Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Janke5

Jak ściągnąć obraz ISO z Windows 8.1

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

Chcesz legalnie pobrać obraz Windowsa 8.1, ew. utworzyć bootowalną pamięć USB? Nic prostszego.

Bez zbędnego pieprz****:

 

1) Przejdź na stronę: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/upgrade-product-key-only i pobierz oba instalatory, Windowsa 8 oraz 8.1 (pliki Windows8-Setup.exe, WindowsSetupBox.exe),

2) Skasuj foldery C:\ESD oraz %UserProfile%\AppData\Local\Microsoft\WebSetup, jeśli istnieją,

3) Uruchom Windows8-Setup.exe, podaj swój klucz,

4) W momencie, gdy tylko dojdziesz do ekranu pobierania plików, natychmiast zamknij instalator,

5) Uruchom WindowsSetupBox.exe i czekaj (gdyby pojawił się błąd to uruchom instalator ponownie),

6) Po zakończeniu pobierania będziesz mógł utworzyć obraz ISO lub przygotować nośnik USB.

 

Tyle :)

 

Źródło: http://www.eightforums.com/installation-setup/33164-how-download-windows-8-1-iso.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informację. Ostatnio szukałem takiego rozwiązania i nie znalazłem. Jestem właśnie w trakcie pobierania, działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z innej beczki. Posiadam lapka z Win8, oczywiscie po zakupie wywalilem Win8 i postawilem Win7. Teraz z uwagi na czeste pytania znajomych, BF4 i pare innych rzeczy, musze tez postawic Win8. Oczywiscie wiadomo, ze klucz Win8 jest zapisany w BIOSie, instalujac z DVD czy USB ten klucz bedzie odczytany samoczynnie. NIestety, zeby pobrac ISO Win8 ze strony M$ musze podac ten klucz - taraz pytanie - jak go wydobyc z BIOSu, bedac obecnie na Win7??? Innym rozwiazaniem bedzie porzyczenie DVD z Win8, ale teraz nie mam takiej opcji i musze pobrac ISO, a tego bez klucza zrobic nie moge. Jakies porady jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz od wersji OEM nic ci nie da. Te instalatory działają tylko na klucze z wersji pudełkowych. Spróbuj generic key użyć do instalatora. Wysłałem PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz od wersji OEM nic ci nie da. Te instalatory działają tylko na klucze z wersji pudełkowych. Spróbuj generic key użyć do instalatora. Wysłałem PW.

 

Generic key co to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z innej beczki. Posiadam lapka z Win8, oczywiscie po zakupie wywalilem Win8 i postawilem Win7. Teraz z uwagi na czeste pytania znajomych, BF4 i pare innych rzeczy, musze tez postawic Win8. Oczywiscie wiadomo, ze klucz Win8 jest zapisany w BIOSie, instalujac z DVD czy USB ten klucz bedzie odczytany samoczynnie. NIestety, zeby pobrac ISO Win8 ze strony M$ musze podac ten klucz - taraz pytanie - jak go wydobyc z BIOSu, bedac obecnie na Win7??? Innym rozwiazaniem bedzie porzyczenie DVD z Win8, ale teraz nie mam takiej opcji i musze pobrac ISO, a tego bez klucza zrobic nie moge. Jakies porady jak to zrobic?

 

A nie masz klucza na wlepce na spodzie lapka? Ile bym lapków w garści nie miał, każdy z windą miał wlepkę z kluczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z komentarzy pod artykułem - sprawdzone i działa. Pobranie to połowa sukcesu:

 

1. Pobierasz windows 8.1 sposobem który opisano kilka postów wyżej.

2. Podczas instalacji wpisujesz generic key do danej wersji:

Core: 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT

Professional: XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

Enterprise: MNDGV-M6PKV-DV4DR-CYY8X-2YRXH

3. Po zainstalowaniu systemu wchodzisz w aktywację systemu i wpisujesz już swój oryginalny klucz WINDOWS 8 który aktywuje Ci system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z komentarzy pod artykułem - sprawdzone i działa. Pobranie to połowa sukcesu:

 

1. Pobierasz windows 8.1 sposobem który opisano kilka postów wyżej.

2. Podczas instalacji wpisujesz generic key do danej wersji:

Core: 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT

Professional: XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

Enterprise: MNDGV-M6PKV-DV4DR-CYY8X-2YRXH

3. Po zainstalowaniu systemu wchodzisz w aktywację systemu i wpisujesz już swój oryginalny klucz WINDOWS 8 który aktywuje Ci system.

 

Czyli co aktywuje kluczem Generic np Enterprise, a potem wpisuje klucz do Win 8 OEM i aktywuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś ten instalator działa od 8? Bo na dwóch komputerach mam komunikat, że nie można nawiązać połączenia z siecią :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już więcej nie zobaczysz :D

/foto/

 

Ale śwynie. mad2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz z ;aptopa z Win 8 można wyciągnąc tym programikiem Mój link

 

W przeciwienstwie do paru innych programów podaje prawidłowy klucz aktywacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ajm

 

Miałeś zainstalowane preview? To może być problemem. Mi wszystkie pokazują dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z komentarzy pod artykułem - sprawdzone i działa. Pobranie to połowa sukcesu:

 

1. Pobierasz windows 8.1 sposobem który opisano kilka postów wyżej.

2. Podczas instalacji wpisujesz generic key do danej wersji:

Core: 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT

Professional: XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

Enterprise: MNDGV-M6PKV-DV4DR-CYY8X-2YRXH

3. Po zainstalowaniu systemu wchodzisz w aktywację systemu i wpisujesz już swój oryginalny klucz WINDOWS 8 który aktywuje Ci system.

 

Zwracam honor. Faktycznie był problem podczas instalacji. Nie podchodził mój klucz od Win 8 Pro. Dzięki za wskazówkę z generic key. Po instalacji podałem mój klucz do aktywacji i działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie mogę ściągnąć iso przez podany wyżej sposób, ponieważ natrętnie dostaję komunikat o niemożności nawiązania połączenia. Ma ktoś lapka z 8 core OEM i się mu udało ściągnąć te iso, czy to laptopy Samsunga są ferelne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4 komputerach o różnych konfiguracjach z różnymi netami i mam ten komunikat.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz ten komunikat w instalatorze 8? Ja mam wersję OEM a instalator 8 przyjmuje tylko wersje Box, więc może chodzi tu o klucz? Bo na instalatorze wersji 8.1 każdy dostaje ten komunikat.

 

Ja używam tego Win 8 generic key FB4WR-32NVD-4RW79-XQFWH-CYQG3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Próbowałem z wieloma kluczami. Na googlach czytałem, że sporo osób ma ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że te klucze są jakoś zablokowane. Najpierw wpisałem klucz od Win 8 Pro Upgrade i bez problemu pobrałem obraz ISO Win 8.1 Pro, później chciałem zrobić to samo na innym komputerze z Win 8.1 Core i podając jego klucz i otrzymywałem ten komunikat co Wy. Próbowałem również różnych kluczy generic od Win 8 OEM Win 8.1 itd ale bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co aktywuje kluczem Generic np Enterprise, a potem wpisuje klucz do Win 8 OEM i aktywuje??

dokladnie tak jak cytowany post przez Ciebie ja tak robilem miech przed premiera, i poszlo. A klucz mialem do 8 z msnd aa czyli nie wersa oem.

 

Z komentarzy pod artykułem - sprawdzone i działa. Pobranie to połowa sukcesu:

 

1. Pobierasz windows 8.1 sposobem który opisano kilka postów wyżej.

2. Podczas instalacji wpisujesz generic key do danej wersji:

Core: 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT

Professional: XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

Enterprise: MNDGV-M6PKV-DV4DR-CYY8X-2YRXH

3. Po zainstalowaniu systemu wchodzisz w aktywację systemu i wpisujesz już swój oryginalny klucz WINDOWS 8 który aktywuje Ci system.

ten sposob na 1000% dziala.

 

A skad wiem? poprostu przed premiera chcialem wyprobowac finalna wersje 8.1 a majac legalny klucz od ms z msdn aa pobralem z neta i sprawdzilem sumy kontrolne z tymi wlasnie na msdn zgadzaly sie wiec bez przerobuek itp.

wpisalem swoj kluz i lipa bo kanal dystrybucji sie nie zgadzal, a wystarczylo utworzyc plik ei i wpisac wlasciwy kanal dystrybucji, ale poradzilem sobie wpisujac jeden z ogolnych kluczy latajacych w sieci a potem do aktywacji wklepalem swoj i przesszlo,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że MS musi utrudniać życie użytkownikom i to właśnie tym, którzy zapłacili za system. Jakby dla nich było wielkim problemem udostępnić ISO WIN 8.1 dla każdego użytkownika Win 8 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałem dość problemów z ściągnięciem tego "finalnego" iso 8.1(ciągle miałem dobrze znany błąd połączenia z internetem) i w końcu ściągnąłem obraz win 8.1 RTM który jest dostępny na torentach i działa bez problemu. Od finalnego wydania różni się tylko tym że nie ma zintegrowanych GA rollup a które zajmują ~250mb i są normalnie dostępne jako aktualizacja w win update. Oczywiście przy instalacji użyłem klucza generic a do aktywacji swojego z Win 8 OEM i wszystko działa bez żadnych problemów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sewek1988 Jaką miałeś wersję Win 8, Upgrade Pro? Czy podczas instalacji miałeś komputer podłączony do internetu? Bo czytałem kilka poradników i tam zalecali odłączyć komputer od sieci na czas instalacji i dopiero po wpisaniu swojego klucza aktywować go telefonicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sewek1988 Jaką miałeś wersję Win 8, Upgrade Pro? Czy podczas instalacji miałeś komputer podłączony do internetu? Bo czytałem kilka poradników i tam zalecali odłączyć komputer od sieci na czas instalacji i dopiero po wpisaniu swojego klucza aktywować go telefonicznie.

a po co?

to sa poradniki jesli ktos chce miec win8/8.1 na nielegalnym kluczu. tutaj klucz tylko posluzyl do instalacji. do aktywacji internetowej wklejasz/wpisujesz swoj i przchodzi bez problemu. po co aktywacja telefoniczna? masz legal nie musisz sie niczym martwic

Jesli natomiast do isntalacji chcesz uzyc swojego klucza to musisz utworzyc plik ei.cgi w folderze source w win7 masz go tam i jak chesz meic wszytskie wersje usuwasz ten plik lub edytujesz w nim jaka chcesz miec wersje. tutaj musisz utworzyc sam ten plik i wklepac kanal dystrybucji swoj i ot tyle zbawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to ja mam pytanie do tych co ściągnęli i zainstalowali. Czy to jest wersja "GA"? Czy musieliście po instalacji systemu ściągać jakieś aktualizacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...