Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

niepoprawny2

Ostrzeżenie przed zakupem telewizorów PHILIPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Widzę, że dużo ludzi zastanawia się nad telewizorami Philips. Chciałbym przestrzec Was przed tą firmą, a jeśli się zdecydujecie na ich telewizor, to zwrócić uwagę na warunki gwarancji.

 

Ja jestem użytkownikiem modelu 55PFL8007K od około roku (kosztował ok. 8000zł). Po dwóch tygodniach od zakupu znalazłem wadę i firma Philips nie chciała i nadal nie chce naprawić telewizora, ani wymienić na sprawny.

Ostrzegam przed tą firmą głównie z tego powodu, że ma bardzo elastyczne warunki gwarancji. Nie ma żadnej deklaracji, że muszą naprawić sprzęt w jakimś określonym czasie (tak jak w innych normalnych firmach np. do 14 czy 28 dni). Jest tylko napisane, że naprawią telewizor tak szybko jak to możliwe. Radzę się zastanowić przed kupnem. Po roku czasu nie udało mi się przekonać ich żeby naprawili mi telewizor mimo, że przyznali się że telewizor posiada problem. Mam nawet potwierdzenie serwisu. Telewizory Philipsa mają bardzo niedopracowany soft i dużo licznych błędów. Walczyłem z tą firmą przez miejskiego rzecznika konsumentów, ale nawet jego olewali. Nagrałem specjalnie filmik opisujący moje złe doświadczenia z serwisem, obsługą klienta i gwarancją. Zastanówcie się przed zakupem. Nie polecam!

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczenie dźwięku przesyłanego "optykiem" może mieć masę przyczyn. Skoro serwis twierdzi, że usterki nie ma, może kabel jest gorszej jakości lub załamany gdzieś, może trzeba szukać przyczyny w zestawie głośników? Może wyłapuje zakłócenia z sieci elektrycznej bo takie przypadki sporadycznie ale się zdarzają, może kabel jest po prostu źle włożony, w niektórych gniazdach łatwo o lekkie przesunięcia i tego typu problemy, szczególnie jeśli kabel jest naprężony lub gdzieś wciśnięty i to niekoniecznie musi być wina softu, ani wada konstrukcyjna.

Przy przewijaniu materiału wideo z dysku USB w wielu modelach wszystkich marek można zaobserwować podobne przycięcia, ale zazwyczaj jest to wina dysku który podpinamy, szczególnie gdy mamy do czynienia z materiałami wysokiej jakości. Ja na swoim Samsungu jak tak skaczę przód tył to potrafi mi nawet się zawiesić albo wyłączyć film a czasem nawet odłączyć dysk.

W karcie gwarancyjnej co by nie było napisane i tak mają 14 dni na ustosunkowanie się do wniosku reklamacyjnego i naprawę, tak mówi ustawa i to nie musi być napisane w karcie gwarancyjne, ale wiedzą, że trafili na osobę która nie ma tej świadomości to dają sobie więcej czasu.

Jeśli chodzi o serwer to już kwestia zewnętrzna a nie wina telewizora. Może być nawet wina rutera.

 

Trzeba zacząć od tego, że należałoby sprawdzić na innym kablu optycznym i na innym zestawie głośników lub wzmacniaczu, żeby wyeliminować czynniki zewnętrzne, dopiero wtedy jest podstawa do dalszych roszczeń. Skoro aktualizacje softu nic nie dały powstało prawdopodobnie domniemanie, że wina leży po stronie użytkownika lub jego urządzeń zewnętrznych podpinanych kablem optycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz jakby telewizor nie miał żadnych z wyzej wymienionych wad przeze mnie.

Jak wspomnialem. Serwis przyznał się, że jest problem z optykiem i nie są w stanie tego naprawić. Sprawdzałem różne możliwości i poważnie, mnóstwo ludzi ma z tym problem na forum Philipsa. W liscie zmian softu nie ma ani słowa że poprawili wyjscie optyczne.

Wyjscie jest niesprawne i potwierdza to mnóstwo użytkowników, a także sam serwis w Radomiu, który jest serwisem również telewizorów innych firm.

 

Kolejna sprawa odnosnie przewijania. Dzieje się tak tylko i wyłącznie na podłączonych głosnikach kablem optycznym. To jest wada która znowu sprowadza się do niesprawnego optyka. Podpinając pod HDMI problem nie występuje.

 

Jeśli chodzi o gwarancje, to nie ma takiego przepisu, że mają 14 dni na naprawe. Chyba, że rzecznik konsumentów z którym współpracuje od 6 miesięcy żeby wyegzekwować gwarancje u Philipsa się nie zna. Wysyłałem wezwania o gwarancje z terminem naprawy. Robiłem wszystkie możliwe metody. Nie zmusisz ich. Nie ma takiego przypisu. Oni mogą zwlekać, a po roku sprawa się przedawnia. Tak to wygląda w praktyce. Co zresztą widać bo inaczej nie zamieszczałbym takiego filmiku i cieszyłbym się telewizorem.

 

A jeśli chodzi o serwer, to jest to sporadyczna sprawa, ale dzieje się tak. Philips nie ma żadnej listy routerów współpracujących, ani nie udostępnia żadnych ustawień.

 

Gdybyś kupił telewizor za 8 tys. i napotkałbyś takie problemy, potraktowanie firmy w stosunku do klienta. Chyba też domagałbyś się to czego kupiłeś. Ja kupiłem telewizor który ma mieć sprawne wyjście optyczne z dźwiękiem 5.1. Niestety problem całkowicie uniemożliwia komfortowe korzystanie z telewizora. Gdyby producent napisał, że wyjscie optyczne moze sprawiac problemy, to bym telewizora nie brał. Ale nie napisał. Robi ludzi w butelke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnóstwo ludzi ma z tym problem na forum Philipsa.

Możesz podać linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam Philipsa smatTv, i stwierdzam że soft mają taki do bani że szkoda gadać, są 100lat za murzynami w stosunku do innych wiodących marek, ale za to obraz jest bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam Philipsa smatTv, i stwierdzam że soft mają taki do bani że szkoda gadać, są 100lat za murzynami w stosunku do innych wiodących marek, ale za to obraz jest bardzo dobry.

 

W sumie to tak telewizory philipsa są dość problematyczne niestety sam taki posiadam i okres oczekiwania na jego włączenie bynajmniej nie napawa optymizmem... do podstawowych zastosowań jednak mi wystarcza. Z innych produktów philipsa posiadam też monitor i o ile odpala zdecydowanie szybciej itp. to czasem ma wyraźne smużenie na ciemnych tłach (tylko czasem więc to chyba nie usterka w sensie awarii a raczej bubel jeśli chodzi o jakość) na wcześniej wspomnianym tv problem ten nie występuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci mają naprawić optyk jak jest zrobiony, że jak zaczynasz przewijać to sygnał się kończy i wyjście się wyłącza i znika w głośnikach a jak się pojawi to masz boom. Miałem to samo na Xonarze tylko, że miałem ampa yamahy wtedy 7.1 i po jednorazowym strzale w głośniki amp łapał sygnał a nie się zapętlał. W skrócie optyka ci nie zrobią bo tak jest zrobiony. Musiało by być uruchomione bez względu na to czy sygnał płynie lub nie a na to nie licz, prędzej dostaniesz zwrot kasy.

Co do serwera pogrzeb w routerze a będzie się zawsze łączył. Warto by było abyś mógł spróbować na ampie czy dalej będzie zapętlać jak będziesz miał jednorazowy strzał to można z tym żyć a jak miałeś 8k na Tv to będziesz miał 8k na kino z ampem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W karcie gwarancyjnej co by nie było napisane i tak mają 14 dni na ustosunkowanie się do wniosku reklamacyjnego i naprawę, tak mówi ustawa i to nie musi być napisane w karcie gwarancyjne, ale wiedzą, że trafili na osobę która nie ma tej świadomości to dają sobie więcej czasu.

zamiast bzdurzyć, proszę o informację, która ustawa i jaki przepis tak mówi? brow.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast bzdurzyć, proszę o informację, która ustawa i jaki przepis tak mówi? brow.gif

Ktoś nie rozróżnia gwarancji od ustawy.'

Albo oddaje się sprzęt to naprawy gwarancyjnej, albo składa się reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy sposób reklamacji ma swoje wady i zalety. Przepisy prawa konsumenckiego warto mieć ogarnięte. Mogą nigdy się nie przydać, ale czasami mogą ułatwić życie. Sprawę pilotuje rzecznik z UOKiK, to powinien coś mądrego wymyśleć... Ja bym uderzył z tytułu niezgodności towaru z umową - jeśli faktycznie nie da się tego naprawić i jest to ukryta wada tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś nie rozróżnia gwarancji od ustawy.'

 

tu bym się nie czepiał, gwarancja powiązana jest z przepisami kodeksu cywilnego

 

Albo oddaje się sprzęt to naprawy gwarancyjnej, albo składa się reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową.

Jakkolwiek by nie wystąpił - nigdzie nie ma podanego terminu naprawy, chyba, że gwarant w karcie gwarancyjnej sam go sobie narzucił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od lat już nie widziałem karty gwarancyjnej, w której producent by sam sobie pętlę zakładał pisząc, że naprawi w 14 czy 28 dni. mało tego - nawet jeśli by tak napisał - to jest to martwy przepis bo... nie ma tam informacji co się należy klientowi, jeśli serwis się z terminu nie wywiąże. I cześć pieśni.

 

TV nie działa? Przykro mi. Serwis daje dupy? Masz prawo do żalu. Ale nie wypisuj bzdur i nie kłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jeśli chodzi o TV, to Philips to już nie Philips, tylko Chinczyk który ma licencję na sprzedaż TV pod ich marką, pewnie dlatego tak zeszli na psy, bo dawniej to robili porządny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, skoro zajął się tym człowiek z UOKIK to założyłem, że powinien od razu zgłosić niezgodność towaru z umową, co za tym idzie wg Dz.U. 2002 nr 141 poz. 1176 art.8 ust.3

Jeżeli sprzedawca, który otrzymał od kupującego żądanie określone w ust. 1, nie

ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za

uzasadnione.

żądanie w ust.1

Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia

go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo

wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają

nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się

wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności,

a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego

inny sposób zaspokojenia.

 

Jeżeli uznali, że to wada której nie są w stanie usunąć, składasz wniosek o niezgodność towaru z umową i żądasz zwrotu pieniędzy.

 

Co do wyjścia optycznego i innych wyjść, które umożliwiają współpracę z urządzeniami zewnętrznymi to według Twojego rozumowania na każdym trzeba by napisać, że może sprawiać problemy, bo producent nie jest w stanie przetestować i przewidzieć wszystkich możliwych sprzętów i konfiguracji jakie będzie podłączał użytkownik. Producent może ewentualnie zapewnić kompatybilność z jakimś standardem lub normą, ale nie ma wpływu na pozostałe elementy zewnętrzne.

 

Edit: Tylko jest jeszcze jedna sprawa. Od kiedy współpracujesz z rzecznikiem? Tzn ile upłynęło czasu od zakupu telewizora do chwili zgłoszenia się do rzecznika?

 

A i jeszcze art. 8 ust. 4 tej samej ustawy:

Jeżeli kupujący, z przyczyn określonych w ust. 1, nie może żądać naprawy ani

wymiany, albo jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w

odpowiednim czasie lub gdy naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na

znaczne niedogodności, ma on prawo domagać się stosownego obniżenia ceny

albo odstąpić od umowy; od umowy nie może odstąpić, gdy niezgodność towaru

konsumpcyjnego z umową jest nieistotna. Przy określaniu odpowiedniego czasu

naprawy lub wymiany uwzględnia się rodzaj towaru i cel jego nabycia.

Czyli po ustosunkowaniu się, które powinno nastąpić w ciągu 14 dni powinno nastąpić określenie czasu naprawy lub wymiany.

Z tym że to wszystko dalej dotyczy niezgodności towaru z umową.

 

Edit 2: Dla wyczerpania przepisów to Kodeks Cywilny podaje, że gdy w gwarancji nie zamieszczono czasu jej trwania to trwa ona rok. Na podstawie gwarancji jeżeli tez nie zostało nic napisane naprawa może trwać nawet tyle ile trwa gwarancja, ponieważ gwarancja jest sprawą dobrowolną danego sprzedawcy, czyli krótko mówiąc gwarancji udzielać nikt nie musi, dlatego według mnie oczywistym było, że rzecznik od razu powinien zacząć od niezgodności towaru z umową, chyba, że zgłosiłeś się do niego później niż 6 miesięcy od zakupu tv. Przepisy mówią, że w przypadku zgłoszenia niezgodności towaru z umową do 6 miesięcy od zakupu uznaje się, że niezgodność istniała w momencie zakupu towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zglaszem do rzecznika pewna sprawe (sprzet elektroniczny) i z tego co zauwazylem to rzecznik preferuje warunki o niezgodnosc z um. od gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LeBomB - cokolwiek byś nie pisał, z czegokolwiek byś nie korzystał (gwarancji czy reklamacji) nigdzie nie ma terminu w jakim należy sprzęt naprawić. Jest tylko termin dotyczący uznania a nie termin naprawy - to są dwie różne rzeczy. Pisze się tylko o "odpowiednim czasie", "niezwłocznie", itp. O to jest cała dyskusja, więc nie brnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LeBomB - cokolwiek byś nie pisał, z czegokolwiek byś nie korzystał (gwarancji czy reklamacji) nigdzie nie ma terminu w jakim należy sprzęt naprawić. Jest tylko termin dotyczący uznania a nie termin naprawy - to są dwie różne rzeczy. Pisze się tylko o "odpowiednim czasie", "niezwłocznie", itp. O to jest cała dyskusja, więc nie brnij.

To właśnie napisałem, że po ustosunkowaniu się (na co jest 14 dni) czas naprawy/wymiany powinien zostać ściśle określony w przypadku niezgodności z umową. W przypadku gwarancji naprawa może trwać przez cały jej okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie napisałem, że po ustosunkowaniu się (na co jest 14 dni) czas naprawy/wymiany powinien zostać ściśle określony w przypadku niezgodności z umową. W przypadku gwarancji naprawa może trwać przez cały jej okres.

Dobra miałem się już nie drążyć ale napisałeś:

 

W karcie gwarancyjnej co by nie było napisane i tak mają 14 dni na ustosunkowanie się do wniosku reklamacyjnego i naprawę, tak mówi ustawa i to nie musi być napisane w karcie gwarancyjne,

to się czyta tak (nie tylko ja ale również "niepoprawny2" tak to odebrał), że na podstawie ustawy ma się zarówno 14 dni na ustosunkowanie, jak i naprawę. Wybacz ale dlatego zwróciłem ci uwagę, że źle piszesz. No cóż, przynajmniej tu sprawę mamy do końca wyjaśnioną wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu bym się nie czepiał, gwarancja powiązana jest z przepisami kodeksu cywilnego

 

 

Jakkolwiek by nie wystąpił - nigdzie nie ma podanego terminu naprawy, chyba, że gwarant w karcie gwarancyjnej sam go sobie narzucił.

Gwarancja przyznawana jest dobrowolnie. Mogą napisać, że naprawa będzie trwać nie mniej niż 2 lata i obejmuje tylko pilota.

 

A tak w ogóle to z tego co ja rozumiem to telewizor nie został nawet wysłany do naprawy. Nic dziwnego, że go nie naprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Philips nigdy nie należał do najmniej zawodnych marek. A teraz jest już tragicznie. Sprzedawca w Euro powiedział mi kiedyś że najczęściej na wystawie psują się Philipsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja przyznawana jest dobrowolnie.

No ico z tego? Kurczę czy ja muszę każdorazowo prostować i wyjaśniać? Napisałeś, że ktoś nie rozróżnia gwarancji od ustawy. Ja napisałem, że na twoim miejscu bym się nie czepiał bo gwarancja też jest związana z ustawą, która nazywa się kodeks cywilny. A więc piszesz masło maślane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Philips nigdy nie należał do najmniej zawodnych marek. A teraz jest już tragicznie. Sprzedawca w Euro powiedział mi kiedyś że najczęściej na wystawie psują się Philipsy.

Tak,ale dotyczy to tylko telewizorów sprzedawanych z logo tej marki.Produkcje przejęli Chińczycy z TPV więc nie dziwota że jakość spadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsy potrafią i dziś zachwycić jakością obrazu i designem. Ale jakość wykonania , tragiczny smart dużo ludzi odstrasza od tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać linka?

Chyba już się nie dowiemy gdzie te "mnóstwo" ludzi ma ten sam problem...

Autor jak widać zniknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już się nie dowiemy gdzie te "mnóstwo" ludzi ma ten sam problem...

Autor jak widać zniknął

 

No chyba nie, bo szukałem i nie znalazłem. Ciekaw jestem, czy autor czytał też instrukcję i czy wie, że w ustawieniach można dostosować parametry dźwięku przesyłanego przez optyka. Nie zdziwiłbym się, gdyby odtwarzany materiał miał np 7.1 a optyk w tym tv obsługuje tylko 5.1, co już może wymagać dostosowania parametrów dźwięku w menu tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...