Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MaxForces

A10 7850K + Asus A88X-PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co się rozpisywać więc od razu przechodzimy do zdjęć. Recenzja będzie tylko wyłącznie na forum brak czasu.

 

0pnrBW7.jpg

 

LQYDkmN.jpg

 

Dpg95Kt.jpg

 

bRqVmUW.jpg

 

Od razu widać oszczędności względem serii FX. Opakowanie papierowe (to na plus bym zaliczył ze względu ekonomicznych), chłodzenie to już lekkie przegięcie . Chłodzenie nie nadaje się do podkręcania tego procesora.

 

Dmxrf8B.jpg

 

uuPKCJ3.jpg

 

LdKGFxT.jpg

 

B9BQzQp.jpg

 

W pamięci lepiej zaopatrzyć się minimum 1866Mhz jak myślimy o kożystaniu z grafiki wbudowanej w procesor pod kontem gier.

 

iODo1TN.jpg

 

O chłodzenie też trzeba zadbać jak myślimy o podkręcaniu naszego procesora.

 

kRqykxH.jpg

 

Pierwsze uruchomienie. Z tym biosem co płyta przyszła w moim przypadku moża było zapomnieć o stabilności. Aktualizacja natychmiastowa by było stabilnie.

 

JtECFXe.jpg

UbPnJkE.jpg

Profil pamięci wczytał się bezproblemowo.

 

1SIPaEq.jpg

 

tQnryyX.jpg

 

lEqcn8j.jpg

 

1E6tZY3.jpg

 

e9UIGDn.jpg

 

uuIUmun.jpg

 

RZQo2HX.jpg

 

Bios jest bardzo rozbudowany nic mu nie brakuje. Teraz trzeba go przetestować jak się sprawuje.

 

Podkręcanie i temperatury

Po zapoznaniu się z opcjami podkręcanie jest bajecznie proste, osoby dopiero zaczynające zabawę z OC lepiej niech przeczytajają manual dołączony z płytą każda jedna opcja jest ładnie i czytelnie opisana.

Nie trafiła mi się wybitna sztuka 4.6Ghz przy znośnym napięciu.

Dla mniej obeznanych za chłodzenie robi Mugen 2 + Slip Stream SY1225SL12SH @ 1200rpm + Corsair 120mm @ 1000rpm

s5TymqN.gif

 

Odczyty temperatur to już norma u AMD że są z kosmosu. Do core temp spokojnie można dodać 20C, w amd overdrive od limitu odjąć co najmiej 10C. Program asusowski pokazywał to co core temp.

 

dSK6JG1.jpg

Ciekawe kiedy się nauczą odczytywać poprawnie :question:

 

Podkręcanie GPU

Tu płyta Asusa nie zawodzi. Bez najmniejszego wysiłku 1000MHz pękło. Wystarczyło minimalnie podbić NB i Vgpu na 1.15V (na szybkiego w praniu wyjdzie czy można obniżyć).

 

IlTnVkI.gif

 

Konfiguracja testowa

A10 7850K @ 4.5ghz

Pamięci 2133 10-11-10-28

Układ graficzny APU- stock 720MHz

Układ graficzny APU- 1000MHz

Zewnętrzne karty:

HD7700

GTX 660TI

HDD: Mushkin Enhanced Chronos Deluxe 240GB

Konfiguracja 2

FX 8320 @ 4.5ghz aktywne 2 moduły aka FX4xxx

Pamięć 1600MHz CL9

 

Metologia:

Benchmarki byście mieli sobie jak porównać

1 level z gry

Wybrane miejsca do porównania konfiguracji z innym GPU.

 

Test APU na stock 720MHz i 1000MHz benchmarki

 

yVWeKoY.gif

 

XWlwCiM.jpg

Metro LL benchmark nawet w low ustawieniach to zadużo dla 7850K na ustawieniach stock dla GPU.

ki2HFtY.jpg

Podkręcenie samego GPU praktycznie nic nie dało.

 

p5NAxFG.jpg

 

BbiUa79.jpg

Miałem cały level przejść ale się poddałem, doszłem tylko do zbrojowni i zakończyłem jak maskę mi dał.

IvQeYWl.jpg

Nie tego się spodziewałem powiem szczeże , gra na low nie jest grywalna w FHD.

 

BioShock Infinite

tizNveE.jpg

Dość znośnie choć nadal poza zasięgiem FHD.

 

GPU ustawione na 1000MHz.

REWgJGF.jpg

W ustawieniach Very Low całkowicie grywalne, można nawet pobawić się opcjami i podwyższyć nie które detale.

 

GPU stock 720MHz

Test zaczynał się tu

th_b1-6.jpg

Kończył się tu

th_b2-5.jpg

 

4fdW9in.jpg

Nadal grywanie i można sobie coś dodać w opcjach.

 

QpxTX3f.jpg

Crysis 3 to za dużo dla APU do rozdzielczości FHD. Wyłączenie anizo nic tu nie pomaga.

 

bwPugnZ.jpg

Niby wygląda OK ale gra z takim FPS to istny hardcore w MP tej gry, niestety po raz kolejny by pograć bez stresu trzeba zmniejszyć rozdzielczość.

30xGqgB.jpg

Drugi tytuł który jest grywalny w FHD. Trzeba się liczyć że czasami będą spadki 25fps i niżej.

 

aZQf5h3.jpg

Benchmark TR do porónań, ustawienia LOW.

 

gjdw5r3.jpg

7FOp9xA.jpg

Nawet jest OK a to nie jeszcze mantle które w chwili obecnej pomine szerokim łukiem. Niech naprawią wtedy można testować.

 

 

Kwestie grafiki wbudowanej w ten procesor można krótko podsumować jeżeli ktoś na nią liczy. Trzeba liczyć się z dużymi kompromisami czy to detale gdzie w nowych tytułach przeważnie będą najniższe czy zmniejszenie rozdzielczości.

Gdzie ta grafika ma zastosowanie?? Nie w formatach płyt ATX,matx . Tam mogę sobie dokupić kartę i mieć znacznie wydajniej. Cena tego procesora na chwilę obecną to wielkie nie porozumienie 675zł +. Dostajemy GPU które nie sprostuje wymaganią na ten rok. Zgadza się jest to najwydajniejsze takie rozwiązanie ale nic po za tym. Za tą cenę spokojnie złożymy komputer znacznie wydajniejszy z dedykowaną kartą graficzną jeśli chodzi o gry.

Jedyne zastosowanie gdzie to widzę to mini itx bez możliwości włożynia dedykowanej karty i z całą pewnością mobilne rozwiązania. Do typowego blaszaka szczerze bym odradzał takie rozwiązanie chyba że ktoś lubi kompromisy.

 

 

W następnej części zostanie dodane

FX4xxx + hd7700 gdzie takie zestawienie wychodzi tylko 50zł drożej od A10 7850K

 

 

Wpływ taktowania pamięci na grafikę wbudowaną

Procesor ustawiony na 4.5GHz grafika 720MHz

 

N4sEMYE.gif

 

HI3CTwq.gif

 

NIc dziwnego że AMD wybrało 2133 jako bazową częstotliwość dla swojego APU. Jest to złoty środek. Wkładanie niżej taktowanych pamięci wiąże się ze spadkiem wydajności. Wielkim nie porozumieniem jest kupowanie pamięci 1333 i 1600 jeżeli planujemy kożystać z grafiki wbudowanej.

Różnice w cenie nie są aż tak duże przy 8GB. Chyba mało kto będzie teraz komputer składał z 4GB.

Ceny za 8GB ze skąpca luty 10 2014

1333 227zł

1600 244zł

2133 279zł

 

A10 7850K vs FX43xx + HD7700

 

Zestaw 1

A10 7850K + DDR3 2133mhz = 675+ 279zł= 954zł

Zestaw2

FX-4300 + DDR3 1600MHz + HD7700= 368+ 244 + 338 = 950zł

 

Ustawienia

A10 7850K= 4.5GHz GPU 720

FX 4300= 4.5GHz GPU 1000/1125

 

j1STlIy.gif

 

3saeO3j.gif

AwGQrqm.gif

SohH8UC.gif

 

Wykresy chyba wszystko wyjaśniły :E Zestaw z APU A10 7850K w tej samej co drugi zestaw zostało dosłownie zmasakrowane . To mnie jeszcze bardziej przekonało że APU mimo dobrego pomysłu to nieporozumienie w blaszakach w formacie ATX i matx. Racja dostaniemy 10% szybsze CPU ale masakrycznie wolniejsze GPU. Rozumiem gdy by A10 7850K kosztowało 450zł ale nie 675zł. Ciekawe kto robi pozycjonowanie produktu w AMD bo widocznie jest cały czas na bani.

Po raz kolejny przekonuje mnie to że jedyne miejsce tego procesora to obudowa itx bez możliwości włożenia karty zewnętrznej.

dUkmAva.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna płyta!

Czekam na testy! :)

 

Prosiłbym o testy samego GPU z APU.

Bo chce mITX złożyć i ciekaw jestem czy to GPU sobie poradzi z grami w FullHD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności będzie tylko integra testowana. I rzecz oczywista fhd w końcu to standart obecnie a skalowanie do mniejszej rozdzielczości przy LCD to porażka.

 

5cm masz chłodznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A... I czy mógłbyś mi zmierzyć wysokość BOXowego chłodzenia?

W budzie jaką chcę kupić jest 6.5cm wysokości na chłodzenie CPU i takie maksymalne mogę wsadzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pamięci lepiej zaopatrzyć się minimum 1866Mhz jak myślimy o kożystaniu z grafiki wbudowanej w procesor pod kontem gier.

Mieszkasz za granicą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz za granicą ?

 

Jeśli jest Polakiem to zagranica nie zwalnia od poprawnego pisania... pewnie mu nawet błędów nie podkreśla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pamięci lepiej zaopatrzyć się minimum 1866Mhz jak myślimy o kożystaniu z grafiki wbudowanej w procesor pod kontem gier.

Najważniejsze, to mieć pamięci w trybie 2-kanałowym?

Tzn. 2133MHz na 64bitach da mniejszą przepustowość (ok ~17GB/s), niż 1333MHz dual channel @ 128bit (21GB/s?). Czy źle kombinuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC i temperatury dodane

 

@UP

żle kombinujesz testy na ten temat są w sieci. Inaczej bym włożył następne 2 kostki 1600 i te szybsze zwolnił bym do 1600.

 

Jeśli jest Polakiem to zagranica nie zwalnia od poprawnego pisania... pewnie mu nawet błędów nie podkreśla...

Pewnie nie jest Polakiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz troche na temat.

Mobo :o

Cudo ten żółty platik troche psuje efekt ciemny niebieski bym tu widział :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to na APU bezdyskusyjnie musi być dual, no ale przecież do duala wystarczą 2 moduły, więc jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te odczyty temperatur w Core Temp to wina TJ na poziomie 80. Powinno być 95-100. Więc nie czujniki kłamią a program źle interpretuje dane. Podobnie było z C2D, ale tam problem został naprawiony. Szkoda, że dla procesorów AMD nie wydano takiej poprawki.

Max nie myślałeś o Blogu na Labie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TJ w apu jest na poziomie 73.5 jak dobrze pamiętam. Mniejsza z tym temat drążony XXX razy a AMD nadal w ....... wali z tym.

 

Instaluje gry

BF3

BF4

Hitman

Crysis 3

Metro LL

 

I obniżyłem taktowanie 4.5ghz nikt tu na codzień nie będzie przekraczał 1.45V.

 

@up

Brak czasu chyba że znasz sposób by doba miała 48H ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max sprawdzisz wpływ taktowania NB na przepustowość pamięci? Oraz czy to się w jakiś sposób przekłada na wydajność IGP? Dobra była by tu gra mające większe wymagania względem grafiki niż procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max, a jakie temp. podaje HWMonitor?

Problem z temp. odczytywanymi przez płytę a następnie przez programy nie leży wyłącznie po stronie AMD. HWMonitor pokazuje poprawnie temp. procka, za to temp. rdzeni jest zaniżona, podobnie jak i w innych programach (Aida64, CoreTemp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HW nie pokazuje wogóle CPU tylko GPU.

7kUITvu.jpg

Zaraz dodam OC GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób test pamięci :P ciekawy jestem porównania ze swoim na DDR3 1333/1600MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina GPU-Z a sterów 14.1 na poprzednich normalnie odczytuje 128. Jak widzisz nawet taktowań nie potrafi odczytać czy reszty.

h8JBxhV.jpg

 

Bioshock dodane z gry ustawienia Very Low OC i stock.

Crysis 3 dodany stock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś strasznie słabo...

 

Masz jakieś gry z lat 2009-2010?

Trzeba by sprawdzić czy tam to hula w FHD i na jakich detalach.

 

Rok 2007 był strasznie bogaty w dobre tytuły... zastanawiam się czy APU te tytuły pociągnie na maksa w FHD. (oprócz Crysis)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Coś strasznie słabo...

 

Masz jakieś gry z lat 2009-2010?

Trzeba by sprawdzić czy tam to hula w FHD i na jakich detalach.

 

Rok 2007 był strasznie bogaty w dobre tytuły... zastanawiam się czy APU te tytuły pociągnie na maksa w FHD. (oprócz Crysis)

 

Szkoda, że gry testowane w takiej roździelczości. Ja osobiście gram w 1680x1050 i lepiej to wygląda jak w 1920x1080. Dziwne, że w tej roździelczości też testów nie robi jak pclab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TJ w apu jest na poziomie 73.5 jak dobrze pamiętam. Mniejsza z tym temat drążony XXX razy a AMD nadal w ....... wali z tym.

 

Instaluje gry

BF3

BF4

Hitman

Crysis 3

Metro LL

 

I obniżyłem taktowanie 4.5ghz nikt tu na codzień nie będzie przekraczał 1.45V.

 

@up

Brak czasu chyba że znasz sposób by doba miała 48H ;)

fajna konfiguracja ;) , dasz rade porównać APU-GPU czerwonych do niebiesko zielonego zestawu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę błędów językowych, które przydałoby się poprawić

 

Sterowniki jeszcze są niedopracowane, nie wyciągałbym pochopnych wniosków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że gry testowane w takiej roździelczości. Ja osobiście gram w 1680x1050 i lepiej to wygląda jak w 1920x1080. Dziwne, że w tej roździelczości też testów nie robi jak pclab.

Ja sie nie dziwie.

 

Tez mam rozdzialke 1680x1050 i patrzac na to jak czesto w grach mam pasy na gorze i dole mozna powiedziec, ze wszyscy maja 16:10 juz w pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że gry testowane w takiej roździelczości. Ja osobiście gram w 1680x1050 i lepiej to wygląda jak w 1920x1080. Dziwne, że w tej roździelczości też testów nie robi jak pclab.

A co ma wygląd do realiów. Nikt nie kupuje monitorów 1680x1050 od paru lat. 1920x1080 to dominująca rozdzielczość i takie monitory się teraz sprzedaje + wyższa. APU bedzie szło do nowych kompów i nielicznych dobitków jak twój monitor a tu niestety nikt nie będzie robił porównania dla małego % ludzi. Skalować do niższej z 1080P wiadomo się z czy wiąże i tego większość będzie chciało unikać.

 

 

 

PS .

Już dużo więcej ma 1366 x 768 niż 1680x1050 i tu jeszcze taką można spokojnie przetestować 23.87% vs 6.74% gdzie 1080p ma 32.51% ze steama. Osobiście nikogo nie znam co już by nie posiadał fhd.

 

fajna konfiguracja ;) , dasz rade porównać APU-GPU czerwonych do niebiesko zielonego zestawu ?

4770K już się pozbyłem a 3930K z czym mam zestawić, moge rdzenie wyłączyć i na zewnętrznej porobić ale mija się to z celem. Plab już pokazał ile odstaje cpu z dedykiem.

 

 

 

Sterowniki jeszcze są niedopracowane, nie wyciągałbym pochopnych wniosków

Ta arch jest już od paru lat i sterowniki dużo już nie wyciągną co najwyżej naprawią błędy

 

Nie w sterownikach problem leży.

 

 

BF3 MP dodane. Niestety pomimo dość dobrego FPS to nadal nie grywalne w MP. Do singla by starczyło.

TR 2013 dodany - grywalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaxForces

sprawdzisz wpływ taktowania NB na wydajność pamięci RAM i wyniki IGP? Oczywiście w jednym tytule i z najszybszym ustawieniem pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie . Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .   Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .   Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum . Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....    
    • Dokładnie tak. I ładnych parę razy to już tu opisywałem. I od atomu odeszli. Są też w trakcie dekarbonizacji i też wszystko wskazuje, że skończą wiele lat przed nami.
    • Jest tu kilku szosowców, mamy jakieś doświadczenia, ale z mojej strony to najpierw padnie pytanie: czy kiedykolwiek cokolwiek wybrałeś po poprzednich dyskusjach o sprzęcie?  Wiesz, to pytanie w temacie czy jest sens się produkować. Ogólnie patrząc na post, masz w nim wiele zagadnień, które nikt za ciebie nie przetrawi. Jeżeli chcesz bezpieczeństa, to kup trenażer  
    • A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę
    • Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...