Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LaczekTMPL

Nie mogę zinstalować windowsa na nowym PC ? Dlaczego !

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam pojecia po co ty to robisz skoro komunikat swiadczy o problemie ze sprzetem, a nie o problemie z partycjami, ale tak to jest....

 

"Konczenie instalkacji" to to samo co niegdys instalowanie sprzetu w Windowsie XP dla przykladu. Nie moze zainstalowac, wykryc jakiegos sprzetu.

 

 

 

Ten komunikat swiadczy o bledzie w partycjach lub sfkormatowaniu dysku/partycji?? Jesli tak to dajcie link, ktory to tlumaczy :E

Dla mnie ten komunikat świadczy dosłownie o wszystkim i o niczym. Bo to łinodłs Panie ;-)

Cytuję: "pierwszym razem wszytko poszło normalnie"

Czyli co sprzęt w magicznych okolicznościach dokonał mutacji i się zmienił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego coś namieszałeś z tymi partycjami i sam się pogubiłeś...jak partycję 100MB która jest partycją naprawczą rozszerzyłeś i zainstalować windę na niej próbujesz?...tak to widzę.Tak jak pisali zewnętrznym programem usuń partycje,zrób sobie jedną pod system i jej nie formatuj,resztę sobie z pod windy zrobisz i odepnij wszystko od kompa przed instalacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe co mi to da że użyje tam jakiegoś programu do robienia partycji ?

 

Nikt Ci nie kazał używać do tworzenia, a formatowania tych, które już istnieją.

 

Ja 10-tki Windowsow od XP po Win 8/8.1 instalowalem na roznych sprzetach i dyskach i takiego problemu nigdy nie mialem. Zganianie na instalator Windows swiadczy o twojej nie wiedzy kompletnej :E

 

Jak zrobi partycje pod linuksem i dalej bedzie to samo to okaze sie, ze to wina sprzetu i stracil czas, i nerwy.

 

Instalator Windowsa, jak i sam system, nie jest oprogramowaniem, które w sposób jednoznaczy informuje o problemie. To nie linux, gdzie jeśli następuje zdażenie, tak całość jest raportowana i logowana, a user w trybie live może podglądać problem, nawet w trakcie instalacji. W Windowsie masz gui...nic nie widzisz. Coś się robi, tylko co?

 

Ja nie mam pojecia po co ty to robisz skoro komunikat swiadczy o problemie ze sprzetem, a nie o problemie z partycjami, ale tak to jest....

 

"Konczenie instalkacji" to to samo co niegdys instalowanie sprzetu w Windowsie XP dla przykladu. Nie moze zainstalowac, wykryc jakiegos sprzetu.

 

Ten komunikat swiadczy o bledzie w partycjach lub sfkormatowaniu dysku/partycji?? Jesli tak to dajcie link, ktory to tlumaczy :E

 

Przeczytaj dokładnie pierwszy post: nie udało się za drugim razem, a więc prawdopodobnie instalator nie radzi sobie z jego układem partycji, wyborami, któ©ych dokonał.

 

Przy okazji, skoro mówisz, że zganianie na instalator to wina niewiedzy to polecam małe ćwiczenie: montujesz sobie do komputera np. 6 dysków, każdy niech ma 2-3 partycjie. Jeśli zainstalujesz Windowsa z płyty CD, lub nawet USB - jesteś dobry...musiałem odpinać wszystko bo instalator ciągle bredził, że nie może na danej partycji zainstalować systemu, po odpięciu dysków...nagle sobie poradził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie pierwszy post: nie udało się za drugim razem, a więc prawdopodobnie instalator nie radzi sobie z jego układem partycji, wyborami, których dokonał.

Jak instalator może sobie nie radzić z układem partycji, instalka windowsa ma wbudowane narzędzie do zarządzania dyskiem, można usunąć wszystkie partycje i założyć je na nowo jak się chce. Niech autor usunie wszystkie partycje tak żeby zostało nieprzydzielone miejsce, a potem stworzy nowe po swojemu, tylko niech nie rusza tych tworzonych automatycznie jak ta 100mb, to partycja ze środowiskiem odzyskiwania oraz plikami bootowania windowsa, ewentualnie danymi bitlockera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak instalator może sobie nie radzić z układem partycji, instalka windowsa ma wbudowane narzędzie do zarządzania dyskiem, można usunąć wszystkie partycje i założyć je na nowo jak się chce. Niech autor usunie wszystkie partycje tak żeby zostało nieprzydzielone miejsce, a potem stworzy nowe po swojemu, tylko niech nie rusza tych tworzonych automatycznie jak ta 100mb, to partycja ze środowiskiem odzyskiwania oraz plikami bootowania windowsa, ewentualnie danymi bitlockera.

To jest teoria, praktyka wygląda jak wyżej - pisałem już dwukrotnie, jak instalator potrafił sobie poradzić z 6 dyskami (po 2 partycje każda). Formatowanie i usuwanie tej, na ktorej miałem postawić Windowsa, nic nie dało - musiałem fizycznie odpiąć 5 dysków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest teoria, praktyka wygląda jak wyżej - pisałem już dwukrotnie, jak instalator potrafił sobie poradzić z 6 dyskami (po 2 partycje każda). Formatowanie i usuwanie tej, na ktorej miałem postawić Windowsa, nic nie dało - musiałem fizycznie odpiąć 5 dysków...

 

To bede wredny :D

 

Robiles te zabawy z 6 dyskami na oryginalnym systemie i na jakim dokladnie?? Windows XP lubil swirowac, Vista tez, ale od siodemki poprawili duzo w sprawie konfiguracji dyskow w instalatorze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest teoria, praktyka wygląda jak wyżej - pisałem już dwukrotnie, jak instalator potrafił sobie poradzić z 6 dyskami (po 2 partycje każda). Formatowanie i usuwanie tej, na ktorej miałem postawić Windowsa, nic nie dało - musiałem fizycznie odpiąć 5 dysków...

Musiało istnieć jakieś sensowne rozwiązanie tego, inne niż odpinanie 5 dysków, np. załadowanie odpowiedniego sterownika raid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bede wredny :D

 

Dawaj.

Robiles te zabawy z 6 dyskami na oryginalnym systemie i na jakim dokladnie?? Windows XP lubil swirowac, Vista tez, ale od siodemki poprawili duzo w sprawie konfiguracji dyskow w instalatorze .

 

Oryginalne.

 

Nic nie porawiono na 7. To jest dokładnie ten sam system, co Vista, z service packami, ciut innym wyglądem. Innym systemem, o ile tak można mówić, jest 8. Z tego co pamiętam, to 7 de facto wspiera trimowanie dla SSD - chyba jedyna warta uwagi zmiana.

 

Ps - zapomniałbym. Inaczej ustawiono UAC.

Musiało istnieć jakieś sensowne rozwiązanie tego, inne niż odpinanie 5 dysków, np. załadowanie odpowiedniego sterownika raid.

Kto powiedział, że tam jest raid? Płyta główna ma 6 czy więcej kontrolerów SATA, stąd do każdego podpięty jest dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzę musisz zacząć od początku. Bo bez urazy ale popełniłeś gdzieś błąd. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech no gdzie tam, Jak sądzę Hard jest OK problem mamy z softem czyli OSem? Prawda? czy nie?

Zrób sobie herbatę czy tam kawę. To co lubisz i daj Sobie 10 minut zapomnienia. Jestem przekonany iż jesteś zmęczony nawet widokiem tego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, nie przestawił Ci się w biosie sposób działania kontrolera? Domyślnie bez sterowników dla dysku, powinno być IDE (czy jak tam w Twojej płycie to opisano), a wszelkie RAID/AHCI i inne tryby, wymagają dodatkowego sterownika w trakcie instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że tam jest raid? Płyta główna ma 6 czy więcej kontrolerów SATA, stąd do każdego podpięty jest dysk.

Napisałem przykład, skąd mam wiedzieć co tam konkretnie miałeś za problem, to mógł być dysk dynamiczny, brak sterownika do kontrolera sata ahci firmy trzeciej jak często stosowane asmedia (link) itp., może wystarczyło użyć diskparta (link)

 

Do autora

W czym jest teraz problem? bo zmiany an dysku hhd nijak mają się do bootowania systemu z płyty/usb w celu instalacji.

 

W biosie zostaw na AHCI

 

Instalujesz windowsa 7? 32 czy 64bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instaluje widnowsa 7 64 bit w biosie dałem na początkowe i ustawiłem boot na USB i duski są na AHCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przykład, skąd mam wiedzieć co tam konkretnie miałeś za problem, to mógł być dysk dynamiczny, brak sterownika do kontrolera sata ahci firmy trzeciej jak często stosowane asmedia (link) itp., może wystarczyło użyć diskparta (link)

 

Do autora

W czym jest teraz problem? bo zmiany an dysku hhd nijak mają się do bootowania systemu z płyty/usb w celu instalacji.

 

W biosie zostaw na AHCI

 

Instalujesz windowsa 7? 32 czy 64bit?

 

Tylko po co kombinować i wyważać otwarte drzwi? Nie raz i nie dwa spotkałem się z dziwacznym zachowaniem instalatora windows w różnych wersjach przy więcej niż jednym dysku podłączonym do kompa podczas instalacji. Najprostszym i najpewniejszym rozwiązaniem jest odpięcie wszystkich innych dysków na czas instalacji (mam wtedy pewność, że instalator niczego nie da rady spieprzyć na innych dyskach). Najprostsze i najskuteczniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ustaw w biosie odpowiednią kolejność bootowania, czyli usb na 1 miejscu.

 

Ewentualnie przywróć w biosie ustawienia domyślne, zapisz, wyłącz komputer, podłącz pendrive'a z windowsem i po włączeniu komputera wciskaj F11 by otworzyć boot menu gdzie wybierzesz z czego uruchomić system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MSI nie ma takiego czegoś jak uruchamianie systemy jak cos to z czego ma bootowac wiec ze z USB ma botowac ustawilem teraz mam caly czas taka kreske i nic sie nie dzieje _

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma skoro znalazłem to w instrukcji do twojej płyty?

 

Masz kreskę bo na dysku nie masz systemu, a pendrive'a nie widzi albo nie jest bootowalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Botuje windowsa na innym penie zobaczymy a w biosie jest ustawione ze najpierw botuje pendriva wiec .. nw zobaczymy jak dam na innym pendrive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem na innym peni i nic teraz sprubuj od nowa utworzyc obraz dysku i jeszcze raz ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic dziwnego, zapowiedzieli je dobrych kilka lat temu (w 2018), a potem zapanowałą cisza... aż do października 2023   Wiadomo, że fabuła w takich grach nie jest najważniejsza, ale marzy mi się, żeby podczas pisania scenariusza inspirowali się naszym rodzimym War Mongrels. Tam przedstawiona historia byla, jak na grę, naprawdę dojrzała, momentami wręcz przytłaczajaca i no i oryginalna - w końcu ile można wycinać Niemców po norweskich fiordach, północnej Afryce i plaży Omaha  
    • Jak w grze działają obrażenia? Powiedzy, że mamy: Miecz z bazowymi 100 obrażeniami i mamy sufiksy: + 50 obrażeń wręcz + 50 obrażeń od pustki + 100% obrażeń wręcz + 100% obrażen od pustki. To czy taki miecz zada: (biorąć pod uwagę jak ja na ten moment rozumiem obrażenia) 300 obrażeń wręcz bo (100 + 50)*100% 100 obrażeń od pustki bo 50*100%?  
    • Nie wiem czy wiesz? Zamówiony przez Ciebie notebook ma już RAM 5600MHz w zestawie 😉
    • Jeżeli komuś się łapy trochę ślizgają na decku, to gorąco polecam zainteresowanie się pokrowcem od firmy Skull & Co. W końcu chwyt jest solidny i wyprofilowanie na dole nie doskwiera. Jakość wykonania całkiem niezla w swojej cenie, gumowany materiał nie sprawia wrażenia taniochy. Jest teraz na niego promocja na Ali - można go kupić nawet za niecałe 66zł (normalnie są po ok stówce i nie jest to cena przesadzona w stosunku do poprawy komfortu jaki oferuje). Kupujemy tam bezpośrednio od producenta, do mnie szło chyba 9 dni.
    • @leven Ja parę miesięcy temu brałem udział w płomiennej dyskusji z użytkownikiem który kupił zasilacz 1400W do komputera w którym nie było topowej grafy (żadna z tych najbardziej prądożernych) to jak wyśmiałem ideę część ludzi mało mnie nie zjadła. Kalkulatory PSU od zawsze były skopane, tym bardziej teraz. Większą większość zasilaczy ma teraz jedną linię 12V. Tak ciężko ludziom przemnożyć V*A=W?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...