Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MateuszIce

kupilem nowy komputer i jak go uruchomic?

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro już jest tu mały offtop to poleciłem znajomemu komponenty: Mój link

NAMĘCZYŁEM się nieprzyzwoicie, żeby wytłumaczyć, że ta zasiłka to jest bardzo dobry wybór ze sporym zapasem (zestaw weźmie ~200W...). Dobra jakość etc. Ale nie. Siła wyższa (czyli sponsor) stwierdził najwyraźniej, że się nie znam (z resztą poza doświadczeniem kieruję się opinią doświadczonych użytkowników forum) i postanowił zmienić zasilacz na TO....

Ogólnie poza jakością odbiegającą od PSU Corsaira wiem, że ma problemy z trzymaniem napięć. Ogólnie nie jest to najlepszy wybór. Przy modyfikacjach zestawów z tym zasilaczem polecana jest jego wymiana. Chciałbym, żebyście skomentowali to jakoś. Może potwierdzenie (lub ktoś ma inne zdanie!) moich rad w postaci cyfrowej jakoś zmieni tok myślenia "sponsora"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten zasilacz (Cooler Master którego sobie wybrał) to najprawdopodobniej to samo co Corsair VS 450W, tylko z inną naklejką, tą samą mocą, droższy, i gorszym okablowaniem.

Nie ma 100% pewności bo nie umiem się doszukać zdjęć z rozbiorów, ale parametry wskazują na CWT GPA, czyli to samo co siedzi w Corsairze VS i wielu innych zasilaczach. Przy czym oczywiście Corsair VS 450W oraz ten CoolerMaster "600W" mają taką samą moc na +12V, czyli 408W.

W sklepie się też pomylili - numer modelu wskazuje na "Serię E", ale już zdjęcie przedstawia linię Thunder. Ale reszta informacji w opisie zostaje w porządku (największą wskazówką jest numer EAN) , czyli (prawdopodobnie) to samo co Corsair VS 450W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepis na szybki zarobek na przykładzie użytkownika mobikomp_com_pl

 

http://allegro.pl/intel-2-x-3-00-ghz-4gb-160gb-hd-win7-nod32-i3766482329.html

 

Rejestrujesz DG

 

Kod i nazwa przeważającego rodzaju działalności wg PKD 2007 4741Z - SPRZEDAŻ DETALICZNA KOMPUTERÓW, URZĄDZEŃ PERYFERYJNYCH I OPROGRAMOWANIA PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH

Data wpisu do rejestru / ewidencji

lub data powstania podmiotu * 2013-10-15

Data rozpoczęcia działalności ** 2013-11-04

Data wpisu do REGON 2013-10-16

 

Domene - http://mobikomp.com.pl/

 

utworzona:

2013.11.02 14:36:56

ostatnia modyfikacja:

 

2013.11.02 14:36:57

koniec okresu rozliczeniowego:

2014.11.02 14:36:56

 

Nie musisz robić strony. Chodzi tylko o to, że sklep@mobikomp.com.pl prezentuje się lepiej niż sklep@op.pl czy sklep.komputery-allegro@wp.pl

 

Kupujesz na kg

pentium 4 3ghz ht - ceny aukcyjne to 10zł/sztuka

płyty 775 - 50-60zł

ram najlepiej w kościach 1gb bo przecież wtedy wychodzi najtaniej - liczmy 80zł

Dysk 160gb - 50-60zł

naped - 30

zasilacz + buda - 100zł

 

Niech wyjdzie za jedną puszke 320zł.

 

Robisz super promocje, jaki to twój komputer nie jest super, extra cool i w dodatku dodajesz *trial windows'a oraz nod'a

Celujesz ze wszystkim w okres przedswiąteczny.

W ciągu kilkunastu dni masz robisz na czysto tylko z jednej aukcji:

600zł komp

35kurier - faktycznie 15 wiec 20 z wysyłki idzie na prowizje na allegro.

 

600-320 = 280x49

13720zł - 500zł obniżonego zusu = 13220zł :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIACH CIACH CIACH

 

Stare jak świat :)

Jak ktoś chce to niech poszuka w usa komputerów kupowanych "na kontenery".

Mnie kiedyś w roku 2002? 2003? 2004? (juz nie pamiętam) kumpel namówił na spółę po 50% na cały taki kontener, chyba z pół roku bujaliśmy się z tymi złomami ale cene mieliśmy przyzwoitą, per sztuka/hurt wychodziło z 60zł za całą skrzynkę a sprzedawaliśmy po 200zł, na końcu ostatnie kilkadziesiat sztuk puściliśmy hurtem innej firmie zajmującej się do dziś używkami.

Coś tam się zarobiło ale drugi raz bujać się z kontenerem starych gruchotów to bym nie chciał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no autor, informuj co się dzieje, bo dawno się nie wypowiadałeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czeka na ostatni dzień w ramach tych 10-ciu i wtedy planuje zwrócić :D

ewentualnie powie, że no trudno, już za późno i przez nastepne pare dni bedzie cieszył się ze swojej decyzji, zrozumie po tygodniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co.

ja zapytalem w tym temacie jak uruchomic nowy komp.

a wy sobie zrobiliście jakiś cyrk. sciagnalem i zainstalowalem win. i komp świetnie sie sprawuje i elegancko radzi sobie z grami oprocz tego ze dysk glosno harczy *.*

 

i jest o wiele lepszy niz laptop z core i3 a pisaliscie ze ten laptop bedzie lepszy (w innym temacie)

temat do zamkniecia pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co.

ja zapytalem w tym temacie jak uruchomic nowy komp.

a wy sobie zrobiliście jakiś cyrk. sciagnalem i zainstalowalem win. i komp świetnie sie sprawuje i elegancko radzi sobie z grami oprocz tego ze dysk glosno harczy *.*

 

i jest o wiele lepszy niz laptop z core i3 a pisaliscie ze ten laptop bedzie lepszy (w innym temacie)

temat do zamkniecia pozdr!

No tylko wypada pogratulowac zakupu super, hiper wydajnego zestawu. Masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sciagnalem i zainstalowalem win

Masz się czym chwalić... no comment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie kupuj już nigdy zestawów na allegro, a jak już kupisz to nie pisz na forum, bo przecierz na tej aukcji uwaga... masz FACHOWĄ POMOC ONLINE I TELEFONICZNE...

....pOrAżKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co.

ja zapytalem w tym temacie jak uruchomic nowy komp.

a wy sobie zrobiliście jakiś cyrk. sciagnalem i zainstalowalem win. i komp świetnie sie sprawuje i elegancko radzi sobie z grami oprocz tego ze dysk glosno harczy *.*

 

i jest o wiele lepszy niz laptop z core i3 a pisaliscie ze ten laptop bedzie lepszy (w innym temacie)

temat do zamkniecia pozdr!

Kto się debilem urodził widać już nie zmądrzeje. Jeśli to nie prowo, to dalej wypinaj tyłek wszystkim, żeby cię w niego dymali bez mydła jak ten "handlowiec" z allegro. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale handlowiec, ładnie się dorobił pięknych kilku tysi, szacun dla niego za pomysł, ale z drugiej strony to pier*****y oszust i złodziej.

Lepiej było najperw na forum napisać, zanim kupiłes tego złoma.

P.S

Mogę Ci mojego kompa sprzedać za 300zł, Nowoczesny procesor Celeron D, Ultrawydajna karta graficzna GeForce FX5500 i 1.5 GB RAM+szybki i cichy dysk 120GB oraz zasilacz no-name 400W z dużym zapasem mocy do włożenia pentium dualcore 1.2 GHz !!!

Ten cały wątek powinni przykleić jako przykład super głupota kupywania komputerów z Allegro.

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...