Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Emiksem

Audiotrak Prodigy Cube - dyskusja, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż przeczytałem kilka ciepłych recenzji nt. karty muzycznej zewnetrznej audiotrak prodigy cube i chciałbym się stać jej szczęśliwym posiadaczem, jednakże mam kilka pytan:

1 Czy karta będzie poprawnie działała pod windows 8.1 64bit? (sterowniki - o ile są wymagane)

2 Czy dam rady podłączyć pod nią słuchawki i głośniki jednocześnie i tylko przełączać te 2 odbiorniki?

Aktualnie posiadam sennheiser hd 201 jednak w przyszłości zamierzam je zamienić na coś lepszego, może jakieś propozycje do 300-400zł? ;) Co do głośników to jakiś zwykły zestaw stereo z technicsa, również do zmiany na edifiery r2600. Muzyki słucham praktycznie każdej z drobnym naciskiem na trance, house, dubstep, DnB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sterowniki do Windowsa 8 są na stronie producenta: http://audiotrack.net/en/download tylko teraz coś ta strona nie działa (przynajmniej u mnie)

2. Z przodu po lewej od potencjometru jest "Output selector", wybiersz nim wyjście:

 

cube_db_en_07.jpg

 

edit: na stronie procucenta jednak nie ma sterowników, karta ma układ Tenor TE7022L, podłączasz i sterowniki same się instalują tak jak w przypadku pendrajwów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu 1 z recenzji naszła mnie pewna wątpliwość, mianowicie, autor w podsumowaniu zastanawiał się dla kogo jest skierowana w/w karta muzyczna, dodał, że napewno nie dla posiadaczów pc stacjonarnych gdyż w tej cenie mogą mieć lepszą karte muzyczną wewnetrzną. Czy jest to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również rozważam zakup Prodigy Cube lecz jeśli w tej cenie można dostać lepszą wewnętrzną kartę ze wzmacniaczem słuchawkowym, chętnie bym poznał zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodigy Cube nie jest takie złe. Gra bardzo zimno, nudno, po prostu neutralnie. Polecałbym parować tylko ze słuchawkami grającymi dołem, tudzież tzw 'V'-ką.

A czy wewnętrzne komputerowe w tej cenie będą lepsze... Trudno powiedzieć, na pewno nie będzie to różnica na zasadzie niebo, a ziemia, bo PC-towe karty w tej cenie grają również dość słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, wziąłbym tego Cuba, albo jakiegokolwiek xonara, ale martwi mnie sprawa tych sterowników pod 8.1, czy będe miał dostęp do możliwości tych kart?....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sterowników!

Tylko Maya U5 z tego co wiem posiada sterowniki. Ogólnie to głównie karty wewnetrzne wymagają sterowników do dzialania, karty na USB przewaznie nie (poza tymi od Asusa i Creative np.).

Prodigy chyba tylko podłączasz, samo sie instaluje i voila, masz wszystko co potrzebne.

Co do brzmienia, gdzies czytalem ze wymiana stockowego OPAmpa na OPA2228P znaczaco podwyzsza jakosc brzmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, jak piszesz. Miałem Cube i nie instalowałem absolutnie nic.

Inna sprawa, że w połączeniu z AKG k240 Studio tworzył niesamowicie nudny, analitycznie grający zestaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To ponownie ja, jednak zdecydowałem się na zakup Maya u5 USB i do tego takstary pro 80. Sterowniki pod windows 8.1 działają bezproblemowo choć czuję, że i bez nich było by ok. Sama karta bardzoo w porządku, szczególnie słysze to na mojej starej wieży Sony z której wyciągnęła dźwięki o które nigdy bym jej nie posądzał :o , bas stał się miększy, duży plus którego się nie spodziewałem. Takstary 80 prezentują się bardzo bogato, szczególnie przez tą walizczkę która jest w gratisie :). Co do grania to cóż ja mogę to opisać...grają dużo lepiej niż moje poprzednie Senki hd 201, a po wygrzaniu liczę na jeszcze lepsze doznania. Na bardzo duży plus zasługuje tłumienie świata zewnętrznego, robią to one naprawdę bardzo dobrze, podobnie do słuchawek typowo wygłuszających które miałem kiedyś na uszach w pracy :D.

Jeżeli ktoś pyta mnie, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Czy Maya U5 ma opcję przełączania pomiędzy podpiętymi słuchawkami i głośnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Czy Maya U5 ma opcję przełączania pomiędzy podpiętymi słuchawkami i głośnikami?

 

Nie,przynajmniej ja jej nie odkryłem, grają naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dźwięk naprawdę będzie lepszy niż w zwykłej zintegrowanej karcie dźwiękowej? Posiadam laptop samsung r530. Dokładny model to NP-R530-JA06PL. Czy na SL EVO poczuję naprawdę róźnicę ?

 

Jeśli mam podać więcej informacji, proszę mnie poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma cudów, żadna integra nie może się równać z dedykowaną kartą dźwiękową. Cube musi grać lepiej, nie ma innej opcji. Zakładając, że masz dobry słuch - powinieneś odczuć różnicę na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytam trochę bo zastanawiam sie czy cos sie stanie jak podepne Cuba pod usb 3.0 w specyfikacji jest tylko 1.1 i 2.0 jak macie swoje zapięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytam trochę bo zastanawiam sie czy cos sie stanie jak podepne Cuba pod usb 3.0 w specyfikacji jest tylko 1.1 i 2.0 jak macie swoje zapięte?

Powinna normalnie działać. Nawet bym i specjalnie dla Ciebie sprawdził, ale teraz na to czasu nie mam ;) , więc może później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to specyfikacja USB 3.0 przewiduje, że magistrala dostarcza urządzeniu peryferyjnemu maksymalnie 900 miliamperów (mA). Dla porównania w USB 2.0 maksymalne natężenie prądu wynosi tylko 500 mA. Czy to nie zaszkodzi ? bo niby 3.0 kompatybilne z 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale maksymalnie! Jest kompatybilne więc powinno dzialac bez problemu. Jesli by nie było to wszędzie miałbyś zaznaczone żeby nie podłączać do portu USB 3.0, ponieważ np. może to prowadzić do uszkodzenia urządzenia. Ale 3.0 jest wstecznie kompatybilne, więc konstruktorzy to przewidzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale maksymalnie! Jest kompatybilne więc powinno dzialac bez problemu. Jesli by nie było to wszędzie miałbyś zaznaczone żeby nie podłączać do portu USB 3.0, ponieważ np. może to prowadzić do uszkodzenia urządzenia. Ale 3.0 jest wstecznie kompatybilne, więc konstruktorzy to przewidzieli.

Niby jest kompatybilne, ale u mnie czasem różne typy urządzeń fiksują na koncentratorze wyprowadzonym na przód obudowy, więc pytanie Wojtasa wcale nie jest bezpodstawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ten zapiąłem pod USB 3.0 ale bezpośrednio pod płytę czyli tak jak mi wychodzi z tylu obudowy wiec jest karta kabel z zestawu i usb w płycie.

Generalnie nic się nie dzieje, śmiga wiec chyba można :)

Ciekawi mnie jedna rzecz bo mam podpięte słuchawki pod grubego dżaka i głośniki optykiem. Jak wciskam guzik na karcie to nie grają słuchawki. Jak jest wyciśnięty to grają zarówno słuchawki i głośniki, a jak zrobić aby po wyciśnięciu przestawały grać głośniki? Tak aby nie wyłączać manualnie

Czy w dźwięku, odtwarzanie też macie tylko jedno urządzenie Interfejs SPDIF Prodigy CUBE 24/96, a w nagrywaniu dwa SPDIF i Liniowe mikrofon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ale jak je po analogu :hmm: mam logiszajsy Z5500

rozumiem ze tak to do ostatniego zdania :cool:

Półśrodek - sprawdź ze słuchawkami po RCA.

Tak :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logiszajsy ida w zapomnienie bedzie stereo ze wzakiem albo jakies aktywne

No ale jak mam to sprawdzic bo nie rozumie :hmm: piątkowe zaćmienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...