Skocz do zawartości
megamas

Procesory LGA 771 w plytach LGA 775

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wygląda sprawa pamięci?

Trzeba mieć jakieś lepsze DDRki, czy budżetowe też dadzą radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa pamięci?

Trzeba mieć jakieś lepsze DDRki, czy budżetowe też dadzą radę?

jesli plyta obsluguje FSB333, to powinna miec odpowiednie dzielniki, by dopasowac RAM, zawsze mozesz 1:1 ustawic :)

 

 

 

 

ps. E5450 doszedl i tylko wypatrywac listu z naklejka :cool:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogole zastanwia mnie czemu procesory(771) sa takie tanie. Widze ze sa przeznaczone jakby na maszyny serwerowe bardziej, ale sa tansze niz 775. Dodatkowo jak porownuje parmetrami to duzo taniej mozna kupic cos z dobrym zegarem(2.5) plus majacego 12 cache i fsb 1333, czy te procesory maja jakas ukryta wade? Jest malo plyt wspierajacych 771?

To procesory serwerowe, ale do współczesnych serwerów zbyt wolne/zbyt prądożerne (w zależności na czym komu zależy). Płyty pod LGA 771 zgodne z typowymi obudowami ATX są trudno dostępne, wymagają specjalnego chłodzenia i pamięci FB-DIMM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że o tym "myku" nie wiedziałem wcześniej to swego czasu nie przechodziłbym z LGA 775 na AM3+ :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że o tym "myku" nie wiedziałem wcześniej to swego czasu nie przechodziłbym z LGA 775 na AM3+ :E

zauwaz, ze to dosc swieza sprawa, bodajze i w listopadzie jeden z producentow plyt glownych wypuscil LGA771 na g41... i ludzie zaczeli zadawac pytania :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci OK. Więc teraz ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa. Jak z OC tymi prockami?

Warto polować na "najsłabszą" E5'tkę E5405? Zegar 2.0Ghz, ale czy te procki się podkręcają? Można je podgonić?

allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takich cenach procków to myślę, że warto polować na wszystko co ma wysoki mnożnik.

sam z ciekawości sprawdzę czy da rade odpalić jakiegoś fajnego quada na moich DFI/Biostarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HansKlosz

Witam, czy ktoś z Was ma do odsprzedania (gdyby miał w nadmiarze :)) ten adapter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pomaranczowa alternatywa, microcode xeonów sam dodawałeś do biosu? czy ściągnąłeś już gotowy zmodowany z neta? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pomaranczowa alternatywa, microcode xeonów sam dodawałeś do biosu? czy ściągnąłeś już gotowy zmodowany z neta? ;)

nic nie sciagalem, po prostu wsadzilem i chodzi... w LinX maks. 52C na core0, roznica miedzy rdzeniami dochodzi do 12C Up_to_something.gif

 

 

a'propos... gf_hd.jpg

 

 

 

Edytowane przez pomaranczowa alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HansKlosz

pomaranczowa alternatywa jak z wydajnością? robiłeś testy? pytam z ciekawości. ponoć ten xeon to to samo co q9650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie, dopiero testuje stabilnosc i jakos chodzi... potrzebuje mikrokodow, bo bios dobrze nie rozpoznaje procka a uGuru nie zapamietuje ustawien - kazdy restart konczy sie czyszczeniem cmos...

Masz rację, bez mikrokodów bios płyty nie rozpoznaje prawidłowo procka, zobacz sobie mój post dotyczącego obsługi e5440 na P5B w poniższym wątku

http://forum.purepc.pl/topic/357346-771-775-done/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Izraela, mniej niz tydzien, ale ja w Polsce nie mieszkam... :cool:

Z Ebaya za 25 zł/szt., czy znalazłeś jakąś lepszą okazję? Ja zamówiłem z Singapuru. Pewnie poczekam ze 2 miesiące, ale w sumie teraz i tak nie miałbym czasu na takie zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pomaranczowa alternatywa

pytam, bo brałem od chińczyka, nie spieszy mi się w sumie.

najwyżej do tego czasu uzbroję się w kilka procy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pomaranczowa alternatywa

pytam, bo brałem od chińczyka, nie spieszy mi się w sumie.

najwyżej do tego czasu uzbroję się w kilka procy :E

widzialem, nawet chcialem odpisac, ale... zapomnialem hasla i musze teraz Sikora lapac :E

 

 

 

 

problem w tym, ze mikrokody sa do AMI, a ja mam Phoenixa i nie wiem czy zadzialaja... plyta i tak ledwo dycha, bo chodzi 24/7

 

 

 

 

 

ps. nie moge niczego w biosie zapisac, wiec pamieci chodza na 667Mhz a proc obniza mnoznik, ale juz go nie podwyzsza Up_to_something.gif

 

 

 

 

 

 

Z Ebaya za 25 zł/szt., czy znalazłeś jakąś lepszą okazję? Ja zamówiłem z Singapuru. Pewnie poczekam ze 2 miesiące, ale w sumie teraz i tak nie miałbym czasu na takie zabawy.

 

dolicz jeszcze przewalutowanie PayPala... ja kupilem za 10$, czyli ok. £6.10, a do zaplaty poszlo £6.28, czyli Exchange rate: 1 British Pound = 1.59242 US Dollars 

 

 

 

 

to idzie zwyklym listem, wiec powinno dojsc w 10 dni roboczych, o ile nie zatrzymaja w Urzedzie Celnym... w koncu, moze to byc kawalek bomby  ;)

 

 

Edytowane przez pomaranczowa alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar ma AMI na szczęście :thumbup:

nie wiem czemu nawet nie zwróciłem na to uwagi.

to chyba z radochy na zabawę z gratami :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie ciekawi czy na Blood Ironie zadziała :D . Nie chce ktoś o jedną więcej zamówić [ oddam pieniądze] , zawsze to jednym listem przyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie czekam za paczką.

10 sztuk w zestawie jest, kilka na pewno zostawie sobie do kilku procków.

jeśli coś zostanie to poinformuję w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...