro dimming i pełne podświetlenie full led. A tego na pewno nie ma w modelach LG ze średniej półki. Sądzę że mimo gorszych kątów lepsze będą Samsungi na matrycach VA. Obecnie w serii F Samsungi nie mają już takich problemów z cloudingiem. Ale trochę trzeba się namęczyć żeby poprawnie je skalibrować.

Ale tak naprawdę jeśli chodzi o jakość obrazu to polecam plazmę Panasonica TX-P42GT60. Ma fabrycznie skalibrowany tryb THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo pisania ze Samsung to solidna marka, lepsza od LG:

 

 

Dodać trzeba ze to właśnie takie molochy jak Samsung i LG "niszczą" rynek dostosowując się zbyt agresywnie do klienta, ten chce tanio i dobrze a realia są takie ze nie da się tego pogodzić - albo będzie tanio albo będzie dobrze.

Chodź Japończycy (Panasonic, Sony, Toshiba, Sharp) walczą jak się da to niestety zaczynają ta batalie przegrywać a wynikiem będzie i niska jakość komponentów w ich TV.

 

Już w tym roku martwią mnie "niskie" ceny TV Panasonica, modele ST60 i ET60 są naprawdę w dobrych cenach praktycznie od wprowadzenia na rynek i zastanawiam się czy to nie jest wynikiem zastosowania niższej jakości elektroniki w stosunku do modeli z zeszłego roku czy 2 lat.

 

Za takiego 50ST30 w 2011 roku trzeba było zapłacić jakieś 4800zl. Za ST60 który jest zdecydowanie lepszy dziś płacimy 3800zl.

W dwa lata cena spada o ponad tysiąc a jakość samego obrazu poprawia się znacznie ze względu na nowy panel i sterowanie impulsowe.

Sami powiedzcie jak Panasonic mógł tak bardzo obniżyć koszta, no chyba ze zrezygnowali z 22% zarobku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sami powiedzcie jak Panasonic mógł tak bardzo obniżyć koszta, no chyba ze zrezygnowali z 22% zarobku ;)

 

Pierwsza plazma kosztowała w sklepie "nie DLA IDIOTÓW" 59 999zł. Po trzech miesiącach cena spadła do 29 999zł. Te to musiały mieć jakość obrazu...

Głupoty gadasz i tyle - na nowych technologiach producenci narzucają ogromne marże z czasem spadające do normalnego poziomu a wtedy następuje wprowadzenie nowej generacji urządzeń (w przypadku TV zapewne OLED)..

To tak jak z rynkiem pamięci. W zeszłym roku Samsung "płakał", że produkcja RAM przynosi mu straty - ponieważ wyprodukowanie modułu 2GB kosztuje Samsunga AŻ 2 DOLARY (!) - ile taka kość kosztowała w sklepie łatwo sprawdzić. Samsung ostro naciskał na wprowadzenie DDR4 - nieważne, że aby zastosować pamięci nowego typu user musi wybulić na nową płytę - ważne aby był zarobek na pamięciach (które zapewnią rzeczywisty przyrost zapewne rzędu śmiesznego 1% ale ceny w sklepach będą 3-4 razy wyższe od dotychczasowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby 1% był śmieszną kwotą na szeroką skalę. Słyszałem o historii z Samsungami, kondensatory puchną. Co do LG to nie słyszałem, żeby takie numery były. Pół bidy, jak się taki kalafior zrobi co kilka lat. Ale tak naprawdę to takie gadanie jest w każdym serwisie, u mechanika podobnie. Sztuka polega na tym, żeby znaleźć serwis, który nie oskubuje człowieka. Prosty przykład, wymiana paska rozrządu, w 90% warsztatach gadają uparcie, że trzeba pompę też wymieniać bo szlak ją trafi w czasie jazdy, a w większości nie wymieniają samego paska. Takie gadanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby 1% był śmieszną kwotą na szeroką skalę.

 

Przyrost 1% WYDAJNOŚCI a nie kwoty - problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu??? I dotychczas takie były różnice w dotychczasowych generacjach pamięci - "na papierze" 400MHz, potem 800MHz, następnie 1333-1600, podobnie teoretyczny transfer 2-krotnie większy a w rzeczywistości żadnych różnic (bo 1% różnicy w pomiarach to granica błędu) - oprócz cen i napisów na pudełkach.

 

. Ale tak naprawdę to takie gadanie jest w każdym serwisie, u mechanika podobnie. Sztuka polega na tym, żeby znaleźć serwis, który nie oskubuje człowieka. Prosty przykład, wymiana paska rozrządu, w 90% warsztatach gadają uparcie, że trzeba pompę też wymieniać bo szlak ją trafi w czasie jazdy, a w większości nie wymieniają samego paska. Takie gadanie...

 

Akurat ch..wo trafiłeś bo pracuję w branży motoryzacyjnej - dobry mechanik zmienia pasek po jego każdorazowym demontażu (pasek nie rolki). Natomiast pompę zaleca się wymieniać co wymianę rozrządu bo a) ma zbliżoną żywotność do rozrządu b)kosztuje niewiele w porównaniu do kosztów wymiany rozrządu c) jeśli nie wymienimy i padnie to płacimy za robociznę drugi raz - kilkaset zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie, takie gadanie, nie wiele kosztuje, to czemu nie wydać kolejne 200 zł. Ludzie jeżdżą 60 tysięcy po okresie wymiany paska i nie pęka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung 7 i 8 ma matryce

  • Ultra Clear Panel inne tego nie mają najlepiej isc do sklepu porównać obraz serii 6 i 7

co do lg biel mają różową

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przed sobą specyfikację tego LG 740 i wychodzi na to że jest to prawie topowy model a przynajmniej jeden z najwyższych modeli z serii telewizorów LED. Na plus jest to że masz dodatkowe diody na matrycy przez co obraz jest bardzo jasny w porównaniu z tańszymi ledami. 3D masz polaryzacyjne więc nie musisz używać jakiś wielkich i ciężkich okularów. Jak dla mnie to największe plusy, bo sam patrzyłem na takie rzeczy jak kupowałem swój telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak Fanboyu LG. Pięć tematów i wszędzie doradzasz produkty tego producenta...

 

To, że masz TV od LG to nie znaczy wcale, że jest on najlepszy i wszędzie musisz go polecać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat o LG trochę wiem więc jak mogę coś podpowiedzieć to podpowiadam.

 

Wracając do samego F8000 - to 40" na taki telewizor to zdecydowanie za mało. Jeśli 2,5 metra od kanapy to raczej powinno to być coś w okolicach 50".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2 telewizory LG jeden 42 i 50 (42 cale już gra długo tyle ze to Plazma)

 

Tą 50" jaki masz konkretny model? Coś z tego lub ubiegłego roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawooooooooooooo. 3 letni odkop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...