Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grabarz14

Test Lenovo G500H

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiony w ikskomie z 4GB RAM. Dodatkowo plomby z pudełka były zrywane przy mnie, więc nikt w nim nie grzebał. Z tym, że kupiłem go jakieś ~2,5 miesiąca temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sterowniki 13.12 i jaka miła niespodzianka. Wynik porównywalny z Geforcem 730M z Acera V3. ;)

998v.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak laptop się sprawuje? Zamierzam go kupic za +/- 2100zl z win8. Czy według Ciebie warto? Jeżeli masz możliwość mógłbys sprawdzić jak sprawuje się w CS Global Offensive? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było dobrze, jednak ostatnio spotkała mnie niemiła niespodzianka. Zużycie baterii po ~2,5 miesiąca wynosi 15%, a o baterię dbam. Zawsze ładuje do pełna i nigdy nie schodzę poniżej 20%. Jeśli dalej tak pójdzie to za rok czeka mnie wymiana baterii... :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ogolnie za tą cene (2100zl z win8) nic lepszego się nie wymyśli? I pytanie na przyszłoc o tą baterię, co sądzisz o trzymaniu pod zasilaczem bez użycia baterii, gdyż w mojej sytuacji przez pierwsze 2 lata używania bedzię on cały czas w domu. Czy ma to sens, bo czytałem, że nie warto tak robić ale mi to bez róznicy.

 

I jezcze znalazłem coś takiego, róznica procku i integrze na korzyść g510. Czy to rzeczywiście lepsza opcja przy podobnej cenie? Lenovo G510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena jest ta sama to weź G510. Nowszy procesor z wydajniejszą zintegrowaną grafiką. Sam procesor też będzie te 5-10% szybszy od i3 3110m. Ja jestem zdania, że baterii trzeba używać, jednak możesz pracować na zasilaczu i raz w tygodniu rozładować i naładować baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do rozładowywania to do 0 czy jak pisałeś wyżej 20%?

 

I czy 4gb RAM wystarcza do pogrania w BF3, CS GO czy FIFA 13, 14?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB powinno wystarczyć. Jeśli nie, zawsze możesz samodzielnie dołożyć 4GB pamięci. Koszt ~150zł. Rozładować raczej do 20%. Baterie litowo-jonowe nie powinny być rozładowywane do 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko było dobrze, jednak ostatnio spotkała mnie niemiła niespodzianka. Zużycie baterii po ~2,5 miesiąca wynosi 15%, a o baterię dbam. Zawsze ładuje do pełna i nigdy nie schodzę poniżej 20%. Jeśli dalej tak pójdzie to za rok czeka mnie wymiana baterii... kwasny.gif

 

Bo źle robisz grabarzu.

 

Ustaw sobie optymalną kondycję baterii w ustawieniach zasilania Lenovo.

 

Do pełna ładuje się raz na miesiąc.

 

Tym sposobem wear level 0%.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filipie, czyli co radzisz w mojej sytuacji jeśli nie ruszam sie z domu i moge działać na zasilaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filipie, czyli co radzisz w mojej sytuacji jeśli nie ruszam sie z domu i moge działać na zasilaczu?

 

To samo, optymalna bateria na co dzień, a od święta ładujesz do pełna i rozładowujesz, np. dwa razy w miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozecie z ymi sterownikami?

Sciagnalem niby najnowsze (waga 197mb, "13-9_win7_win8_64_dd_ccc_whql") i nie wiem czy to instalowac, bo amd driver autodetect wyszukal mi jakies sterowniki co waza 3.9mb.

Mozecie podac link do sprawdzonych, zebym nie potrzebnie bubla nie zrobil ?

 

[e]: windows 8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do baterii - mój lapek ma 3 miesiące a już idzie do serwisu bo plama na matrycy.

 

 

Baterie są fatalne - 3 miesiące i wl na poziomie 6%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój się póki co dzielnie trzyma. Zastosowałem się do twojej rady i ustawiłem działanie baterii na optymalny czas pracy i jak na razie wear level stoi w miejscu. Napisz jak wrażenia, gdy laptop wróci z naprawy. Różne opinie krążą o serwisie Lenovo. Życzę by wszystko poszło szybko i pomyślnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sterowniki 13.12 i jaka miła niespodzianka. Wynik porównywalny z Geforcem 730M z Acera V3. ;)

998v.jpg

 

Możesz powiedzieć jak udało Ci się osiągnąć taki wynik ? Na jakich sterach ? Jak je instalowałeś i ustawiałeś

 

Ja jedynie zdołałem zebrać 1354 i zawsze grafikę rozpoznaje mi jako "Generic VGA" (Test performance)

 

Mam też prośbę - jeśli możesz - odpal uniheaven benchmark 4.0. Ja mam 314 pkt (quality High, reszta wszystko disabled). Zwróć uwagę, jaką kartę wykorzystuje u Ciebie benchmark. U mnie zawsze pisze, że to Intel HD 4000 :-(

 

Pozdrav

--

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik jest na sterownikach 13.12. Na 14.1 Beta mam taki sam. Zainstalowałem najpierw sterowniki do karty Intela, restart i wtedy te od Radeona i działa. Ważne, aby laptop był podłączony do prądu.. Domyślnie karta na zasilaniu bateryjnym obniża znacznie taktowania.

 

Uniheaven zaraz sprawdzę. w załączniku. ;)

post-174725-139280799342_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie klapy serwisowej. Czy mamy bezpośredni dostęp do wszystkich (większości...) podzespołów jeżeli tak to czy jest miejsce na dysk ssd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jeszcze nie otwierałem tej klapy, ale na 99,9% nie ma tam gniazda mSATA. Można natomiast zastąpić tradycyjny dysk, dyskiem SSD.

 

Ciekawostka. Udało mi się w końcu zmusić do działania MSI Afterburner. Na szybko OC 1 GHz na rdzeniu, 1 GHz na pamięciach. Maksymalna temperatura 67*C. Wynik w 3DMark11 2270 punktów. Za chwilę będzie obrazek.

 

Nie wiedziałem jak zrobić miniaturę, więc wrzucam link do zdjęcia

 

Na poprzedniej stronie pisałem o zużyciu baterii na poziomie ~15%. Wykonałem ostatnio kalibrację i poziom zużycia spadł do 8,67% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić laptopa do 1500 zł. Laptop ma służyć do neta, oglądania filmów, słuchania muzyki i do pogrania od czasu do czasu (nie jestem zapalonym graczem!) w jakąś gierkę nowszą. Mam takie coś na myśli:

 

Nazwa lapka: Lenovo G500H

 

Procek: Intel Celeron Dual Core 2020M 2x2.4 GHz

Ram: 8 GB

Dysk: 1000 GB 5400 obr.

Karta: AMD Radeon HD 8570M 2GB

Bez systemu, zainstaluje samemu

 

cena: 1500 zł

 

Może ktoś ma takiego laptopa niech napisze opinie o nim. Jedna rzecz mi tu nie pasuje lecz mogę się mylić, moim zdaniem chyba lepiej jak by był tutaj procek: Intel i3 prawda czy też nie?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę mółby ktoś sprawdzić ile bedzię fps w cs:go na minimalnych ustawieniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cs go koło 90-150 na minimalnych. Jakie są aktualnie najlepsze sterowniki do tej karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała aktualizacja po niecałych 2 latach od zakupu. Sprzęt działa do teraz i ma się dobrze.

 

1. Nie taki serwis Lenovo straszny.

Jako że od pewnego czasu komputer nie wykrywał napędu DVD wysłałem go do serwisu przed końcem gwarancji. Podejrzewałem zwyczajne uszkodzenie napędu i moje podejrzenia potwierdziły się. Napęd wymieniono na nowy (Lite-On, poprzednio Samsung), wgrano "nowy" BIOS (wgrałem już wcześniej wersję 2.03) i komputer pomyślnie przeszedł jakieś tam testy których szczegółów nie udostępniono. Lenovo chwali się, że szczegóły zapisano na dysku, ale w pliku są tylko nazwy ogólne podzespołów i zielone haczyki przy nich. Niestety całość trwała 17 dni przez konieczność wysyłki do Niemiec. 7 dni idzie paczka wysłana przez pocztę polską, droga powrotna to 4 dni (komputer wrócił już kurierem), do tego soboty i niedziele. Niby nie tragicznie, ale brakuje serwisu w Polsce. Obawiając się trochę serwisu Lenovo obfotografowałem dokładnie cały komputer przed wysyłką i nakręciłem film gdy pakowałem go do kartonu. Na szczęście niepotrzebnie, gdyż sprzęt wrócił w stanie niezmienionym. Nawet zaślepka od napędu trzyma się teraz dużo pewniej, poprzednio była luźna. Komputer rozkręcałem wielokrotnie w celu zresetowania BIOSu (problem z wiszącym logo producenta przy włączaniu) i nikt do tego się nie przyczepił. Także można, jeśli nie ma plomb.

 

2. Po 2 latach poziom zużycia baterii wynosi 9%. Całkiem dobry wynik.

 

3. Zawiasy trzymają prawie tak samo jak po zakupie, ekran trzyma się pewnie i nie zmienia pozycji sam z siebie. Dobrze rokuje na przyszłość.

 

4. Ogólnie o sprzęt dbam i po tych 2 latach nadal prezentuje się dobrze, nic nie pęka, nie stuka.

 

Po tych 2 latach śmiało mogę stwierdzić, że to Lenovo było dobrym zakupem. Brakuje serwisu w Polsce, ale poza małą usterką z napędem i kilka razy wiszącym logo przy uruchamianiu nie było z nim problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...