Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Olekz

MSI GE60 2OD i5-4200m GTX 760m

Rekomendowane odpowiedzi

- U mnie w GT60 też widać kabelki przy zawiasach. Co nie zmienia faktu, że są solidne i test przeniesienia za matrycę przeszły rewelacyjnie.

- Opis wnętrza jest... No :E Ok, ale myślę, że większość osób na forum domyśli się co gdzie jest.

 

Jak temperatury?

Przesmarowywujesz czymś? Polecam Gelida.

 

--

Co do podmiany BIOSu karty zacytuję post innego Usera:

Nie ma "ściągniętych" zegarów, tylko jest wykonany z trochę gorszej jakości tafla krzemu (czym dalej od środka tafla, tym jego jakość spada) i dlatego producent ustawił takie zegary, bo przy wyższych prawdopodobnie pojawiały się niestabilności w działaniu.

Jeśli GTX 760M byłby tym samym co GTX 765M, to powinien po OC osiągać takie same wyniki, a tak nie jest:

760M

http://www.3dmark.com/3dm11/7861563

765M

http://www.3dmark.com/3dm11/7808332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

--

Co do podmiany BIOSu karty zacytuję post innego Usera:

http://www.3dmark.com/compare/3dm11/7808332/3dm11/7861563

Podkrecony ASUS na MAX z 47W CPU vs lekko draśnięte zegary z 37W cpu w MSI , na przyszłość proszę uwzględnić lekkie detale co nie oznacza ze GTX760 jest Tańszy w Dostawie a zarazem Nowy Produkt nowy rynek , chwyt jak każdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego testu miałbym kilka pytań:

1. Czemu w obu wypadkach rdzeń jest ustawiony ,,jedynie'' na 405MHz?

2. 2976MHz w 765m vs 2304MHz w 760m - zakładacie, że jest to maksymalne podkręcenie pamiątek? Ta ,,górna'' granica jest zależna od rdzenia?

 

Nie jestem zbytnio doświadczony w overclockingu, ale te wyniki co najmniej mnie zaciekawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czemu w obu wypadkach rdzeń jest ustawiony ,,jedynie'' na 405MHz?
A jaką masz gwarancję, że jest poprawnie wykryte? U mnie jak włącze turbo to karta wg. Samrka ma 0MHz ;)
2. 2976MHz w 765m vs 2304MHz w 760m - zakładacie, że jest to maksymalne podkręcenie pamiątek? Ta ,,górna'' granica jest zależna od rdzenia?
Tak, górna granica to ograniczenie rdzenia.

Gorszy kawałek krzemu.

Inaczej nazwany z innymi zegarami, bo nie spełniał norm jako GTX765M najwidoczniej.

 

http://www.3dmark.com/compare/3dm11/7808332/3dm11/7861563

Podkrecony ASUS na MAX z 47W CPU vs lekko draśnięte zegary z 37W cpu w MSI , na przyszłość proszę uwzględnić lekkie detale co nie oznacza ze GTX760 jest Tańszy w Dostawie a zarazem Nowy Produkt nowy rynek , chwyt jak każdy

1) Tak jakby 37W CPU było niepełnosprawne w stosunku do 47W wersji, a to bzdura :P

2) Skąd wiesz, że lekko draśnięte? A może maksymalnie. Weź pod uwagę, że MSI nie ma chłodzenia na pamięciach... A to już jest ograniczenie w podkręcaniu.

 

Procesor powinien być umiejscowiony tam gdzie jest dysk twardy
Bo?

Pozwoliło by to na?

Wniosło by to?

Nie rozumiem tego stwierdzenia po prostu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby procesory byl bliżej umiejscowiony to rurka prowadząca do chodzenia byla by krótsza a co za tym idzie lepsze schladzanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zabawy i udało mi się poprawić wyniki P3830 | Grafika: 3875 | CPU: 4020

 

Grafikę podkręciłem dodatkowo o 500MHz na pamiątkach (przy 600MHz wyskakiwały artefakty). Pewnie mógłbym podciągnąć wynik jeszcze o te xxMHz, ale nie widze w tym celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To standardowo karta graficzna taktowana jest 628 rdzeń i 1000 pamięci a ty kręcisz rdzeń 628 (+ 135) i pamięci 1000 ( + 250x2 ) ??

 

 

A i czy zrobisz ten test z furmarkiem i primem chce sie dowiedziec czy laptop ma trothling czy nie bo zastanawiam sie nad kupnem a nigdzie nie ma testów z core i5

 

i jak masz czas to zapodaj 3dmark 06 i wrzuć screna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to powinno wyglądać mniej więcej
Idąc tym tokiem rozumowania to i GPU powinno być przy procesorze wg. Twojego schematu ;)

 

W GT60 masz tak to rozwiązane:

imgp3978.jpg

 

Radiator procesora równocześnie odprowadza ciepło z cewek i kondensatorów jego sekcji zasilania przez termopady.

 

W nowych GT pojawia się demontowalny "mostek" łączący chłodzenia. Jest zamontowany nad pamięciami i przykręcony do podwójnego ciepłowodu na GPU i CPU.

Podobno pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania to i GPU powinno być przy procesorze wg. Twojego schematu ;)

 

W GT60 masz tak to rozwiązane:

imgp3978.jpg

 

Radiator procesora równocześnie odprowadza ciepło z cewek i kondensatorów jego sekcji zasilania przez termopady.

 

W nowych GT pojawia się demontowalny "mostek" łączący chłodzenia. Jest zamontowany nad pamięciami i przykręcony do podwójnego ciepłowodu na GPU i CPU.

Podobno pomaga ;)

 

 

a tobie ten gtx675mx jak sie sprawuje, pewnie masz trothling podczas full stresu na procesorze zapodaj pare fot jakie temperatury i jakie taktowania??

 

Mój brat ma Msi GT 780DX z i7 2670QM i GTX570m i na full stresie procesor obniża sie do 2700mhz

 

a i czasem nie sprzedajesz laptopa na allegro ??

 

http://allegro.pl/msi-gt60-0nd-i7-3630qm-gtx-675mx-750gb-8gb-i3946068288.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tobie ten gtx675mx jak sie sprawuje, pewnie masz trothling podczas full stresu na procesorze zapodaj pare fot jakie temperatury i jakie taktowania??
Nie mam czasu na żaden stress test i mnie to nie rajcuje :P

 

Po zamianie procka robiłem i nic nie trothluje nawet przy obciążeniu iGPU przez OCCT :]

Temperatury na procesorze w najgorszym wypadku sięgają 101 stopni (na Revoltecu, po Gelidzie są niższe - maks 94).

 

Tyle, że w MSI trothling jest związany bezpośrednio z temperaturami dGPU i tylko dGPU :]

Progiem dla dGPU jest 93 stopnie i spadamy do 400 MHz około i procek leci na 1.2GHz (dotyczyło to też i5-3210M, gdzie nawet przy maksymalnych 77 stopniach, jeśli dGPU osiągnęło 93 stopnie to leciały taktowania CPU!).

Dalej* 86 albo 84 stopni to próg gdzie jedziemy na 627 MHz z 667 MHz, procek lata wtedy i tak swobodnie jak chce - czyli 3.2GHz ;)

 

* - choć chyba jest jeszcze pośrodku jakiś jeden próg spadania taktowań dGPU :E

 

Nie sprzedaję.

I gość też nie sprzedaje tego co deklaruje.

Nie istniały GT60 z GTX675MX, to był przywilej GT70 ;)

Długo szukałem na internecie i po prostu nie znalazłem.

 

Mam jedynego, gdyż karta została zmieniona w serwisie ze względu na wysokie pracy GTX675M (Fermi - rebrandowany i podkręcony GTX580M). No chyba, że jest tu podobna sytuacja, czyli to składak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem kilka testów. Wyszły mi całkiem ciekawe wyniki.

 

1. Pierwsze testy robiłem wczoraj (poprzedzające test który podałem kilka postów wyżej, kiedy udało mi się osiągnąć ,,stabilne'' wartości OC grafiki)

 

a) Rdzeń @854MHz* Pamiątki @1383MHz** Wynik: P3521 | Grafika: 3853 | CPU: 3553 | Combined: 2122

b) Rdzeń @854MHz* Pamiątki @1300MHz** Wynik: P3719 | Grafika: 3828 | CPU: 3491 | Combined: 3337

c) Rdzeń @854MHz* Pamiątki @1250MHz** Wynik: P3706 | Grafika: 3812 | CPU: 3517 | Combined: 3288

 

* - to jest tryb turbo który był cały czas aktywny

** - standardowe taktowanie jednej pamiątki to 1000MHz

 

Byłbym wdzięczny za analizę powyższych danych przez osoby obeznane w temacie. Przy dwóch pierwszych próbach wyskakiwały artefakty (w b) nieznacznie, ale jednak). W przykładzie a) osiągnąłem bardzo niski wynik combined - nie sądzę, żeby to się wydarzyło przez temp. Dodatkowo przy każdej z prób nie odpalał się tryb turbo na procesorze (stałe 2.5GHz) zresetowałem bios, zastosowałem się do kilku rad znalezionych w necie i tryb turbo znów zadziałał co zaowocowało wynikiem podanym kilka postów wyżej tj. P3830 | Grafika: 3875 | CPU: 4020. Przy kolejnych dzisiejszych testach znów wystąpiły ,,dziwne'' problemy z procesorem.

 

2. Test obciążeniowy

b3n6.png

 

Niby spada taktowanie procesora z 3GHz, ale startowałem z trybu idle z bardzo niskimi temperaturami i od samego początku, niezmienne laptop działał z takim taktowaniem tj. 2,7GHz!! Odpaliłem też samego prime, niezależnie od ustawień maksymalne taktowanie to 2,7GHz. W innych sytuacjach spokojnie wchodzi na 3GHz. Po kilku minutach wiatrak wszedł chyba sam na maksymalne obroty, ponieważ pomimo kliknięcia przycisku który domniemanie miałby je jeszcze bardziej zwiększyć.. nic się nie stało. (temp. i odgłosy z laptopa bez zmian)

 

3. Zrobiłem dodatkowy test FarCry'a 3 po OC grafiki - ustawienia ultra, Avg: 44.220fps - Min: 32fps - Max: 66fps (test prawie 7min trwał). Jest to czas walki, zdobywałem obóz najemników położony prawie na otwartym terenie (dodatkowo byłem usytuowany na górze, co jeszcze zwiększa obciążenie). W związku z tym mogę śmiało napisać, że po podkręceniu grafy można spokojnie grać na ultra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kórde temperatura proca prawie 90C nieźle dużo. Wszystko przez to ze procesor jest daleko oddalony i polaczony tylko jedna rurką cieplną ehh szkoda.

 

A w grach jakie tempy osiaga??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W następnym tyg. będę wymieniał pastę, więc temp. na pewno spadną. Odnośnie temp. podczas grania masz to podane w temacie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekam bo jestem na kupnie lenovo y510 i5 4200 z gt 755 lub msi ge60 i5 4200 z gtx760

 

Msi do mnie bardziej przemawia bo zawsze byłem ich zzwolennikiem co widac po moich recenzjach.

 

Aha i jak ci bateria trzymie?

 

A z laptopa jestes zadowolony czy cos cie w nim boli????

Jak mowie chce takiego zakupic a 3000 zl to trochę duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TombRaider Avg: 42.489fps - Min: 21fps - Max: 76fps

Ustawienia ultra. Szczerze to nie wiem kiedy fps'y spadły tak nisko(podczas walki miałem ~30), biorąc pod uwagę średni fps (test trwał 10min) musiało to być i tak jednorazowe wydarzenie.

 

Boli mnie touchpad. Z resztą dałem to jasno do zrozumienia w trakcie recenzji. Oba laptopy można dostać praktycznie w tej samej cenie, moim zdaniem nie ma co się nawet zastanawiać. Podkręcony gtx760m osiąga wyniki niemal gtx'a 765m, który jest znacznie wydajniejszy od tego 755m co podałeś.

 

Dzisiaj powinien ukazać się mały uptade recenzji i dodam wcześniejsze testy, więc wszystko powinno zrobić się bardziej przejrzyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc czekam. Gtx 760 bardziej mnie kreci bo ma 768spu zamiast 383spu.

 

Tylko jedno mnie wkurza mialem lenovo Y580 z gtx 660 i tam pamieci taktowane sa 1250mhz a w nowszej gtrafice gtx 760m tylko 1000mhz?? Czyli mniejsza przepustowość. Czemu tak jest? To jest dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejszy testy dodane. Zrobiłem jeszcze jeden dla Diablo 3.

 

@Dariusz - nie wiem. Aczkolwiek podkręcenie pamiątek daje minimalne przyrosty w testach syntetycznych, w grach pewnie prawie niezauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać taktowań pamięci przy GTX660M, który jest gorszym układem.

Mniej jednostek wykonawczych i koniec.

GTX760M, nawet z GDDR3 byłby wydajniejszy od GTX660M, czy nawet GT755M z GDDR5 ;)

Tyle.

 

--

Z kolei ja od wczoraj mam zgryza.

Pojawił mi się, duży na 8 pikseli, kleks na matrycy :(

Już napisałem do MSI czy w ogóle takie coś uznają na gwarancji.

Byłby to drugi pobyt w ciągu 13 miesięcy laptopa w serwisie :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zmienianie GTX660M na GT755M to... To lepiej nie zmieniać, bo raczej to grymas niż jakikolwiek sens O_o

Albo celujesz w GTX76xM, albo nie ma to sensu po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja recenzją ale nie ma w niej najwazniejszego elementu, tj testów wydajności.

Przetestowanie 3 od biedy gierek i to nie wiadomo w jakich ustawieniach to nie to to tu powinno się znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego napisz mi jak sie sprawuję matryca HD 1366x 768 kolory są dobre ???

wszedzie na testach są matryce Full HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Olekz moglbys mi powiedzieć jakim programem podkreciles u siebie tego GTX 760?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...