Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stianed

Phenom II X4 960t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

odblokowałem sobie mojego kochanego Phenoma do 6 rdzeni i wraz z zakupem nowego chłodzenia chcę go podkręcić i właśnie tutaj zaczyna się mój problem..

Jestem w biosie i podkręcam go mnożnikiem do 3,6Ghz (Cool&quiet wyłączony), podnoszę napięcie do 1.525v (stock 1.475v) zapisuje i bootoje system, do tej pory wszystko ok.. Przed testem tak to wygląda (pomińmy to, że OCCT i CPU-Z pokazują inne taktowanie.. w CPU-Z taktowanie rzadko spada do 3,0Ghz a w OCCT rzadko skacze do 3,6Ghz :hmm:) do czasu gdy chcę go przetestować OCCT, wtedy oba taktowania równają się stockowemu.. W trakcie testu,

moje pytanie jest takie..

dlaczego podczas testu taktowanie spada do stockowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pokazuje mi temperatury przez odblokowanie do sześciu rdzeni (w BIOSie tak) da rade jakoś te temperature wyciągnąc do poziomu windowsa? żaden SpeedFan,Coretemp,OCCT nie pokazuje mi temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic się nie da można mierzyć tylko temperaturę obudowy procka(hisa- czepka)

 

Sprawdź czy GA Tune coś pokazuje z temperatur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic z tego..

wyłączyłem te 2 rdzenie, teraz jest 4 rdzeniowy, podkręciłem go na 3,8Ghz i myślę, że tak zostanie bo boje się go kręcić i testować gdy nie widzę temperatury procesora :/ w OCCT rozgrzewa się do 50 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...