Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kunass2

BIOS, brak opcji w menu boot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio na małym laptopie, który nie ma napędu CD-ROM, próbowałem zainstalować system XP, w związku z tym nagrałem obraz systemu na pendrivie. Jednak okazało się (mogłem to zrobić wcześniej), że wchodząc do BIOSA, w zakąłdce BOOT nie ma żadnych opcji wyboru:

 

BIOS >

Boot Device Priority >

 

i tu zamiast miec jakies opcje wyboru, typu 1 boot, 2 boot, 3 boot (a w nich mozliwosc wyboru typu czyli: usb, cd-rom itd) to ja nie mam tego. Jest tylko "hard" ktoremu mozna zmienic: enabled, disabled. To wszystko. W jaki sposob to rozwiazac? Dlaczego ten BIOS jest taki ubogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Te liczby są teraz inne. II próg jest od 120k, a stawki procentowe też się zmieniły, ale nie wiem na jakie, bo wypisałem się z tego systemu.
    • Biogaz raczej się nie zepnie tutaj. Weźmy przykład z Warszawy: Warszawa ma 2 elektrociepłownie (+ 2 ciepłownie odpalane tylko w zimę przy mrozach jak 2 głównie nie wyrabiają). Oczywiście prąd też Warszawa dobiera z ogólnopolskiej sieci, bo tego z EC by nie starczyło. Żerań i Siekierki mają łącznie 4 GW mocy cieplnej i 1,4 GW elektrycznej. Na Żeraniu jest nowy blok gazowy ok 325 MW mocy cieplnej i prawie 500 MW elektrycznej, czyli 8,1% ciepła i 36% prądu. Znalazłem artykuł, że ma spalać 500 do 620 mln m3 gazu ziemnego rocznie. Według tabelki z wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/Biogaz najlepszą wydajność daje kukurydza powiedzmy, że do 10 tyś m3 z hektara. Doliczmy jeszcze, że biogaz to max 75% metanu, więc załóżmy, że zamiast 500 gazu ziemnego trzeba by dać 670 mln m3 biogazu, czyli produkcję. Czyli przy samych optymalnych założeniach co do plonów i wydajności na jeden blok gazowy trzeba poświęcić 670 km2 (67 tyś ha) upraw na dobrych ziemiach na których wyroście kukurydza. Cała Warszawa ma administracyjnie 517 km2
    • https://twitter.com/visegrad24/status/1773412436940374315?t=q26K_I2J9wDl3I5LRHiSrQ&s=19  
    • w pełni wyczerpując temat: Włączenie opcji TPM 2.0 Security w BIOSie na starszych laptopach z procesorami Intel 8. generacji i systemem Windows 10 64-bit może mieć wpływ na zabezpieczenia systemu, ale głównie w kontekście niektórych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i funkcji uwierzytelniania. Oto kilka możliwych korzyści z włączenia TPM 2.0: - BitLocker i szyfrowanie danych: Włączenie TPM 2.0 może umożliwić skuteczniejsze korzystanie z funkcji szyfrowania danych, takich jak BitLocker. BitLocker wykorzystuje moduł TPM do przechowywania klucza szyfrowania, co może zwiększyć bezpieczeństwo danych na dysku. - Funkcje bezpieczeństwa systemu Windows: System Windows może korzystać z funkcji TPM do różnych zastosowań, takich jak uwierzytelnianie sprzętowe, uwierzytelnianie systemowe i uruchamianie zaufanej ścieżki (Trusted Platform Module). - Zwiększone bezpieczeństwo autoryzacji: Włączenie TPM może wpłynąć na zabezpieczenia autoryzacji na poziomie sprzętowym, co może zapobiegać niektórym atakom związanym z próbami przejęcia konta użytkownika. - Zarządzanie kluczami: TPM może być używany do generowania, przechowywania i zarządzania kluczami kryptograficznymi, co może być przydatne w przypadku aplikacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta jedynie z zwykłego hasła w swoim profilu systemu Windows, to włączenie TPM 2.0 może nie mieć znaczącego bezpośredniego wpływu na zabezpieczenia jego systemu, ponieważ TPM jest bardziej przydatny w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami uwierzytelniania i szyfrowania danych. W takim przypadku włączenie TPM może być bardziej korzystne, gdy użytkownik korzysta z funkcji takich jak BitLocker lub wymagane są zwiększone zabezpieczenia na poziomie sprzętowym.
    • Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. Oczywiście obniżając napięcie dużego OC nie uzyskamy ale wymierne korzyści są na innych polach. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...