Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RedGhost

GoClever Quantum 4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zapraszam do zapoznania się z recenzją telefonu komórkowego Quantum 4 polskiej firmy GoClever. Telefon zakupiłem wczoraj w sklepie NEONET za 315zł. Jako,iż mam sporo zajęć to sukcesywnie będę dopisywał kolejne moje spostrzeżenia. Zaczynamy:

 

SPECYFIKACJA

 

WYŚWIETLACZ

WYMIAR 4''

ROZDZIELCZOŚĆ 800x480

TECHNOLOGIA IPS LCD multi-dotyk

 

PROCESOR

CPU MediaTek MT6572 1.2GHz (Cortex A7)

TYP CHIPSETu DualCore

GPU Mali400MP2

 

SYSTEM

SYSTEM OPERACYJNY Android 4.2

SKLEP Sklep z aplikacjami

WBUDOWANE APLIKACJE Odtwarzacze multimediów, przeglądarka, poczta email, kalkulator, notatnik, aplikacja nawigacyjna, LEGIMI, gry GOCLEVER, Facebook, Skype, Menadżer plików, aplikacje edukacyjne dla dziecka

 

PAMIĘĆ

RAM 512MB DDR2

FLASH 4GB eMMC

 

ŁĄCZNOŚĆ

WI-FI WiFi b/g/n

3G Wdudowany 3G i 2G

PASMA CZĘSTOTLIWOŚCI GSM 850MHZ/900MHZ/1800MHZ/1900MHZ UMTS 900MHZ/2100MHZ HSPA+ (aero2)

BLUETOOTH Bluetooth 4.0

 

PORTY

CZYTNIK KART SD microSD do max 32GB

SLOT KART SIM Dual Sim (3G i 2G)

USB microUSB 2.0 (ładowanie i transfer danych)

WYJŚCIE AUDIO 3.5mm audio i mic jack

 

KAMERA

FRONT 0.3 MPix

TYŁ 2.0 MPix z flashem

 

DODATKOWE FUNKCJE

CZUJNIKI Światła, G sensor, zbliżeniowy

GPS Wbudowany odbiornik GPS (z mapą Polski)

RADIO FM Wbudowane radio FM (słuchawki w zestawie)

 

BATERIA

POJEMNOŚĆ 1500 mAh

 

Strona firmy GoClever

 

WYBÓR

Sam sprzedałem wiele produktów tej firmy. Niestety wiele też odesłałem na niekończące się reklamacje. Byłem pełen obaw zerkając na ten telefon. Dla mnie priorytetem była cena i dual sim. Specyfikacja jednak każdy chyba przyzna,że wygląda obiecująco. Wszystko prócz magicznego 512MB RAM. Dlatego bardzo chciałem przekonać się, jak on działa zanim go zakupię. Dokładając 150-200zł można mieć Lenovo A820 który niestety jednak nie ma wsparcia w Polsce.

 

 

GALERIA

 

34zc.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

8q2p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

SGS2 vs. Quantum 4

 

WYKONANIE

Telefon prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Jest dobrze spasowany. Trzyma się go wygodnie. Wymiary są odpowiednie do "zwykłej" ręki. Jest cięższy niż mój SGS2. I to wyraźnie. Tylna klapka porządnie trzyma się reszty.

 

EKRAN

800x480 wykonane w technologii IPS o wielkości 4". Cóż. Przeglądanie stron WWW na nim jest w miarę wygodne. Właściwie mówię to, używając od 2 lat SGS2 który ma praktycznie takie same parametry prócz tycio większego wyświetlacza. Ekran jest bardzo jasny więc ładnie kontruje światło. Kąty patrzenia są zaskakująco dobre. Kolory trochę blade ale to moja opinia, przy przyzwyczajeniu do AMOLED. Dioda automatycznej kontroli jasności niestety ma wadę - albo fizycznie jest źle skonstruowana albo to problem w oprogramowaniu. Telefon leżąc sam zmienia sobie jasność co kilka sekund, podczas gdy SGS2 obok ma ustaloną jedną. Funkcję automatycznej jasności musiałem odłączyć natychmiast.

 

JAKOŚĆ ROZMÓW

Zero. Klapa. 1/10 w mojej ocenie i ocenie innych osób, które uczestniczyły w testach tego urządzenia. Nie wiem, czy mój egzemplarz jest wadliwy czy też po prostu tak jest bo jest. Rozmowy są przesterowane, głosik popiskuje po drugiej stronie natomiast rozmówca ledwo nas rozumie. Telefon NIE do dzwonienia!

 

SMS

Oprogramowanie do SMS to również bieda ale mi akurat pasuje i wystarcza. Słownika nie ma. Brak. Przewidywanie i wszystkie ulepszenia natychmiast do wyłączenia - zabierają jedynie ekran. Litery są odpowiedniej wielkości ale niestety czułość ekranu jest dosyć niska. Wygodniej pisze się SMSy obracając telefon. Niestety - przy pisaniu długich SMS'ów telefon ewidentnie ZWALNIA. Bajer? Tapetę można ustawić przy konwersacjach. Miły dodatek. Telefon jednak mi głównie służy do pisania SMS i sprawdza się w tej roli dobrze, mimo w/w ograniczeń.

 

MULTIMEDIA

Odtwarzacz MP3 mogę nazwać jedynie "wystarczającym". Gra. I to tyle. Podobnie jak odtwarzacz wideo. Radzi sobie z MP4 w 720p ściągniętym za pomocą YouTube Downloader. Bo akurat większość moich filmików jest takie. Jakość głośnika zewnętrznego jednak jest słaba. Odtwarzacz ma 0 funkcji. Nawet korektora ani zmiany nasycenia/jasności. Po podłączeniu trochę lepszych słuchawek niż tych w zestawie, dźwięk jest płaski ale znośny.

 

DUAL SIM

fsld.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Cóż główny atut tego telefonu. Sprawdza się w porządku. Dostęp do szybkich wyborów ustawień która karta co robi. Możliwość przypisania danemu kontaktowi konkretnej karty sprawdzają się. Należy pamiętać, iż jeden slot jest jedynie 3G podczas kiedy drugi ma już HSPA. Póki co, nie uruchamia mi się karta TMobile. Internet działa jedynie mi na chwilę obecną z Plus.

 

EDIT :

Jeden z parametrów APN na karcie TMobile był nie prawidłowo ustawiony. Po zmianie, wszystko działa bez zarzutu.

 

GPS/NAWIGACJA

Jako,iż urządzenie ma wgrane oprogramowanie Mireo via GPS które stosowane jest również w nawigacjach samochodowych firmy GoClever, postanowiłem sprawdzić jej działanie na prostej drodze Dzierżoniów->Świdnica. Pierwsze co mnie zaskoczyło, to brytyjski lektor. Drugie? Przed rondem mówiła słusznie np. 3 zjazd. Po chwili "skręć w lewo" by zaraz "skręć w prawo". Podczas jazdy odcinkiem prostym pokazywała, iż jadę po lasach i stawach. W drodze powrotnej efekt ten nie wystąpił - nawigacja miała już fix'a złapanego dużo lepiej. Więc tamte perturbacje były spowodowane prawdopodobnie małą liczbą odkrytych satelit. Samo oprogramowanie Mireo bardzo mi się podoba. Ma to, co ma mieć. Jest czytelne i proste. Działa bardzo sprawnie na tym telefonie. Lektora dogrywa się ze sklepu ale btw. chyba powinien być wgrany już od razu? W czasie 23 minutowej trasy telefon zużył około 8% swojej baterii przy jasności 1/3.

 

sfw1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

[bATERIA]

Była to jedna z największych niewiadomych telefonu. Ja z niego nie dzwonię. Piszę SMS. Sporo. Dwie karty i uruchomiony Internet. Telefon wyciąga mi 4 dni co uznaję za bardzo dobry wynik. Niestety raz mnie nie miło zaskoczył - zamruczał,że ma 15% baterii. Poszedłem do kuchni, wracam po kilku minutach i telefon dead. Podłączyłem do ładowarki a tam 0%. Mimo wszystko to pewnie jakiś drobny błąd w sofcie. Telefon długo wytrzymuje bez gniazdka. Duży plus.

[WYDAJNOŚĆ]

q9gs.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jeżeli chodzi o Antutu to wynik wyższy niż moja S2. Jeżeli chodzi o samo użytkowanie to cóż - 512MB RAM w zupełności mi nie doskwiera. Telefon na prawdę sprawuje się bardzo dobrze. Fakt jeden - piszę bardzo długie SMSy i faktycznie gdy SMS przekracza 3, to telefon zwalnia wyraźnie. Im dalej tym już znacznie gorzej. Pewnie coś w oprogramowaniu. Ale idzie się przyzwyczaić. Nawigacja pracuje sprawnie na tym CPU. Telefon miło mnie tu zaskoczył.

 

[AKTUALIZACJA SYSTEMU]

Firma udostępniła aktualizację map oraz systemu :

http://www.goclever.com/pl/produkty,c1/smartfony,c8/quantum-4,a265.html#pomoc

 

Póki co większych zmian nie widzę, prócz poprawki w tłumaczeniu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ro jakości rozmów-głosniczka, zacytuje fragment testu z jakiegos bloga:"

Wybieramy na klawiaturze telefonu *#*#3646633#*#*

2. Przesuwamy w prawo do „Hardware Testing”, następnie wybieramy „Audio” i „Normal Mode”

3. Tutaj wybieramy interesujący nas parametr „SPH” odpowiadający za prace wbudowanego głośniczka „SPH”

 

zmieniamy wartości parametru „Volue is” dla poszczególnych Leveli od 0 do 6 (odpowiedzialnych za stany ustawień suwaka głośności w ustawieniach telefonu) stopniowo zwiększając ten parametr, maksymalna wartość to 160, zalecam jednak przetestować najpierw wartości od 140 do 150 dla ustawień levelu 5 i 6. Po każdej zmianie klikamy SET zatwierdzając je. Po resecie telefon stanie się odczuwalnie głośniejszy w trakcie rozmowy. Maksymalna wartość tego parametru to 160. Używamy jej w ostateczności gdyż wiąże się ona z ryzykiem padnięcia głośniczka :)

 

Może pomoże;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quick Info Pro podaje - pamięć 471MB. Wolną mam obecnie 186MB - telefon świeżo po restarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Potestuję na pewno. Ale tak to wydaje mi się,że bubel głośnik i mikrofon.

 

Sam jesteś bublem NIE DO DZWONIENIA.

Zrobienie tego co napisał kolega wyżej zajęłoby ci niewiele więcej czasu niż spłodzenie tego posta, a rozwiązało problem w 100%.

 

Edycja:

Mam w telefonie Play Online i internet chodzi rewelacyjnie, więc tekst "internet działa jedynie w Plus" jest nieprawdą. Bzdurą jest też "jeden slot ma 3G, drugi ma już HSPA" - poprawnie to "tylko jeden ze slotów obsługuje łączność pakietową".

 

Najlepiej napisz, że telefon jest do dupy i na tym zakończmy kwestię rzetelności twojej recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy moze mi ktos napisac jak rozpoczac korzystanie z aplikacji Mireo via GPS? Gdy ja uruchomie pisze czy chce skorzystac z wersji testowej a jak z tego wyjde czyli dam wstecz to nie mam zadnej mapy tylko same ikonki. Podobno mapa Polski jest darmowa i mozna ja pobrac ale ja mam pierwszy raz do czynienia z androidem bo wczesniej korzystalem z normalnego tela i nie bardzo wiem jak tego dokonac a i boje sie cos robic zeby czego nie uwalic. Czytalem Instrukcje rejestracji mapy DontPanic v4 na stronie goclevera ale jest problem bo ja nie mam zadnego kodu pin i nie moge na tej stronie wybrac smartfona tylko do wyboru jest navigacja GPS albo odtwarzacz cineo. Jesli ktos wie jak mi pomoc prosze o jakas podpowiedz a najlepiej instrukcje :)

Pozdrawiam forumowiczow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie z opcji wybralem zainstalowane i wlasnie niema na liscie mireo dont panic, potem wyszukalem jeszcze w sklepiej mireo i przy kazdej aplikacji mireo pisze zainstaluj, dziwne bo ja mam ikonke pomiedzy innymi programami i moge odpalic ta apikacje ale jest tak ja naisalem wyzej. Moze cos zle napisalem nie wiem bo naprawde robie to po raz pierwszy i niewiem czy piszac "czy mam zainstalowana mape" chodzilo Ci o ta aplikacje mireo i ktora dokladnie jesli tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no u mnie Mireo ma po prostu sklep i tam mogę dokupić mapy innych krajów. Jednak Polska jest już .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zle zrozumialem bo wszedlem do sklepu Play a nie w tym Mireo. U mnie tez w opcjach jest ikonka sklep i jak w nia wejde i przewine do Polski i na nia klikne to pisze kup przez PayPal albo Odzyskaj. Tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie było wgrane. Może zwróć się do ich supportu. Ja jedynie język wgrywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciski i nakładka... gdzieś to już widziałem chyba u HTC :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik aktualizacyjny quantum_4_718.rar Dodanie funkcjonalności OTA, możliwość przenoszenia aplikacji na kartę SD, poszerzenie wersji językowych 2014-01-20 518.02 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem ten telefon, ale faktycznie ten głośnik zewnętrzny jest słaby w porównaniu do mojego synka co ma alcatela, to jest dramat tak cicho gra czy to jest normalne? proszę o odpowiedz bo chyba serwis będę wzywał pozdrawiam tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem ten telefon, ale faktycznie ten głośnik zewnętrzny jest słaby w porównaniu do mojego synka co ma alcatela, to jest dramat tak cicho gra czy to jest normalne? proszę o odpowiedz bo chyba serwis będę wzywał pozdrawiam tomek

Powinien chodzić normalnie. Jeśli masz wątpliwości to dopytaj się właśnie w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkop po ~8 miesiącach, w dodatku jako odpowiedź na post osoby która od czasu napisania jej na forum ani razu się nie zalogowała :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...