Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kapen666

Problem po wymianie procesora. Komp sie nie włącza.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postaram sie opisac moj problem szczegolowo i dokladnie, otoz:

Postanowilem zmienic moj stary procesor E4300 na cos nowszego, wybor padl na quada Q9300. Kupilem od razu paste, nasmarowalem, wymienilem, wlaczam i nic... Ekran staje w tym momencie:

Post.jpg

(to jest przykladowy obrazek z google grafika), po chwili zwiechy sie resetuje i to samo. Bios zaktualizowany, CMOS zresetowany, pomyslalem, ze moze za slaby zasilacz, to odpialem karte graficzna, ale nic nie daje, to samo. Wie ktos w czym moze tkwic problem? Q9300 ma mnoznik polowkowy, czy moja plyta moze go nie obslugiwac? Ma ktos jakis pomysl?

 

Komputer:

 

Płyta główna: Gigabyte G41M-ES2L

 

Zasilacz: Chieftec 450W

 

RAM: 2.5GB

 

Karta Graf: GeForce GTS450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale o co chodzi? System nie bootuje czy nie możesz wejść do biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System nie bootuje, do BIOSu tez wejsc nie moge.

@dysan112 - zaciekawiles mnie. Mozesz rozwinac? Taktowania sa rozne na kosciach, wiec cos sie zgadza. Jak wyjmuje kosc z 512 (mam 2GB i 512 wlozone) to ekran zatrzymuje sie wczesniej, "memory testing" juz sie nie wyswietla, tylko "procesor". Mysle, ze to dobry trop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, wlasnie chodzi o to, ze srednio w tej chwili mam czas na przekladanki, tylko raz na jakis czas sprawdze wiadomosci i odpisze. Tam nie ma czego fotografowac, opisze superdokladnie :D Przy calym sprzecie jak odpalam to jak na screenie - pojawia sie info z biosu, nizej procesor, taktowanie oraz memory testing: 2500000(kolo tego), info o napedach juz sie nie wyswietla. Po wyjeciu kosci z 512 RAM, wyswietla sie dokladnie to samo, tylko memory testing juz nie, reset jest krok wczesniej. Jak to nie wystarczy to jutro nagram filmik i wrzuce, ale moze ktos ogarnie bez tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dysan112 - dzieki Tobie doszedlem do ladu.. Faktycznie chodzilo o dzielnik, wystarczylo ustawic (na E4300 :) ) w biosie ram na 667, zapisac, wlozyc nowy procesor i smiga jak nalezy, dzieki wielkie, temat do zamkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...