Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fokus2710

Podkręcanie Procesora Intel Core i5-2310

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Mam małe pytanko: Czy jest możliwość podkręcenia mojego procesora? Jak tak to o ile i jak to zrobić.

 

Mój sprzęt:

Płyta główna Gigabyte GA-H61M-S2-B3

Procesor Intel Core™ i5-2310 (4x 2,9 GHz - Turbo Boost 3,1 GHz)

Zasilacz Chieftec 500W GPA-500S8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zablokowany mnożnik, do tego płyta główna, która nie bardzo nadaje się do jakiegokolwiek podręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zablokowany mnożnik, do tego płyta główna, która nie bardzo nadaje się do jakiegokolwiek podręcania.

 

a da sie jakoś odblokować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co to można wykorzystać mnożniki Turbo: Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... Procesory z seri intel i5/7 z serii XXXX K mają odblokowane mnożniki. Twój jest zablokowany niczym w w procesorach z rodziny Intel Pentium, Intel Core 2 itd. Z tym że tamte, kręciły się przez FSB nieźle, nowa generacja, raczej dzieli się na te co się podkręca- z literką K, i te co nie, czyli te bez K.

Aczkolwiek i te bez "k" da się podkręcić o ok. 300 MHz, ale nie wiem czy Twoja płyta się do tego nada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co to można wykorzystać mnożniki Turbo: Link

 

ok ale skąd wezmę UEFI jak mam BIOS chyba że jest tam taka opcja to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie jakoś odblokować?

Nie ma co kombinować, jedynie możesz podnieść lekko częstotliwość BCLK, ale to da minimalne zmiany, a przy okazji może się coś sknocić, bo płyta jest po prostu cienka do takich zastosowań, przy kolejnym zakupie patrz, aby procesor miał w nazie "K" to oznacza odblokowany mnożnik, a płyty główne z serii "Z" są stworzone do takich rzeczy (choć na słabszych też jest to wykonalne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki wam wszystkim za odpowiedź skoro sie nie da podkręcić procka to może mi złożycie kompa a raczej PŁYTĘ GŁÓWNĄ i PROCESOR taki zeby dało się podkręcić i czy mój zasilacz je pociągnie wraz z tym:

Zasilacz Chieftec 500W GPA-500S8

Grafika NVIDIA GeForce GTX 550 Ti

Ram 2x 4gb GOODRAM DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego procka da się podkręcić na tańszych płytach z chipsetem p67/z68 do 3,5ghz na 4 rdzeniach wykorzystując mnożnik + bclk.

Płyta np. GA-Z68AP-D3 ma wsjo co potrzeba.

 

A tak swoją drogą to chyba karta graficzna nie domaga niż procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z resztą, nie warto wymieniać i5 SB, mając 550 Ti. Najpierw kup GTX 660/7850/R9 270 żeby wykorzystać potencjał tego i5. Bo w twoim przypadku procesor jeszcze ciągnie, ale karta na dzisiejsze standardy odstaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
    • Unikać podatków można próbować zawsze i jednocześnie da się zarabiać nawet płacąc podatki więc generalnie niczego to nie zmienia w wątku flipperów. No i przypominam że najwyższe stadium rozwoju flippera to nie jest wywalanie 500k i 100k na remont tylko rezerwacja i odsprzedanie cesji 
    • https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-granite-ridge-zen5-desktop-cpus-with-6-and-8-cores-and-170w-tdp-spotted-in-transit
    • Mam ~10000zł przygotowane na budżet. Sklep nie ma znaczenia (prawdopodobnie i tak będę brał osobno każdą część ze sklepu gdzie taniej, nawet zza granicy). Monitor już mam (5120x1440). System, peryferia (klawiatura itp) też już mam. Jedyne co to wentylatory do dokupienia jeśli będzie trzeba. PC będzie wykorzystywane do gier (rozdzielczość j.w. co chyba odpowiada 4K) oraz praca (programowanie na maszynach wirtualnych, tworzenie gier, obróbka wideo). Praca głównie w programach Adobe (Premier Pro, After Effects, Photoshop) oraz JetBrains.   Na razie przygotowałem sobie coś takiego pezet - sprawdź listę zakupową w x-kom.pl (yenfp29sn)   Na czym mi zależy Dysk - Dużo miejsca dlatego dysk 4TB. 2TB może się szybko skończyć. RAM - Może warto do 64GB dołożyć? Płyta główna - Obowiązkowo Wi-Fi. Obudowa - Nie wiem dlaczego, ale akwarium mi się podoba.   Jestem w stanie trochę dopłacić jeśli jakiś komponent jest bardziej "przyszłościowy".   Z góry dzięki za wszelką pomoc!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...