Skocz do zawartości
megamas

Procesory LGA 771 w plytach LGA 775

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nie wykluczone że moze innego Xeona zobaczy, czy bardziej prawdopodobne, quada.

Bywały już podobne przypadki że jakiś Xeon nie startował, i nie wiadomo o co chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wykluczone że moze innego Xeona zobaczy, czy bardziej prawdopodobne, quada.

Bywały już podobne przypadki że jakiś Xeon nie startował, i nie wiadomo o co chodziło

 

Dlatego pytałem o stan przejściówki bo niby co innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter na procku jest? Procek wsadzony poprawnie do gniazda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można próbować, byle nie pogorszyć kleju na przejściówce, choć gdy winna była przejściówka u mnie, to nie odpalał wcale.

Odkleić, przykleić, ew. spróbować drugą.

Ew. można spróbować przeczyścić styki CPU, tylko nie pamiętam co tam było dobre do tego, a nade wszystko jaki materiał, bo bardzo łatwo zarysować

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter na procku jest? Procek wsadzony poprawnie do gniazda?

Nie ma adaptera i nie umiemy włożyć poprawnie procesora, dlatego w innej płycie działa a w tej niby działa ale nie do końca... no ludzie bądźmy poważni :E

 

Procek od dołu jest czysty, adapter nienaruszony, tak jak go kiedyś nakleiłem tak do tej pory nikt go nie dotykał i wygląda jak nowy, mam jeszcze jeden w zapasie można sprawdzić ale nie sądzę żeby to coś dało - przecież płyta rozpoznaje że to xeon e5450, nawet raz wystartowała tylko widząc go jako e8200 - jakby adapter był uszkodzony chyba by go nie rozpoznało, tak myślę. Zresztą - jakby był adapter uszkodzony albo procesor brudny - jakim cudem działałby w drugiej płycie bez problemu? Problem jest z płytą a nie procesorem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli jest możliwość to zostaje zwrot płyty i szukanie czegoś na P35 lub P45 od Asusa. Ile kuzyn dał za tą MSI? Szkoda się z nią użerać w tej sytuacji. Jeśli chodzi o OC na P5QL/EPU, FSB w granicach 400MHz na pewno jest do osiągnięcia Mój link.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5QL/EPU praktycznie nie ma żadnych opcji do zmiany napięć itp jak tam patrzyłem także to się nie nadaje, za msi dał stówkę, będziemy próbowali ją zwrócić i kupić coś innego w takim razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę MSI P35 Neo Test PcLab Jakbym kupił takiego Xeona e5450 i go podkręcił ile jest do wyciągnięcia? Pewnie 4 GHZ ? Pytanie ważniejsze to jaką maksymalnie kartę graficzną można zestawić z takim Xeonem e5450 4x4 GHz ?? GTX1050 nie będzie się dusił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem X3360 na 4Ghz i grafe GTX 770 to grało się na tym przyjemnie, w takie GTA V np.

6fpl7j.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam zamówić sobie procesor z aliexpress mianowicie intel xeon i nie wiem jaki bo one sa w podobnej cenie i nie wiem czy x5460 czy x5450 prosze o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam zamówić sobie procesor z aliexpress mianowicie intel xeon i nie wiem jaki bo one sa w podobnej cenie i nie wiem czy x5460 czy x5450 prosze o pomoc !

 

Statystycznie najlepsze to E5450 stepping E0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z serii e a nie z serii x ? A z p5n e sli plyta bedzie dzialac ? i na ile da sie podkrecic ?

 

Czytałem ten wątek gdzie agent napisał, że w specyfikacji płyty jest mowa tylko o X. Tylko, trudno mi sobie wyobrazić jakby to miało być, że działa X5450 a nie działa E5450. W praktyce X5450 ma wyższe napięcie i wyższe TDP. To jakby bardziej prądożerna wersja. Najwyżej bios z microcodami trzeba będzie dograć.

 

Edit: KLIK

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myjesz zęby to najpierw na sucho przez zamknięte usta a potem dokładasz pasty?

przecież cpu Ci bez biosu odpowiedniego nie wystartuje nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myjesz zęby to najpierw na sucho przez zamknięte usta a potem dokładasz pasty?

przecież cpu Ci bez biosu odpowiedniego nie wystartuje nawet.

 

Zazwyczaj wystartuje tylko niewłaściwie rozpozna proca i nie będzie część instrukcji rozpoznawana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem na allegro modowanego procka Xeon X5460. Chciałem zainstalować go na płycie Abita IP35-E zamiast Q6600 (LGA 775 oczywiście :) ). Wykonałem flash biosu najpierw do ver.15, później v18, a w końcu do modowanej E0.

m630a15

m630a18

m630a_E0-stepping

 

Niestety komp się włącza by za chwilę się zresetować a w końcu wyłączyć. Na forach znalazłem bios z wgranymi instrukcjami LGA 771.( BIOS-E0-771-ONLY-ABIT-IP-35_e0771M630A). Zastanawiam się, czy przy abicie IP35-E muszę wgrywać te instrukcje, czy ten bios sprawdzony przez użytkownika na IP35 będzie ok na IP35-E??

http://diy.rednumberone.com/x5460-abit-ip-35-overclock/

 

Bardzo prosze o waszą radę.

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie-chcę kupić xeona e5440 na 775 do płyty GA-EG41MF-S2H .i tu moje pytanie do was jaką wersję wybrać SLANS i SLBBJ ????-czym się kierować?.bardzo proszę o odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Xeon E5405 ruszy na płycie Biostar GF7050MV SE? Wg. producenta jedyny quad, którego płyta obsługuje, to Q8300. Chipset to GeForce 7100, a mostek południowy nForce 630i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie-chcę kupić xeona e5440 na 775 do płyty GA-EG41MF-S2H .i tu moje pytanie do was jaką wersję wybrać SLANS i SLBBJ ????-czym się kierować?. bardzo proszę o odpowiedź

 

Najlepiej wybrać nowszą rewizję E0 czyli E5440 SLBBJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem na allegro modowanego procka Xeon X5460. Chciałem zainstalować go na płycie Abita IP35-E zamiast Q6600 (LGA 775 oczywiście :) ). Wykonałem flash biosu najpierw do ver.15, później v18, a w końcu do modowanej E0.

m630a15

m630a18

m630a_E0-stepping

 

Niestety komp się włącza by za chwilę się zresetować a w końcu wyłączyć. Na forach znalazłem bios z wgranymi instrukcjami LGA 771.( BIOS-E0-771-ONLY-ABIT-IP-35_e0771M630A). Zastanawiam się, czy przy abicie IP35-E muszę wgrywać te instrukcje, czy ten bios sprawdzony przez użytkownika na IP35 będzie ok na IP35-E??

http://diy.rednumberone.com/x5460-abit-ip-35-overclock/

 

Bardzo prosze o waszą radę.

Pozdrawiam

Marcin

 

Nie wykluczone że konieczne będzie wylutowanie kości, jeśli nie da się wyjąć; i zaprogramowanie odpowiedniego biosu programatorem, żeby teraz uratować płytę. Być może tamten był zły. Niektóre serwisy komputerowe, sklepy oferują taką usługę. Warto podzwonić o cenę, czasem jest taniej, czasem drożej.

Który by to był bios... Raczej nie IP-35, bo to wychodzi na to że to inny model bez tego A, może to skończyć się podobnie jak z tym biosem. Ostatecznie można próbować, metodą prób i błędów. Niemniej, znacznie bezpieczniej będzie wykonanie procedury dogrania samemu mikrokodów do ostatniej wersji biosu działającej na tej płycie. Jak nie umiesz samemu, napisz do gościa z tej strony:

http://genius239239.myweb.hinet.net/771/

Może jeszcze się tym zajmuje, i wyślij mu ten bios co działał ostatni. Bo tam na stronie nie ma Twojego modelu płyty.

 

 

 

Czy Xeon E5405 ruszy na płycie Biostar GF7050MV SE? Wg. producenta jedyny quad, którego płyta obsługuje, to Q8300. Chipset to GeForce 7100, a mostek południowy nForce 630i.

Wychodzi na to że ruszy, bo to też 42 nm, i 1333 Mhz FSB

Jedynie biosu by trzeba poszukać, albo samemu zrobić dla pełnej obsługi instrukcji itp. i oczywiście wyciąć wypustki na sockecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że ruszy, bo to też 42 nm, i 1333 Mhz FSB

Jedynie biosu by trzeba poszukać, albo samemu zrobić dla pełnej obsługi instrukcji itp. i oczywiście wyciąć wypustki na sockecie.

Działa. Dograłem po prostu mikrokody do obecnego biosu. Nie bawiłem się w debilne cięcie w sockecie i niszczenie mobo, tylko po prostu odmierzyłem i wypiłowałem pilnikami w procesorze odpowiednie wypustki pod te klucze pozycjonujące w sockecie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć -jak to ci teraz działa, :question: czekam na swojego xeona

Edytowane przez wojtek1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witajcie. Mam pytanie, zastanawiam się nad zakupem Xeon e5450 do mojej gigabyte ga-ep31-ds3l rev 1.0 i znalazłem modele 125W i 80W z czego te o wyższym prądzie są tańsze. Który lepiej zadziała u mnie i czym się różnią? Bo kupując 125W oszczędzamy około 5-6$.

 

Pyt2. Ktoś próbował wystartować na tej płycie XEON e5460?

Edytowane przez pshemek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się tym że 125w potrzebuje lepszej płyty głównej z większą ilością faz zasilania jak widzę to twoja ma 4 fazy więc bez żadnego podkręcania powinna dać radę oraz tym że bardziej się grzeje niż model 80 watowy.Jakie masz chłodzenie bo na zwykłym takim od intela może być ciężko schłodzić tego 125w xeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...