Skocz do zawartości
megamas

Procesory LGA 771 w plytach LGA 775

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Naklejki na alledrogo są coraz tańsze i rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, ale promocje są tylko na forach (można wyrwać sztukę w cenie znaczka pocztowego) :E .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten temat, sam posiadając e8400 kreconego. I w sumie niegłupia byłaby wymiana na xeona.

Wypatrzyłem też xeony 2c/4t z wysokimi taktowaniami (sporo ponad 3,0GHz stock), czyli zasadniczo coś a'la dzisiejse i3.

Czy te adaptery będą z nimi działać (ta wiem - powinny teoretycznie, a w praktyce? Ktoś ma jakies info?)

 

Bo szczerze mówiąc, ceny tych czterojajków są dośc wysokie. Sensowny byłby chyba tylko zakup na ebayu partii 10 szt. Ale do tego trzeba by znaleźć 10 chętnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o procesorach z HT pod LGA771 czy 775. To pewnie coś na zupełnie inną podstawkę (LGA11xx czy 13xx). Daj linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to pochodna Netbursta, czyli sklejka 2 rdzeni Pentium 4 HT. Sprzęt raczej nie wart zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ostatnimi Netburstami nie były Prescotty w 90nm robione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, była też krótka seria 65 nm: 1-rdzeniowe Cedar Mill i 2-rdzeniowe Preslery. Jak widać miały też one swoje serwerowe odpowiedniki. Faktycznie w swoim poście z 18:28 zupełnie zapomniałem o istnieniu P4HT na LGA 775/771.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa, pozostaje obserwacja albo wspomniany przeze mnie grupowy zakup.

Dzisiaj np. sprawdzałem alledrogo to poza tymi 2c/4t była straszna drożyzna - widać wyczuli już zainteresowanie i teraz będą kosić jak za zboże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ostatnimi Netburstami nie były Prescotty w 90nm robione?

Znalazłeś Xeon'owego odpowiednika najszybszego produkowanego Pentiuma D (Pentium XE 965 -> 3,73GHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... patrzyłem dzisiaj na allegro i tego nie wypatrzyłem :)

Może szukałem nie tam, gdzie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj np. sprawdzałem alledrogo to poza tymi 2c/4t była straszna drożyzna - widać wyczuli już zainteresowanie i teraz będą kosić jak za zboże...

Po prostu obniż wymagania ;) E5420 za mniej niż 100 zł to nadal bardzo dobra okazja.

 

Edit: spóźniłem się z tym postem

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem inaczej, najlepiej kupić adapter i jakiegoś dwujajowca za 20-30zł na przetestowanie.

jeśli płyta odpali to potem można rzucić się na głębszą wode :E

sam planuje przetesotwać z 5-6 procesorów co najmniej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 85 peelenów to i ten może być "na testowanie", tylko pozostaje problem adaptera ;)

Na ebayu widziałem zestawy po 10 sztuk, kij wie skąd. No i po co. Odsprzedawać ich nie będę bom leń, pewnie by się zestarzały w szafie... musze to przemyśleć jeszcze.

Dzięki za wskazanie odpowiedniego działu alledrogo :)

 

EDYTa

 

jak już się zainteresowałem, to wrzucę jeszcze link (zagramaniczny) z łopatologiczną instrukcją + lista sprawdzonej kompatybilności płyt.

http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/

Edytowane przez Abadon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zainteresowanie rośnie :DTOmoże pomóc w podjęciu decyzji.

Edytowane przez bombola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie, na alledrogo xeony serwerowe są w dziale "Serwery - osprzęt". Warto poczekać na promocje cenowe albo licytacje bo się zdarzają. Ja np. swojego wyhaczyłem 16.01 za 126 pln z przesyłką (2.3x taniej od nabytego w 2011r e8400 :E ).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poczyniłeś pomaranczowa alternatywa jakieś postępy w kwestii wgrywania mikrokodów? Jeśli nic nie wymyśliłeś ani znalazłeś ale jesteś zdesperowany i nie chcesz odpuścić to możesz zerknąć na post #2 w poniższym wątku (na moje oko w twojej płycie bios phoenix to bios award).

http://www.overclock.net/t/1431723/mod-lga775-support-for-lga771-xeon-cpus

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłeś pomaranczowa alternatywa jakieś postępy w kwestii wgrywania mikrokodów? Jeśli nic nie wymyśliłeś ani znalazłeś ale jesteś zdesperowany i nie chcesz odpuścić to możesz zerknąć na post #2 w poniższym wątku (na moje oko w twojej płycie bios phoenix to bios award).

http://www.overclock...ga771-xeon-cpus

jak narazie zadnych... czasu brak, ale cos tam testuje - doputy nie rozwiaze problemu z mnoznikiem, dopoki nie na sensu wylanczac kompa, szczegolnie, ze dyski dostaja po tylku - jeden chodzi nieprzerwanie od 2007 (ATA133 zreszta)... :E

 

ps. jak widac po screenie, plyta nie 'widzi' SSE1 i VT-x, ktore procesor obsluguje, pewnie na weekend sie zabiore za m'kody :)

 

 

Edytowane przez pomaranczowa alternatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może adapter na odsprzedanie? na aliexpres chodzą po niecałe 6 dolarów za 10 sztuk ale ten czas oczekiwania powala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesory z LGA 771 raczej słabo sobie "zadziałają" na płytach G31, prawda ? Nie nada się ta trójfazowa sekcja zasilania do tych serwerówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock G31M-VS2 obsługuje nawet Q9650 który ma 95 W więc z takim XEON E5420 : http://allegro.pl/quad-xeon-e5420-2-5ghz-12m-1333-lga771-fvat23-i3911665551.html , 80W sobie też poradzi : http://ark.intel.com/pl/products/33927/Intel-Xeon-Processor-E5420-12M-Cache-2_50-GHz-1333-MHz-FSB . Nic tylko brać, za grosze nieźle sobie można sprzęt podreperować. Oczywiście po wyżej wymienionych modyfikacjach.

Edytowane przez Daryzda67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...