Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GEORGE1984

Brak dysku I napedu?

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku pisze dlaczego moje pytanie zostalo usuniete?Jaki powód???

Przejdzmy do sprawy.PISAŁEM O TYM WCZESNIEJ.Mam duzy problem,chodzi o to ze moj system Windows XP nie widzi ani dysku ATA ani napedu.

Oprocztego dysku mam podpiete 2 inne dyski pod SATA i dzialaja bez problemu.

Mam zainstalowane najnowsze sterowniki i na poczatku byl raz widziany dysk i naped a raz nie.

Zmieniałem zworki i bez skutecznie,nie widać ani dysku ani napedu w menadzerze,nigdzie poza jednym TYLKO W BIOSIE sa widoczne.Kolejność ustawiona dobra,zworki ok,sterowniki ok.Moglem cos wykasowac jakis plik programem WiseCare365?

Plyta glowna GYGABYTE GA-M61PME-S2.POMOCY!!!

post-444952-138538932696_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stanie jak podłączysz jedynie nagrywarkę albo dysk ? Czy zmieniałeś kabel na inny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stanie jak podłączysz jedynie nagrywarkę albo dysk ? Czy zmieniałeś kabel na inny ?

Podłączałem tez osobno i nic z tego system tez nie widzi tylko bios :-( taśme tez zmienialem ale jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wina systemu to pobrałbym np. hiren's boot masz tam mini windows xp albo jakiegoś linuxa i zrobić bootowalny pendrive. Jeśli tam będzie dysk i napęd widoczny to wina systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca co zmieniłem w biosie ale jest widoczny napęd CD!!!Tylko jeszcze problem pozostał z dyskiem ATA,ale napęd już przynajmiej jest!Coś musi byc w biosie a srednio sie znam na Biosie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie wiedziałem o capsie ;-) W zarzadzaniu dysku niestety nadal nie ma ale naped juz jest ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem troszke w biosie chodzi głównie o połączenie IDE,i sie udało a teraz trzeba coś zrobić żeby wykrywało dysk Ata.Może sie uda z przestawieniem zworek?Skoro juz system widzi naped? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, raz mi widzi napęd a raz nie... taka loteria, nie wiem o co chodzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wywnioskowałem to najlepiej jak pod tasme jest podlaczany albo dysk albo naped,przynajmiej w mojej płycie bo jest tylko jednowyjście IDE,pod dysk Ata lub napęd.I nie wiem dlaczego ale razem nie chca pracowac.Oddzielnie sysytem wykrywa tylko na ustawieniu danego sprzetu na Master a na Slave juz nie.Wiec gdy podlacze dysk na mastera to go widzi,a naped na slave to go nie widzi,widzi tylko master.Co jest grane???Wie ktos moze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do menedżera urządzeń i sprawdź czy wszystkie kanały IDE są włączone. Jeżeli są to przy podłączonym dysku i napędzie spróbuj znaleźć, który to ten właściwy.

Potem właściwości -> ustawienia zaawansowane zobacz czy jest ustawione automatyczne wykrywanie dla obu urządzeń. Jeżeli nie to przestaw i zresetuj. Jeżeli jest, to usuń ten kanał i zresetuj, żeby system ponownie zainstalował sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yes yes yess!!!Dziekuje bardzo!To sie nazywa fachowa pomoc! ;-) Zrobiłem jak napisałeś!Wszystko gra!Widac dysk i naped!Weeeeeellllllkkkkkiiiieeeee dzięki! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...