Skocz do zawartości
Ofilmowy Solo

Alien: Isolation

Rekomendowane odpowiedzi

Może jesteś młody i nie grałeś w AvP 1 i AvP 2 dobre tytuły w uniwersum Aliena i Predatora, tym samym nie masz na czym się oprzeć, no nic jeżeli gra ma być na old geny jak tu ktoś mówił to ja podchodzę do tych zapowiedzi chłodno.

Grałem... jestem rocznikiem co gimnazjum nie zaznało...

 

Ale czasem mi się wydaje, że w stare tytuły wszyscy patrzą przez różowe okulary. Kiedyś wszytsko było lepsze... bo i też podejście dzieciaka do gier było inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie denerwuje mnie babol, gdzie latarka nie rzuca cienia :X i skradający się wyprostowany alien...

Edytowane przez GoLYone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E Dwumetrowy Xenomorph idzie sobie środkiem korytarza w półmroku i nie widzi jakiejś typiary chowającej się za gratami. Komiczne.

 

Niemniej warto się temu przypatrywać. To wręcz głupie, że nigdy nie pomyślałem o tym że z tej serii można zrobić grę na modłę Amniesii. Nie żeby to było coś z mojej bajki, w ogóle nie lubię skradanek chyba że z miksem jak np. Metro.

Obranie tego kursu wcale nie oznacza dobrej gry - tu musi być mrożący, wręcz zapychający klimat, dobra fabuła, przejmujące postacie no i raczej sporo do czytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obranie tego kursu wcale nie oznacza dobrej gry - tu musi być mrożący, wręcz zapychający klimat, dobra fabuła, przejmujące postacie no i raczej sporo do czytania.

Z klimatem się zgodze... ale jak jest klimat to ani nie trzeba fabuły... ot córa chce się dowiedzieć co się stało z matką... postacie... nie ma ich bo Obcy ich zaszlachtował... czytanie... no może dzienniki pokładowe... dialogi... brak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak nie bardzo, bo w filmiku z wywiadem przez kilka sekund widać, jak babka prosi przez radio gościa o wskazówki. Powinno być z 5-3 postaci ogółem, choćby po to żeby widzieć jak każda z nich jest patroszona po kolei przez obcego. Bez tego gra może być niepotrzebnie okrojona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak nie bardzo, bo w filmiku z wywiadem przez kilka sekund widać, jak babka prosi przez radio gościa o wskazówki. Powinno być z 5-3 postaci ogółem, choćby po to żeby widzieć jak każda z nich jest patroszona po kolei przez obcego. Bez tego gra może być niepotrzebnie okrojona.

Mój bład nie przejrzałem filmiku.

 

A gdyby tak oddać graczowi totalną wolność w kwestii budowania fabuły. Coś jak w Walking Dead. Zaczynamu gre i od tego co robimy całkowicie zależa lasy naszych kompanów jak i rozgrywki. Jak zostaniemy zabici przez Obcego to koniec gry i nara. To by wyglądało zacnie :)

 

A tak w ogóle to obawiam się, że gracze zhejtują te gry jakie by nie były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatycznie się zapowiada, takie przeciwieństwo Colonial Marines, oby także w jakości. Fajnie, że w końcu sięgnięto do korzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem łkań na poprzednie gry od SEGI.

 

Nie wiem, pewnie grałem już po patchach zarówno w AvP jak i A:CM... ale obydwie gry były naprawde wciągające. Hejting na nie był na całego... A bawiłem się przy nich lepiej niż przy przynudnawym Bioshocku.

 

Myśle, że zabrakło tym grom szlifu... dla niektórych zabrakło spektakularnej grafiki... ale jak dla mnie miały to coś co przyciągało.

 

Pomijam fakt ceny, bo jedną gre za darmo dostałem a drugą za 15 złotych, więc wierze, że osoby które wydały 120 mogły się czuć rozczarowane gra niespatchowaną itd.

 

powiem tyle AvP:

 

-krótka kampania, do AvP2 to to w ogóle nie ma porównania, tak samo jak klimat

-drętwa gra, wszędzie auto aim przez co multiplayer po prostu umarł w miesiąc po premierze tak że nawet ich " dodatki " nic tu nie dały

 

A:CM:

 

z grubsza to to samo co wyżej z tym że tutaj multi jeszcze szybciej padło, a przecież ten tytuł miał z niego wiele czerpać i mocno się na nim skupiać a wyszło jak zwykle, i w dodatku znowu zatrudnili jakichś patałachów do zrobienia tej gry (Rebellion, GearBox + jakieś NoName to ta sama kiepska liga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle AvP:

 

-krótka kampania, do AvP2 to to w ogóle nie ma porównania, tak samo jak klimat

-drętwa gra, wszędzie auto aim przez co multiplayer po prostu umarł w miesiąc po premierze tak że nawet ich " dodatki " nic tu nie dały

 

A:CM:

 

z grubsza to to samo co wyżej z tym że tutaj multi jeszcze szybciej padło, a przecież ten tytuł miał z niego wiele czerpać i mocno się na nim skupiać a wyszło jak zwykle, i w dodatku znowu zatrudnili jakichś patałachów do zrobienia tej gry (Rebellion, GearBox + jakieś NoName to ta sama kiepska liga)

Ja mam inne zdanie.

Skończyłem AvP... i nie wydał mi się krótki... całość zajęła mi około 10 godzin... co jak na współczesne standarty jest dobrym wynikiem.

A klimat... według mnie jest go sporo. Muzyka jest świetna.

 

A A:CM... jak dla mnie oddaje klimat 2 części filmu... jest ciekawa.

 

Na tle współczesnych FPS obydwie gry mają cząstkę zajebistości starych FPS :)

Ale może ja się nie znam... w końcu Quake 4 mi się podobał.

 

A pomyśleć, że strasznie długo wstrzymywałem się z zagraniem w te gry, bo to przecież kaszany do kwadratu. Lepiej grać w Bioshock Infinite, bo to strzelanka roku! Co prawda strzelanie akurat jest w niej do kitu... ale ta fabułaaaaaa...

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioshocka nigdy nie lubiłem, jakoś mi nie pasuje, i te udziwnienia jakieś " czary " czy co to tam było, dziwne nie lubię takich klimatów, a co do Quake 4 to mi się bardzo podobał, imo o wiele lepszy od Dooma 3 który był większą sieczką bez fabuły, Q4 przeszedłem ze 3 razy i uwielbiam go również jak Far Cry pierwszego ;)

 

a co do Alienów to może by tak nie było gdyby " tfórcy " nie obiecywali gruszek na wierzbie, bo wiadomo że jak się robi hype bez pokrycia to potem tak jest, i w zupełności rozumiem niezadowolenie i hejtowanie tego tytułu skoro kłamie się i pluje w oczy graczom wydając taki wybrakowany produkt za *uj wie jakie pieniądze.

 

wiadomo że komuś może się podobać, komuś kto od początku nie śledził hype'u na te gry i nie oglądał tych wszystkich trailerów, zapowiedzi, pierdolenia " tfórców " o zamiłowaniu do sagi filmowej i tego jak im zależy żeby to wszystko wyszło super, bo to zupełnie tak jakby ktoś się czymś nie interesował i o tym pisał, i ok, gusta są różne, ale to że zrobili w wała wszystkich graczy ostatnim A:CM którzy czekali na ten tytuł karmieni pseudo gameplayami i trailerami to to jest fakt, dlatego Gearbox jak i SEGA może dla mnie nie istnieć, swoją drogą GB nie ma nic do zaoferowania poza dennymi dlc do równie dennego borderslands które wałkują już ile ? 2-3 lata (część 2) i ciągle wydają kolejne pseudo dodatki przyćmiewając nawet Activision który tyle do swoich CoD'ów nawet nie ładuje :lol2:

 

dlatego GB dopisuję do mojego grona patałachów od " poważnych " gier (EA, Activision, Ubisoft, SEGA, Capcom + GearBox) :), a Gearbox za kłamstwa, łganie i kompletny brak profsjonalizmu, bo nawet się nie chcieli przyznać do tego tytułu jak gracze ich pojechali jak po burej suce, i dobrze im tak - MY PAMIĘTAMY I NIE ZAPOMNIMY :cool::lol2:

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też GB nie szanuję, to tacy sami ciecie jak dice, ea, activision, blizzard, hajp wielki, a gry wiadomo jakie tylko $$$$ się liczy, na szczęście nie mój hajs, @Amphylion pamiętasz kto robił pierwsze AvP 1999, tamten Rebellion, tamten dobry Rebellion, nie ten co teraz, ale i tak na pierwszym miejscu jest u mnie EA za zepsucie tylu dobrych tytułów i zamknięcie tylu dobrych kiedyś firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem obcy nie mają sensu i nie widzą przez ściany ? Chyba coś takiego było w poprzednich grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem obcy nie mają sensu i nie widzą przez ściany ? Chyba coś takiego było w poprzednich grach.

 

ten chory pomysł był właśnie w AvP 2010, dla mnie to straszna głupota, ja rozumiem podświetlenie przeciwnika z dalekiej odległości, ale tam to było przesadzona, zresztą cała gra na multi to tragedia bo sprowadzała się do jednego przycisku " E "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzą i będą w grze widzieć.

Według info z GOLa gra ma być nie tylko skradanką, ale w ogóle nie ma być strzelaniną.

Amanda ma być zwierzyną łowną, a Obcy myśliwym.

Treścią gry ma być ucieczka przed Obcym oraz relacje pomiędzy członkami załogi, a fabuła ma się kręcić wokół prób znalezienia czarnej skrzynki ze zniszczonego Nostromo.

No nie powiem, wygląda to niezwykle zagadkowo i ciekawie.

Można raczej zapomnieć o tym, że gra jest nastawiona na wielki sukces, bo co to za fps bez strzelania, prawda?

Więcej w tym może być z gry logicznej i taktycznej skradanki, jak sądzę.

Zapowiada się naprawdę niesamowicie, o ile tego nie zepsują.

 

A tu macie foto bohaterki.

 

Obrazek2_zps598546c6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też GB nie szanuję, to tacy sami ciecie jak dice, ea, activision, blizzard, hajp wielki, a gry wiadomo jakie tylko $$$$ się liczy, na szczęście nie mój hajs, @Amphylion pamiętasz kto robił pierwsze AvP 1999, tamten Rebellion, tamten dobry Rebellion, nie ten co teraz, ale i tak na pierwszym miejscu jest u mnie EA za zepsucie tylu dobrych tytułów i zamknięcie tylu dobrych kiedyś firm.

 

ja tam Dice czy Blizza to bym nie wrzucał do jednego wora, ale określiłbym ich raczej jako mniejsze zło patrząc przez to że firma jako sama firma jest dobra, no ale jak łapy już położy na nich EA czy Activision to wiadomo jak to się kończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten chory pomysł był właśnie w AvP 2010, dla mnie to straszna głupota, ja rozumiem podświetlenie przeciwnika z dalekiej odległości, ale tam to było przesadzona, zresztą cała gra na multi to tragedia bo sprowadzała się do jednego przycisku " E "

Tylko Obcy w AvP 2010 to nie był jakiś tam przypadkowy okaz z roku tylko "6" z laboratorium.

Multi nie ocenie, bo nie gram.

 

A odnośnie gry Alien Isolation... to tak jak mówiłeś... nie spinam się to może będe miał przyjemność z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest proste, do czasu wyjścia pierwszych rzetelnych recenzji i opinii graczy w nic nie uwierzę. CM też miało świetne trailery itp. a jak wyszło wszyscy wiemy :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Obcy w AvP 2010 to nie był jakiś tam przypadkowy okaz z roku tylko "6" z laboratorium.

Multi nie ocenie, bo nie gram.

 

A odnośnie gry Alien Isolation... to tak jak mówiłeś... nie spinam się to może będe miał przyjemność z gry.

 

" 6 " z laboratorium, ale bez przesady, dali takie uproszczenie + ten cały auto aim w każdym ataku obcym i ogólnie każdej walce na bliski dystans że masakra, a i w multi wszystkie alieny miały ten badziewny element dodany, ba może i by to pasowała ale jakby było to wszystko lepiej wykonane, mniej głupiej klikanki i zabawyw kotka i myszkę a więcej skilla, bo multi z AvP 2010 to był jeden wielki festiwal QTE i auto aim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" 6 " z laboratorium, ale bez przesady, dali takie uproszczenie + ten cały auto aim w każdym ataku obcym i ogólnie każdej walce na bliski dystans że masakra, a i w multi wszystkie alieny miały ten badziewny element dodany, ba może i by to pasowała ale jakby było to wszystko lepiej wykonane, mniej głupiej klikanki i zabawyw kotka i myszkę a więcej skilla, bo multi z AvP 2010 to był jeden wielki festiwal QTE i auto aim

"Widzenie" przez ściany miały symulować "zapach" i inne wyostrzone zmysły obcego (Ksenomorf nie posiada oczu!!!) i według mnie sprawdzało się to dobrze. Mówisz, że było za prosto? Pies nie potrzebuje widzieć właściciela który się przed nim schowa, a i tak pobiegnie za nim jak po sznurku... nietoperz używa echolokacji i w nocy "widzi" lepiej niż jakiekolwiek inne zwierze (dzięki temu zdobywa pożywienie w locie łapiąc owady!) nawet ludzie ślepi nauczą się "czytać" z kilku wypukłości podczas gdy przeciętny człowiek nie będzie w stanie tego zrobić bo jego zmysły są za mało czułe. Widzenie przez ściany to po prostu "wizualizacja" zmysłów Obcego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Widzenie" przez ściany miały symulować "zapach" i inne wyostrzone zmysły obcego (Ksenomorf nie posiada oczu!!!) i według mnie sprawdzało się to dobrze. Mówisz, że było za prosto? Pies nie potrzebuje widzieć właściciela który się przed nim schowa, a i tak pobiegnie za nim jak po sznurku... nietoperz używa echolokacji i w nocy "widzi" lepiej niż jakiekolwiek inne zwierze (dzięki temu zdobywa pożywienie w locie łapiąc owady!) nawet ludzie ślepi nauczą się "czytać" z kilku wypukłości podczas gdy przeciętny człowiek nie będzie w stanie tego zrobić bo jego zmysły są za mało czułe. Widzenie przez ściany to po prostu "wizualizacja" zmysłów Obcego.

 

dzięki za uświadomienie ale akurat to wszystko wiem, i wiem że takie było założenie, ale mniejsza, bo to i tak jest tylko kropla i bardzo mały szczególik przy całej reszcie tej gry która w multi jest po prostu kompletnie niegrywalną kupą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za uświadomienie ale akurat to wszystko wiem, i wiem że takie było założenie, ale mniejsza, bo to i tak jest tylko kropla i bardzo mały szczególik przy całej reszcie tej gry która w multi jest po prostu kompletnie niegrywalną kupą

Ale single w tej grze jest fajny. Kampania Marines jest bardzo klimatyczna. Strasznie dużo robi dzwięk. Mam nadzieje, że i w ALien Isolation będzie stał na dobrym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każda gra w uniwersum Aliena/Predatora była i jest hitem, bo jestem maniakiem tegoż, tak więc i ta Isolation mnie nie zawiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie wyobrażam sobie gry w której ganiamy się z jednym alienem po statku. No chyba że będzie to gra na 5-6h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie wyobrażam sobie gry w której ganiamy się z jednym alienem po statku. No chyba że będzie to gra na 5-6h.

Gdy nie jestes doomguyem z 10 giwerami w kieszeni i BFG i jestes zwyklym smiertelnikiem ktory walczy o zycie. to jest to jak najbardziej dobry pomysł na gre. Wole 5-6 godzin dobrego survivala niz 5-6 godzin bezmyslnej siepanki jaka widzialem w tysiacach gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...