Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

unepic32

Superlux HMC631 - dyskusja, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co myślicie o tych słuchawkach? Brać takie czy lepiej normalne słuchawki + micro? Główne zastosowanie gry i skype/ts3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję żebyś zmienił nazwę tematu na "Superlux HMC631 - dyskusja, opinie", ponieważ chyba jeszcze takiego nie ma a przyda się na przyszłość (bez myślnika między HMC a 631, ponieważ na stronie producenta jest razem).

Jeśli chodzi o temat:

1. AKG GHS 1 vs Superlux HMC 631

2. Tutaj też parę informacji

 

Oraz najpopularniejsza recenzja: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmc631/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reznor,dobry pomysl ze zmiana tematu...ja na dniach z pewnoscia napisze cos o tych sluchawach i dorzuce troche fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji uprzedzę wszystkich kupujących, że słuchawki (nie wiem czy wszystkie, może kwestia partii) już od nowości noszą zarysowania na czarnych plastikowych elementach oraz pudełka lubią być rozklejone z boku. Średnio 6/10 pudełek się rozkleja (za słaby klej). U mnie w sklepie staramy się jakimś kawałkiem taśmy to chwycić z dołu dla bezpieczeństwa w transporcie.

Mówię o tym po to, żeby nie było podejrzeń, że ktoś otrzymał otwierane używki czy coś podobnego.

 

A same słuchawki... prezentują poziom ponadprzeciętny dla wszelkich headsetów za 'set' złotych i jest to bardzo udany model w ofercie Superluxa, który świetnie wypełni lukę w swoim przedziale cenowym.

 

Z jakiś awarii - raz zdarzył się coś jakiś czas trzeszczący mikrofon, a innym razem coś goniło w muszli (pewnie jakiś element poprodukcyjny). Tak że z awaryjnością póki co nie przewiduję większych problemów. U znajomego pojawiły się pęknięcia plastikowego pokrycia drutów pałąka, ale w zasadzie w żaden sposób to nie wpływa na użytkowanie. Zapewne od zbytniego rozciągania przy zakładaniu słuchawek.

 

Jak będę miał jakieś doniesienia odnośnie problemów to postaram się to tu zamieszczać, choć nie wróżę niczego złego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji uprzedzę wszystkich kupujących, że słuchawki (nie wiem czy wszystkie, może kwestia partii) już od nowości noszą zarysowania na czarnych plastikowych elementach oraz pudełka lubią być rozklejone z boku. Średnio 6/10 pudełek się rozkleja (za słaby klej). U mnie w sklepie staramy się jakimś kawałkiem taśmy to chwycić z dołu dla bezpieczeństwa w transporcie.

Mówię o tym po to, żeby nie było podejrzeń, że ktoś otrzymał otwierane używki czy coś podobnego.

 

A same słuchawki... prezentują poziom ponadprzeciętny dla wszelkich headsetów za 'set' złotych i jest to bardzo udany model w ofercie Superluxa, który świetnie wypełni lukę w swoim przedziale cenowym.

 

Z jakiś awarii - raz zdarzył się coś jakiś czas trzeszczący mikrofon, a innym razem coś goniło w muszli (pewnie jakiś element poprodukcyjny). Tak że z awaryjnością póki co nie przewiduję większych problemów. U znajomego pojawiły się pęknięcia plastikowego pokrycia drutów pałąka, ale w zasadzie w żaden sposób to nie wpływa na użytkowanie. Zapewne od zbytniego rozciągania przy zakładaniu słuchawek.

 

Jak będę miał jakieś doniesienia odnośnie problemów to postaram się to tu zamieszczać, choć nie wróżę niczego złego :)

 

Dobra chyba sie skusze i kupie u was te słuchawki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdenerwowany słabą jakością zarówno dźwięku słuchanego z integry (w P150EM zintegrowany dźwięk jest wyjątkowo tragiczny) i tanich słuchawek, jak i słyszanego przez innych z mojego mikrofonu zdecydowałem się na tandem Asus Xonar U3 + HMC631.

 

Co do słuchawek:

1. Jeśli chodzi o budowę i wszelkie sprawy mechaniczne, to przede wszystkim są one dość sztywne i brakuje w nich ruchomych elementów. Na początku trochę uwierają trochę głowę od góry te dwa ruchome elementy, które zabezpieczają przed opadnięciem. Słuchawki dość mocno przywierają do głowy. Potrzeba dać im trochę czasu, by się dostosowały. Wyglądają solidnie i nie widać żadnych miejsc, które by miały po pewnym czasie popękać. To plus, bo miałem kiedyś KOSS-y za podobną cenę które choć brzmiały ładnie, to popękały po roku sprytne zawiasy które umożliwiały ich złożenie.

 

Na duży plus można zaliczyć fakt, że nawet po dłuższym słuchaniu nie rozgrzewają uszu i nie ma żadnego dyskomfortu wywołanego przez nauszniki nawet po paru godzinach.

 

2. Dobry mikrofon, dzięki któremu nareszcie słychać mnie głośno i wyraźnie. Moje wcześniejsze problemy z Teamspeakiem okazały się być złożeniem słabej integry i kiepskiego mikrofonu.

3. Brzmienie w moim odczuciu jest najkorzystniejsze dla wszelkiego rodzaju elektroniki (nie tylko elektroindustrialowej łupanki, ale też takich wynalazków jak dark ambient) dzięki głębokim i czystym basom. Jeśli chodzi o typowo gitarowe, rockowe kawałki, to mogę brzmieć trochę przy "ciemno".

 

Na pewno jest to niezły wybór dla tych, co szukają uniwersalnego sprzętu, który sprawdzi się zarówno podczas gry i rozmów przez VoIP, jak i słuchania muzyki za rozsądną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na więcej opinii od bardziej obytych w temacie audio użytkowników bo sam przymierzam się do zakupu jakiegoś dobrego headsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na więcej opinii od bardziej obytych w temacie audio użytkowników bo sam przymierzam się do zakupu jakiegoś dobrego headsetu.

 

 

Ja obyty nie jestem,wiec raczej tobie nie pomoge,ale moze komus inemu wpis sie przyda ;)

 

Moja przygoda ze sluchawkami uzywanymi tylko i wylacznie do grania jest krotka,aczkolwiek nie wyobrazam juz sobie gry bez sluchawek-konkretnie chodzi o BF.

Chyba ponad cztery lata temu kupilem pierwsze sluchawki Steelseries 5H,pozniej były KOSS UR40 no i teraz Supelux HMC631.

 

Z zakupem ostatnich sluchawek ogolnie zabawna sytuacja,gdyz SL zakupilem tylko i wyłacznie dlatego,iz Kossy przestały działac.Poczatkowo zamowiłem Superlux HD-681 Evo ,lecz nie bylo ich na stanie,a przewidywany czas zamowienia byłna 5 grudnia.Zamowienie wiec zmienilem na 631.

Jako ze czas oczekiwania na nowe sluchawki sie przedluzal-postanowilem pogrzebac przy KOSSach,na chybiła trafil zamowielm nowego minijacka,przelutowalem i...działają :lol2: Nowe słuchawki byly juz jednak w drodze,wiec pozostało czekac...pomyslalem ze od przybytku glowa nie boli,wiec dwie pary nie zaszkodzą mmi specjalnie ;)

 

 

Pisaliscie o rozwalajacym sie pudelku,ja nic takiego nie stwierdzilem.Pudelko jest schludne i calkiem ładne.

 

vdr9.jpg

 

Przy czym nie dostajemy zadnych dodatkowyc akcesoriow ,typu dodatkowe pady ,przejsciowki,woreczki itd

Sluchawki sa dostepne w kilku kolorach,czarny,czerwony,bialy i szary-ja wybralem wersje Grey.

 

opo5.jpg

 

jxia.jpg

 

Sluchawki prezentuja sie bardzo solidnie i mysle ze takie tez są,nic nie skrzypi,nie odkleja sie-oczywiscie co do ich rzeczywistej trwalosci bede sie mogl odniesc po kilku czy kilkunastu msiesiacach uzytkowania.

 

Jezeli chodzi o wygode-to sa to sluchawki zupelnie inne niz KOSSy.Kosy sa leciutkie,prawie nie czuc ich na glowie-dla mnie sa megawygodne.HMC 631 sa mocniej docisniete do glowy,ale nie znoczy to ze sa niewygodne,wrecz przeciwnie,sa bardzo wygodne.Po prostu czuje je duzo mocniej niz KOSSY,ale to moze byc tez kwestia przyzwyczajenia.Uczy mieszcza sie bezproblemowo.jestem po kilku dwugodzinnych sesjach w BF,nie odczuwalem dyskomfortu,nic mnie nie uciskalo a sluchawki nie powodowaly bólu.Jest naprawde komfortowo,mimo ze moja glowa jest duza.

Mysle ze latem uszy moga sie pocic,jest to bardzo prawdopodobne....ale wtedy bede mial w rezerwie poczicwe UR 40 :)

 

SL oraz KOSS

 

rh9g.jpg

 

us0j.jpg

 

 

Kabel w porownaniu do UR 40 jest bardzo dlugi oraz dosyc gruby.Mamy funkcie kontroli glosnosci oraz wł/wył mikrofonu.

Dla mnie kabel jest zdecydowanie za dlugi.Gram przy biurku i maksymalnie 2m kabel w zupelnosci by mi wystarczył.Tutaj nie ma mozliwosci wymiany na krotszy kabel...szkoda.

 

0xek.jpg

 

Jezeli chodzi o odsluch.Muzyki w sluchawkach nie slucham,wiec nie napisze nic ciekawego.jezeli chodzi o sama gre(Bad Company2)-jest naprawde dobrze.bez trudu lokalizuje kierunek ostrzalu,czy np heli-jest naprawde super...ale tak samo bylo w UR40-na KOSSy nie powiem zlego slowa bo to naprawde fajne sluchawki w swojej cenie.Sl maja mocniejsze basy,jakby bardziej szczegolowo slysze-mysle ze to sprawa konstrukcji.SL to zamknieta konstrukcja w odroznieniu od polotwartch Kossow,po prostu jestem odciety od swiata zewnetrznego...

 

Mikrofonu poki co nie testowalem,ale tutaj charon juz napisale kilka pozywtywnych slow-wiec wierzez ze jest ok i mysle ze w najblizszym czasie ja sam zaczne zabawe z uzyciem mokrofonu.

 

jezeli o mnie chodzi,do moge smialo polecic SuperluxHMC 631-słuchawki sa dobrze wykonane,komfortowe i rewelacyjnie spisuja sie w grach.Do tego naprawde przystepna cena.jezeli mialbym sie przyczepic do czegos,to do dlugosci kabla-jak dla mnie jest zdecydowanie zbyt dlugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadasz... bardzo ciekawa i sensownie przeprowadzona relacja z zakupu ;)

 

Tak w ogóle to ile dokładnie ma ten przewód i na jakiej wysokości jest umieszczony pilot odpowiedzialny za sterowanie głośnością oraz wyciszeniem mikrofonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mom pytanie takie czy do DAC FiiO E7 moge podpiąć te słuchawki ? ? ? bo są 2 wtyki ze słuchawek jednen wiadomo że słuchawki a 2 to micro i czy ten 2 po podłączeniu do FiiO będzie działał ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam się czy do FiiO E7 można coś takiego podpiąć....bo DAC nie ma wejscia chyba na micro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadasz... bardzo ciekawa i sensownie przeprowadzona relacja z zakupu ;)

 

Tak w ogóle to ile dokładnie ma ten przewód i na jakiej wysokości jest umieszczony pilot odpowiedzialny za sterowanie głośnością oraz wyciszeniem mikrofonu?

 

 

 

Kabel ma ok 3.1 m,a pilot jest w odleglosci 30 cm od słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ogólnie z jakością tego pilota? Czytałem coś że marnie z tym właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm..pilot jak pilot-potencjometr od glosnosci i wl/wyl mikrofonu...nie widze tu jakiegos zagrozenia.

Ja i tak reguluje glosnosc za pomocą klawiatury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za post pod postem,piszemy z Dyndasem na privie ,zdecydowal sie na te sluchawki...ale nigdzie ich nie ma-w uk,niemczech(thomann) czy w Polsce...ma ktos pojecie co sie stało?Ja chyba w ostatniej chwili kupiłem...nawet czerwonych nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za post pod postem,piszemy z Dyndasem na privie ,zdecydowal sie na te sluchawki...ale nigdzie ich nie ma-w uk,niemczech(thomann) czy w Polsce...ma ktos pojecie co sie stało?Ja chyba w ostatniej chwili kupiłem...nawet czerwonych nie ma.

 

Superlux się nie wyrabia, dostawa przewidziana na luty dopiero. Z Evo do tej pory mają problem z dostawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać, gdyby coś się zmieniło jeśli chodzi o dostawę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superlux się nie wyrabia, dostawa przewidziana na luty dopiero. Z Evo do tej pory mają problem z dostawami.

 

 

Czyli kupilem pewnie jedne z ostatnich jakie były...i dobrze,bo te słuchawy sa niesamowite.

 

EVo tez nie ma,jak juz wspominalem,moga byc 5 grudnia-tak mi napisali...w sumie to nie pamietam sytuacji aby czegos braklo-prawie zawsze towaru jest w nadmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać, gdyby coś się zmieniło jeśli chodzi o dostawę!

 

 

http://www.thomann.de/pl/superlux_hmc_631_grey_b_stock.htm

 

Ostatnia szansa na tę słuchawki z pierwszego rzutu, drugi będzie dopiero w lutym ( 2 rzut wiadomo najpierw lepiej sprawdzić czy producent nie zjechał z jakością komponentów bo reklamę już ma) mimo przesyłki 20 EUR to i tak wychodzi nie dużo drożej niż w Polsce ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.thomann.d...rey_b_stock.htm

 

Ostatnia szansa na tę słuchawki z pierwszego rzutu, drugi będzie dopiero w lutym ( 2 rzut wiadomo najpierw lepiej sprawdzić czy producent nie zjechał z jakością komponentów bo reklamę już ma) mimo przesyłki 20 EUR to i tak wychodzi nie dużo drożej niż w Polsce ...

 

Warto zaznaczyć, że to b-stock, czyli zwrot od klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak jest z odsłuchem muzycznym? Mam obecnie hd 668b które współpracują z xonarem DX i brakuje mi basu, czy owe hmc będą pod tym kątem "pełniejsze"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMC631 mają neutralne brzmienie, bardziej równe pasma. Jeśli szukasz czegoś z basem, to lepiej weź Superlux HD681 Evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jako palacz jestem za. 
    • niestety ale produkty marki Herman Miller w Polsce są obarczone jakimś dziwnym januszowym skokiem ceny względem całego świata. Aeron za 5800 zł dziś kosztuje 9000 bez zniżek, rabatów, promocji - Embody to wydatek w okolicach 6800-7500 zł w zależności od sklepu i przeceny (bez przecen to koszt ok 9000 zł...) no krótko mówiąc dramat.
    • Wczoraj znalazłem czas na włączenie i porównanie obu monitorów (DW vs C3). Testowałem w Horizon Forbidden West i Alan Wake 2 w HDR, takich samych ustawieniach graficznych i natywnej rozdzielczości każdego panelu. Stwierdzam, że C3 jest jednak zauważalnie jaśniejszy i 4k robi różnicę jeśli chodzi o ostrość obrazu, tuszowanie mankamentów (w 3440x1440 przy obracaniu kamerą dookoła Aloy jest delikatne jakby smużenie/blur, którego w 4k nie widać-przy wyłączonym FG, blurze, aberacji i tym podobnych i przy włączonym DLSS Q). Wielkość ekranu, 4k i 250 więcej nitów w oknie 10% wg mnie przyczyniają się do jaśniejszego obrazu i sprawiającego lepsze wrażenie HDR. Potwierdzam to co pisał wcześniej na ten temat @MSky7  Ponadto po 3 dniach i około 18h pracy panelu banding zdecydowanie zmalał i na tyle, że na razie nie ma sensu robić pixel refresha (odpowiednik panel refresha w DW). Nie widać go w grach i filmach - jest tylko czasami widoczny na szarych/near black tłach, ale liczę, że po tych 100-200h (tyle oledy potrzebują na ostateczne 'dostrojenie się') będzie dalsza poprawa. W środkowej części ekranu mam pink tint, ale niewidoczny w grach i filmach na ciemnych/szarych tłach i tylko nieco widoczny na białych tłach stron internetowych. Będę monitorował - avs forum mówi, że tint po pierwszym pixel refreshu powinnien nieco zmaleć. Banding i tint występują w każdym woledzie (chyba, że ktoś trafi na idealny panel, ale to jak wygrać los na loterii), ale na szczęście z czasem maleją lub znikają - najważniejsze, żeby nie było ich widać w grach i filmach. W swoim 5 letnim C8 też przy okazji zrobiłem pixel refresh i zniwelowałem w dużym stopniu banding, który w tym TV miałem dość widoczny w grach i filmach te 3-4 lata temu. Przy okazji ponadto porobiłem testy (slajdy) DW i panel jest praktycznie całkowicie czysty jeśli chodzi o banding i tint (pierwsza generacja paneli qd oled szczególnie miała bardzo dobre panele pod tym względem, a sam qd oled mówi się jest lepszy pod względem bandingu czy tintu). Biorąc pod uwagę powyższe, na 95% C3 zostaje ze mną, a DW (wciąż na gwarancji Dell Polska do sierpnia 2025) idzie na sprzedaż. Po weekendzie podejmę ostateczną decyzję, ale na obecną chwilę jestem bardzo zadowolony z C3. Zastanawiam się tylko za ile wystawić takiej jakości DW. Biorąc pod uwagę
    • Też się trochę przeraziłem wymaganiami. Ale to EA w sumie.
    • Tez mi sie tak wydaje jesli chodzi o ten RTX HDR, szczegolnie, ze potrafi ubic pare% z wydajnosci. Patrze na ten reshade i troche nie wierze w to ile sie zmienilo od czasow W3 kiedy ostatni raz go uzywalem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...