Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kafarek

trojan

Rekomendowane odpowiedzi

jak sie pozbyc trojana z kompa mam 3 i rzadnym programem nie moge sie pozbyc

(mks_vir, norton antywirus, trojan remowe) tego uzywalem i nic

czy sa jakies programy zeby blokowaly wejscie trojana do kompa

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz firewalla, to zaden trojan ci sie nie powinien wladowac. No chyba, ze sam go odpalisz :) Jesli programy nie chca ci naprawic zakazonych plikow, to wykasuj je recznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi Ci o to, ze jak prubujesz go usunac pokazuje ci sie komunikat, z czyms takim ze nie mozna go usunac gdyz jest "aktywny" to wejdz w zakladke procesy(ctrl+alt+del > Procesy) i znajdz nazwe procesu pod jaka av go wykryl i nastepnie zakoncz proces, po tym zabiegu nie powinno byc juz wiekszego procesu z jego usunieciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anti-Trojan Shield próbowałeś?

 

By się obronić przed trojanami, używaj firewalla (np. Kerio czy Outpost) i antywirusa (Avast!, NOD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie zawsze jest takie proste.

kiedys wladowalo mi sie dziadostwo przez IE, odpalilo 2 procesy na raz- zamykajac jeden, drugi go automatycznie przywracal i na odwrot. nie wiem w jaki sposob antyvir by sobie z nim poradzil ale przy pomocy kerio nie bylo z tym duzo zachodu:

od razu jak mi sie to tylko zaladowalo kerio ostrzegl mnie ze "cos" sie proboje laczyc z netem, po sciezce znalazlem 2 pliki exe, rzecz jasna siedzialy tez w liscie otwartych procesow. w kerio wlaczylem modul [ktory standardowo mam wylaczony ze wzgledu na oszczednosi w wydajnosci] kontroli aplikacji. teraz po usunieciu jednego procesu z listy zanim ten drugi mogl odpalic go spowrotem kerio zapytal mnie czy mu ta akcje dopuscic ;)

po wylaczeniu rowniez tego drugiego shift+delete i po sprawie :)

od pol roku niemal uzywam tez avast'a... ale w zasadzie nie wiem po kiego grzyba- co 2 tyg regularnie robie update i gruntowny skan dysków i jak dotad absolutnie nic nie znalazl. tymbardziej trojana.

/p/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze teraz IE juz blokuje te wszystkie Active shity i pyta czy odpalac, no chyba ze sie je wlaczy :) A co do samych trojanow, to 99% z nich tak na prawde niewiele moze nam zaszkodzic. Kumpel w firmie mial 2600 trojanow kiedys, a komp swietnie dzialal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli chodzi Ci o to, ze jak prubujesz go usunac pokazuje ci sie komunikat, z czyms takim ze nie mozna go usunac gdyz jest "aktywny" to wejdz w zakladke procesy(ctrl+alt+del > Procesy) i znajdz nazwe procesu pod jaka av go wykryl i nastepnie zakoncz proces, po tym zabiegu nie powinno byc juz wiekszego procesu z jego usunieciem

DZIEKI PODZIALALO (kurde skad wy to wiecie ja przy was to leszczyk kiedys to formacik i tyle teraz probuje walczyc dzieki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DZIEKI PODZIALALO (kurde skad wy to wiecie ja przy was to leszczyk kiedys to formacik i tyle teraz probuje walczyc dzieki)

Posiedź trochę na Labie, to wiedza sama wejdzie, jeśli tylko jej na to pozwolisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DZIEKI PODZIALALO (kurde skad wy to wiecie ja przy was to leszczyk kiedys to formacik i tyle teraz probuje walczyc dzieki)

 

Miałeś szczęście. Następnym razem może nie pujść Ci już tak łatwo.

Bardzo żadko tak łatwo do się załatwić taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz firewalla, to zaden trojan ci sie nie powinien wladowac. No chyba, ze sam go odpalisz :) Jesli programy nie chca ci naprawic zakazonych plikow, to wykasuj je recznie :)

Bardzo mądre słowa

 

jezeli chodzi Ci o to, ze jak prubujesz go usunac pokazuje ci sie komunikat, z czyms takim ze nie mozna go usunac gdyz jest "aktywny" to wejdz w zakladke procesy(ctrl+alt+del > Procesy) i znajdz nazwe procesu pod jaka av go wykryl i nastepnie zakoncz proces, po tym zabiegu nie powinno byc juz wiekszego procesu z jego usunieciem

nie zawsze jest w Menedżerze zadań

DZIEKI PODZIALALO (kurde skad wy to wiecie ja przy was to leszczyk kiedys to formacik i tyle teraz probuje walczyc dzieki)

To dobrze , że podziałało , proponuje zaisntalowac firewall'a ,antyvira, spybots S&D, ad-aware, Anti-Trojan Shield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...