Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grabarz14

Test Lenovo G500H

Rekomendowane odpowiedzi

Lenovo G500H

 

Chyba na żadnej polskojęzycznej stronie nie ma jeszcze testu tego laptopa, więc niektórzy pewnie się ucieszą. Tym bardziej, że jest to bardzo ciekawa propozycja w cenie 1700zł. Dokładnie 1699zł w popularnym sklepie z "X" w nazwie.

 

Specyfikacja

 

  • Intel Core i3 3110M 2,4GHz
  • 4GB RAM
  • AMD Radeon 8750M 2GB DDR3
  • Dysk WD Scorpio Blue 1TB

tm8m.th.png

 

Wykonanie

Generalnie nie jest źle. Całość została wykonana z plastiku. Zewnętrzna strona klapy pokryta jest delikatnym tłoczonym wzorkiem co zmniejsza jej podatność na zbieranie rys i ładnie się prezentuje. Pulpit roboczy to plastik imitujący aluminium. Odbija światło i strasznie zbiera wszelkie odciski palców. Ramka ekranu również została wykonana z błyszczącego plastiku. Pod tym względem bardziej podoba mi się model G500C, który w całości wykonany jest z matowego tworzywa. Zawiasy stawiają średni opór. Wydaje mi się, że za 2-3 lata ekran będzie robił co chciał. Sztywność obudowy również nie jest idealna. Ot standard w budżetowych laptopach. Nie wiem czy tak miało być czy to wada konstrukcyjna, ale w dwóch egzemplarzach G500H które oglądałem lewy przycisk touchpada jest delikatnie zapadnięty. Sam touchpad jest standardowy, niewygodny, wolę myszkę na USB.

 

P.S. Wg mnie genialnie rozwiązana została możliwość otwarcia laptopa i wymiany pamięci/wyczyszczenia z kurzy. Po wyjęciu baterii i odkręceniu 2 śrubek za nią ukrytych możemy zdjąć całą dolną klapę, dzięki czemu mamy łatwy dostęp do dysku, pamięci, wentylatora.

 

Klawiatura

Kilka słów na temat klawiatury. Układ standardowy jak w większości Lenovo, jednak z małą zmianą. Zamiast klawiszy F1-F12 mamy klawisze funkcyjne (głośność, jasność itp.). Aby skorzystać z przycisku F2 i wejść np. do BIOSu musimy nacisnąć kombinację Fn+F2. Jedyne co mnie martwi to podparcie klawiatury. W G580 klawisze są sztywne i stawiają idealny opór. W moim G500 klawisze są jakby delikatnie luźne, a opór jest mniejszy. Osobiście wolę klawiaturę ze starszego modelu.

 

Porty

Standardowo:

  • Blokada Kensingtona
  • Wyjście VGA
  • Wyjście HDMI
  • LAN 10/100
  • 2x USB 3.0
  • 1x gniazdo jack (wejście/wyjście)
  • 1x USB 2.0
  • Nowy typ złącza zasilania. Prostokątna wtyczka, trochę mniejsza od USB.

 

Matryca, głośniki

Matryca błyszcząca o rozdzielczości 1366x768. Jasność wystarczająca do pracy. Nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć.

 

Głośniki umieszczone zostały nad klawiaturą. Grają w miarę czysto i głośno. Dzięki dobremu umiejscowieniu dźwięki nie są tłumione.

 

Wydajność

Większość wie czego można spodziewać się po mobilnej i-trójce 3generacji. W omawianym Lenovo współpracuje ona z nowym układem od AMD – Radeonem HD8750M wyposażonym w magiczne 2GB pamięci DDR3. Czym jest ta karta?

h92.gif

Szybkie spojrzenie w specyfikację i już wiemy. To ten sam układ który spotkać możemy w desktopowym Radeonie HD7730 z pamięcią DDR3.

 

Z gier jakie na nim testowałem (Używam Windows 8.1 Pro):

  • BF3
     
    2014-03-25 23:56:07 - bf3
    Frames: 6942 - Time: 180000ms - Avg: 38.567 - Min: 27 - Max: 58
     
    1366x768 jakość tekstur ULTRA, pozostałe na ŚREDNIE (tak ustawiło się automatycznie), włączona synchronizacja pionowa. Wynik na początku gry, chyba druga misja. Gra się przyjemnie.
     
  • Wiedźmin 1, 1366x768 wysokie detale, 2xAA, 8xAF.
     
    2014-01-05 22:26:19 - witcher
    Frames: 7519 - Time: 180000ms - Avg: 41.772 - Min: 19 - Max: 58
    2014-01-05 22:31:33 - witcher
    Frames: 9066 - Time: 180000ms - Avg: 50.367 - Min: 31 - Max: 72
     
    Ukończyłem ostatnio całą grę. Grało się przyjemnie, spadki klatek na sekundę występowały rzadko.
     
  • Crysis 2, 1366x768 wysokie
     
    2014-01-08 16:00:55 - Crysis2
    Frames: 6944 - Time: 180000ms - Avg: 38.578 - Min: 29 - Max: 51
     
    Ustawienia Ekstremalne
    2014-01-08 22:25:58 - Crysis2
    Frames: 4981 - Time: 180000ms - Avg: 27.672 - Min: 19 - Max: 36
     
    2014-01-08 22:29:47 - Crysis2
    Frames: 4801 - Time: 180000ms - Avg: 26.672 - Min: 18 - Max: 49
     
  • Wiedźmin 2, 1366x768 wysokie detalegra się komfortowo, nie mierzyłem FPS. Innym razem. Niestety tu rozczarowanie. Zacząłem grę i jakaś większa zadyma, otwarta przestrzeń i minimalny FPS to 20. Średni ~22. Rzadko osiąga 30. Da się grać, ale do komfortowej rozgrywki trochę brakuje. Zmniejszę detale i zobaczymy co z tego będzie. Oprócz tego zaktualizuję sterowniki do Radeona, gdyż podobno nowe poprawiają trochę wydajność.
     
  • Burnout Paradise: The Ultimate Box, gra się komfortowo.

 

Na koniec wynik z 3DMark 11.

gnbz.th.png

 

Wynik z nowymi sterownikami. +10% do wydajności.

998v.jpg

 

OC karty

Wynik w 3dMark11 2270 punktów.

 

OC rdzeń@1 GHz pamięć@1 GHz

Link do obrazka

 

Przebiegi na baterii, temperatury, głośność

Bateria wystarcza na jakieś ~4h przeglądania internetu przez WIFI. Gram zawsze na zasilaczu, gdyż bez niego Radeon obniża swoje zegary.

 

Temperatury są poprawne. Przeglądanie internetu CPU 48-49*C, GPU 40*C lub w ogóle się wyłącza. W grach CPU maksymalnie 70*C, Radeon również 70*C.

 

Głośność: Bez obciążenia laptop jest w miarę cichy. Da się usłyszeć szum wentylatora, jednak nie jest on uciążliwy. Podczas grania jest już gorzej. Szum staje się słyszalny i niektórym może przeszkadzać. Nie jest tragicznie, ale do ideału sporo brakuje.

 

Podsumowanie

Za kwotę 1699zł nabyłem bardzo porządny komputer. Jest wydajny, dość dobrze wykonany, długo pracuje na baterii. Zastrzeżenia mam tylko do głośności pod obciążeniem, klawisze mogłyby być sztywniejsze, a obudowa i ekran matowe. Nie można niestety mieć wszystkiego i opisywane przeze mnie Lenovo nie ma chyba konkurencji jeśli chodzi o wydajność w kwocie <1700zł. Mogę go spokojnie polecić komuś kto potrzebuje wydajnego i względnie taniego laptopa, a nie jest w stanie dołożyć do Acera V3 z GT730M.

 

PLUSY

  • wydajny...
  • i niska cena ;)
  • dość dobrze wykonany
  • bardzo dobrze rozwiązane dojście do podzespołów
  • wygodna klawiatura, jednak z drobnymi zastrzeżeniami

 

WADY

  • głośny pod obciążeniem
  • obudowa zbierająca odciski
  • błyszczący ekran
  • klawiatura w G580 była lepsza

 

Galeria

laxg.th.jpgmnex.th.jpg7p6z.th.jpg7p6z.th.jpgxi5a.th.jpgzpop.th.jpgclsk.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony. Do klawiatury się przyzwyczaiłem i pisze się wygodnie. Temperatury w porządku, jedynie podczas dłuższego grania obserwuje mocne nagrzewanie lewej częsci pulpitu roboczego obok touchpada. Grzeje w dłoń, jednak temperatury są w porządku. Jak już pisałem jest dość głośny pod obciążeniem, ale to subiektywna ocena. Zauważyłem, że ostatnio podrożał o 100zł, jednak nadal jest dobrą ofertą w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAżdy laptop jest stosunkowo głosny pod dużym obciążenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tego konkretnego modelu. Cena jest kusząca. Prosiłbym o więcej testów w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie da rady. Zbliża się koło z matmy. Może po świętach znajdę trochę czasu. Jakie gry interesowałyby Cię? Mam te z HumbleOriginBundle + Wiedźmina. No i jakieś starocie, które śmigają na Intelu HD. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G500h, specyfikacja jak wyżej, Windows 8.1 64bit, sterowniki do radeona - 13.152.1.1000, bez CCC (czyli radeon idzie caly czas).

Far Cry 3 - medium - grywalne ok. 30-40fpsów 57-60C

Dota 2 - Medium - bardzo płynnie

League of Legends - medium low - 40-60 fpsow (w wymagajacych akcjach mniej)

Call of Duty: Ghosts - 4gb ram za malo

Battlefield 4 - instaluje wlasnie

Najwieksze rozczarowanie to jak dla mnie LoL, ale mysle iz jest to spowodowane slabymi sterownikami.

Jak znajde jeszcze jakies ciekawsze pozycje to uzupełnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanie. zastanawiam się nad kupnem laptopa

1. Lenovo - IBM :: G500H i3-3120M/8GB/120ssd+1000hd/DVD-RW/Win8X HD8750M cena 2679

2. Lenovo - IBM :: G580AH i3-3120M/8GB/120ssd+1000hd/DVD-RW/Win8X GF710M cena 2479

jedna różnica między nimi to karta graficzna, czy radeon jest wart tych 200zł więcej czy aż takiej różnicy w wydajności nie ma względem Ge-Force?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą na mojej specyfikacji w Dotę 2 gram na max ustawieniach i mam te 50 FPS+, ale gry typu Battlefield 3 raczej nie są grywalne ze względu na integrę, jak na laptopa za 1549zł opłacałó się :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do tych co posiadają tego laptopa, z jakich stron i jakie dokładnie sterowniki ściągaliście i obecnie używacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tych od Lenovo ze strony. Inne nie chciały działać z Windowsem 8.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwne, mi na tych sterownikach ze strony lenovo, wiedźmin 2 na ustawieniach minimalnych działa w średnio 32/33 klatkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij sobie stery do grafy od amd.

Mógł by ktoś sprawdzić ile ma fps w Minecraft na singlu? w wersji 1.7.4??

 

 

te ze strony amd nie działają w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quń: jaki masz system?? Już niedługo biorę tego G500H więc sprawdzę na sterownikach od amd

TO co sprawdzi ktoś tego mine??

 

//Edit:

rozważam zakup takiego samego laptopa ale z grafą 8570M, opłaca się dopłacić jakieś 150zł do tej co tutaj podawana 8750M??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz14: a dałbyś radę sprawdzić tego minecraft na 1.7.4 ile będzie fps, fps sprawdzasz klawiszem F3 i na górze po lewej stronie będziesz miał.

Oki to biorę tego G500H z 8750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Evelan

Grabarz14: a dałbyś radę sprawdzić tego minecraft na 1.7.4 ile będzie fps, fps sprawdzasz klawiszem F3 i na górze po lewej stronie będziesz miał.

Oki to biorę tego G500H z 8750

Do maincrafta potrzebny jest mocniejszy cpu niż grafika, przez jave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowników, znalazłem w końcu działające na windows 8.1 (CCC także działa - karty poprawnie się przełączają), ich wersja to 13.251.0.0. Podnoszą wydajność w grach i naprawiają kilka błędów w niektórych (typu kwadraty w far cry 3). Jedyne co trzeba ściągnąć to AMD Mobility Radeon™ Driver Verification Tool DLA WINDOWS 8(!) ze strony AMD i wszystko działa poprawnie. Co do battlefield 4 - na poprzednich, starszych sterownikach raczej niegrywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do genialnego rozwiązania odnośnie klapki "serwisowej" w Lenovo G500H to problem jest tego typu że nie jest to klapka serwisowa, owszem po odręceniu 2 śróbek za bateria możemy zdjąć dolna pokrywę ale tracimy gwarancję - Informacja z LENOVO :( Jedna ze śrubek jest opatrzona plomba niestety, nie wiem dlaczego ale Lenovo ani w tym modelu ani w z510 nie zastosowało typowej klapki i nie pozwala zajrzeć do bebechów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Lenovo nie ma żadnej plomby na śrubce. Na dowód zdjęcie ;)

f98j.jpg

 

W gwarancji Lenovo jest co prawda zapis "Gwarancja ta przestaje obowiązywać w przypadku usunięcia lub zmiany naklejek identyfikacyjnych umieszczonych na produkcie lub jego częściach.", jednak u mnie naklejka identyfikacyjna to ta różowa na brzegu (widać na zdjęciu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Lenovo nie ma żadnej plomby na śrubce. Na dowód zdjęcie ;)

f98j.jpg

 

W gwarancji Lenovo jest co prawda zapis "Gwarancja ta przestaje obowiązywać w przypadku usunięcia lub zmiany naklejek identyfikacyjnych umieszczonych na produkcie lub jego częściach.", jednak u mnie naklejka identyfikacyjna to ta różowa na brzegu (widać na zdjęciu).

A skąd kupiłeś laptopa? Bo jeżeli sprzedawca dokładał Ci np Ramu to mógł naklejke usunąć. Mam w pracy wersje z I3 i 8GB ramu i u mnie od nowości ta naklejka jest ale rozerwana więc widać że śrubka musiała byc odkręcana :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...