Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Olekz

MSI GE60 2OD i5-4200m GTX 760m

Rekomendowane odpowiedzi

No i laptopy w mega promocji wyprzedane.

 

Po co chcesz wyłączyć HT? Ogólnie raczej zmodyfikowanego biosu do płyty głównej nie znajdziesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie czy nie byl wgrany BIOS inny niz firmowy to chwilka dla serwisu i to robia zawsze...

Wiec flash na odblokowany rowna sie utracie gwarancji. Nawet jak wgrasz pozniej oryginalny :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki priorytet się ustawia w Prime95 i jaką opcję tuż przed włączeniem ? Ja ustawiłem priorytet 6 i do tego drugą opcję przed włączeniem + furmark i miałem temperatury po jakiś 5 minutach następujące:

CPU - 92-95

GPU - 82

 

Czy są to za wysokie temperatury i jakie powinny być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury jakie powinny być to patrz pierwszy post :) Nie wiem czy Prime wyłączył integre, jeżeli nie to masz jeszcze o 300MHz mniejsze taktowanie a to 10 stopni.. i pewnie spadły ci takty.. intel extreme utility rób stress test na cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i laptopy w mega promocji wyprzedane.

 

Po co chcesz wyłączyć HT? Ogólnie raczej zmodyfikowanego biosu do płyty głównej nie znajdziesz..

 

kurde, mialem dzisiaj albo jutro sobie zamawiac i nie zdazylem;/ przyjdzie do mnie ge60 z i5 i gtx 765, moze to i lepiej biorac pod uwage temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z i7 można spokojnie opanować z podkładką.. Więc raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i laptopy w mega promocji wyprzedane.

 

Po co chcesz wyłączyć HT? Ogólnie raczej zmodyfikowanego biosu do płyty głównej nie znajdziesz..

DOTA 2 ma problem z HT, co powoduje lekki stutter. Pisałem o tym problemie na forum dev.dota2.com - bez reakcji.

 

 

Sprawdzenie czy nie byl wgrany BIOS inny niz firmowy to chwilka dla serwisu i to robia zawsze...

Wiec flash na odblokowany rowna sie utracie gwarancji. Nawet jak wgrasz pozniej oryginalny :kwasny:

 

W takim razie daruję to sobie. Jest to coś na zasadzie KNOXa samsunga, że zmiana jest sprzętowa i jest nieodwracalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie z tą podkładką, tylko czy laptopa nie kupuje się z założenia po to aby był mobilny? Zabrać lapka do kumpla żeby pograć, na wczasach czy coś w tym stylu, nie będę latał cały czas z podkładką chłodzącą, tym bardziej żeby była efektywniejsza to powinienem odkręcić spód laptopa. To się zupełnie mija z zakładaną mobilnością. Twórcy tego typu sprzętu po prostu niedopracowali chłodzenia na tyle żeby praca pod obciążeniem była możliwa w każdych warunkach. Ja na przykład nie żałuję, że kupiłem wersję z i5, bo raz, że tak się nie grzeje, dwa w zupełności wystarcza do wszystkich nowych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa to na zasadzie KNOX'a :) Nie blokuje to reflashu biosu. Ustaw przez menedżer zadań dla procesu Doty by korzystała z wątku 0 i 2 (bodajże 1 i 3 są z HT). Nie jestem do końca z tym pewien, może ktoś coś więcej o tym napisze.

 

@up

 

Ja z założenia lubie naprawde niskie temperatury, a niestety - jeżeli uważasz, że MSI dało ciała w tej kwestii to inne firmy też - no może prócz asusa. Chociaż ten jest dużo droższy.

 

Największy problem to pasty, sama jej wymiana pozwala opanować temp. z całkiem ładnym wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem twórcy tego typu sprzętu, chodziło mi o serie gamingowe ze średniej i niższej półki wszystkich producentów. Wiadomo, droższe modele mają dużo lepiej przemyślaną kwestię chłodzenia. Kupiłem laptopa tylko ze względu mobilności, i uważam, że podkładka chłodząca nie pasuje do tej koncepcji. Gdybym nastawił się na wydajność i niskie temperatury kupiłbym zwykłego blaszaka. Wiadomo, każdy ma inne priorytety, jednemu podkładka nie przeszkadza bo poza domem potrzebuje lapka tylko do internetu czy napisania czegoś w wordzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa to na zasadzie KNOX'a :) Nie blokuje to reflashu biosu. Ustaw przez menedżer zadań dla procesu Doty by korzystała z wątku 0 i 2 (bodajże 1 i 3 są z HT). Nie jestem do końca z tym pewien, może ktoś coś więcej o tym napisze.

Koligacja CPU to pierwsze, co ustawiłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem twórcy tego typu sprzętu, chodziło mi o serie gamingowe ze średniej i niższej półki wszystkich producentów. Wiadomo, droższe modele mają dużo lepiej przemyślaną kwestię chłodzenia. Kupiłem laptopa tylko ze względu mobilności, i uważam, że podkładka chłodząca nie pasuje do tej koncepcji. Gdybym nastawił się na wydajność i niskie temperatury kupiłbym zwykłego blaszaka. Wiadomo, każdy ma inne priorytety, jednemu podkładka nie przeszkadza bo poza domem potrzebuje lapka tylko do internetu czy napisania czegoś w wordzie.

 

 

Dobrze mowisz;) W sumie to chyba dobrze ze dostane z i5;) szukam czegos mobilnego i dodatkowo wydajnego, ale jesli sa az takie problemy z temperaturami to jednak wole ta i5;) Nie bede specjalnie kupowal podkladki zeby z nia jezdzic do drugiego domu(na wies) czy nad jakies dluzsze wakacje...Laptop = mobilnosc i tak powinno zostac. Jesli bym nie chcial tej mobilnosci to kupilbym sobie tego stacjonara za 3000zl z i5 4570, plytka asrocka b85, 8gb ramu(2x4GB 1600 cruciala), gpu GTX 770 2GB windforce, 1tb dysk 64mb 7200, bude gladiusa m40 itd i mialbym mega duzo wydajniejsza maszynke za mniejsze pieniadze...ale bude i stala by tylko w domu;/ A mi wlasnie chodzi o ta mobilnosc;) Biore lapka na wyklady, czy do pracy i sie ciesze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe drivery od Nvidii (337.50) sprawiają że granica między 4 rdzeniami, a 2 rdzeniami z HTT się zaciera. Zamiast różnicy 20-30 fps różnica spada do 5 fps. Oczywiście na chwilę obecną. Jak gry zaczną w pełni wykorzystywać 4 i więcej rdzeni różnica się powiększy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe drivery od Nvidii (337.50) sprawiają że granica między 4 rdzeniami, a 2 rdzeniami z HTT się zaciera. Zamiast różnicy 20-30 fps różnica spada do 5 fps. Oczywiście na chwilę obecną. Jak gry zaczną w pełni wykorzystywać 4 i więcej rdzeni różnica się powiększy.

 

No to tym bardziej przekonujesz mnie za wzieciem i5 z normalnymi temperaturami i niewielka roznica w grach biorac pod uwage i7;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zamowilem z i5-4200m...za 100zl mniej;/ Jeszcze do mnie kurier z papierami nie przyjechal zeby je podpisac bo biore to na raty bo nie mam tyle gotowki obecnie;/ Wiec chyba wymienie na 100zl drozszy z i7...

 

Jak ten model z i7 sie sprawuje? z tego co czytalem we wczesniejszych postach, troche bardzo sie grzeje w porownaniu do i5;/ ale jakby nie bylo ma 2 rdzenie wiecej, wiec komp powinien byc troche wydajniejszy wiec wydaje mi sie ze warto dorzucic ta 100zl i miec ta i7, zamiast tej i5, co myslicie?

 

Ja się własnie zastanawiam na kupnem tego z i5:

http://www.x-kom.pl/p/157225-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-2oe-i5-4200m-8gb-1000-gtx765m-fhd.html

Zadowolony w pełni jesteś?

 

Szkoda że ten kod promocyjny juz nie działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się własnie zastanawiam na kupnem tego z i5:

http://www.x-kom.pl/p/157225-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-2oe-i5-4200m-8gb-1000-gtx765m-fhd.html

Zadowolony w pełni jesteś?

 

Szkoda że ten kod promocyjny juz nie działa :P

 

 

Szkoda spoznilem sie jeden dzien;/ 100zl roznicy i mialbym i7 zamiast i5, ale co poradzic, roznice nie sa az takie wielkie a temperatura tak;) juz zamowiony z i5 czekam nadal na dostawe;/ nie moge sie z kurierem dogadac;/ jakas masakra;/ jak dostane i wymienie pasty to dam Wam znac jak smiga;)

 

aha odnosnie pasty czym wyczyscic po poprzedniej i jak ja nakladac bo szczerze nigdy tego nie robilem;/ co prawda stacjonarnego rokladalem na czesci pierwsze, ale nigdy tej pasty nie zmienialem i nie poprawialem;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aceton (w zmywaczu do paznokci) najlepiej jak najczystszy i bez dodatków, alkohol izopropylowy (izopropanol, kontakt ipa=polski produkt niemal 100% roztworu izopropanolu), spirytus najlepiej 85%+ zawartości etanolu.

 

Najlepszy jest izopropanol. Sam stosuję i wacik tym nasączony zbiera starą pastę jak sucha szmatka zbiera świeże masło ze stołu, czyli bezproblemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmywacze do paznokci zawierają śladowe ilości środków nawilżających, co powoduje, że pasta nie przywiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aceton (w zmywaczu do paznokci) najlepiej jak najczystszy i bez dodatków, alkohol izopropylowy (izopropanol, kontakt ipa=polski produkt niemal 100% roztworu izopropanolu), spirytus najlepiej 85%+ zawartości etanolu.

 

Najlepszy jest izopropanol. Sam stosuję i wacik tym nasączony zbiera starą pastę jak sucha szmatka zbiera świeże masło ze stołu, czyli bezproblemu ;)

 

 

Ok wiec stara paste wytre wacikiem nasaczonym izopropanol-em z GPU i CPU a jak nakladac paste? jak grubo i na jakiej powierzchni procka, gpu? jak widzialem oni nie rozprowadzaja pasty po calej powierzchni tylko wrzucaja ja tak jakby na srodek procka, gpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pełno poradników w necie, przejrzyj moje posty.. W ciągu ostatnich 1-2tyg dobre kilka razy się odnosiłem do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić pasek cienki na środku rdzenia po najdłuższym boku. Delikatnie docisnąć i przykręcić, ale nie dokręcić!

Jak chłodzenie będzie już na układzie i przytrzymane śrubami (nie dokręcone!) to delikatnie poruszać.

Wtedy dokręcić :)

 

Ja tak robię.

 

Można wszystko też rozsmarować szpatułką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszy sposób to ziarno grochu pasty na srodku i docisnąć, samo się ladnie rozprowadzi. Przynajmniej tak robie zawsze w PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze poczytam jakies poradnik w necie;)

 

a odnosnie srobek w lapku...jaki srubokret kupic bo nie mam nic takiego malego chyba w domu;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pieknie w moim msi ge 60 2oe padl dysk bed sectory oddalem na gwarancje a ci przyslali laptopa z starym dyskiem i z bed sectorami na pokladzie normalnie brak slow pewnie wysle jeszce raz tylko co zrobic zeby wymienili a nie probowali znowu naprawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...