Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LaczekTMPL

Nie mogę zinstalować windowsa na nowym PC ? Dlaczego !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem zaupiłem sobie nowy komputer , CPU : Intel i5 4670K MOBO : MSI Z87-G43 Karta Graficzna : GIGABYTE GT 630 2GB Zasilacz : OCZ ZS 550W Ram : Kingstone 4GB 1600 Mhz . I normalnie go poskładałem wszytko śmigało , więc zabrałem się na windowsa pierwszym razem wszytko poszło normalnie zainstalowałem wszytko git ale zobaczyłęm że żle ustwaiłęm partycje z 150GB wolnego nie zroibłem dysku . WIęć postanowiłęm zrobić jeszcze raz formata i teraz jak robie formata kiedy już się zainstaluje pisze że komputer musi uruchomić się ponownie wiec niech sie uruchamia , potem znowu ukazuje się okno instalacji i ładuje się Kończenie Instalacji . Kiedy czekam zawsze wyskakuj mi błąd o takiej treści http://wstaw.org/m/2014/01/18/CAM00044.jpg , nie wiem co się dzieje proszę o szybką pomoc już nie wytrzymam z tym PC !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem zaupiłem sobie nowy komputer , CPU : Intel i5 4670K MOBO : MSI Z87-G43 Karta Graficzna : GIGABYTE GT 630 2GB Zasilacz : OCZ ZS 550W Ram : Kingstone 4GB 1600 Mhz . I normalnie go poskładałem wszytko śmigało , więc zabrałem się na windowsa pierwszym razem wszytko poszło normalnie zainstalowałem wszytko git ale zobaczyłęm że żle ustwaiłęm partycje z 150GB wolnego nie zroibłem dysku . WIęć postanowiłęm zrobić jeszcze raz formata i teraz jak robie formata kiedy już się zainstaluje pisze że komputer musi uruchomić się ponownie wiec niech sie uruchamia , potem znowu ukazuje się okno instalacji i ładuje się Kończenie Instalacji . Kiedy czekam zawsze wyskakuj mi błąd o takiej treści http://wstaw.org/m/2014/01/18/CAM00044.jpg , nie wiem co się dzieje proszę o szybką pomoc już nie wytrzymam z tym PC !

Sprawdź czy wszystkie kable podłączone w swoje gniazda lub dysk twardy/ram mogą być uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instlator Windowsa to kpina. Spróbuj ściągnąć dowolny program linuxowy do partycjonowania dysków (np. g-parted czy coś podobnego) i w nim sformatuj raz jeszcze partycję pod Windowsa (ustaw odpowiednio fat32 lub ntfs > powyżej 4GB), oraz dodaj flagę z opcją botowania.

 

Przy okazji - niedawno miałem podobny problem, za nic nie mogłem tego g...zainstalować przy 7 dyskach przez CD. Musiałem, a jak, tworzyć pendrive botowalnego, z czym linux nie ma problemu, bez względu na ilość dysków i partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie użyj gparted live bo źle dysk sformatowałeś. Poczytaj jak się tego używa bo za dużo by o tym pisać

1.Pobierz ISO

http://sourceforge.net/projects/gparted/files/gparted-live-stable/0.17.0-1/gparted-live-0.17.0-1-amd64.iso/download

2. Wypal na cd/dvd

3.Zrób BOOT z DVD/CD

Ej, zaraz czemu Kingstone RAM a nie Kingston RAM ?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy problem nie mam w nowym pc nagrywaki . czy moge zrobić BOT'a z flasha ? Daj link jak mam zrobić format całrgo tego dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 10-tki Windowsow od XP po Win 8/8.1 instalowalem na roznych sprzetach i dyskach i takiego problemu nigdy nie mialem. Zganianie na instalator Windows swiadczy o twojej nie wiedzy kompletnej :E

 

Jak zrobi partycje pod linuksem i dalej bedzie to samo to okaze sie, ze to wina sprzetu i stracil czas, i nerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz zrobić BOOT z pendriv'e po prostu 'wypal' iso na pendrive jak obraz windowsa.

Tu masz poradnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz zrobić BOOT z pendriv'e po prostu 'wypal' iso na pendrive jak obraz windowsa.

Tu masz poradnik ;)

I mam robić krok w krok to co na filmie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to w cholerę sformatować. Rozwiązanie które proponował Firekage jest na miejscu.

Tak możesz bootować z "pendrajwa" WinFlash (nie mam pewności czy ogarnia 7) MultiBootUSB , Rufus. Tak chyba najłatwiej.

Nie ma się co marszczyć "shit happens" czy jakoś tak ;E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojecia po co ty to robisz skoro komunikat swiadczy o problemie ze sprzetem, a nie o problemie z partycjami, ale tak to jest....

 

"Konczenie instalkacji" to to samo co niegdys instalowanie sprzetu w Windowsie XP dla przykladu. Nie moze zainstalowac, wykryc jakiegos sprzetu.

 

Trzeba to w cholerę sformatować. Rozwiązanie które proponował Firekage jest na miejscu.

Tak możesz bootować z "pendrajwa" WinFlash (nie mam pewności czy ogarnia 7) MultiBootUSB , Rufus. Tak chyba najłatwiej.

Nie ma się co marszczyć "shit happens" czy jakoś tak ;E

 

Ten komunikat swiadczy o bledzie w partycjach lub sfkormatowaniu dysku/partycji?? Jesli tak to dajcie link, ktory to tlumaczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on an tym filimie tworzy partycje a nie formatuje go ? Nie wiem po co ja np mam robić miejsce pod 2 Windowsy

 

Sam składałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS w plycie glownej mozliwie najnowszy wgrany??

 

Odlacz kable danych od dysku i plyty glownej i podlacz w drugie wejscie i probuj. Nie jest to wina partycji an dysku czy sformatowania ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS najnowszy . Jak napisałęm wcześniej już instalowałem windows ale zrobiłęm w instalatorze 4 dyski 1 na system i 3 do innych rzeczy jak już się zainstalował były tylko 3 chciałem zrobić formata usunołęm windowsa i jak chciał zainstalować to taki błąd wyskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS najnowszy . Jak napisałęm wcześniej już instalowałem windows ale zrobiłęm w instalatorze 4 dyski 1 na system i 3 do innych rzeczy jak już się zainstalował były tylko 3 chciałem zrobić formata usunołęm windowsa i jak chciał zainstalować to taki błąd wyskakuje

 

Jak usunales Windowsa po tej instalacji z 4-ma partycjami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tych 3 innych partycjach jeszcze nic waznego nie nagrales to w instalatorze windows usun wszystkie partycje wlacznie z ta tzw. partycja zastrzezona co zajmuje 100MB , co tworzy sobie windows po cos i utworz od nowa. Jak nie pomoze to zostaje ci sprawdzenie dysku na innym sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe ja wszytkie sformatowałem a taka propo windows zroibł dysk 100 mb i obok pisało że to jest systemowy więc ja mu dałem 100 GB bo tak chciałem

 

Zainstalowałem tylko sterwnoki do płyty głównej , i LoL'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe ja wszytkie sformatowałem a taka propo windows zroibł dysk 100 mb i obok pisało że to jest systemowy więc ja mu dałem 100 GB bo tak chciałem

 

 

 

Cos Ty zrobil?? scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz partycje , stworzył sie dysk o pojemności 100MB no nie i to był dysk systemowy a ja dałem rozszesz i dałęm więcej czyli 100 GB , sam nie wiem co mam teraz robić . jeden mówi żeby nie robić tym programem tych partycji a drugi co innego to co mam zrobić w końcu ? Powiem tylko bo coś mówieś że musze sprawdzić dysk na innym sprzęcie , wszytko jest nowe więc . nw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...