Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GEORGE1984

Brak dysku I napedu?

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku pisze dlaczego moje pytanie zostalo usuniete?Jaki powód???

Przejdzmy do sprawy.PISAŁEM O TYM WCZESNIEJ.Mam duzy problem,chodzi o to ze moj system Windows XP nie widzi ani dysku ATA ani napedu.

Oprocztego dysku mam podpiete 2 inne dyski pod SATA i dzialaja bez problemu.

Mam zainstalowane najnowsze sterowniki i na poczatku byl raz widziany dysk i naped a raz nie.

Zmieniałem zworki i bez skutecznie,nie widać ani dysku ani napedu w menadzerze,nigdzie poza jednym TYLKO W BIOSIE sa widoczne.Kolejność ustawiona dobra,zworki ok,sterowniki ok.Moglem cos wykasowac jakis plik programem WiseCare365?

Plyta glowna GYGABYTE GA-M61PME-S2.POMOCY!!!

post-444952-138538932696_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stanie jak podłączysz jedynie nagrywarkę albo dysk ? Czy zmieniałeś kabel na inny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stanie jak podłączysz jedynie nagrywarkę albo dysk ? Czy zmieniałeś kabel na inny ?

Podłączałem tez osobno i nic z tego system tez nie widzi tylko bios :-( taśme tez zmienialem ale jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wina systemu to pobrałbym np. hiren's boot masz tam mini windows xp albo jakiegoś linuxa i zrobić bootowalny pendrive. Jeśli tam będzie dysk i napęd widoczny to wina systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca co zmieniłem w biosie ale jest widoczny napęd CD!!!Tylko jeszcze problem pozostał z dyskiem ATA,ale napęd już przynajmiej jest!Coś musi byc w biosie a srednio sie znam na Biosie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie wiedziałem o capsie ;-) W zarzadzaniu dysku niestety nadal nie ma ale naped juz jest ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem troszke w biosie chodzi głównie o połączenie IDE,i sie udało a teraz trzeba coś zrobić żeby wykrywało dysk Ata.Może sie uda z przestawieniem zworek?Skoro juz system widzi naped? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, raz mi widzi napęd a raz nie... taka loteria, nie wiem o co chodzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wywnioskowałem to najlepiej jak pod tasme jest podlaczany albo dysk albo naped,przynajmiej w mojej płycie bo jest tylko jednowyjście IDE,pod dysk Ata lub napęd.I nie wiem dlaczego ale razem nie chca pracowac.Oddzielnie sysytem wykrywa tylko na ustawieniu danego sprzetu na Master a na Slave juz nie.Wiec gdy podlacze dysk na mastera to go widzi,a naped na slave to go nie widzi,widzi tylko master.Co jest grane???Wie ktos moze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do menedżera urządzeń i sprawdź czy wszystkie kanały IDE są włączone. Jeżeli są to przy podłączonym dysku i napędzie spróbuj znaleźć, który to ten właściwy.

Potem właściwości -> ustawienia zaawansowane zobacz czy jest ustawione automatyczne wykrywanie dla obu urządzeń. Jeżeli nie to przestaw i zresetuj. Jeżeli jest, to usuń ten kanał i zresetuj, żeby system ponownie zainstalował sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yes yes yess!!!Dziekuje bardzo!To sie nazywa fachowa pomoc! ;-) Zrobiłem jak napisałeś!Wszystko gra!Widac dysk i naped!Weeeeeellllllkkkkkiiiieeeee dzięki! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...