Forum PCLab.pl: Telewizor: LCD do 1500zł vs Plazma do 2000zł - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Telewizor: LCD do 1500zł vs Plazma do 2000zł Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   bartossy Ikona

• Kept you waiting, huh?
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Październik 2013 - 11:38

Witam serdecznie. Planuję w najbliższym czasie zakup telewizora. Oprócz oglądania telewizji będzie on używany do gry na konsolach zarówno obecnej jak i nowej generacji, ale także PC.
Moje oczekiwania względem TV:
Rodziałka - Full HD
Wielkość - Chciałbym coś w okolicach 39"-42", ale jeśli da się w tej cenie kupić coś większego(choć wątpię) to płakał nie będę :)
Dodam też, że nie zależy mi na wszelkich bonusach typu Smart TV, itd. Chcę tylko przyzwoitej jakości obrazu, by wykorzystać możliwości podłączonych do TV sprzętów.

No i mam pewien dylemat, bo nie wiem czy lepiej kupić jakiegoś LCDka do 1500zł czy może dopłacić co nieco do plazmy.
Czy plazmy dalej mają nad LCD dużą przewagę w skalowaniu sygnału o niższej rozdzielczości? Będę grywał na starych konsolach więc jest to dla mnie dość istotne.

PS. Myślę, że dość istotne jest także to, że korzystam z TV w dość nasłonecznionym pokoju. W przypadku mojej obecnej plazmy(Samsung PS43D450) są spore problemy z używaniem jej w czasie dnia - odblaski słoneczne itd. Czy tego typu dolegliwości również są uciążliwe w nowszych telewizorach?

EDIT: Polecano mi taki telewizor: LG 50PN6500. Ceny są dość niskie jak na wielkość - jest w tym jakiś haczyk?

Ten post był edytowany przez bartossy dnia: 19 Październik 2013 - 12:01

#2 Użytkownik jest niedostępny   Qbaas Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2013 - 13:31

Do wyboru masz:
http://www.skapiec.p...19/comp/6449211
http://www.skapiec.p...19/comp/6289502

http://www.skapiec.p...19/comp/6449265
http://www.skapiec.p...19/comp/6263348

#3 Użytkownik jest niedostępny   bartossy Ikona

• Kept you waiting, huh?
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2013 - 13:55

Dzięki za propozycje.
Który z tych byś polecił najbardziej? Wszystkie sprzęty mają przyzwoite parametry, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, więc trudno mi samodzielnie coś z nich wybrać. No chyba, że z każdego będę równie zadowolony:)

#4 Użytkownik jest niedostępny   Koval_ Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 20 Październik 2013 - 11:30

Polecano mi taki telewizor: LG 50PN6500. Ceny są dość niskie jak na wielkość - jest w tym jakiś haczyk?

Żaden. Parametrami bardzo zbliżony ten LG. Chyba jeden z lepszych stosunków cena / jakość.

#5 Użytkownik jest niedostępny   lukasz166 Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Październik 2013 - 13:22

Zobacz postbartossy, o 19 Październik 2013 - 12:38, napisał(a):

EDIT: Polecano mi taki telewizor: LG 50PN6500. Ceny są dość niskie jak na wielkość - jest w tym jakiś haczyk?

Sam kupiłem ten model i jak najbardziej polecam. Duży ekran, full hd i bardzo dobre kolory jak i czerń.

#6 Użytkownik jest niedostępny   bartossy Ikona

• Kept you waiting, huh?
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Październik 2013 - 22:15

Zdecydowałem się na LG 50PN6500. Mam nadzieję, że to będzie udany zakup :)

#7 Użytkownik jest niedostępny   Koval_ Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 20 Październik 2013 - 22:24

Gdzie zamówiłeś? Przez neta czy w normalnym sklepie? Daj znac jak będziesz po pierwszych testach.

#8 Użytkownik jest niedostępny   bartossy Ikona

• Kept you waiting, huh?
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2013 - 04:04

Zamówiłem na RAM.net za 1930zł. W pobliskich marketach widziałem ten telewizor za ponad 2200 złotych, więc nie chciałem przepłacać. Kupowałem już jeden telewizor z RAMu i nie było problemów, więc wierzę, że tym razem też tak będzie.

I oczywiście napisze co i jak po obadaniu nowego sprzętu. Mam jeszcze prośbę do użytkowników telewizora. Jeśli macie jakieś wskazówki dotyczące kalibracji i waszych ustawień obrazu to napiszcie ;)

#9 Użytkownik jest niedostępny   Koval_ Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Październik 2013 - 08:18

Wiesz co każdy telewizor jest nieco inny i nie ma idealnych ustawień ekranu. Można podobno kupić specjalny wzornik do kalibracji za 60zł.

#10 Użytkownik jest niedostępny   mlody_tarnow Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Październik 2013 - 00:01

Zobacz postbartossy, o 21 Październik 2013 - 05:04, napisał(a):

Zamówiłem na RAM.net za 1930zł. W pobliskich marketach widziałem ten telewizor za ponad 2200 złotych, więc nie chciałem przepłacać. Kupowałem już jeden telewizor z RAMu i nie było problemów, więc wierzę, że tym razem też tak będzie.

I oczywiście napisze co i jak po obadaniu nowego sprzętu. Mam jeszcze prośbę do użytkowników telewizora. Jeśli macie jakieś wskazówki dotyczące kalibracji i waszych ustawień obrazu to napiszcie ;)

Wyłączasz wszystkie ulepszacze obrazu i konfigurujesz. Możesz podpiąć PC-ta i ściągnąć sobie plansze testowe Burosch - możesz je wgrać na pendrive. Pod nie ustawiasz ostrość, kontrast itd. Ogólne zasady są w necie. Profesjonalna kalibracja to nie jest, ale lepsze to niżeli ustawienie na ślepo.

#11 Użytkownik jest niedostępny   bartossy Ikona

• Kept you waiting, huh?
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Październik 2013 - 20:00

Podłączyłem telewizor. Na razie jestem zadowolony, chociaż poziom czerni nie jest tak dobry, jak w większości telewizorów plazmowych. Za to skalowanie o klasę lepsze niż w LCD, a tego przede wszystkim oczekiwałem.

W tym momencie ustawiłem obraz na tryb gry i podbiłem minimalnie kontrast. Jak będę miał czas to posiedzę trochę przy kalibracji, bo czuję, że choć jest dobrze to mogłoby być lepiej.

#12 Użytkownik jest niedostępny   Qbaas Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Październik 2013 - 20:04

Wgraj sobie nowy soft (pewnie niedługo wyjdzie nowszy):
http://www.lg.com/pl...PN6500#software

#13 Użytkownik jest niedostępny   bartossy Ikona

• Kept you waiting, huh?
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Październik 2013 - 20:19

A daje jakieś wymierne korzyści wgranie nowszego softu?

#14 Użytkownik jest niedostępny   Qbaas Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Październik 2013 - 20:22

Z softu na soft coś tam poprawiają, jednak LG nie udostępnia change listy.

#15 Użytkownik jest niedostępny   bartossy Ikona

• Kept you waiting, huh?
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Październik 2013 - 09:22

Po dość długiej walce z ustawieniami uzyskałem czerń taką jak na plazmę przystało.
Nie wiem kto wpada na takie głupie pomysły, ale zauważyłem, że kontrast odpowiedzialny jest za poziom jasności, a jasność za poziom czerni (!)... Właśnie te ustawienia wymagały największej korekty. Oprócz tego minimalna zmiana ostrości, delikatne podbicie koloru, gammy i wyszło coś naprawdę dobrego.
Jeszcze spędzę troszkę czasu przy rozgryzaniu optymalnego ustawienia poziomu ostrości i już nic nie ruszam.

Jeszcze za wcześnie na ostateczny werdykt, ale po pierwszych dniach użytkowania jestem zadowolony. Za taką cenę LG PN6500 jest świetnym telewizorem, ale ustawienia fabryczne są (przynajmniej w moim egzemplarzu) słabe.

#16 Użytkownik jest niedostępny   AgitoPL Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 29 Październik 2013 - 11:51

Jeżeli chodzi o ten przedział cenowy to z LCD mogę polecić Telewizor Sharp 40" LCD Aquos LC40SH340EV. Duży plus za odtwarzacz plików via USB oraz możliwość nagrywania programów na pendrive poprzez ten sam port. Czysty dźwięk, dobra rozdzielczość, atrakcyjny design, ostry obraz, dobra cena.

Strona 1 z 1