Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wojtip

Jak zmienić format dysku z RAW na NTFS

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie Kto opisze krok po kroku jak zmienić Format Dysku z RaW na NTFS mam program TestDisc 6,14 albo może ktoś zaproponuje jakis inny program

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co mu program którym można sobie potencjalnie spierniczyć dysk? Formatowania niskopoziomowego się w tych czasach nie robi, zresztą często jest niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten program z linku coś strasznie idzie wolno nie zależy mi na zadnych danych chcę zmienić format dysk ma dwie partycje jedna w formacie RAW więc jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób to format. Podczas Instalacji windowsa, jak ci wyskoczy "Instaluj Teraz" wciskasz F10 + SHIFT i wklepujesz

 

DISKPART

list disk (sprawdzasz lise dostepnych dyskow)

select disk 1 (wybierasz dysk o ID 1, zalezy to od tego jak ci wykaze list disk)

 

clean - czyscisz dysk

convert MBR (Bo teraz zapewne posiadasz GPT)

create partition primary (tworzysz partycje)

format fs=ntfs quick (formatowanie dysku na NTFS)

 

KONIEC :) . Myślę, że pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mieszam w TestDiscu ale do końca nie rozumiem Ten dysk jest jako dodatkowy na dane bez systemu więc mogę to w jakiś inny sposób spróbować uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak wszedłem przez wiersz poleceń do tego co proponuje kolega "Orator" doszedłem do formatu i stoi przy 0%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie wyszło. Windows widzi teraz jedną partycję podstawową (zdrową) w formacie RAW. wiec z formatowania nici może ktoś pomoże dokładnie z TestDiscem bo jakoś do końca nie łapię jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...