Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kamiyan

Oczekiwanie kontynuacje / remake

Rekomendowane odpowiedzi

O dziwota, nie zauważyłem takiego tematu na tym podforum, więc założyłem.

Wypisujcie jakie kontynuacje lub remake chcielibyście zobaczyć, może być włącznie z już zapowiedzianymi.

 

Z mojej strony:

 

*Toaru Majutsu no Index 3 - jest szansa, że wyjdzie wiosna/lato 2014

*JoJo Part 3 - wręcz nie mogę się doczekać

*Claymore - przydałby się remake, w samym anime było sporo przekłamań, jakość też mogłaby być wyższa ( niby 2007 rok, ale widać było, że nie mieli zbyt dużo kasy na produkcje ), no i ten tragikomiczny filler ending...

*Soul Eater - chciałbym zobaczyć sequel-remake, na sam sequel nie ma szans, z racji filler endingu

*D.Gray-Man - materiał mangowy urwał się w najlepszym momencie, a był to jeden z lepszych tasiemców

*Kaiji - więcej genialnego hazardu, jest szansa, że wyjdzie wraz z kolejnym filmem ( 3D ), anime do tej pory robiło za reklamę filmów o Kaijim

*Gintama - póki co jest tylko ~60 chapterów, które nie zostały zanimowane, ale nadal chciałoby się obejrzeć - to jedno z nielicznych anime, które jest lepsze od mangi

*Black Lagoon - czuje niedosyt, 2 krótkie sezony i kilka OAV'ek to za mało

*Great Teacher Onizuka - nie zekranizowali całej mangi + filler ending, może kiedyś...

*Gin no Saji 2 - jest zapowiedziane na 2014

 

to tak z grubsza, najbardziej chciałbym zobaczyć właśnie te tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zobaczyć kontynuacje Anime "History's Strongest Disciple Kenichi" chaptery są chyba dalej wydawane a przetłumaczone na polski jest do 158, anime ma 50 odcinków i 3 ova ale materiału jest na wiele odcinków a samo anime bardzo mi się podobało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z brzegu - Full Metal Panic i School Rumble.

Jest kilka anime których kontynuacje mogliby "zresetować".

 

Index S3 to raczej MOŻE pod koniec 2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giant Killing - mangi się nie chce czytać, a nie ma lepszej sportówki.

 

Pandora Hearts - reklamówka mangi. Want more.

 

Kuragehime - jak wyżej.

 

Ouran High School Host Club - jak wyżej.

 

Baccano! - jak wyżej.

 

Haruhi Suzumiya - normalna seria, a nie film czy Endless Eight. Nie wiem, jak tam z materiałem stoją.

 

Spice & Wolf - dzie jest sezon trzeci?! Choć chyba autorowi książek weny brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pandora Hearts - reklamówka mangi. Want more.

 

True.

Ale tam chyba filler ending był, więc nie wiem, czy mogą kontynuować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleach. :E

 

Więcej niż oczywisty trolling.

 

Btw. Black Lagoon znowu wychodzi, już jest około 9 chapterów w miesięczniku, więc na s3 też jest szansa.

 

Do listy dodałbym też remake Kuroshitsuji - manga jest świetna, a anime bardzo słabe, głównie dlatego, że było mocno fillerowane + filler ending.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Z jakiej paki zakończyli mi tego świetnego IMO tasiemca skoro manga dalej leci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim aspekcie Bleach był świetny? :E

Manga dalej leci i kontynuuje trend głupoty i nielogiczności. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pojedynczych przypadkach i owszem, reszta? ... Przemilczę. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W walkach! :E

 

To Ty chyba dobrych walk nie widziałeś.

 

FMA (jeżeli chodzi o kontynuacje).

 

Przecież historia już dawno się zakończyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To Ty chyba dobrych walk nie widziałeś.

Mi taki styl odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi taki styl odpowiada.

 

Serio chce Ci się oglądać to samo po 90823082323 razy?

Gdyby w Bleachu chociaż była jakaś logika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spice & Wolf - dzie jest sezon trzeci?! Choć chyba autorowi książek weny brak.

 

Nie w tym problem.

 

Z Tanuki:

 

Anime opiera się na Light Nowelach. Przy dwóch sezonach anime wykorzystano tomy:1,2,3,5. Obecnie w Japonii wydano 17 tomów tej noweli (dopiero 4 przełożono na angielski). Manga (obecnie 24 rozdziały) kończy się na 10 odcinku 1 sezonu anime i jest ciągle wydawana.

 

Nowele są tłumaczone bardzo powoli i dopiero za 6 lat mają dojść do 17 tomu.

 

Z MAL:

 

The novels are great! But unfortunately the last novel, #17 came out in 2011 in Japan so at this point the publisher really has no reason to promote the books any more.

 

Season 2 went up to book 4 and parts of 7 so there is in fact enough for SEVERAL more seasons of anime but sadly... The first season of anime sold almost 9K copies of the discs, the second season 5K. If the 3rd season also drops by almost 50% then it would only sell around 2.7K which is under break even so unfortunately it isn't likely to get any more anime.

 

The English translations are coming out now but they don't sell many copies here so unfortunately getting an anime to promote the English translations isn't going to happen. But you can at least find out what happens to Holo and Lawrence by purchasing the novels so I suggest you do so!

 

czyli złe wieści, bardzo złe.

 

Takie Naruta i inne syfy schodzą jak świeże bułeczki, aż fillery trzeba kręcić.

A porządne tytuły, które nie opierają się na bezmyślnej akcji, tudzież pokazywaniu cycków, no cóż...nie sprzedają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś czekał na Mushishi, to drugi sezon rusza wiosną:

 

http://www.crunchyroll.com/anime-news/2014/01/04-1/mushi-shi-season-two-anime-announced

 

mała aktualka - GnS już jest, JoJo będzie wiosną... teraz czekam na:

 

- Toaru Majutsu no Index s3

- High School DxD s3

- Kingdom s3

- Magi s3

- Kaiji s3

 

... same 3-cie sezony, spisek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największe ciśnienie? Dalej FMP, do tego Spice and Wolf, Index i może Black Lagoon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Padły już może jakieś pierwsze daty wydania ?

Nie, ale Toaru ma szansę wyjść w tym roku lub w przyszłym, DxD raczej dopiero w przyszłym roku... ale kto ich tam wie.

Lubią wypuszczać DxD na wakacje, więc mam cichą nadzieje na to.

 

Największe ciśnienie? Dalej FMP, do tego Spice and Wolf, Index i może Black Lagoon?

Z tej czwórki tylko dwa ostatnie realne, Toaru ma sporo materiału w zapasie, a manga BL znowu wychodzi.

Spice and Wolf niby też ma pełno zapasu... ale DVD słabo się sprzedawały, chociaż manga chyba dalej wychodzi (nowelki pewnie też ktoś tłumaczy).

 

O FMP to słyszałem, ale jeszcze nie widziałem, także nie mam zdania.

Aha kolejny spisek:

 

- School Rumble s3 (tego co dostaliśmy nie można uznać za 3-ci sezon)

 

... same 3-cie sezony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O FMP to słyszałem, ale jeszcze nie widziałem, także nie mam zdania.

IMO warto. Fumoffu, nawet nie patrząc pod kątem serii, tylko jako na osobny produkt to kawał całkiem zabawnej komedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO warto. Fumoffu, nawet nie patrząc pod kątem serii, tylko jako na osobny produkt to kawał całkiem zabawnej komedii.

Pewnie zajrzę w najbliższym czasie, najpierw muszę Strike the Blood wymęczyć (zaskakująco dobry, pomimo wielu wad - IMO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, zobacz... Ciekaw jestem czy trafi w Twój gust (1 i 2, jak i Fumoffu, które jest komediowym spin-off'em).

 

Wymęczyć to dobre słowo. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, zobacz... Ciekaw jestem czy trafi w Twój gust (1 i 2, jak i Fumoffu, które jest komediowym spin-off'em).

 

Wymęczyć to dobre słowo. :E

Komedia jest w sam raz.

W sumie coraz więcej osób mi to poleca, podobnie jak Kowboja Becośtam - nadal jestem jednym z tych "niewiernych", który tego nie widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście czekam chyba tylko na na kontynuację anime D.Gray-man, ending zostawili otwarty, aczkolwiek szanse na to oscylują raczej w okolicach zera, może jest trochę materiału na jakieś 22-24 odcinki, ale manga od roku stoi i chyba mało kto jeszcze o niej pamięta... Poza tym, po cyrkach jakie Hoshiho wyrabiała wcześniej z tymi przerwami w wydawaniu, chyba nikt już nie będzie w tą serię inwestował...

 

Fajnie było by też zobaczyć remake Pandora Hearts, ending był fillerowy, więc w zasadzie chyba tylko remake zostaje, chyba że bedą odkręcać zakończenie... Mam nadzieję, że zrobią podobnie jak z Fullmetalem, że jak manga będzie szła do końca to Studio Xebec weźmie się za tą serię i zrobi ją jak trzeba. Obecna seria miała "tylko" 25 odcinków, to nie jest dużo aż tak dużo i można to zrobić na nowo.

 

Co do innych serii, które osobiście raczej mi wiszą, ale potrzebują "porządnego" anime, to:

 

- SoulEater - fillerowe zakończenie... Ciekawe czy bones się za to weźmie tak jak z fullmetalem.

- Kuroshitsuji - to samo, cała seria do remake'u się tylko nadaje.

- Ao No Exorcist - za wcześnie wzięli się za ta serię, w zasadzie to mogli je zmieścić w 13 odcinkach i nieco bardziej ścisnąć i zostawić otwarty ending. Kolejna seria którą tylko remake może uratować, ale pewnie z 5 lat na to poczekamy, bo anime jest "za nowe", a sama manga jest jeszcze daleko w polu jeśli chodzi o ilośc chapów.

- Katekyo hitman reborn - zakończenie mangi było do bani, a seria sama w sobie miała raczej tendencje spadkowe od bardzo długiego czasu, no ale anime przerwali, powinni te dodatkowe 25 - 38 odcinków anime dorobić, ale znając życie to już się tego nie doczekamy...

 

Pewnie dużo więcej by się tu znalazło :D Ale nie chce mi się wypisywać.

 

Tak w sumie to zastanawia mnie, kto bardziej odpowiada za "reklamówki mang", czyli 12-24 odcinkowe adaptacje serii, które albo kończą się fillerowym endingiem, albo nawet jak mają normalne zakończenie to i tak nigdy nie doczekują się kontynuacji... Sami autorzy mang podpisują takie umowy, licząc na reklamę serii i jednocześnie bojąc się, żeby ludzie nie oglądali potem animu zamiast czytać oryginał? :P Czy to raczej pazerni producenci i studia, które walą teraz byle jak najwięcej serii (ale krótkich, żeby każdy miał serii w sezonie od wyboru do koloru) i byle jak najszybciej? :E A nawet jeśli jest ta druga opcja, to czemu autorzy się na takie warunki godzą? Jak nie jedno studio to inne za rok, dwa się weźmie - jak seria jest dobra to się obroni przez ten czas i bez anime. Pomyśleć, że kiedyś jak robili adaptację to rzadko zjeżdżali poniżej 50 odcinków.

 

Ps. Co do bleacha... lepiej niech to zostawią w spokoju jak jest. Pewnie koniec końców i tak serię dokończą (za rok albo dwa, Kubo wali takie wielkie kadry, że jak to przekładają na anime to im wchodzi po 2-3 na odcinek i co chwila materiału brakuje :D Nie ma tak łatwo jak z naruciakiem, gdzie często walą 1 chapter = 1 odcinek + 12 odc fillerów na dokładkę co opening), bo jednak dalej to jeden z popularniejszych shonenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...