Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartossy

Telewizor: LCD do 1500zł vs Plazma do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Planuję w najbliższym czasie zakup telewizora. Oprócz oglądania telewizji będzie on używany do gry na konsolach zarówno obecnej jak i nowej generacji, ale także PC.

Moje oczekiwania względem TV:

Rodziałka - Full HD

Wielkość - Chciałbym coś w okolicach 39"-42", ale jeśli da się w tej cenie kupić coś większego(choć wątpię) to płakał nie będę :)

Dodam też, że nie zależy mi na wszelkich bonusach typu Smart TV, itd. Chcę tylko przyzwoitej jakości obrazu, by wykorzystać możliwości podłączonych do TV sprzętów.

 

No i mam pewien dylemat, bo nie wiem czy lepiej kupić jakiegoś LCDka do 1500zł czy może dopłacić co nieco do plazmy.

Czy plazmy dalej mają nad LCD dużą przewagę w skalowaniu sygnału o niższej rozdzielczości? Będę grywał na starych konsolach więc jest to dla mnie dość istotne.

 

PS. Myślę, że dość istotne jest także to, że korzystam z TV w dość nasłonecznionym pokoju. W przypadku mojej obecnej plazmy(Samsung PS43D450) są spore problemy z używaniem jej w czasie dnia - odblaski słoneczne itd. Czy tego typu dolegliwości również są uciążliwe w nowszych telewizorach?

 

EDIT: Polecano mi taki telewizor: LG 50PN6500. Ceny są dość niskie jak na wielkość - jest w tym jakiś haczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje.

Który z tych byś polecił najbardziej? Wszystkie sprzęty mają przyzwoite parametry, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, więc trudno mi samodzielnie coś z nich wybrać. No chyba, że z każdego będę równie zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecano mi taki telewizor: LG 50PN6500. Ceny są dość niskie jak na wielkość - jest w tym jakiś haczyk?

 

Żaden. Parametrami bardzo zbliżony ten LG. Chyba jeden z lepszych stosunków cena / jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Polecano mi taki telewizor: LG 50PN6500. Ceny są dość niskie jak na wielkość - jest w tym jakiś haczyk?

Sam kupiłem ten model i jak najbardziej polecam. Duży ekran, full hd i bardzo dobre kolory jak i czerń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na LG 50PN6500. Mam nadzieję, że to będzie udany zakup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamówiłeś? Przez neta czy w normalnym sklepie? Daj znac jak będziesz po pierwszych testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na RAM.net za 1930zł. W pobliskich marketach widziałem ten telewizor za ponad 2200 złotych, więc nie chciałem przepłacać. Kupowałem już jeden telewizor z RAMu i nie było problemów, więc wierzę, że tym razem też tak będzie.

 

I oczywiście napisze co i jak po obadaniu nowego sprzętu. Mam jeszcze prośbę do użytkowników telewizora. Jeśli macie jakieś wskazówki dotyczące kalibracji i waszych ustawień obrazu to napiszcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co każdy telewizor jest nieco inny i nie ma idealnych ustawień ekranu. Można podobno kupić specjalny wzornik do kalibracji za 60zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na RAM.net za 1930zł. W pobliskich marketach widziałem ten telewizor za ponad 2200 złotych, więc nie chciałem przepłacać. Kupowałem już jeden telewizor z RAMu i nie było problemów, więc wierzę, że tym razem też tak będzie.

 

I oczywiście napisze co i jak po obadaniu nowego sprzętu. Mam jeszcze prośbę do użytkowników telewizora. Jeśli macie jakieś wskazówki dotyczące kalibracji i waszych ustawień obrazu to napiszcie ;)

 

Wyłączasz wszystkie ulepszacze obrazu i konfigurujesz. Możesz podpiąć PC-ta i ściągnąć sobie plansze testowe Burosch - możesz je wgrać na pendrive. Pod nie ustawiasz ostrość, kontrast itd. Ogólne zasady są w necie. Profesjonalna kalibracja to nie jest, ale lepsze to niżeli ustawienie na ślepo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem telewizor. Na razie jestem zadowolony, chociaż poziom czerni nie jest tak dobry, jak w większości telewizorów plazmowych. Za to skalowanie o klasę lepsze niż w LCD, a tego przede wszystkim oczekiwałem.

 

W tym momencie ustawiłem obraz na tryb gry i podbiłem minimalnie kontrast. Jak będę miał czas to posiedzę trochę przy kalibracji, bo czuję, że choć jest dobrze to mogłoby być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z softu na soft coś tam poprawiają, jednak LG nie udostępnia change listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dość długiej walce z ustawieniami uzyskałem czerń taką jak na plazmę przystało.

Nie wiem kto wpada na takie głupie pomysły, ale zauważyłem, że kontrast odpowiedzialny jest za poziom jasności, a jasność za poziom czerni (!)... Właśnie te ustawienia wymagały największej korekty. Oprócz tego minimalna zmiana ostrości, delikatne podbicie koloru, gammy i wyszło coś naprawdę dobrego.

Jeszcze spędzę troszkę czasu przy rozgryzaniu optymalnego ustawienia poziomu ostrości i już nic nie ruszam.

 

Jeszcze za wcześnie na ostateczny werdykt, ale po pierwszych dniach użytkowania jestem zadowolony. Za taką cenę LG PN6500 jest świetnym telewizorem, ale ustawienia fabryczne są (przynajmniej w moim egzemplarzu) słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten przedział cenowy to z LCD mogę polecić Telewizor Sharp 40" LCD Aquos LC40SH340EV. Duży plus za odtwarzacz plików via USB oraz możliwość nagrywania programów na pendrive poprzez ten sam port. Czysty dźwięk, dobra rozdzielczość, atrakcyjny design, ostry obraz, dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...