Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cegulla

Internet dla mazowsza

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszeliście o projekcie, który ma wykluczyć mazowsze z braku dostępu do usług szerokopasmowych ? Podobno w całym mazowszu ma być światłowód. Projekt ciekawy bo mieszkam na wsi i jestem skazany na łącze 1mb i byłby to duży przeskok jakbym miał taki internet chociaż 10mb/s :). W końcu mógłbym yt bez zacięć pooglądać, ściągnąć coś( nie jestem piratem). Swoją drogą ciekawe czy już zaczęli budowę bo jak narazie to było tylko słychać o podpisaniu umowy o wykonanie projektu. Jak ktoś chce się dowiedzieć więcej to odsyłam na stronę projektu Klik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To je ciemnogród, może do 2020 zdążą. Ale zawsze można wyemigrować do Finlandii, gdzie mimo zupełnie innych warunków geograficznych mają to już od dawna. I przymierzają się do ciągnięcia światłowodu przez dno Bałtyku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cały opis bardziej propagandowy niż techniczny, ale przy tej długości nie ma szan, żeby światłowody ciągnęli do odbiorców indywidualnych. Z resztą byłoby to bez sensu. Realna zmiana z tego może być taka, że lokalnym dostawcom będzie łatwiej się wpiąć do takiej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o projekcie, który ma wykluczyć mazowsze z braku dostępu do usług szerokopasmowych ? Podobno w całym mazowszu ma być światłowód. Projekt ciekawy bo mieszkam na wsi i jestem skazany na łącze 1mb i byłby to duży przeskok jakbym miał taki internet chociaż 10mb/s :). W końcu mógłbym yt bez zacięć pooglądać, ściągnąć coś( nie jestem piratem). Swoją drogą ciekawe czy już zaczęli budowę bo jak narazie to było tylko słychać o podpisaniu umowy o wykonanie projektu. Jak ktoś chce się dowiedzieć więcej to odsyłam na stronę projektu Klik.

 

Ja bym nie liczył na to że Państwo coś zrobi w tym temacie. Swiatłowody są montowane w miastach dlatego, że to się opłaca. Jak chcesz mieć szybki internet to przenieś się do miasta, albo pod nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to nie powstanie.

Takie projekty sa po to zeby nakrasc ile sie da.

 

pierwszy artykul

drugi artykul

 

Od 2 lat jest tez afera o dotowanie ostatniej mili na projekt 8.4 i PROFIT-GROUP. Oczywiscie firma zgarnela i zablokowala dotacje w 1/3 polski. Wydala kase i oglosila upadlosc. Zeby bylo zabawniej teraz wszystko z tej firmy wykupuje Levnet - sprawdzcie udzialowcow

 

Profi-Group

 

Malo tego wedlug ich projektow bywalo tak ze naklad inwestycyjny na jednego klienta przypadal pod 100k.

Wystarczy podlaczenie jednego klienta aby dany teren nie byl biala plama.

 

Kolejna afera bedzie o TKT Telekom

 

Macie idealny przyklad jak marnotrawi sie pieniadze podatnikow zamiast cos robic.

Mi by dali 250k i jedna wies robie w swiatlowodzie od A do Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to nie powstanie.

Takie projekty sa po to zeby nakrasc ile sie da.

 

pierwszy artykul

drugi artykul

 

Od 2 lat jest tez afera o dotowanie ostatniej mili na projekt 8.4 i PROFIT-GROUP. Oczywiscie firma zgarnela i zablokowala dotacje w 1/3 polski. Wydala kase i oglosila upadlosc. Zeby bylo zabawniej teraz wszystko z tej firmy wykupuje Levnet - sprawdzcie udzialowcow

 

Profi-Group

 

Malo tego wedlug ich projektow bywalo tak ze naklad inwestycyjny na jednego klienta przypadal pod 100k.

Wystarczy podlaczenie jednego klienta aby dany teren nie byl biala plama.

 

Kolejna afera bedzie o TKT Telekom

 

Macie idealny przyklad jak marnotrawi sie pieniadze podatnikow zamiast cos robic.

Mi by dali 250k i jedna wies robie w swiatlowodzie od A do Z

 

 

Tak ale te 250k musiałoby się zwrócić, biorąc pod uwagę odległości i małą liczbę gospodarstw na wsiach, żaden normalny i szanujący się Provider nie położy światłowodu bo mu się to nie będzie opłacać.

 

Nie mam pojęcia czemu podatnicy europejscy czy podatnicy z miasta mieliby płacić na internet dla ludzi mieszkających na wsi, na przykładzie TPSA nasze państwo pokazało jak potrafi dostarczać usługi telekomunikacyjne, zawsze jakiś problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze po co sa takie inwestycje? Jasne zeby zarobic ale na kasie z dotacji bo inwestycja sie nigdy nie zwroci.

Tam gdzie jest stopa zwrotu w miare sensowna to juz sa polozone.

Na wsiach juz buduje sie sieci swiatlowodowe.

W moim wypadku by sie inwestycja zwrocila w 4 lata ale dotacji nie dostane bo sa inni operatorzy.

 

Uwierz ze to co zalinkowalem to jest wierzcholek gory lodowej. Inne przekrety jeszcze nie wyszly badz nie pisza o nich.

Siedze w temacie i to widze. Jedna wioska miala byc do konca 2012r podlaczona do swiatlowodu. Projekt na FTTH.

Mamy prawie 2014r i nic nie zostalo zrobione a kasa juz dawno przejedzona

 

TPSA byla firma panstwowa i z kasy panstwa szly pieniadze. Dlatego tez miedzy innymi tak duzo osob w Polsce w porownaniu do zachodu ma dostep do uslug opartych o DSL.

Odkad TPSA zostala sprzedana w prywatne rece nie zostaly poczynione praktycznie zadne inwestycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam wieś. W miastach też wcale kolorowo z netem nie jest. Kablówki i inni operatorzy dostarczający szybki internet są zazwyczaj dostępni na kilku osiedlach blokowisk, a reszta miasta, nawet ta w ścisłym centrum musi się męczyć z TP(Orange), albo z Netią po kablach TP. Tak jak w moim przypadku. Mieszkam 15 min z buta od wrocławskiego Rynku i tylko Neostrada tutaj dostępna, albo to samo tyle, że przez pośrednika, czyli Netię. I najbliższa centrala około 2 km od mojej kamienicy. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam wieś. W miastach też wcale kolorowo z netem nie jest. Kablówki i inni operatorzy dostarczający szybki internet są zazwyczaj dostępni na kilku osiedlach blokowisk, a reszta miasta, nawet ta w ścisłym centrum musi się męczyć z TP(Orange), albo z Netią po kablach TP. Tak jak w moim przypadku. Mieszkam 15 min z buta od wrocławskiego Rynku i tylko Neostrada tutaj dostępna, albo to samo tyle, że przez pośrednika, czyli Netię. I najbliższa centrala około 2 km od mojej kamienicy. :P

 

Współczuje mieszkania w kamienicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ShadowMan jest jeszcze problem ze spoldzielniami.

Chcialem na wlasny koszt okablowac swiatlem 12 budynkow.

Zgody brak bo juz jest spolka corka Netii ktora daje gorsza oferte niz po ADSL.

Oczywiscie wszystko wykonane tak zeby niczego nie niszczyc a wszelkie uszkodzenia zostaly by naprawione.

 

Inny przypadek. Znajomy chcial wejsc na duze bloki swiatlowodem. Spoldzielnia tez sie nie zgadza bo syn wspolwlasciciela jest konkurencja i dlatego nie ma zgody.

Prawda jest taka ze jak sa spoldzielnie to trzeba w lape dac.

Wspolny troche latwiej bo mozna sie spotkac na rozmowach i wszystkich wyjasnic co i jak

 

Ostatnio tez chcialem zrobic hotspota darmowego na cala wies. Bylem nawet rozmawiac z wojtem w tej sprawie. On oczywiscie ze jemu to pasuje. Powiedzialem ze bede potrzebowac pomocy w wejsciem na jeden obiekt bo jest on publiczno/prywatny zeby sie wstawil za mna. Oprocz tego zeby wylozyli na sprzet do nadawania w 2,4Ghz czyli sektory + AP.

Reszta czyli szkielet, zasilanie, lacze, opcje bezpieczenstwa i logowania pokrywam ja.

Na duzy obiekt wychodzilo okolo 4k brutto a na male po 800zl brutto.

Calosc by sie zamknela w 10k brutto.

 

Prawie poltora roku i zadnej odpowiedzi

 

Efekt bedzie taki ze zrobie hotspota na cala wies ale platnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje mieszkania w kamienicy

A co to ma wspólnego z tematem? :hmm: I zupełnie niepotrzebnie. Jest to stara, poniemiecka kamienica, z dużymi, bardzo wygodnymi mieszkaniami. ;)

 

ShadowMan jest jeszcze problem ze spoldzielniami.

Chcialem na wlasny koszt okablowac swiatlem 12 budynkow.

Zgody brak bo juz jest spolka corka Netii ktora daje gorsza oferte niz po ADSL.

Oczywiscie wszystko wykonane tak zeby niczego nie niszczyc a wszelkie uszkodzenia zostaly by naprawione.

 

Inny przypadek. Znajomy chcial wejsc na duze bloki swiatlowodem. Spoldzielnia tez sie nie zgadza bo syn wspolwlasciciela jest konkurencja i dlatego nie ma zgody.

Prawda jest taka ze jak sa spoldzielnie to trzeba w lape dac.

Wspolny troche latwiej bo mozna sie spotkac na rozmowach i wszystkich wyjasnic co i jak

 

Ostatnio tez chcialem zrobic hotspota darmowego na cala wies. Bylem nawet rozmawiac z wojtem w tej sprawie. On oczywiscie ze jemu to pasuje. Powiedzialem ze bede potrzebowac pomocy w wejsciem na jeden obiekt bo jest on publiczno/prywatny zeby sie wstawil za mna. Oprocz tego zeby wylozyli na sprzet do nadawania w 2,4Ghz czyli sektory + AP.

Reszta czyli szkielet, zasilanie, lacze, opcje bezpieczenstwa i logowania pokrywam ja.

Na duzy obiekt wychodzilo okolo 4k brutto a na male po 800zl brutto.

Calosc by sie zamknela w 10k brutto.

 

Prawie poltora roku i zadnej odpowiedzi

 

Efekt bedzie taki ze zrobie hotspota na cala wies ale platnego :)

Ech, tu można dać tylko jeden komentarz. Witamy w Polsce. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ShadowMan jest jeszcze problem ze spoldzielniami.

Chcialem na wlasny koszt okablowac swiatlem 12 budynkow.

Zgody brak bo juz jest spolka corka Netii ktora daje gorsza oferte niz po ADSL.

Oczywiscie wszystko wykonane tak zeby niczego nie niszczyc a wszelkie uszkodzenia zostaly by naprawione.

 

Inny przypadek. Znajomy chcial wejsc na duze bloki swiatlowodem. Spoldzielnia tez sie nie zgadza bo syn wspolwlasciciela jest konkurencja i dlatego nie ma zgody.

Tyle że coś takiego jest nie bardzo legalne... Co na to UOKiK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradza bo oficjalnie remont klatki byl i nie chca zeby byla zniszczona. Jest mozliwosc przed kolejnym remontem gruntownym ale nikt nie wie kiedy.

Taka jest oficjalna odpowiedz.

 

Oczywiscie na informacje ze doprowadzimy po okablowaniu do pierwotnego stanu i ze wszystkie naprawimy to dostalismy informacje ze ludzie maja dosc remontow etc.

 

Probowalismy na MEGAUSTAWE ale tez problem bo my nie mozemy tylko ekipa ktora oni wybiora. Oczywiscie cena z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalismy na MEGAUSTAWE ale tez problem bo my nie mozemy tylko ekipa ktora oni wybiora. Oczywiscie cena z kosmosu.

Prawnikiem nie jestem, ale cały czas to śmierdzi. Anteny satelitarnej też niektórzy zabraniają wieszać, ale legalne to nie jest (choć sam zwolennikiem anten na elewacjach budynków nie jestem - rozwiązaniem powinna być antena zbiorcza, ew. w wyjątkowych sytuacjach, gdy ktoś chce odbierać coś np. z jakiegoś egzotycznego satelity, indywidualna, ale wieszana na dachu). Choć z drugiej strony spółdzielnia mieszkaniowa w polskim prawie jest dość dziwnym tworem, niby to wspólna własność członków (lokatorów), ale często ci członkowie nie mają nic do powiedzenia.

 

 

Wydaje mi się jednak, że UOKiK w tym przypadku jest w stanie coś zrobić:

http://czestochowaforum.pl/viewtopic.php?p=111897

http://www.smgorczewska.fora.pl/orzecznictwo-sadowe-dotyczace-spoldzielni-mieszkaniowych,44/kary-dla-sm-za-ograniczanie-konkurencji-operatorow-tv,704.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV jest ze zbiorczej anteny.

Chcialem chociaz sobie neta wlasnego tam podprowadzic - mialem tam zamieszkac.

Niestety mieszkanie mam od zlej strony. Na dach nie dostane kluczy ani nie pozwola zamontowac uchwytu.

Tlumaczylem ze zrobie to bez wiercenia na samej tasmie - przy wspolpracy z tauronem to jedyna mozliwosc, TPSA tez ma spore wymagania.

Niestety nie dadza.

Temat zszedl ze zamontuje radiolinie na bloku gdzie jest antena zbiorcza - wkoncu musi byc jakis uchwyt.

Mowilem ze sobie swiatlowodem dojade do wlasciwego bloku bo i tak kable ze zbiorczej leca a uchwyty sa pomontowane na kazdym bloku tylko odciagi zamontowac.

Niestety skierowali mnie do firmy ktora to nadzoruje - jakies 100km ode mnie.

Kontaktowalem sie i oni mi nie pozwola a w ogole to maja gdzies.

Wkoncu jak pociagne swiatlowod to bede dla nich konkurencja jesli chodzi o TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest chora sytuacja. Spółdzielnie mają układy z kablówkami, przez co jest tak jak jest, a mieszkając w bloku nieraz jest się skazanym na jednego usługodawcę zarówno jeśli chodzi o internet, jak i o telewizję. Powinieneś iść z tym do UOKiK.

 

Jeśli chodzi o zbiorczą antenę - macie tam zbiorczy talerz (czyli tak jak być powinno), czy kilkudziesięcioletni azart na którym jakimś cudem odbiera DVB-T (ew. może być azart zmodernizowany, na którym odbiór DVB-T cudem nie jest, ale w talerz nie wysposażony)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co chyba czekać na te kable. Moją chyba jedyną nadzieją na szybkiego neta jest postawienie nadajnika firmy airmax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legendarna firma airmax.

Poczytaj opinie o nich. Uwierz ze sa prawdziwe bo kto siedzi w temacie i zobaczy ich oferte to doskonale wie ze wszystko posciemniane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poczytałem i wolę nie ryzykować :) cennik mają świetny, ale wolę być bezpieczny. Cóż chyba narazie będę skazany na radiowe łącze 4mb i tyle. Może kiedyś będę miał zasięg lte i będzie jakieś 50gb limitu w dzień to skorzystam z lte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pytasz? I tak ta siec jesli powstanie (a to jest mocno zagrozone) to i tak osoby prywatne nie beda mialy do niej dostepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wiadomo w sprawie budowy tej sieci?

Cześć,

narazie kicha, szukanie podwykonawców na projekty, ale za taką kasę nie ma chętnych, :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wspominalem ta siec nie jest dla ludzi. Jesli powstanie (watpie by do konca 2015 zrobili bo jakies afery znow wyjda) to dostep do tej sieci beda miec operatorzy i firmy ktore sa wstanie zaplacic nie malo.

Podejrzewam ze ceny beda dosc zaporowe i taniej bedzie wykorzystac to co jest do tej pory.

 

Najzabawniej bedzie jak korea sie wycofa z projektu z powodu zatorow platniczych jak bylo z autostradami i chinczykami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustalili kto ma co i gdzie robic. Z projektu wynika ze internet ma trafic do kazdego solectwa. Gdzie proponujecie napisac by zadac kilka pytan odnosnie projektu? Do agencji rozwoju mazowsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...